Rejestracja i logowanie

W świetle lampionów przemaszerowała XXI Bełchatowska Droga Krzyżowa [FOTO][VIDEO]

Wydarzenia 12-04-2019 Autor: rk Foto: rk
kliknij w zdjęcie aby obejrzeć na pełnym ekranie
komentarze (133)
Dodaj komentarz

Nie ustalono jeszcze przyczyny pożaru a tu niejaki zmartwiony twierdzi, że to ateiści podpalili katedrę !! BRAWO !!! ANTEK Smoleński byłby z ciebie dumny !!! emoji Tak jak ze swojego MISIA emoji

We Francji w Paryżyu właśnie lewactwo ateistyczne pali Katedere! a straż pożarna udaje że gasi! spalono ją celowo! zaczęło się od usuwania Krzyży a kończy się na usuwaniu kościołów i katedr ku uciesze muzułmanów i ateistów . Fundamenty chrześcijaństwa w Europie są jak dzazga w oku lewaków rządzących Europą. Przykre jest to że ludzie nadal nie są w stanie się obudzić i całe to paskudne lewactwo odsunąć i odesłać w kosmos. Jestem pewien że to dramatyczne wydarzenia zostanie opisane jako jakiś incydent. Lewactwo jeszcze nic nie zbudowało jest w stanie tylko niszczyć.

Trzeba mieć w głowie, gąbkę nasączoną śliną Rydzyka zamiast mózgu, żeby takie brednie wypisywać.

Zgłoś się do odbudowy!

Proponuję powołać specjalną podkomisje z wybitnymi ekspertami do spraw zamachów i podpaleń.

Antek zaciera już ręce, podobno znaleziono ślady prochu !!!!!

Kidyś to były święta, NOC KUPAŁY, Dziady, Radonica ..... i wiele wiele innych naszych, słowiańskich.... a wam się zachciało importować żydowskiego Boga z Izraela, nawet Żydzi w niego nie wierzą. Ech .... co za czasy imigrant bogiem emoji

Co Cię tak ta **** boli ? Ktoś Ci karze wierzyć na siłę czy jak ? Plujesz jadem mały człowieku.

raczej pijany POranek gupiej PAŁY przestań czytać w internetach jakieś sekciarskie bzdury ile ty masz lat pajacu? 500 ? ze obchodziłeś te "święta" ? czy raczej 5 gimbusie ? 

Hmmm niedość, że sekciarka to jeszcze niedouczona, twoja sekta (katolicka) ma jakieś 1000 lat a moja religia prawdziwych Słowian jest znacznie starsza. Mało tego wszystki wasze święta odbywają się w nasze prasłowiańskie. A tak przy okazji to wywal z domu choinkę, jajka i króliczka z koszyczka i przypadkiem nie pal zniczy na cmentarzu bo kultywujesz w ten sposób pogańske tradycje emoji

pisałęm ci sto razy CWELU wyjmij ogórka z dupska i nie dodawaj sobie 20-30 łapek w gore zaraz p onmapisaniu komentarza b oto zenujace wełanian istoto jestes zerem i wiesz o tym dlatego kazdy komentarz musisz orkosic 20-40 łapkami wgore zaraz po napisaniu hahahaha P.S nie mam zajaczka w koszyczku

no no ... słowa godne prawdziwego KATOLIKA - Jezus Chrystus i Matka Boska są zapewne z CIEBIE dumni........

Moherowa parada emoji

Moherowa ? Naprawdę podobają Ci się kolorowe parady transwestytów ubranych tylko w lateksowe kolorowe majteczki , takie wartości chcesz dzieciom przekazać?

A co ma piernik do wiatraka. Jedni i drudzy mają zryte berety. Ktoś krytykuje czarnego kleszcze to się go nazywa lewakiem i grjem. Ktoś powie że lgbt to chora doktryna, już na niego naskakując i krzyczą homofob i moher. A ja wam powiem i jedni i drudzy mają nierówno pod sufitem a ja nie mam zamiaru popierać jednych lub drugich czubków.

a ty jesteśZEREM ŚMIECIU haahah jesteś NIKIM wełniana istoto

„Jesteś zerem” „jesteś ŚMIECIEM” ...... nie tego was uczyłem moje owieczki !!

