Rejestracja i logowanie

Uwaga kierowcy! Wzmożone kontrole na drogach. Co sprawdzają mundurowi?

Wydarzenia 09-10-2019 Autor: Emste
15
Uwaga kierowcy! Wzmożone kontrole na drogach. Co sprawdzają mundurowi?

9 października na Polskich drogach jest organizowana akcja SMOG. Policja sprawdzi pojazdy, które mogą przekraczać dopuszczalne normy emisji spalin. Kontrola pracy silnika czy układu wydechowego może zakończyć się odebraniem dowodu rejestracyjnego.

 

Kierowcy mogą się dzisiaj spodziewać większego natężenia kontroli drogowych. Tym razem nie chodzi tylko o przepisy ruchu drogowego, ale dodatkowo o emisje spalin, które są niebezpieczne dla środowiska. Policjanci będą wyposażeni w sprzęt taki jak dymomierze czy analizatory spalin

-Funkcjonariusze będą dokonywali badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska – czytamy na stronie bełchatowskiej komendy.

-Działania mają także charakter informacyjno-edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności – informuje policja.

 

komentarze (15)
Dodaj komentarz

Bardzo dobrze, większość ludzi, którzy jeżdżą takimi strupami dymiącymi na czarno nie zdają sobie sprawy, że za nimi może jechać ktoś z malutkim dzieckiem w aucie, które się truje dużo szybciej takim świństwem niż dorosły. Popieram takie akcje całym sercem i liczę na jakieś raporty, żeby nie było, że tylko piszecie o tym, a nic z tego nie ma. Setki takich strupów po ulicach Bełchatowa jeździ. Kto im daje przegląd ?!

Co miesiąc ta sama akcja a o rezultatach nic nigdy.Akcja wymierzona w zwykłych ludzi posiadajacych disle i inne starsze auta.

zabranie dowodu za emisje w 40 % wiąże się ze złomowaniem pojazdu.koszty remontu sinika przewyższą koszt pojazdu.a autobusy hmm.zajrzyjmy pod spód czego się trzyma zawieszenie o emisji nie wspomnę.[nie wszystkie ale większość]

Niech się wezmą za pseudo Xenon i chińskie ledy ...do tego poprawność ustawienia świateł i chińskie żarówki bez poprawnej ogniskowej...

również popieram !!!

Popieram w 100%. Do tego jazda na zwykłych halogenach przerobionych na światła do jazdy dziennej czy bezmyślna jazda na automacie do świateł, gdzie przy ograniczonej widoczności np. w deszcz, nie załącza świateł mijania i samochodu nie widać!

popieram w 100%, w dzien pol biedy ale czesto jezdze po zmroku i to jest plaga u nas zle ustawione reflektory

Właśnie, co z pksami i przewozami które dymią aż się jechać za nimi nie da?

Moze tak przy okazji ustawienie świateł

Ciekaw jestem jak wypadną nasze autobusy ile będzie zatrzymanych dowodów rejestracyjnych

Jeśli autobus jest wyprodukowany np. w 1990 roku, musi spełniać normy emisji spalin które wówczas obowiązywały. Dlatego dymią sobie bezkarnie, u nic zbt nie zrobimy.

Połowa taboru naszego pks jest starsza niż to 1990. A wtedy to chyba nie jest jedyny problem w takim pojeździe.

PKS ma uklady

A jak myślisz?Autobusy w normie,a osobówki będą trzepać

Fikcja...żaden PKS nie zostanie zatrzymany

dodaj komentarz
Czytaj także