Rejestracja i logowanie

W ''Energetyku'' z lekcji religii zrezygnowała cała klasa. Sprawdziliśmy frekwencję w pozostałych szkołach

Wydarzenia 22-01-2020 Autor: Greg Foto: Pixabay
107
W ''Energetyku'' z lekcji religii zrezygnowała cała klasa. Sprawdziliśmy frekwencję w pozostałych szkołach

Co czwarty nastolatek z Bełchatowa nie chodzi na katechezę w swojej szkole. W popularnym „Energetyku” z lekcji religii zrezygnowała cała klasa. Z kolei w „Bronku” z zajęć wypisało się tak wiele osób, że klasy trzeba było łączyć, a księżom zmniejszyć liczbę godzin. Wcale nie lepiej jest też w innych szkołach. Statystyki nie kłamią: z roku na rok frekwencja na zajęciach spada. 

Młodzież z terenu Bełchatowa coraz częściej omija szerokim łukiem lekcje religii w swoich szkołach. Sprawdziliśmy, jak wygląda to w szkołach ponadpodstawowych z terenu Bełchatowa. Okazuje się, że praktycznie co czwarty nastolatek nie uczęszcza na katechezę. To wynik gorszy niż przed rokiem. Spośród 3.019 uczniów liceów i technikum aż 796 osób wypisało się z lekcji religii (26,3 proc.). Dla porównania w poprzednim roku szkolnym na zajęcia z księżmi nie uczęszczało 23,5 proc. wszystkich uczniów szkół średnich. 

Frekwencja na katechezie mocno spadła w I LO im. Broniewskiego. W tym roku szkolnym na 512 osób aż 189 licealistów wypisało się z katechezy (prawie 37 proc.). W poprzednim roku było to ok. 21 proc. Ze względu na niską frekwencję, dyrekcja szkoły w ostatnich tygodniach podjęła decyzję o likwidacji trzech grup zajęć z religii.

- Po prostu byliśmy zmuszeni połączyć po dwie klasy na lekcjach religii. Choć na początku roku szkolnego rodzice uczniów składali deklarację o tym, czy dziecko będzie chodzi na religię bądź zajęcia z etyki, to w kolejnych miesiącach wielu uczniów przynosiło zaświadczenia ze zmienioną decyzją. Ile osób zmieniło decyzję? Powiem tylko, że segregator z deklaracjami jest dość obszerny – mówi Urszula Kasprzak, wicedyrektor I LO.

 

Jaki jest najczęstszy powód takiej decyzji uczniów?

- Wydaje mi się, że chodzi tutaj o inne motywy niż kwestia wiary czy światopoglądu. Najczęściej katecheza jest na pierwszej lub ostatniej godzinie lekcyjnej. Rezygnując uczniowie po prostu skracają sobie dzień w szkole. Z drugiej strony wiem też, że młodzież nie zawsze znajduje wspólny język z księdzem prowadzącym lekcję religii – mówi Urszula Kasprzak.

Z kolei w II LO im. J. Kochanowskiego chęć chodzenia na religię zadeklarowało 414 osób. Z zajęć wypisało się natomiast 152 licealistów (26,8 proc.). To większy odsetek niż przed rokiem, gdy zaświadczenia o zwolnienie z katechezy przyniosło 20 proc. uczniów.

266 uczniów zrezygnowało w ZSP nr 1 w Bełchatowie, natomiast na lekcje chodzi 744 osób. Świadomie z zajęć z księżmi zrezygnowało ok. 26,3 proc. uczniów. To nieco mniej niż przed rokiem, gdy odsetek tych rezygnujących przekroczył ponad 30 proc. Co ciekawe, w popularnym „Energetyku” ponownie  z katechezy zrezygnowała cała klasa. To powtórka precedensu z poprzedniego roku.

- W tym roku szkolnym zrezygnowała nam jedna cała trzecia klasa, w której wszyscy uczniowie przynieśli zaświadczenia o tym, że nie będą chodzić na katechezę. Dla odmiany inna klasa, która nie chciała brać udziału w zajęciach w ubiegłym roku szkolnym, teraz postanowiła uczęszczać na religię – mówi Piotr Mielczarek, dyrektor ZSP nr 1 w Bełchatowie.

