Rejestracja i logowanie

Trwa kolejna policyjna akcja. Pod czujnym okiem funkcjonariuszy zachowania wobec pieszych i rowerzystów

Wydarzenia 08-08-2019 Autor: agula
22
Trwa kolejna policyjna akcja. Pod czujnym okiem funkcjonariuszy zachowania wobec pieszych i rowerzystów

Dzisiaj policjanci prowadzą kolejną akcję pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych oraz rowerzystów. Ponadto, policjantom nie umkną także inne przewinienia niezgodne z prawem.Akcja pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" jest organizowana w naszym kraju już po raz ósmy. Ma ona na celu zredukowanie wypadków z udziałem pieszych oraz rowerzystów, a także zwiększenie świadomości kierowców. Najwięcej potrąceń pieszych ma miejsce właśnie na przejściach dla nich przeznaczonych, czyli w teorii tam, gdzie powinni oni czuć się bezpiecznie.

Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża - informuje KPP w Bełchatowie.

Każdy kierowca zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów powinien zwiększyć swoją czujność. Jest też druga strona medalu, rowerzyści, przez wzgląd na to, że nie zawsze są dobrze widoczni, nie mogą bezrefleksyjnie wjeżdżać na jezdnię. 

Piesi oraz rowerzyści niezależnie od pory roku powinni wyposażyć się w odblaski, które ułatwiłyby widoczność ich po zmroku oraz w obszarze niezabudowanym. Rowerzyści natomiast, są zobowiązani do zamontowania w rowerze oświetlenia i korzystania z niego.

komentarze (22)
Dodaj komentarz

Przez Zdzieszulice idioci śmigają 100km/h+, poboczem często chodzą dzieci, chodnika brak. Jakoś patrolu jeszcze tam nigdy nie widziałem. Najważniejsze to wlepić mandat rowerzyście k..rwa.

Kupa na pasach:-D

w normalnym mieście i kraju nie ma problemu dla kierowcy zatrzymać się przed pasami i przepuścić rower czy pieszego ale w Chamburczykowie kierowca jedzie i się śmieje , że deszcz pada a kobieta z zakupami stoi i czeka aż chamburczyk przejedzie.

ty kierowca ile ty masz lat/prawo jazdy??? Takiego zachowania jak na foto powyżej kiedyś uczono od przedszkola i gdyby wszyscy tego przestrzegali było by mniej "problemów" , a w szczególności co z a idiota wymyślił przejazd rowerem przez przejście (pasy) !!!!! jedyne dopuszczalne i możliwe powinno być przy ruchu kierowanym sygnalizacją świetlną !!!!! i Basta !!!!!

Zimna woda i ogien w mroz!!!! Ja mnie pitolnie to mu silnik 1.2 dwiescie kuni wyleci :-D

Kupa na pasach!!!!!!!!

Na wzor nIEMIEC. Jesli pieszy stoi przy przejsciu ma pierszenstwo. Bo u nas regula pierwszej nogi....Pieszy czy kierowca.... krok na pasy czy gaz w deche??????

Tak jak ksiądz jest świętą krową TAK NIE MYŚLĄCY WCHODZI NA JEZDNIĘ PRZED MECHANICZNYM POJAZDEM - NIE MYŚLĄCY ZAWSZE SOBIE SAM WINIEN. TU CUDÓW NIE BYŁO -nawet w Bełchatowie - bastion wiary i za świata.

Pieszy pierwszeństwo na pasach ma dopiero gdy na te pasy wejdzie. Gdy stoi obok przejścia nie ma żadnego pierwszeństwa, a zatrzymywanie się by go przepuścić to w zasadzie naruszenie prawa (zatrzymanie ruchu bez wyraźnego powodu). Sam pieszy ma również obowiązek upewnienia się że wchodząc na przejście nie spowoduje zagrożenia ruchu drogowego. A te nagrania które pokazują w telewizji jak to biedny pieszy wchodzi na jezdnię i po sekundzie zostaje uderzony przez auto - zostawiam Wam do przeanalizowania gdzie to auto się znajdowało w momencie gdy ten "biedny" pieszy wchodził i czy mógł cokolwiek zrobić w tej sytuacji, z której robią z niego mordercę. Pociągi też mają się zatrzymywać na przejazdach kolejowych żeby przepuszczać samochody?

jesteś POpierdolony

kto ci dał to prawo jazdy?? gdzie kupiłeś ??

"Jest też druga strona medalu, rowerzyści, przez wzgląd na to, że nie zawsze są dobrze widoczni, nie mogą bezrefleksyjnie wjeżdżać na jezdnię" i tego przypilnujcie najbardziej oraz młodych ludzi z słuchawkami na uszach - nie patrzą w ogóle. Jak będę jechała karetka na sygnale, to też wylezą na jezdnię, bo on pieszy jest i mu wolno....

A co to były za nocne hałasy na dolnośląskim - pisk opon niby strzały - porachunki jakieś czy co????

To w moim BMW strzelał gaźnik, bo kopułka mi przerywa. A opony piszczały bo ćwiczę drift.

To do mechanika bo i "jego " laweta zgarnąć może

Spoko - mój w garażu stoi.

A kiedy będzie akcja: "Edukacja pieszych i rowerzystów" ?? To oni są największym niebezpieczeństwem na drogach, ponieważ nie znają podstawowych przepisów ruchu drogowego, a ponadto nie wykazują zdrowego rozsądku ani logiki. Wiedzą tylko, że mają pierwszeństwo. Nie zdają sobie sprawy, że samo pierwszeństwo nie uratuje im życia.

jestes śmieciem i zerem debilu

Akcja pełna podziwu tylko po 1 czemu raz na jakiś czas a po 2 tym jednym radiowozem ruchu drogowego na cały powiat?

A może by tak w końcu policjanci zauważyli rowerzystów, jeżdżących w cały świat, po chodnikach, pchających się pod koła... przejeżdżających przez pasy

Kochani rowerzyści, jest tylko jedno rozwiązanie- zjedźcie z chodników na ulicę. Jestem ciekawy reakcji kierowców. Czy na pewno tego oczekują?. Pozdrawiam wszystkich uczestników ruchu drogowego.

To istna plaga, ale nikt od lat nic z tym nie robi.

dodaj komentarz
Czytaj także