Rejestracja i logowanie

Trawa po kolana, ale koszenia nie będzie. Urzędnicy mówią, że powód jest ekologiczny

Wydarzenia 21-05-2020 Autor: Greg
51

Mieszkańcy Bełchatowa zwracają uwagę na zapuszczone miejskie trawniki wskazując, że w niektórych częściach miasta trawa sięga już… po kolana. Magistrat tłumaczy, że nie kosi jej celowo, podobnie jak wiele innych samorządów ze względu na niedobory wody i trwającą suszę. Miasto zapewnia jednak, że w najbliższych dniach trawa zostanie skoszona w newralgicznych miejscach, gdzie mogłaby stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa kierowców czy pieszych.

Miejskie trawniki porosły wysoką trawą. W niektórych miejscach zieleń sięga już nawet po kolana. Na porośnięte chodniki wskazują również sami bełchatowianie, pytając czy miasto zapomniało zadbać w tym roku o miejską zieleń. Okazuje się, że magistrat… celowo nie kosi w tym roku trawy ze względu na trwającą suszę i brak częstych opadów deszczu. Rzeczywiście, kiedy przeszliśmy się po centrum miasta, z łatwością można znaleźć wiele „bujnych trawników”, jednak w wielu miejscach ziemia jest tak sucha, że źdźbła trawy rosną na… piachu.

Urząd miasta zapytany o stan miejskiej zieleni tłumaczy, że podobnie postąpiło wiele samorządów. Takie zalecenia wydał również wojewoda łódzki. Jak wyjaśnia urząd miasta, Bełchatów jest jednym z wielu miast, które wstrzymały wykaszanie trawników, zieleńców czy parków. Chodzi o przeciwdziałanie suszy – trawniki pomagają utrzymać wilgoć ziemi, im są one krótsze, tym trudniej, trzeba też je niemal codziennie podlewać.

- Przez wzgląd na prognozowane niedobory wody i suszę, a także zalecenia wojewody na ten moment miasto wstrzymało wykaszanie powierzchni trawnikowych. Ekipy pracują jedynie w miejscach newralgicznych, gdzie wysoka trawa mogłaby stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych czy kierowców – mówi Aleksandra Duda-Andrzejewska z bełchatowskiego magistratu.

Jak dodaje, w najbliższych dniach na ulicach pojawi się firma, która zajmie się podkoszeniem trawy w miejscach, w których jest to konieczne ze względu na bezpieczeństwo komunikacyjne. Magistrat zapewnia, że również do urzędu docierają sygnały od mieszkańców w sprawie miejskiej zieleni

- Temat wykaszania miejskich terenów wzbudza wiele emocji. Część mieszkańców domaga się regularnego koszenia trawników. Z drugiej strony sporo osób zgłasza do magistratu, że zieleń powinna zostać w nienaruszonym stanie, miasto powinno także wprowadzić tzw. kwietne łąki. Coraz więcej samorządów decyduje się na to – pierwsze z nich pojawią się również w Bełchatowie – na terenach objętych projektem „Bełchatów w zieleni” - mówi Aleksandra Duda-Andrzejewska.

komentarze (51)
Dodaj komentarz

„Mamy powody sądzić, na podstawie oficjalnych danych dotyczących epidemii związanych z liczbą zgonów, że istnieją mocarstwa zainteresowane wywołaniem paniki wśród światowej populacji. Ich celem jest trwałe nałożenie niedopuszczalnych form ograniczeń wolności, kontrolowania ludzi i śledzenia ich ruchów. Nałożenie tych środków jest niepokojącym wstępem do realizacji planu, jakim jest stworzenie rządu światowego, który byłby poza wszelką kontrolą”.Hierarcha podkreśla ponadto, że zdrowie publiczne staje się dzisiaj alibi do naruszenia praw milionów ludzi na całym świecie. Dostrzega w pandemii plan na zniszczenie chrześcijaństwa i ograniczenie działalności ludzi wyłącznie do przestrzeni wirtualnej.„Walczymy z niewidzialnym wrogiem, który dąży do podziału obywateli. Oddzielenia dzieci od rodziców, wnuków od dziadków, wiernych od pasterzy, uczniów od nauczycieli i klientów od sprzedawców. Nie pozwólmy, aby stulecia chrześcijańskiej cywilizacji zostały wymazane pod pretekstem koronawirusa”- Arcybiskup Carlo Maria Viganò

Pani Prezydent i (bez)radni może by tak wziąć przykład z Jarocina i zakładać w naszym Grodzie "kwietne łąki"

Proszę zakupić stado owiec i kóz , one wytną tą trawę w pień oraz przytną krzewy . Na pewno my otrzymamy dotacje . Będzie ekologicznie i cicho .