Łącznie 115 osób z lekcji religii zrezygnowało w ZSP nr 2 w Bełchatowie czyli popularnym „Ekonomiku”, a 480 zadeklarowało uczęszczanie na zajęcia. To ok. 19 proc. wszystkich uczniów szkoły.

W III LO im. Mickiewicza na zajęcia nie chodzi 22 proc. licealistów. Obecność zadeklarowało 262 osób , a 74 zrezygnowało z religii.

- Frekwencja jest podobna, jak w poprzednim roku. Jeśli chodzi o klasy pierwsze, to nie jest tak źle, bo większość uczniów chodzi na katechezę. Najgorzej jest w klasach trzecich, gdzie znacznie więcej osób rezygnuje. W przypadku jednej klasy zaświadczenia o rezygnacji z katechezy przynieśli prawie wszyscy uczniowie – mówi Małgorzata Załęczna, wicedyrektor szkoły.

Co ciekawe, najbardziej religijni, przynajmniej statystycznie, są uczniowie ZSP w Zelowie, gdzie z katechezy zrezygnowała tylko jedna osoba, a 300 uczniów zadeklarowało chęć uczestnictwa w zajęciach.

komentarze (107)
Dodaj komentarz

drobna poprawka: p. wicedyrektor I LO to p. Urszula Kacprzak, nie Kasprzak

Religia to opium dla mas... ciemnych mas!

Po 1 w niektórych szkołach np Energol czy kochanowski Religi ucza katecheci nie księża czasem odklejeni od rzeczywistości. Może warto by było sprawdzić jak ucza? Po 2 skoro ktos jest takim przeciwnikiem kościoła to po co przyjmuje księdza po koledzie i twierdzi, że zadaje głupie pytanie czy jest po ślubie? Bo jak później zaświadczenie jest potrzebne do chrztu itd to wielki katolik. Po 3 nie warto wrzucać wszystkich do jednego worka bo naprawdę również w naszym miescie znajdzie się kilku wyrozumiałych księży. Kilku których księżymi bym nie nazwała tez ale w każdym zawodzie znalesc można kogoś kto minal się z swoim powoloniem. Prawda jest również to że czasem sami zniechęcają np ta afera o której polska usłyszała niestety. Cóż błądzic jest ludzka rzecza a księża to też ludzie. Po 4 do kościoła nie idzie się dla księdza bo nie w niego mamy wierzyć tylko w Boga

wiesz dla mnie ostatnio ksiądz jak przyszedł i z nerwami że nie mam ślubu itp to powiedziałem mu tylko że to moje dziecko chciało księdza w domy i koło ch... lata mi jego zdanie po drugie zapytałem sie czy jako oni maja śluby czy mogą mieć partnerki to wstał i wyszedł więc ja wieże w Boga ale nie w księzy

Wierzysz w Boga nie w księży... Ale dziecko ochrzciłaś w wierzę katolickiej? Jeśli tak, to przyjełas bofa z calym czarnym inwentarzem. Pozostaje ci apostazja.

No i fajnie. Bardzo dobrze.

Jakieś błędne dane, uczęszczam do ZSP w Zelowie i 1/3 mojej klasy nie uczęszcza na naukę religii, klasa liczy prawie 30 osób ???? jednakże ZSP to bardzo religijna szkoła, uczy wielu pożytecznych rzeczy ????

Kiedy byłam w wieku licealnym też zrezygnowałam z lekcji religii, ponieważ światopogląd pani katechetki był tak oderwany od rzeczywistości, że nie dało jej się słuchać. Wszystkie nasze pytania były sprowadzane do miana grzechu, natomiast samo zachowanie katechetki zakrawało o hipokryzję w sosunku do głoszonych idei. Moim zdaniem dobrze by było dowiedzieć się jaka wiedza jest przekazywana uczniom na katechezie, bo w szkołach, do których sama chodziłam sposób prowadzenia zajęć i metoda nauczania pozostawiały wiele do życzenia.

