Rejestracja i logowanie

Twierdzą, że dotarli do ważnych dokumentów PGE. Bloki elektrowni Bełchatów wyłączane po 2030 roku?

Wydarzenia 02-06-2020 Autor: Greg Foto: Archiwum
89
Twierdzą, że dotarli do ważnych dokumentów PGE. Bloki elektrowni Bełchatów wyłączane po 2030 roku?

Greenpeace twierdzi, że dotarł do dokumentów mówiących o wygaszaniu bloków energetycznych bełchatowskiej elektrowni po 2030 roku. Według aktywistów, takie plany PGE stawiają pod wielkim znakiem zapytania budowę odkrywki Złoczew, bo „węgiel może okazać się już niepotrzebny”. Czy tak faktycznie jest? Nie do końca, ponieważ od początku PGE zakładało, że wydobycie w Złoczewie będzie o połowę mniejsze niż w podbełchatowskich odkrywkach. Oznacza to, że węgla z ewentualnie uruchomionej nowej kopalni dla całej elektrowni z pewnością nie wystarczy. Górnicy i energetycy z Bełchatowa nie mają jednak powodów do optymizmu, bo o Złoczewie w PGE mówi się coraz ciszej...

Według aktywistów z Greenpeace, działania koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna jasno wskazują, że spółka w ogóle nie ma w planach wydobycia węgla brunatnego ze złoża Złoczew. Jak twierdzą dotarli do dokumentów, z których wynika, że koncern planuje wyłączenia bloków największej elektrowni w kraju po 2030 roku. Ich zdaniem, stawia to pod wielkim znakiem zapytania plany budowy odkrywki Złoczew.

Anna Meres z Greenpeace Polska twierdzi, że w dokumentach do których dotarła fundacja, PGE GiEK wprost przyznaje, że bloki energetyczne Elektrowni Bełchatów będą sukcesywnie wygaszane po 2030 roku w związku z wyczerpywaniem się obecnie eksploatowanego złoża Szczerców.

- Zamykanie bloków w Elektrowni Bełchatów miałoby się rozpocząć w tym samym czasie, co start rzekomego wydobycia węgla brunatnego z odkrywki Złoczew. Co więcej, przedstawione przez PGE GiEK szczegółowe analizy rodzajów paliwa przewidzianego do stosowania w przyszłości koncentrują się wyłącznie na surowcu z działającej obecnie odkrywki Szczerców; w całym wniosku nie ma nawet słowa o zapowiadanej odkrywce Złoczew. Jest to jasny sygnał, że w rzeczywistości inwestor nie planuje tam wydobycia, a zapowiadana od lat inwestycja nigdy nie powstanie - mówi Anna Meres z Greenpeace Polska.

Przypomnijmy, że wciąż nie została wydana decyzja środowiskowa dla odkrywki Złoczew. W tej sprawie proceduje wciąż Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Urząd prowadzi postępowanie odwoławcze od decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi z 2018 roku określającej środowiskowe uwarunkowania wydobycia węgla brunatnego ze złoża Złoczew. Ponad dwa lata temu odwołanie od decyzji RDOŚ złożyła... Fundacja Greenpeace. Aktywiści wraz z zespołem prawników z Fundacji Frank Bold zwrócili się z pismem do GDOŚ, w którym zwracają uwagę, iż poprzednio, wydając decyzję środowiskową, organ niższej instancji powoływał się na rzekomy nadrzędny interes publiczny. Teraz według Greenpeace, „w związku z planami wygaszania bloków ta przesłanka upada, zatem organ powinien odmówić zgody na realizację przedsięwzięcia”.

- Inwestor nie może twierdzić, że budowa kopalni zapewni bezpieczeństwo energetyczne państwa, skoro jak sam podaje - zamierza stopniowo wyłączać bloki Elektrowni Bełchatów i ograniczać produkcję energii, a co za tym idzie - ograniczać jej znaczenie dla funkcjonowania krajowego systemu elektroenergetycznego - tłumaczy Miłosz Jakubowski, prawnik z Fundacji Frank Bold.