Jezus daj spokój, to tylko katolik, jakiś prawdziwy wyznawca Rydzyka, to co idziemy na piwko ?? czas im dać przykład i się pogodzić.

ok tylko jeszcze sobie poczytam te wyznania prawdziwych katolików...... ****wa ja ich tego nie uczyłem, gdzie oni to podpatrzyli ????

Nikim ? jestem kimś kto samodzielnie myśli a ty żeby iść do wychodka potrzebujesz instrukcji od czarnego maga, takie wpisy jak towoj utwordzsją mnie tylko w przekonaniu że każda sekta niszczy człowieka i odbiera mu rozum.

jesteś zerem debilu bo piszesz komentarz i potem siedzisz pajacy zryty i sam tak dobrze o tym wiesz SAM sobie debilu łapki w góre robisz pajacu ****ty jestes zenujacym zerem no dawaj mi juz pedale jeden 50 łapek w dol ty kupo łajna

„Jesteś zerem debilu” "pajacu zryty" "pajacu ****ty" „kupo łajna” ...... nie tego was uczyłem moje owieczki !!!!

A ja Ci powiem zanim dorwiesz się do Internetu lepiej otwórz słownik.

Hebrajski ???

יאָשקע מלך פון אידן און פּויליש

O kurczę !!! i ci wszyscy katolicy przyszli tu z powodu Żyda ???

Pewnie liczyli na jakieś skromne srebrniki.

Pomodlić się o Twoje rychłe wyjście z psychozy

Ok, dziękuję. Ale jednak będą się modlić do Żyda !!! Popraw mnie jeśli się mylę ....

Masz rację. Jezus był żydem. Polacy nie są żadnymi antysemitami. Poczytaj sobie ilu żydów uratowalismy przed komorą gazową .

Prawdziwi Polacy nie są antysemitami. Prawdziwi Polacy pomagali Żydom przeżyć. Prawdziwi Polacy nie współpracowali z okupantem. Prawdziwi Polacy nie ograbiali Żydów z ich majątku i ich nie zabijali. Ale tak czynili prawdziwi Polacy. Tak czynili prawdziwi ludzie. A nie gorsi od bydła.

Ty to jak Niemcy o hitlerowcach emoji emoji to nie my to hitlerowcy. No i proszę chuba masz jakiś niemiecki gen emoji To nie my to jacyś nieprawdziwi Polacy emoji Dobre uśmiałem się aż mi się zajady porobiły deklu

Ja napisałem o prawdziwych Polakach. Nie pisalem o scierwie, które tym tylko różni się od zwierząt, że nie jest owłosione na całym ciele. Niektórzy nawet wydawalali innych Polaków, którzy ratował Żydów - przyjaciół i sąsiadów.

Oczywiście że tak, a najważniejsze że to był margines. Jednak twoje przekonanie że robili to jacyś inni Polacy jest naprawdę zabawne.

Tak, tu jest historia z najbliższej okolicy opisana: https://dzienniklodzki.pl/zabili-zydowska-rodzine-gdy-braklo-jej-zlota/ar/370533

Wiem o tym, ten temat jest mi doskonale znany, jak również to że na sile próbuje się nam przypisać winę niemieckie zbrodnie. Natomiast nie rozumiem twojego zdenerwowania. Poprosi stwierdziłem że doża ilość katolików poszła się pomodlić do ŻYDA, w czym problem ???

Tu się z Tobą zgodzę.

Chyba tu i tam. No chyba że Jezus nie był Żydem emoji

A tak z innej beczki. Pytanie do tzw bełchatowskich hejtujących ,,antyfaszystów " W wigilię staliscie pod sklepami w obronie karpia. Zbliża się Wielkanoc. Planujecie może jakìs protest w obronie jaj wielkanocnych ? Hahahaha

Czy karpiom zagrażało coś ze strony faszystów ?????

Kurczę blade i tyle ludzi wyszło aby pomodlić się do prawdziwego ŻYDA ?? a mówią że Polacy to antysemici emoji

Co za głupi marsz....

Czytając Twoja inteligentna wypowiedź mam wrażenie, że Twoim rodzicom po prostu na aborcję zabrakło.

Ja nie mam rodziców jestem zbuntowanym aniołem

No w sumie się nie dziwię, że Cię oddali haha

Kto oddał, niedouczony katoliku ??