To chyba ta sama co uczy teraz mojego syna i napisała mi beszczelnie smsa że zgłosi do opieki społecznej że dziecko 8 lat zapomniało podręcznika na lekcje emoji a pani drugiego uczna dostala podobnego smsa za brak długopisu bo jak to żeby nie ryzykować dziecku długopisu jakie zaniedbanie emoji

Uszykować *

Młodzi ludzie zaczynają otwierać oczy na "kościół" i to jaką instytucją jest od ponad 2000tys lat. Czyli instytucją, która poprzez "religię" wykorzystuje tępy motłoch. Moim zdaniem każda religia powinna być zdelegalizowana, skończyły by się wojny religijne itp. Można powiedzieć, że bez religii nie było by naszej cywilizacji, byłaby, tylko skończmy z tym bajdurzeniem idźmy z duchem czasu, szanujmy naszą cywilizację "rzymską/łacińską" i szanujmy tradycję. A na kościół pokazać jednego wielkiego FAKA. Jeżeli nie zaczną płacić podatków w Polsce, ode mnie nie dostaną złamanego grosza. Czarna mafia. A co do ślubów, osobiście wystarczy mi cywilny, a o pogrzebie już nie decyduje, ale osobiście myślałem nad bio-urną, wyrośnie ze mnie jeszcze jakaś wisienka, albo jabłonka, przynajmniej jeszcze zostanę wykorzystany na nawóz a nie zgniję na cmentarzu. Pozderki do Bełchatowskiego kato-libanu.

Z głąba nic nie wyrosnie

W artykule generalnie jest blad logiczny. Według prawa na religie uczeszczaja uczniowie ,ktorych rodzice ( lub oni sami gdy sa pelnoletni) POPROSILI.Tak ,tak poprosili gdyz tak brzmi regulka:" Prosze o umozliwienie mojemu dziecku"..etc. Nie mozna sie wypisac z czegos na co nie ma obowiazku sie zapisac!!! Logiczna tresc artykulu powinna brzmiec o lekcje religii poprosilo np.1o uczniow z 40 uczeszczajacych. A nie sie "wypisali"!!! Bzdura jest ,ze powodem sa skrajne lekcje .Gdyby do artykulu sie przygotowano w pelni to okazaloby sie ,ze skrajne religie sa rzadkoscia. Celowo dyrekcje kleczace na kolanach ( kiedys pewnie w pierszym szeregu ze szturmowka na pochodach szlo) wrzucaja w srodek dnia w ramach przymusu.

Wysyp antykatolików, a później do księdza o "papierek" do ślubu, chrztu czy na pogrzeb się proszą:/ Kuźwa śluby sobie bierzcie w Urzędach, chowajcie bliskich po świecku na podwórkach bez księdza itp! Mam nadzieje, że Bierzmowania ta cała klasa nie będzie miała, ale po latach płacz , że w kościele ślubu nie mogą wziąć...ehh

Młodzi ludzie mają rację ze przestają uczestniczyć na lekcje religii. Kiedy ja chodziłam do szkoły zawodowej i rozmawialiśmy o zakładaniu rodziny to ksiądz pytał się każdej dziewczyny z osobna czy ma chłopaka i czy uprawiają z nim sex. Jedna z moich koleżanek wyprofilowane z klasy kiedy powiedziała, że tak i ze jest w ciąży. Czy tak powinna wygadać lekcja religii? ! Jesteśmy młodymi ludźmi i nie powinien żaden ksiadz pytać się o nasze życie prywatne

Społeczeństwo idzie po rozum do głowy. Brawo.

Redaktorze! Błędne myślenie. Im mniej dzieci uczęszcza na katechezę tym wynik jest lepszy, a nie gorszy!

Ludzie dzielą się na myślących i wierzących.Ja wolę myśleć

DDB kiedy w końcu zbanujecie tego TROLA co sam pisze dziesiątki negatywnych lewackich ,antykatolickich, komentarzy??/ Następnie sam sobie je lajkuje lub krytykuje....40 lajków lub łap w dół w 3 minuty to NIEMOŻLIWE emoji Kto mądry to dawno to zauważył emoji

ooo już lajkuje w dół haha jaja normalnie weźcie się za niego!

Dzieciakom w glowie sie przewraca. Kiedys lekcje religi byly ze sie na nie czekalo jak na w-f, teraz w sredniej nie ma zadnych sakramentow sw. I nie chce im sie juz myslec. Teraz glupia moda na oczernianie chrzescijanstwa. Ale gdyby nie chrzescijanstwo byli bysmy krajem pelnym multi culti. Ale co o tym te dzieci wiedza myslac tu i teraz...