Czy ewentualne plany wygaszania części bloków energetycznych w bełchatowskiej elektrowni w praktyce oznaczają rezygnację z odkrywki Złoczew? Nie do końca. Przynajmniej jeśli będziemy posługiwać się tylko wyliczeniami w odniesieniu do ilości wydobywanego węgla. Obecnie z bełchatowskiej i szczercowskiej odkrywki rocznie do elektrowni trafia ok. 40 mln ton węgla. Według zapowiedzi PGE GiEK, roczne wydobycie w Złoczewie planowane było na poziomie 18 mln ton węgla. Sami decydenci z PGE zaznaczali, że nie wystarczy go na opalanie wszystkich bloków funkcjonujących w bełchatowskim kompleksie.

Choć PGE oficjalnie stara się o koncesję na wydobycie węgla ze złóż koło Złoczewa, to wciąż podkreśla, że jej uzyskanie nie oznacza w praktyce rozpoczęcia inwestycji. Władze koncernu zaznaczają, że będą prowadzone analizy, które uwzględnią zyski oraz straty, a także kwestię bezpieczeństwa energetycznego. Zaznaczają też, że wiele będzie zależało od „otoczenia regulacyjnego w Polsce i Unii Europejskiej”.

Odkrywka Szczerców według wstępnych planów miała działać do 2036 roku, teraz już mówi się, że złoża zaczną wyczerpywać się ok. 2032 roku. Jeszcze szybciej koparki znikną z Pola Bełchatów, w którym wydłużona koncesja umożliwia wydobycie węgla brunatnego tylko do końca 2026 roku. Tak więc czas biegnie nieubłaganie, a decydenci w PGE mają go coraz mniej na ostateczne rozstrzygnięcie kwestii Złoczewa. 

O komentarz w sprawie doniesień Fundacji Greenpeace poprosiliśmy koncern PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Jak tylko otrzymamy odpowiedź w tej sprawie, to natychmiast ją opublikujemy.

komentarze (89)
Dodaj komentarz

Elektrowania i tak się zamknie w najbliższej przyszłości. Wszyscy wiemy, że Zloczew nie mial nigdy sensu, mydlono tylko oczy pracownikom. Ale czy teraz PiS zapewni wam nowe miejsce pracy? Powodzenia. emoji

Nie wolno wrzucać wszystkich do jednego worka, bo pracują tam również osoby o wielu talentach, nieprzeciętnie zdolne. Prawdą jest natomiast, że ten zakład pomógł i pomaga nadal wielu pracownikom w osiągnięciu sukcesu życiowego ludzi często niemających pojęcia nawet o tym co robią w pracy, do tego niemających żadnych szczególnych umiejętności, osiągnięć, czy zasług . Ale nie należy tego rozpamiętywać [większość z nas również skorzystałaby z takiej możliwości] i chorobliwie zazdrościć. To już umiera śmiercią naturalną i nic tego nie zatrzyma. Z punktu widzenia ochrony środowiska, to zakłady te wyrządziły i nadal wyrządzają niesamowitą krzywdę nam wszystkim i to powinno być meritum sprawy. Życzę wszystkiego dobrego, mimo wszystko bądźmy ludźmi.

Zamknąć wszystkie elektrownie w Polsce, kupować energię z Niemiec a gaz od Amerykanów i wtedy greenterrorists doczepią się do wiatraków, bo za głośno chodzą i płoszą ptaki, do fotowoltaiki, że odbija światło słoneczne i przez to są susze. Ale spoko, przecież jeszcze mamy lampy naftowe, tylko skąd naftę wziąć? ????????????

wysyp "lokalnych patriotów" cieszą się że dwa największe zakłady padną ...cieszą się że ludzie z nich nie są zdolni do innej pracy ...ręce opadają , ludzie myślą że to są lata 80-te i ludzie mają tylko podstawówkę ? w tych zakładach pracują ludzie z wyższym wykształceniem , i pracują tutaj abyś ty który ma firmę , sklep ,usługi...też miał możliwość zarobienia ! jeśli padnie elektrownia i kopalnia , padnie dużo dużo więcej firm , branż niż jednemu z drugim się wydaje ! a wtedy wszyscy ,czy to inżynier czy po podstawówce , pojedziemy na szparagi , albo na zmywak do wysypy !!!