Nie gadaj z nim, to pewnie jakiś miłośnik semitów

Droga lewico; możecie sobie blokować niewygodne Wam komentarze ale niewiele Wam to da. Pokazujecie tym tylko jak wygląda Wasza wolność i tolerancja. Zatem wolność dla LGBT a katolicy won ? Cóż za hipokryzja. Wstyd mi za Was. Jak na razie możecie tylko siać propagandę albo stać pod marketami w obronie jaj wielkanocnych. Jednak pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia . 

Belchatowskich lewaków jest ze dwóch więc jak przy piątku potanczyli to nie ma kto hejtowac. Najlepsze są te Ich propagandowe haselka ,,Za wolność Waszą " i naszą " co w praktyce oznacza promowanie takich osób jak Grodzka czy Rafalala i plucie na katolików.

Ty i twój stary ?

Serce mamy po lewej stronie a prawice w d.... emoji

W **** ???? A to tam gdzie twój rozum i kultura

Tak w wyborczej wyczytałes ?

Nie w gościu niedzielnym, zaraz za artykułem o zamachu smoleńskim.

Hahaha Albo to pisał Kwietniu albo w psychiatryku ktoś darmowe wifi zlapal

Niedługo cię zahejtują ale na razie leczą kaca po sobocie

No to rzeczywiście wiele wiesz. Aż się dziwię , że pisać umiesz hehe

Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród. Nie damy pogrześć mowy, Polski my naród, polski lud, Królewski szczep piastowy. Nie damy, by nas gnębił wróg. Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg!

Popatrz, popatrz. Znasz nawet twórczość lgbt?

Nie rzucim, ale chętnie sprzedam miastowym na działki.

Te lampiony, to nie są te "nagrobkowe"?

Dokładnie takie jakimi dom oswietlasz

Belchatowskich lewaków jest ze dwóch więc jak przy piątku potanczyli to nie ma kto hejtowac. Najlepsze są te Ich propagandowe haselka ,,Za wolność Waszą " i naszą " co w praktyce oznacza promowanie takich osób jak Grodzka czy Rafalala i plucie na katolików.

Tylko Pan Jezus Chrystus Król Polski może nas teraz zbawić

To jest jakiś kuzyn tego z Betlejem?

Tradycja drogi krzyżowej swój początek bierze z Jerozolimy. Pierwsze opisy pątników z ok. 380 r. wymieniały procesje w Niedzielę Palmową z góry Oliwnej do Jerozolimy i pochód z modlitwami i śpiewem z ogrodu Getsemani na Golgotę w noc z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek, połączony z adoracją krzyża. Następnie na tamtych ziemiach zapanował islam. Po zdobyciu Jerozolimy przez chrześcijan, przy okazji budowania świątyń próbowano zlokalizować miejsca upamiętniające drogę i mękę Chrystusa. Relacje z pielgrzymek pojawiające się coraz częściej od XIII w., łączące opis ich nawiedzenia z medytacjami modlitewnymi, stały się podstawą rozwoju różnych form odprawiania Drogi Krzyżowej, co umożliwiało wiernym zastąpienie uciążliwej i niebezpiecznej podróży pielgrzymką duchową. Następne DK zaczęto odprawiać w wieku XV w południowej części Niderlandów. Za wzór formalny nabożeństwa uważa się dzieła zakonnika, Chrystiana Adriana Cruysa, zwanego Adrichomiusem. Droga Krzyżowa według jego schematu, składała się z dwunastu stacji. została uzupełniona w XVII w. dodaniem dwóch stacji: Zdjęcie z krzyża i Złożenie do grobu. Podczas panowania Hiszpanów w Niderlandach nastąpiło przeniesienie cyklu czternastu stacji za Pireneje, stamtąd przez Sardynię, gdzie w 1615 r. kapucyni erygowali Drogę Krzyżową w Valverde, aż do Włoch, gdzie w 1628 r. franciszkanin Salvador Vitale założył drogę składającą się z czternastu stacji na trasie z Florencji na górę San Miniato. Gorliwym propagatorem nabożeństwa był św. Leonard z Porto Maurizio (1676 - 1751), który erygował Drogi Krzyżowe na terenie Italii i m.in. to na jego prośbę papież Benedykt XIV polecił w 1750 r. założyć stacje w COLOSEUM! itd. itd. do czego zmierzam. Droga krzyżowa w KK w Polsce nabożeństwo odprawiane w wielkim poście w KAZDY!! piątek aż do Wielkanocy! KAŻDY! za tydzień tez będzie droga krzyżowa. Katolicy o tym wiedzą ateiści NIE dlatego dziwią się bo sa w błędzie twierdząc ze DK moze byc tylko w piatek przed świętami! Uliczna Dk moze byc w jakikolwiek piatek b okresie postu. Od 1991 roku w Wielki Piątek w Koloseum drogę krzyżową odprawia papież Kościoła katolickiego!! od pewnego czasu DK z coloseum jest TRANSMITOWANA w tv i właśnie dlatego coraz częściej DK na ulicach polskich miast parafie urządzają ja w innym terminie by prawdziwi wierzący mogli przeżyć DK z coloseum prowadzona przez Papieża , przed telewizorami.