Tobi? Raczej Kunta Kinte!

To nie moda. Kiedyś księża byli inni. Potrafili przyciągnąć młodzież do Kościoła. Lekcje religii odbywały się w przy kościelnych salach katechetycznych. Dobrowolnie. Lekcje były ciekawe, polegające na dyskusji, zadawaniu pytań itd. Myślę, że to księża odpychaja młodzież... Mamy mądra młodzież, trzeba tylko zrozumieć, czego oczekują

Przyciągali, żeby mieć z tego w przyszłości kasę. Teraz kasę już mają zapewniona od szczodrego państwa, więc i w d.... I mają uczniuw

Najgorzej jest... Jak Cm ludzie się wypowiadają. Nie ma najgorzej... Jest inaczej bo tak zdecydowali uczniowie zgodnie z prawem. Powinni powiedzieć inaczej sytuacja ma się w klasach trzecich. Dyrekcja....

"Która wiara zapewni mi rozgrzeszenie? Który bóg najtaniej sprzeda mi zbawienie?"

Wszyscy jestescie wielcy bohaterowie "Bóg jest niepotrzebny sam dam rade". Gdyby nagle cos sie wydarzylo to na kolanach bys piszedl do Czestochowy. Juz nie takich cwaniakow w historii swiat ogladal. Jak trwoga to do Boga i te przyslowie bedzie aktualne az do konca swiata.

Tak. A w nocy będzie ciemno.

Ludzie nareszcie wychodzą z tej ciemnoty, żal tych co w niej tkwią.

No no no, może jednak ten gatunek ma jakieś szanse. Jeśli statystyka się utrzyma to za naście lat, już żadne dziecko nie będzie marnowało czasu na zabobony. Serio, szkoda życia na te bzdury. I tak większość z was, katolików nie spełnia kryterium dobrego chrześcijanina, więc po ch** się upierać ? 

skandal gowniarzom sie w ****ch przewraca to jest hanba dla rodzicow co to wychowanie tu jest Polska

bredzisz oszołomie!

Zaraz temat zostanie przez DB usunięty, kler sobie nię życzy by na forum pisano prawdę, i żeby jak najmniej ludzi o tym wiedziało gdyż ciemnotą się lepiej rządzi wciskając im każdą baję.

usuniety to masz zapewne kawałek mózgu szczylu

Dzieciakom w glowie sie przewraca. Kiedys lekcje religi byly ze sie na nie czekalo jak na w-f, teraz w sredniej nie ma zadnych sakramentow sw. I nie chce im sie juz myslec. Teraz glupia moda na oczernianie chrzescijanstwa. Ale gdyby nie chrzescijanstwo byli bysmy krajem pelnym multi culti. Ale co o tym te dzieci wiedza myslac tu i teraz...

A miała być ETYKA ? uczniowie mieli poznawać wszystkie religie, a co wyszło jedna "słuszna religia" weszła do szkół przedstawiając swojego "boga"obrazkowego, bo komuś ręka nie zadrżała usuwając z DEKALOGU 2-gie Przykazanie zapisane na tablicach przez samego Boga JHWH. "Nie uczyń sobie posągu ani żadnego obrazu tego co jest wysoko na niebie i nisko na ziemi i co wodzie i poniżej ziemi.Nie będziesz się przed nimi korzył ani im służył gdyż ja JESTEM TWÓJ BÓG WIEKUISTY" 2-ga Ks.Wyj. 20/4-5.

Chrześcijaństwo a judaizm rabinistyczny powinno być wałkowane non stop takiemu "znafcy"

Pozdrawiam z czasow gdzie wypisales sie z religii to byłeś odmieńcem i każdy wytykał palcami. Teraz odwrotnie jest.

Religia jako przedmiot jest dobrowolna, dlatego uczniowie rezygnują, dać inne przedmioty dobrowolne roznież część uczniów zrezygnuje...

ale elegancko podnosi średnią na świadectwie

powyżej średniej 5.0 obniża emoji

Cóż, bezbożniki mlodiciane... Pochodzenie, wychowanie to wszystko składa się na podejście do religii... Jeżeli nie Bóg to kto? W tym temacie żartów nie ma.