Czyli co? Bełchatów fundował nam przez 40 lat dwudziestokrotnie większą emisję rtęci, niż deklarowano plus setki ton innych świństw i Pan twierdzi, że mamy truć Polaków jeszcze 20 lat, bo Pan Waldek straci pracę? Zajmą się wiatrakami, fotowoltaiką i biogazem.

"Z wyższym wykształceniem" ale takie z częstochowy się nie liczy xD

Poleciałeś ostro ( nom) aż zakrawa na śmieszność "W tych zakładach pracują ludzie z wyższym wykształceniem". Skoro pracują wykształceni ludzie,inteligentni to nic trudnego ,założyć firmę prywatną ,dostana pomoc na start i wszyscy życzymy szczęśliwej drogi.Ale to wyższe u niektórych wykształcenie to zasłona dymna ,trzymana w górze jak chorągiewka,okazuje się,że taki magister się do niczego nie nadaje ,nie zna prostych zasad pracy w administracji ,czy komputera a na stołek wskoczył jako pociotek ważniaka.Taki "eksponat" sam się nie nadaje na decydenta i jeszcze potrafi utrącić pomysł ,szeregowego zmyślnego a jakże przecież ma tytuł magistra.Na każdy decydencki stołek powinni być powoływani ludzie z wizją rozwoju,zorganizowani a nie ignoranci żerujący na pomysłach innych

Pracuję uczciwie w roku 4miesiace na exporcie i można się śmiać i mieszkać gdzie się chce.

Pani Prezes pogonić tych z Radomska i Pajęczna, a oszczędności zaraz się znajdą. Kumoterstwo posłanek z okolicznych prowincji sięgnęło już dawno zenitu. Po co naprzyjmowaliście tylu znajomków do biur. Totalny przerost zatrudnienia w biurach.

Nie dość że doją kasę nie wiadomo za co, nie są do niczego potrzebni to jeszcze złośliwce, donosiciele i szuje, wyjątkowo ci od Pieluchy.

A od chytrej baby czyli anki z radomska to samo.

no i jeszcze od Kłamczuchy

Codziennie minimum 10 osób zwalniać. A związki pałą rozganiac bo to nic innego jak drugi pasożyt tego mafijnego zakładu. W normalnych domach już fotowoltaiczne metody na całej planecie. Ale tubylcy z pge nie chcą tego zrozumieć bo będą bezrobotni w 70% ponieważ nie umia pracować . Ilu przychodzi codziennie i jedyne zadanie na dziś to czekam na fajrant.

Mój kuzyn pracuje w biurze PGE i codziennie od rana na FB z imienia i nazwiska komentuje wszystko co polityczne i światopoglądowe i to w czasie pracy????

Co robi taki łysy z 6 piętra w kopalni oprócz dziadostwa i dojenia kasy, no jeździ do Pieluchy. Przejechał samochodem najwięcej km w PGE i co z tego oprócz strat. Czemu go jeszcze nie gonią? No i rozliczyć z różnych rzeczy, do spodu.

Oh jeez, nie jestem sam...

Karuzela zamykania Elektrowni ruszyła jakiś czas temu. Pierwszy objaw alarmowy to zakaz odtwarzania kadrowego i ostra redukcja zatrudnienia i tworzenie pasożytniczych "spółek córek" wydzielonych z Elektrowni i Kopalni, plus zatrudnianie szemranych firemek. Oznaczało to kurs na obniżanie parametrów eksploatacji i znaczne podwyższanie kosztów. Zabawne, na poziomie przedszkolaka jest gaworzenie o nowej odkrywce i innych "planach ratunkowych" dla Bełchatowa. Obecnie proces wkroczył na nowy etap zainicjowany pozornie bezsensowną akcją monitoringu kamerami termowizyjnymi wejść do pracy w Elektrowni. I tu mamy socjotechniczny efekt zastraszenia. Bezpieczeństwo pracujących - kłamliwe hasło stosowane przez ekipę zarządzająca to priorytet... Dlaczego? Spóleczki płaca "zwyczajowe" i przewożą (wywożą) wszystko co chcą, ludzie spóleczek praktycznie rozkradli najcenniejsze elementy bloku 1, ale monitoring termowizyjny w celu terroryzowania pracowników to priorytet. Łamanie praw konstytucyjnych narasta i mam nadzieję, że świadomi o tym napiszą, bo jak nie to tylko zaorać...