Owiec i kóz w Bełchatowie nie uświadczysz ale "baranów" u nas pod dostatkiem, i zamiast wygryzać trawę to klepią jakieś "szamańskie modlitwy" myśląc że trawa się sama wykosi i "koronaświrus" Bełchatów ominie.

Trawy nie kosić, śniegu nie odgarniać, dróg nie łatać... Ale wyprowadzać miliony z państwowej kasy to jak najbardziej

Pytajcie o kondycję tej firmy co eliminując nasze lokalne wygrała przetarg na zieleń miejską. To tutaj jest pies pogrzebany.

Nie ma znaczenia jaka firma to robiła. Zawsze było na odp...ol. Byle żeby pohałasować i pokazać, że coś robią. I kasa się zgadza.

ekologia - wersja Bełchatów: nie kosić przez pół roku, potem zrobić klepisko, zabetonować i płakać że susza

pierdo##enie o ekologii - jakby kosili nie do samego klepiska to trawa byłaby gęsta i ładna a nie takie dziury powyrywane w ziemi.

Będą też dla ekologii nie zamiatać?

jak trawa jest dluga to latwo wdepnonc w kloca

Ale pod urzędem miasta piękna króciutka trawka emoji

Najgorsze jest to, że chodząc z dziećmi lub pupilami po tak długiej trawie w domu okazuje się że mamy kleszcze na nogach ;/

Dajcie beton tym ludziom . 

A za chwilę będzie plaga komarów, bo będą miały się gdzie schować.

komara też po coś natura stworzyła, jak i ciebie

I kleszcze , których jest już wysyp

Trawa wysoka, to chociaż psich gówien nie widać i woda tak szybko nie parujeemoji

Pamiętam jak pisowcy wytykali(i słusznie) Zdanowskiej, że traw w Lodzi nie kosi bo jest eko. Pamiętam jak wytykali PO, że zbija kase durnymi przepisami na kierowcach, a tymczasem od lipca wchodzą przepisy wybitnie idiotyczne i szkodliwe jakich nawet PO nie wymyśliła. Pamiętam co opowiadali jak PO podnosiła podatki, o tym jak na klęcząco uprawiają politykę zagraniczną, o ustawie 1066, o konwencji Stambulskie, o LGBT i wielu innych rzeczach, które mieli zmienić. Dorwali się do władzy i nic się nie zmieniło. Omotali ludzi 500plus i zrobili z TVP tubę partyjną gorszą niż za PRLu. To wystarczyło dla ciemnego luda, również tego bełchatowskiego co tak ochoczo na nich głosował. W zamian leją na Bełchatów i mają gdzieś, że się degeneruje.

mi się wydaję że ludzie mieli dość PO a nie że ich PIS omotał 500 plus , inne partie mogły to samo obiecać , albo i więcej . ale co najważniejsze to PIS obiecał...ale i zrealizował ,co nawet Komorowski wytknął swoim kolegą z partii że nie chcieli "sypnąć" groszem

Kolejny błyskotliwy wyborca PiSu. KOLEGOM nie kolegą... Ech te gimbusy

Pamiętacie że to przekupstwo publiczne i nie chodzi wcale o dobro ludzi, cel jest wyższy. Jeszcze będziecie beczeć za to +. Przy okazji pisiory doją państwowa kasę aż huczy. To nadzwyczajna kasta. Po 40, 60 tysięcy złotych na miesiąc za nic. Będziemy parobkami we własnym kraju, przez pisiorow.

E tam wieksza trawa lepsza bo koronawirus bardziej się do niej przykleja.

Czy ktoś myśli o alergikach?? Taka trawa to prawie zabójstwo dla tych ludzi.

Zwłaszcza te krwiożercze mlecze. Wciągają człowieka do kreciej nory i tam pożerają żywcem.

PILNUJCIE PGMu żeby wam administracja nie doliczała do utrzymania zieleni we wspólnotach jak nie koszą...