Tylko jaki Bóg ? bo bogów są tysiące i zależy kto i w jakiego boga wierzy.

Ten portal zaczyna być jedną wielką reklamą, nie da się już go użytkować. Co chwilę wyskakujący baner z reklamą i przekierowaniem.

Adblock ublock Ad Muncher tak to jest jak się nie zna na komputerach programach.

Cała klasa wyzwolona.

Cała klasa do piekła pójdzie...

Szkoda że nie od ciebie

Po co pisać takie bzdury "Cała klasa zrezygnowała".A czy może cała klasa zrezygnować z innego przedmiotu np. z matematyki.Hans-klasa wyzwolona Ty z pewnością nie zdajesz sobie sprawy o czym piszesz.Wyzwolony to nie znaczy nieuk,ćpun,pasożyt na utrzymaniu czy pijak na dnie.Kultura ,obycie to nauka,której nie można zastąpić szyderstwem czy butą .A kościół nikogo jeszcze nie zepsuł,tak jak niektórzy zamyślają.

Jak można porównywać te dwa przedmioty... Kościół nikogo nie zepsuł? Heh...

AK Szyderczo zapytałeś ,to może Ciebie zepsuł i to był by fenomen. Z pewnością uczeń, ani nie porównuje, ani nie decyduje,to decydentowi się coś pomieszało.

Przedmiot religia pierwotnie miał uczyć o wszystkich religiach świata.O ich genezach i wszystkich aspektach.Tymczasem w Polsce jak zawsze poszło się na łatwiznę i zamiast ciekawego przedmiotu przekazano szkolenie dusz tylko jednej opcji solidnie ich przy tym wynagradzając

Ale dziwicie się, że młodzież dostrzega to, czego wy nie widzicie i nie chce mieć z tym nic wspólnego ?? Pedofilia, pijaństwo, kur....wo, kult pieniądza, mieszanie się w politykę, zaglądanie do łóżka, poniżanie myślących inaczej, nietolerancja... Wymieniać dalej?

taka jest wlasnie wspolczesna mlodziez jak napisalem dlatego nie chca chodzic na katecheze

Ziutek ale z ciebie durny fiutek

Ksiądz ci do łóżka zagląda? To może zamontuj sobie wreszcie w sypialni rolety albo chociaż zasłony jak naprzeciwko plebanii mieszkasz emoji

Jadźka- pierwsze pytanie jakie klecha zadał, jak chodził po kolędzie to takie- czy mam ślub ze swoją partnerką.

To po co go zapraszasz? Nie przyjdzie, to i nie zajrzy, proste?

Idioci... Religia nie jest pieprzem do gówna... Potem płacz i tragedia..., "wódka albo Bóg"...

Smutne to bez Boga ani do proga wstyd dla miasta a rodzice co robia ?

A gdzie ty widziała Boga w "kościele" rzymsko-katolickim ,tam same bożki i bałwany. "Macie się za mądrych a jesteście głupi zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka..." L.do Rzym.1/22-23. " Nie czyń sobie posągu ani żadnego obrazu tego co jest wysoko na niebie i na ziemi nisko . Nie będziesz się przed nim korzył ani im służył..."2Ks.Wyj. 20/4. Ten niby "kościół" odważył się i dopuścił się największego oszustwa wszechczasów wyrzucić z Dekalogu 2-gie Przykazanie zapisane palcem Bożym, 10-te podzielić na dwa i jeszcze uważasz to imperium za kościół ?

Lewactwo górą. Zycie bez Boga, do niczego dobrego nie prowadzi.

A życie z Bogiem do czego prowadzi? Ile procent odsiadujacych wyroki w więzieniu to katolicy? Bóg ich tam zaprowadził... i ta ich wiara.

Heniek swoje wie!

Więc ty żyj sobie dobrze i nie martw się o innych

Co ma Bóg wspólnego z religią?

i dobrze ja zniszcze kos****

Znajdz se **** jaką.

We wszystkich przepowiedniach dotyczących końca świata jest jeden wspólny mianownik. Świat odwróci się od Boga a katolicy będą prześladowani za swoją wiarę. Tak tylko to tu zostawię.

Jak mniemam, tyś jest z tych prześladowanych???