Jak PiS zdobędzie prezydenta to po nas, zrobią co będą chcieli, po nocach. Smutne.

Pracownicy obu komibnatów będą chcieli pracować lub raczej mieć zatrudnienie i wysokie pobory nawet jak już węgla nie będzie. Czemu , bo życie tu zostawili. Obłęd. Prawda jest taka że te kombinaty uratowały życie większości obecnych pracowników.

Pracowniku Elektrowni, nie musisz w niej pracować, tak jak i w spółkach nikt nikogo nie zmusza do zatrudnienia. Jest wolność i możesz pracować gdzie chcesz, pod warunkiem że ktoś będzie chciał Cię zatrudnić. Pracownicy KWB i Elektrowni nie są naprawdę poszukiwanymi pracownikami i na rynku pracy sobie nie poradzą Niestety.

To jest wolność - klasyk współczesnego KL za bramą . Przypomina o tym system zarządzania, w którym dozór (kierownicy) mają niemal całkowitą uznaniowość i zero kontaktu z pracownikami - nic nie robią. Wolność to mają ci od kierownika w górę - trwonią pieniądze firmy na wszelkie możliwe sposoby i jeszcze są za to chwaleni, odznaczani nawet... Coś takiego jak rynek to istnieje na placu przy Wojska Polskiego. W promieniu 50 km znaczących firm nie ma - istnieją tylko markety i bazarki. Usługi, małe firmy bazarki skończą swój rachityczny żywot za 5 najpóźniej 10 lat. Bełchatów wróci do czasów historycznie słynnej knajpy z rejonu dzisiejszego ronda Lipowa - Czapliniecka...

Kampol , Wielton , Pamapol, Gizo, Sempentrans,Mostostal te firmy wysyłają swoje produkty na teren Europy. Obudź się gościu i wyjedź dalej niż Słok.

Wielton - największy jest ponad 60 km, W Ruścu następne dwa zakłady mają niewielką część produkcji i już nie sa polskie (Amerykanka Struktura) i 90% produkcji jest poza Ruścem. Kampol to mała firma o statusie przedsiębiorstwa produkcji handlu i usług (nie ma kapitału rejestrowego). Ogółem to margines potrzeb. Ale dla piekarzy to zagłębie przemysłowe...

a jacy są poszukiwani ? tania siła robocza ? najlepiej z Ukrainy , nie masz pojęcia o rynku pracy , albo myślisz że będzie jak za platformy , praca za 5 zł na godzinę , to się zdziwisz ! 

Podobno kolejni w kolejce do biura pracy będą wszyscy zatrudnieni jeszcze w elektrowni i kopalni TW. Byli i obecni dzialacze platwormy i lewicy. Taki prykas przyszedł z Warszawy. Będzie się działo już po wyborach.

Łysy z 6 piętra roztoczył opiekę nad TW w KWB, przeorganizował dział i wziął ich pod siebie. TW Felek, Marian, Górnik i inni. Może miał takie wytyczne od Pieluchy, bo ona jak została posłem to pierwsza nominacją był Marek W na wiceprezesa gieksy a jak podawał ten portal w latach osiemdziesiątych kontakt operacyjny służb PRL. Wszyscy go pewnie znacie. Tacy są awansowani. PiS to PRL w innym opakowaniu.

coś w tym jest. rozszyfrowałem dwóch tw

brawo popieram grenpec i koniec wengla !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Piece Elektrowni są dostosowane do węgla z Rosji oraz z Kolumbii, nasz węgiel jest za drogi i źle się pali.

A gdzie moja kochana Małgorzata Janowska?? Normalne zakopała się!!! Ani Złoczew ani mru mru ! No oj Małgośka gdzie jesteś!!!

Złapała frajerów najpierw z GKS mamiąc ich sponoringiem klubu i potem następnych frajerów wierzących w Złoczew.Teraz jest już ustawiona.

cierpliwości, jest na etapie finalizowania podziału Kleszczowa oraz dopina budżet GKSu Bełchatów ...

