Rejestracja i logowanie

W mini na cmentarz, czyli jak nie ubierać się 1 listopada

Wydarzenia 31-10-2017 Autor: bnp
7
W mini na cmentarz, czyli jak nie ubierać się 1 listopada

Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy, refleksji nad kruchością ludzkiego życia i wspomnień o najbliższych oraz wszystkich tych, którzy opuścili ziemski przybytek. 1 listopada to również dzień, gdy cmentarne alejki niektórzy mylą z wybiegami dla modelek. Jak ubrać się na cmentarz, by trzymać się etykiety i nie wystawiać się na pośmiewisko?

Przy grobach bliskich często spotykamy rodzinę i znajomych, których widujemy - nomen omen - od święta, dlatego chcielibyśmy zaprezentować się przed nimi z jak najlepszej strony. Często jednak próby zrobienia pozytywnego wrażenia przynoszą zupełnie odwrotny skutek i nie brakuje osób (głównie pań), które po cmentarzu paradują wystrojone niczym przysłowiowy "stróż w Boże Ciało". A należy pamiętać, że również tutaj panują pewne standardy.

W przypadku kobiet, totalnym nietaktem są: kuse spódniczki, przykrótkie kurteczki, wysokie szpilki i wyzywający makijaż. Specjaliści od dobrych manier stanowczą odradzają również odzienia w jaskrawych kolorach, wyeksponowanej biżuterii i intensywnych perfum. Ubrania dobierać powinniśmy skromnie, tak, aby nie działały pobudzająco na płeć przeciwną. Najlepszym, klasycznym strojem, zarówno dla pań, jak i dla panów są: długie płaszcze, bądź kurtki skórzane, spodnie garniturowe, lub jeansy w ciemnej tonacji. W kwestii obuwia, dla kobiet kozaczki, półbuty i pantofelki, zaś dla mężczyzn klasyczne półbuty. 

Należy również pamiętać, że przy grobie, na znak szacunku wobec zmarłego, mężczyzna zdejmuje nakrycie głowy. Niemile widziane jest także palenie papierosów i spożywanie posiłków, o alkoholu nie wspominając. 

komentarze (7)
Dodaj komentarz

Zdjecia z neta to raz. I niepodpisane to dwa. Sprzed kilku lat to trzy. A cztery co za uczony pisal ten artykul? Gimnazjalistka?

"Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy, refleksji nad kruchością ludzkiego życia i wspomnień o najbliższych oraz wszystkich tych, którzy opuścili ziemski przybytek. " naprawde? serio? to ja pierwsze słysze. ten artykul pokazuje ze w Polsce katolików to jest max 10% reszta jak autor artykulu nie ma pojecia gdzie zyje i co robi. Dzis mam radosne swieto i nie widze problemy by przyjsc w mini rozwym jakby byla pogoda isc sie napic alko i potanczyc. Z kolei jutro to co innego - dzien zaduszny

właśnie pokazałeś jak teoria mija się z praktyką. Dziś wszyscy idą na groby i modlić się za zmarłych. To dziś księża przyjmują wypominki i modlą się za zmarłych pół godziny przed mszą na cmentarzu - cytat z ogłoszeń na stronie sercanów - "Msza święta na cmentarzu będzie celebrowana o godz. 12.00. Pół godz. wcześniej będzie modlitwa za polecanych zmarłych. ". No chyba że twierdzisz, że modlimy się dzisiaj ZA wszystkich św - to wtedy średni z ciebie katolik

Akurat Dzień Zaduszny, a nie Wszystkich Świętych...

a co to ma za znaczenie jak ubrani ważne że przyszli chociaz raz w roku...

tą w różowym bym klepnął

Zapytaj jej męża,może pozwoli.

dodaj komentarz
Czytaj także