W Wielkim Poście Droga Krzyżowa odbywa się w każdy piątek, więc raczej nie ma znaczenia czy przejdzie ulicami miasta w pierwszy czy ostatni piątek tego okresu. To tak dla przypomnienia co poniektórym. A jeśli chcecie tak bardzo uczestniczyć w Drodze Krzyżowej w Wielki Piątek to nikt Wam nie broni. Udajcie się do pierwszego lepszego kościoła katolickiego i już...

Pojutrze lany poniedziałek !!!!!

Pasterke dwa tygodnie później, to przejdziemy na prawoslawie

Pasterka to by w połowie grudnia wypadała. Ciekawe czy stary Pan Bóg nadąża za innowacjami kleru.

Wczoraj Droga Krzyżowa, Dziś Wielka Sobota, czs święcenia pokarmów, jutro Wielkanoc, ...Czy w Bełchatowie nie może być normalnie ?? Może Pasterkę też zróbcie tydzień wcześniej, ....???

Kurczę blade i tyle ludzi wyszło aby pomodlić się do prawdziwego ŻYDA ?? a mówią że Polacy to antysemici emoji

Ale to był dobry Żyd, taki jak Wildstein.

no patrzaj ile minusow? emoji

No patrzę i coś słabo

Bełchatów korowodami stoi ! Kolejny, naprawdę piękny i udany. Z wypiekami czekam na pierwszomajowy.

Z NIECIRPLIWOŚCIĄ CZEKAM NA PIERWSZY BEŁCHATOWSKI MARSZ LGBT !!!!

To się chyba nie poczekasz. Możesz najwyżej pod marketem stanąć jak koledzy w obronie jaj wielkanocnych xD

Z niecierpliwością czekamy aż zgłosisz się do psychiatry Krzysiu.

Blok 315 same żule i pijaki poco wam parking jak wszyscy piją

Ty nie pijesz bo cię nie stać radomszczański ojszczyplocie xd

Moherowo mi

tu szli normalnie ludzie nie pedaly z lgbt ktorzy chodza po ulicy na golasa nawet jak są 2 stopnie i pizdzi wiatr

to nie są normalni ludzie to chrześcijanie pałający nienawiścią i żądzą mordu popierający zboków kościelnych to jest dopiero sekta

Chrześcijanie pałający nienawiścią? To raczej lewactwo pała nienawiścią czego teraz dałeś przykład oczerniajac uczestników . Jesli wiesz cos o pałaniu żądzą mordu to zgłoś to organom ścigania. No cóż. Mimo wszystko życzę mniej zawiści i sił w walce z chorobą . Pozdrawiam

Poczytaj sobie o Chorwacji. Szczególnie podczas IIWW

Przypominam, że to normalny heteroseksualny wyprowadził kasę z parafii na Dolnośląskim. Przeznaczył ją na panienki O jego wyczynach doskonale wiedzieli współojcowie

Ludzie idą dla Boga a nie dla księdza. Inteligencją kolega nie błyszczy widzę. Poczytaj sobie ile Pan Kijowski przywódca Kodu i fan LGBT wyprowadził z konta pieniążków ze zbiórki na Kod.

Proboszcz pewno oddał, tak samo jak ministrowie rządu beatki, matki księdza. Tylko, że tamci powinni oddać do budżetu państwa.

Dlaczego kolejny raz nie w Wielki Piątek !!!