''dopina'' to ją ale prezes pod Kleszczowem, Grażka emoji

Jedyne co mnie cieszy w tym całym dramacie związanym z naszym regionem to to że naszym grabarzem będzie partia PiS Partia na którą głosuje myślę że ok 80 procent mieszkańców Bełchatowa Tragizm tej sytuacji polega na tym że jeżeli ktokolwiek przez ostatnie 5 lat próbował cokolwiek złego powiedzieć na obecną władze był niemiłosiernie hejtowany odrzucany wręcz rugowany z lokalnego społeczeństwa I teraz okazuje się że co niektórzy mieli rację Na koniec jedno pytanko Gdzie jest Macierewicz i jego świta? Pokażą się w 2023 przed wyborami? Watpie

Co więcej tacy byli gnębieni, dyskryminowani i poniżani przez ludzi od Pieluchy i Milczanowskiej, głównie kadrowcem a szczególnie przez naczelnego grabarza kadrowego, którego na szczęście wywalili. Karma wraca.

Cieszyć się że ktoś jest grabarzem regionu rzeczywiście inteligencja to dla ciebie slowo nie znane.

Proponuję poczytać jaka partia zgodziła się w UE na limity i ceny za emiske CO2. A doiperopotem komentować. Ceny za wygenerowanie kilograma co sa tak wysokie ze nie oplacasie powoli wydobywać i spalać węgla.

Górnicy opracę się niemartwją znajdą na Śląsku. Mają fach w ręku ????

Trzeba zwijać żagle i spieerrdallać nagle emoji emoji emoji

No i co hamburgi będzieta mieli powiat w Zelowie.

Aktualnie żyjemy w państwie gdzie marszałek Sejmu czyli według Konstytucja druga osoba w Polsce ,jest wzywany na dywanik po ochrzant do Zwykłego posła I o czym tutaj więcej dywagować w sprawach gospodarczych gdy taki jest rozum bełchatowskiego Suwerena bo to też dzięki niemu mamy bananową republikę Na Antka świra głosowało wielu bełchatowian

Pracownicy Kopalni, bardziej czekają na jutrzejsze spotkanie z Panią Prezes niż na Złoczew. Są już pytania dot.przyjmowania suuper fachowców z dalekich miast i granic Polski na super grupach. Oj coś chyba będą super Drzwi Otwarte ale dla Przykrywki i jej fachowców.

Oj Anka aleś ty optymistką!!!

Oj chyba Aniu bedziesz musiała teraz troszeczkę popracować a nie na plecach mezusia zerowac. Tylko kto Ci go bedzie teraz pilnował.....???

Adam dawaj do przodu, wyłaź z tej nory, nie bój się Pieluchy, ona już nic nie może. Udawales takiego chojraka, zalatwiales grupy i awanse, pokaż na co cię stać.

Zaczym ściągać inny inwestorów to bazuje się tylko na kopalni i elektrowni,wiadome że kiedyś węgiel się skonczy,upadek regionu będzie poprzez oto zakłady ale dalej włodarze niech nić nie robią .A pandemja sprzyja teraz by pracowników zwalniać ze spółeklepszej okazji już nie będzie.

Teraz widać, że PiS nie potrafi rządzić. A w szczególności bełchatowska śmietanka polityczna. Jadą cały czas na tym 500+ i CPK. Premier zajmuje się w większości historią... ehh W największej polskiej elektrowni rządzi dziś gość z Rybnika! Banda Sasina wykończy region bełchatowski, ludzie czy nie widzicie tego? W przeciwieństwie do nas Niemiaszki nie dadzą sobie w kasze dmuchać i oddali do użytku Dattlen IV i co? ano nic.. jak się ma swój majątek to trzeba o niego dbać. PiS go zawija. Przyjedzie Andrzej na barbórkę, poklepie kogo trzeba po plecach, opowie, że Złoczew będzie i tak do wyborów. A jednak wirus pokrzyżował plany, nie da się już dalej przesuwać ogłoszenia informacji, że Złoczewa nie będzie... Taka jest brutalna prawda.

I tak zagłosują na Dudusia i i PiS, bo ,,dał" pińcet i 13 emeryturę. Reszta się dla ciemnoty nie liczy.

kolonia. państwo z papieru

Nie będzie nic

W Mongolii nie ma elektrowni a prąd mają.I to jeszcze tańszy jak u nas.Nie mamy złóż ropy a kupujemy coraz więcej palące samochody..Mamy wielkie elektrownie a za prąd płacimy więcej niż te kraje któte nie mają swoich źródeł.