Za swoje bałwochwalstwo , profanację, urąganie i pośredników.Albowiem napisano: Jeden Bóg JHWH i Jeden pośrednik miedzy Bogiem a ludźmi człowiek Chrystus Jezus.1 L.do Tym.2/5.

A o którego Boga konkretnie ci chodzi? Chrystusa, Buddę, Wisznu, Allacha, Jahwe, Judę, czy jeszcze jakiegoś innego? Bo co religia to inny Bóg ale przepowiednie podobne.

o twojego starego chodzi lewacki pustaku

Jesteś mega inteligentny. Nazwałeś mnie jednocześnie Synem Bożym i lewackim pustakiem emoji jak tutaj się dziwić że przeważnie najzagorzalsi katole są głupsi od ameby?

Takimi łatwiej się rządzi i mąci we łbach!

Przykre jest to że z takim podejściem duchownych do wiernych za sto lat Kościół Katolicki przestanie istnieć bądź stanie się stowarzyszeniem wyznaniowym....

I bardzo dobrze. Od początku swojego istnienia kościół hamuje rozwój gatunku ludzkiego (patrz palenie ksiąg, cenzura prac naukowych...), ukrywa swoje tajemnice i pcha się do ludzkiego życia. Im mniej religii na świecie, tym dalej zajdą ludzie!

A dlaczego przykre? W końcu znajdą swoje miejsce na Ziemi za swoje grzechy!

Buta ,arogancja i podłoßć księży oraz brak wyrozumiałości dla dzieci im¡odzieży ze strony księży robią taki efekt

Religia powinna wrócić do Sal katechetycznych i wtedy byłoby normalnie zmuszanie i wystawianie ocen z religii to jest szkodliwe

Nie ryzykowałby tego.Tam to by już było zamknięte okna i zaparowane szyby

Kiedyś jakiś artykuł mi wpadł w oczy o katechetach i ich zarobkach w szkołach, moze ktoś z Was bardziej obyty lub oczytany wypowie sie na ten temat..... Malo nie zarabiają emoji Wielki szacun dla klasy ktora byla jednomyślna

Lekcje religii rocznie kosztują budżet państwa 1,25 mld zł (dane opublikowane przez MEN). Dla porównania WOŚP przez 28 lat swojej działalności zebrała 1,23 mld zł.

Czyli taki wniosek, że ten cały WOŚP nie ma sensu....no tak na logikę;|

Pod warunkiem, że pieniądze przekazywane na naukę religii odda się tam, gdzie są naprawdę potrzebne.

jedraszewski muf duzo jak najwiecej to w koscioach bedom dyski

Po co dorabiacie do tego ideologię? Co niektórzy tutaj są zaślepieni nienawiścią do kościoła do tego stopnia, że nie są w stanie logicznie myśleć. Jeżeli jest szansa mieć mniej zajęć to młodzi ludzie skorzystali z tego. Z całą pewnością są wśród nich tacy, którzy pójdą w niedzielę do kościoła i są tacy których to nie obchodzi, ale wszyscy oni postąpili praktycznie i zyskali trochę wolnego czasu tak ważnego w dzisiejszym coraz szybszym świecie.

A widzisz ! siódmy dzień odpoczynku ustanowiony przez samego Boga JHWH na początku stworzenia życia na ziemi Ks.Rodz.2/2-3. ten fałszywy "kościół"założony przez cesarza Rzymu Konstantyna w 4-ym w.n.e. przeniósł dzień odpoczynku z siódmego na pierwszy dzień tygodnia czyli niedzielę. Wikipedia i Biblia się kłania wtedy pomyślisz logicznie zanim coś napiszesz.

"Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego" (Wj 20, 8-10) Nie zapominajmy o Jezusie Chrystusie. Pozwól, że zacytuję - Ks. Piotr Żelazko: "Chrześcijanie wierzą, że przez swoją mękę, śmierć i ZMARTWYCHWSTANIE odkupił wszystkich ludzi. Dlatego ofiary składane przez kapłanów Starego Testamentu stają się małe i niewystarczające w porównaniu z ofiarą, jaką złożył Jezus. Zauważmy, że chrześcijanie nie składają już ofiar ze zwierząt, roślin, ofiar całopalnych, przebłagalnych i biesiadnych, o których czytamy w Biblii. Jedyną, prawdziwie wielką ofiarą jest Jezus. On jest wypełnieniem wszystkich zwyczajów i praw Starego Przymierza. Dlatego słuszne jest, że bramą do Boga staje się już nie siódmy dzień, ale sam Jezus. Na pamiątkę Jego ZMARTWYCHWSTANIA – największego wydarzenia w dziejach świata – świętujemy odtąd pierwszy dzień tygodnia – niedzielę. Czy jakiś dzień może być bardziej odpowiednim do świętowania?"