Ta data to mój pomysł emoji Jak łatwo wami manipulować emoji

To dziś proszę ze święconką do kościoła , tych wszystkich co przyczynili się do zmiany daty Wielkiego Piątku.

Czary mary hokus pokus

Twoja stara to Twój stary.

Z pederastą to ty pod rękę szedłeś hehehe

No chyba ty z czarnym magiem

,,Ty " piszemy dużą literą. Nie dość, że lewak to jeszcze analfabeta.

"ty" nie zasługujesz by pisać "cię" dużą literą emoji

Nie dużą a z wielkiej. Nie dość, że oszołom, to jeszcze analfabetka!

a dokładniej wielką literą

Właśnie dużą nie wielką emoji

**** nie polonista

Ej myślałem że strajkujemy a ty w internetach porad udzielasz !!!

myslalam ze to wsparcie dla oswiaty ale to tylko parafianie

Wieczorem te zdiecia zobaczymy pewnie w TVN z komentarzem , że tysiące osób przeszlo ulicami miasta ze swieczkach w ramach poparcia strajku nauczycieli.

o tydzien nie za wcześnie? Jak jeszcze ost raz byłem to zawsze po miescie była w piatek przed swietami a nie tydzien przed

Kiedy budowa parkingu pod 315 ?

W 315 same lamusy mieszkaja i po doglebnej analizie parking nikomu nie potrzebny w tej czesci miasta. Nic sie nie stanie jak zaparkujecie 800m dalej

Słuchaj to że w Radomsku jest jak to nie znaczy że tu tak będzie xd nie ta liga ziomus a lamusem to jesteś ty bo się boisz wyświetlić kim jesteś ty i twój stary jehowy atakujące z ukrycia xd

Ładne zdjęcia i jestem na nich emoji A sama droga - piękne przeżycie

Opraw je sobie i postaw na meblościance!

Ty sobie opraw te z pod marketu w obronie karpia

spod, Lucyno

Lewaki i komuchy zaraz zaczną jechać po kościele choć sami dzieci pochrzcili a na święta maja po 3 choinki w domach po ubieranie i obchodzą katolickie święta z pompą.

Belchatowskich lewaków jest ze dwóch więc jak przy piątku potanczyli to nie ma kto hejtowac. Najlepsze są te Ich propagandowe haselka ,,Za wolność Waszą " i naszą " co w praktyce oznacza promowanie takich osób jak Grodzka czy Rafalala i plucie na katolików.

Najlepsze że każdy zwolennik pisu to tak naprawdę narodowy SPCJALISTA.

A ja przypominam, że śmiejecie się z Muzułmanów modlących się na ulicach

Jedna mała uwaga. Katolicy nie wysadzają się w powietrze na dworcach kolejowych. Wiesz jak zmusić samolot do awaryjnego lądowania ? Zacznij na pokładzie czytać na głos Koran. xD

Katolicy wolą zabijać dzieci, cudze, lub handlować nimi.

Za to ich paterze gustują w innych przyjemnościach.....

Katolicy świetnie strzelają z karabinów. Breivik i ten świr z Nowej Zelandii zabili więcej osób niż muzułmanie we wszystkich zamachach w Europie. Obozów koncentracyjnych też nie budowali. Muszą się jeszcze dużo nauczyć żeby nam dorównać w mordowaniu.

Katolicy zajmują się tylko dziećmi

Dokładnie. Król Żydów i Polski powinien być szanowany.

nauczycieli nie było bo musieli strajkować, POdobno na parkingu przy 315 czytali dzieciom konstytucje

Twój stary jechowych postawił pod tropikiem i daje po 2 zł jak ktoś się przerzuci na Jahwe xd

Chyba mało kumasz, bo Jahwe to nasz Bóg Ojciec..

Alleluja tak ale w Radomsku tu z jaho każdy ma beke xd

Zamknij już mordę z tym parkingiem patałachu.

Zenek patalachu na stara też tak krzyczych jak pijana z tropika wraca xd ?

No lewaki hejtować.

Widać, że jest Ich tylko ze trzech w mieście bo jak gdzieś razem zabalują to nagle nikt nie hejtuje xD

To przez poprawność polityczną. Żydów hejtują tylko prawiczki. No chyba że zginęli na krzyżu.

dodaj komentarz