Rejestracja i logowanie

W tym miejscu bełchatowianie mogą wykonać testy na koronawirusa. Gdzie i kiedy można się zgłosić?

Wydarzenia 21-09-2020 Autor: Emste Foto: belchatow.pl/poglądowe
4
W tym miejscu bełchatowianie mogą wykonać testy na koronawirusa. Gdzie i kiedy można się zgłosić?

W Bełchatowie stanął stały punkt, w którym mieszkańcy mogą poddać się badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Namiot zlokalizowany jest przy ulicy Czaplinieckiej. Do wykonania testu niezbędne będzie odpowiednie skierowanie.

Bełchatowski punkt badań na obecność koronawirusa zlokalizowany jest przy ul. Czaplinieckiej 153, i funkcjonuje w godzinach od 08:00 do 12:15. Zgłaszać się mogą osoby, które wcześnie otrzymały odpowiednie skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

- . Na wymaz skierowani natomiast zostali przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Jeżeli wynik testu będzie ujemny, to pacjent nadal będzie pod opieką lekarza POZ. W przypadku zaś, gdy wynik będzie pozytywny, dana osoba zostanie skierowana na tzw. ścieżkę zakaźną realizowaną w sieci jednostek zajmujących się leczeniem chorób zakaźnych. To tylko jedno z założeń nowej strategii walki z SARS-CoV-2, przygotowanej przez Ministerstwo Zdrowia na jesień. Eksperci prognozują bowiem, że czeka nas trudny okres z powodu wielu infekcji, które pojawią się właśnie w okresie jesiennym i będą występowały razem z COVID-19 - informuje magistrat. 

Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi informuje też, że na 2 godziny przed badaniem nie należy jeść i pić – przypomina też, by stosować się poleceń pracowników i utrzymywać dystans społeczny.

komentarze (4)
Dodaj komentarz

Dobrze ze jest taki punkt za darmo

Czy w całym Bełchatowie nie ma kawałka murowanego budynku, w którym mógłbym poddać się testowi na obecność koronawirusa? Wyobrażam sobie, że mogłoby to być nowoczesne, sterylne pomieszczenie, czyste, z kafelkami na podłodze i ścianach, z możliwością umycia rąk po wyjściu z toalety.

Murowany budynek że względu na kowida trzeba by zburzyć, a namiot tylko spalą....

To tak przyszłościowo jest ten namiot. Na jesień i zimę. Nawet jeśli nie będziesz miał wiruska, to chociaż jakaś szansa, że czekając na dworze przeziębisz się.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także