Otóż szanowny geniuszu pozwól ,iż cię oświecę ,otóż mają elektrownie i to na węgiel brunatny,bodajże 80% energii elektrycznej produkują z węgla.

I do tego widać, że niektórzy mieszkańcy Polski to już ewidentnie mongoły

Wszyscy sobie zamontują fotowoltaikę i będzie git.

Każdy bełchatowianin kupi sobie wiatraczek i będzie patrzył jak się kręci

Proszę ilu teraz antypisiorów.Zaproście sobie Dudę na wszystkie święta jakie jeszcze będą w tym roku.I zróbcie powtórkę z Barbórki

DLA LUDZI MYŚLĄCYCH DANE Polska produkcja energii elektrycznej w 2019r. wyniosła 158,8 TWh. OZE 25,2TWh, kamienny78,9KWh, BRUNATNY 41,7TWh (razem z węgla 120,6TWh). W Niemczech wytworzono 515,6 TWh. OZE 237,4 TWh. kamienny 48,7TWh, BRUNATNY 102,18TWh (razem z węgla 150,88TWh). KTO JEST BOGATSZY odpowiedź oczywista - NIEMCY. KTO TRUJE BARDZIEJ POLSKA 120,6TWh - NIEMCY 150,88TWh - odp NIEMCY 30TWh- 30MILIONÓW TON WIĘCEJ CO2 Kto chce wmówić, że Polska (Bełchatów) jest największym trucicielem w Europie. Dlaczego bogatsze Niemcy zrezygnują z węgla dopiero po roku 2036 a nie teraz? Biedniejsi Polacy mają rezygnować już teraz lub do 2030? Przecież nie dogonimy w 10 lat mocy zainstalowanej OZE Niemiec wypracowanych przez dziesięciolecia. Co do tego czasu mamy kupować energię od naszych sąsiadów , którzy owszem mają darmowej energii po uszy ale nadal trują bardziej niż Polska. I będą truć. Dlaczego zarobki nie są porównywane z Niemieckimi?

Teraz uwzględnij emisję CO2 na osobę. Kto więcej truje?

Musimy dogonić a nawet przegonić. Taka teraz moda. Gonić zamiast myśleć.

Dobrze prawisz. Szkoda że tak mało osób to rozumie

Jedźta do Warszawy. Ubierzta się ładnie, żeby was nie mylili z koniami z Janowa.

Miesięcznic nie ma, to związkowcy z jeżdżeniem do Warszawy troszkę wyszli z wprawy.

Czekam kiedy Olejnik zrobi demonstrację pod biurem poselskim Janowskiej.

Nie zrobi do własnego gniazda nie nie sra

Zrobią to samo co z Janowem Podlaskim .Experci od wszystkiego.

O tym, że Złoczewa nie będzie wszyscy wiedzą już od kilku lat, polityka energetyczna zmieniła się i rząd oraz UE stawia na odnawialne źródła. Rządzące głowy na kopalni wiedzą to od dawna, nie mówiło się o tym na kongresach w Sport Hotelu już kilka lat temu? To łudzenie się i wracanie do tego tematu robi się nudne, aktualnie pracujący na kopalni ludzie dociągną spokojnie do emeryturki i akurat kopalnia się skończy, młodzi już wyjeżdżają szukając lepszych perspektyw, więc Bełchatów już się powoli stacza, czasy świetności minęły.

To prawda ale pisiory cały czas idą w zaparte i kłamią prosto w oczy. Oni są jeszcze gorsi od platfusów bo tamci to nie ukrywali, że są antypolakami, aferzystami i złodziejami. PiS wyciera sobie mordy patriotyzmem, a robi to samo albo i jeszcze gorzej co poprzednicy.

Gdybyś przynajmniej czytał ze zrozumieniem,nie ośmieszał byś się wpisami.