Dorabiacie ideologię? Niestety, nie trzeba nic dorabiać. Uczę w jednym z bełchatowskich liceów. Uczniowie nie zgadzają się z tym, co słyszą na religii, stąd masowe wypisywanie się. Proste.

Skoro jest Pani nauczycielką to oczekiwałbym szerszej wypowiedzi tak aby było się do czego odnieść. Rzuciła Pani kilkoma ogólnikami i zakończyła niezbyt eleganckim "Proste". Z czym dokładnie nie zgadzają się uczniowie? Na czym opierają swoje zdanie? może warto z nimi podyskutować na ten temat a nie zostawiać samym sobie aby błądzili wśród często fałszywych informacji?

Ja nie jestem od rozmawiania z uczniami o ich religii, mnie też na tych lekcjach nie ma. Sami posłuchali, wyciągnęli wnioski i podjęli decyzję.

W końcu ludzie przeglądają na oczy. Ciemnota i bogobojstwo były 100 lat temu.

Tak przeglądają na oczy że pełno lesbijów i gejów dzieci w śmietnikach katowane przez dorosłych to świadczy o postępie a wiara w Boga to ciemnota

Dzieci w śmietnikach mają coś wspólnego z brakiem wiary? Czy może właśnie z wiarą i stosowaniem się do zasad kościoła o braku antykoncepcji i posłuszeństwie żony?

A podobno mamy 99% katolików prawda panie Kowalski hahahaha

Nic dziwnego , skoro lewacka ideologia robi wszystkim pranie mózgu. Efektem tego jest nastolatek w leginsach w zielonych włosach , który nie jest do końca pewien swojej płci, a w momencie, gdy trzeba zachować się jak facet płacze ze strachu. Rośnie nam niestety pokolenie ciot

Pedofile sie woza mercedesami i mowia zeby nie krasc. Wina to ich hipokryzja

Ciota to ty i twój stary

Michaiłku Twój stary tak poszedł w nowoczesność, że masz dwie mamusie

A ty dwóch tatusiów ? 

I bardzo dobrze.

No tak. Po co komuś religia. Po co komuś Kościół. Liczy się pieniądz. Mamona. Bardzo to smutne. Co na ten temat mają do powiedzenia rodzice? Jakie świadectwo sobie wystawiają? Kolejny krok to bedzie zapomnienie o zmarlych przodkach. Po co odwiedzac ich groby. Po co o nich myslec. Przeciez to czas dobrej zabawy w halloween. A 14 lutego oczywiscie walentynki... Czy ktorys z tych uczniow zna natomiast date powstania Armii Krajowej? Mysle ze nie zaprzataja tym sobie glowy. Tak jak religią...

Ah ta Wasza katolicka logika. Ilość plastiku na grobach zwiększa pamięć o przodkach emoji

A gdzie jest napisane o plastiku? Nadinterpretujesz to co czytasz. Mozna nie chodzic na religię i nic na jej temat nie wiedziec. Ale trzeba chodzic na j.polski i jak widac, takze sie z tego niewiele wynosi... Czytajmy ze zrozumieniem, a dopiero poźniej piszmy komentarze.

Najbardziej o Mamonę zabiegają wasi czarni pasterze! Oto tajemnica wiary złoto, euro i dolaryemoji

Czyzbys byl jednym z tych rodzicow? emoji Tlumaczenie swojego zachowania tym, ze jakies tam pojedyncze osoby sa gorsze (co tez mogloby byc dyskusyjne), moze wlasnie o tym swiadczyc. Gdyby ksieza spali pod mostem, zyli jak osoby bezdomne, to pewnie by Ci sie podobalo na lekcje religii walilyby tlumy? "Predzej mi tu kaktus wyrosnie" emoji

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także