PIS to to samo co PO tylko w innym opakowaniu, te same fundamenty, ta sama ciotka Magdalenka. Od 30 lat to samo. Jak naród chciał wolności to była Unia Wolności, jak demokracji to Unia Demokratyczna, jak rządów obywatelskich to Platforma Obywatelska, jak ludzie chcieli sprawiedliwości to jest PIS. To wszystko socjotechnika. Spece tworzą partię pod przyszłe zapotrzebowanie. Nie ma to nic wspólnego z prawdziwymi potrzebami i nie dajcie się łapać na plewy. Jak dotąd wszyscy kradną, kłamią, oszukują a Polska tonie. Obecnie rządzący robią to już na rympał, idą na całego, kłamią rano, w południe i wieczorem. Nikt za nic nie odpowiada (kasa na karty wyborcze, maseczki, testy, respiratory, itd.). To się w głowie nie mieści bo marnotrawią pieniądze publiczne a sami się bogacą..Nasze dzieci i wnuki będa te wszystkie plusy spłacać.

A później będzie eko energia kupowana z Niemiec bo nam nie starczy, a w Niemczech właśnie nową elektrownie na węgiel otworzyli. Do tego doprowadza bandaczworga na cele z obłudnym PiSem.

Ta elektrownia w Niemczech miała być otwarta w 2011. Nie wiadomo, czy i kiedy będzie włączona do sieci energetycznej w Niemczech

Ale baran ona już pracuje i daje prąd do sieci

Do wszystkich wyborców pisu co tak zachwalali tą klamliwy partię. Jesteście id... cały ten PiS rozwalił elektrownie i kopalnie obietnice tego całego towarzystwa są nic nie warte. Przyjdą czasy ze za bycie w PIsie zostanie się oplutym w twarz.

Proszę nie zapomnieć o byłym pośle Kubiaku, który również do tego doprowadził.

PIS grabarzem regionu, ale za tym stwierdzeniem kryją się nazwiska, Janowska, Dobkowski, Milczanowska, Macierewicz, Pielucha i lokalni + związki zawodowe.

Kto wie gdzie jest ten węgiel w odkrywce Rogowiec do 2026 roku, no kto wie? Pic totalny, po pisowsku.

Zamknę wam kopalnie.

Greta to ty zyjesz? Co2 cie nie zabilo? No az trudno w to uwierzyc... A moze kurek z kasa przykrecili producenci oze? No tak. Rozumiem. Trudne czasy. Koronawirus. Jedz do Chin i protestuj przeciwko koronawirusowi. Na co czekasz???

Hał der ju?

Oddzielą Bełchatów od PGE i Bełchatów można już zaorać , trzeba wyjść na ulice i pokazać co trzeba bo związki tego nie zrobią bo są sponsorowane i w układach

Prowadź Wodzu...

To trzeba te dzieci od siedleckiego i rzepeckiego co po lidlach i nocami za 30 zika są sprzeciw.

Temat planów wyłączania bloków po 30 tym roku to jest fakt. To że temat złoczewa jest tylko na kampanijne potrzeby to również jest fakt bo temat nie jest pchany do przodu tylko jest w koło niego zamieszanie i stagnacja. Poniżej również fakt nt. traktowania węgla przez naszego zachodniego sąsiada. Takie są niestety dla Bełchatowa fakty czy się komuś podoba czy nie. https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-niemcy-otworzyli-nowa-elektrownie-weglowa-wbrew-zaleceniom-e,nId,4529613

Tak mi się po głowie kołacze - "Chciałam państwu przekazać bardzo dobrą wiadomość i bardzo wspaniałą wiadomość, że GKS znowu będzie z PGE razem związany". Ze Złoczewem tak samo

Niszczenia Bełchatowa przez PiSiorów ciąg dalszy. Nasza niezawodna posłanka zniszczyła GKS, a teraz tak walczyła o Złoczew, że wywalczyła przyspieszenie zamknięcie kopalni bez Złoczewa. Taki reprezentant to prawdziwy skarb. A wciąż znajdą się ludzie o IQ czajnika, którzy będą jej bronić

no razem z Pieluchą, dyrektorem górniczym zrobionym przez Zawadę. He,he,he.

Bełchatów podziękuję

Tyle lat jeszcze mogą truć ? Nieno poszukajcie głębiej. Tyle co tam wałków zrobili to można wcześniej zamknąć.

Kup sobie świeczki i odłącz prąd skoro Ci przeszkadza

dodaj komentarz
Czytaj także