Kiedyś ładnie potrafili liczyć za wymianę żarówki na klatce schodowej. Od osobogodziny. Czterech chłopa przyjeżdżało furgonetką.

1.kierowca2ten co zmieniał żarówkę 3ten co trzymał drabinę 4 ten co miał w torbie żarówkę i patrzył jak się ja zmieniaemojiemojiemojiemoji to by się zgadzało

Nie koszą bo nie mają kasy na to

Tonie chodż po trawnikach tylko po chodnikach

Juz nie przesadzajcie z tymi trawami dzis na okrzei kosili pod blokami to jakis Janusz wyszedl z bloku i zwrocil uwage chlopakom ze za glosno kosza tak zle i tak nie dobrze co za ludziska

TO NIEPRAWDA, ŻE TRAWA JEST ZA WYSOKA!! TO CHODNIKI I ULICE SIĘ ZAPADŁY!! I STĄD TAKIE WRAŻENIE!!

Inne miasta zakładają łąki kwietne ze specjalnych mieszanek które mają niewielkie zapotrzebowanie na wodę. W składzie są również rośliny które w naturalny sposób odstraszają kleszcze itp. A w Bełchatowie hodują chwasty i bredzą o ekologi

U nas też będą "zakładać" łąki, ale najpierw trzeba policzyć każde nasionko trawy, żeby potem się w mediach chwalić ile to tysięcy sztuk roślin posadzili.

Najpierw betonują pół miasta, a teraz nagle obudzili się, że niedobór wody, susza itd. MATOŁY! Niby nauczyciele, ludzie po studiach, trzy litery przed nazwiskiem na pieczątce, a dopiero jak nieśmiało pisiory przyznają, że węgiel nie ma przyszłości, elektrownia i złoczew idą w odstawkę, to u pani prezydent i jej ludzi widać troskę o środowisko. Pfff. Nie kupicie nas tymi sztuczkami. Rozliczymy was w następnych wyborach.

Za wszystko odpowiada PIS -tak sobie tłumacz Patryk Marjusz skoro uważasz,że w PIS można walić jak w bęben . Iluzjonista ,też powinien nauczyć się roli.

Myślę, że za większość złych rzeczy które się teraz dzieją w Polsce odpowiada szeregowy poseł z Nowogrodzkiej. Oczywiście za covid-19 nie odpowiada, żeby było jasne emoji

Gościu z Szadka pilnuj zadka

Cisza zelowioku

To, że koszą czy nie koszą to jedno. Kwestia jeszcze jak koszą. Albo w największe słońce i potem jest klepisko, nie trawnik. Albo zaraz po największych deszczach wjeżdżają ciężkim sprzętem i potem błoto i koleiny od traktorów zamiast trawy.

Idź do pracy na chociaż jeden dzień, to zrozumiesz o co chodzi. Płacą kością za koszenie, to mają nosić A nie wymyślać, że po deszczu to nie, jak słońce świeci to też nie, w nocy cisza nocna to też nie, przed posiłkiem to nie bo słabo, po rosołku nie bo talerze tłuste i umyć trzeba. Idź do pracy to zobaczysz czemu dzieje się tak A nie inaczej. Myślenie tak serio to nie boli, używaj go czasem.

To nieroby i jeszcze będą dyskutować kiedy mam kosic.

No to oświeć nas o chodzi, bo widać, że masz doświadczenie w bezmyślnym odwalaniu roboty.

W opozycji Dramat, syf, brud i ubóstwo . Dziś ekologia i dobre działania na rzecz mieszkańców.

Jak Matyskiewicz był w opozycji, to trawniki były zaniedbane, niechlujstwo i bałagan. A teraz to Ekologia. W mieście nadal ciemno i pozapadane studzienki w jezdniach i z przejściem na W. Polskiego też nic się nie dzieje. A miało być zaraz po wyborach załatwione. Weź się do roboty, bo już cię więcej nie wybiorą.

Przecież tym razem nie był wybrany na stanowisko przez mieszkańców tylko otrzymał nadanie od wybranej pani prezydent.

Pani Czechowska niech się nie ośmiesza i poda się do dymisji

Dlaczego ma podać się do dymisji skoro ludzie ją wybrali najwidoczniej chcą żeby Pani Prezydent pozostała emoji nie wiem dkad w ludzuach tyle jadu

Tak jest! Natychmiast! Teraz kolej na kogoś od nas!

Dziwnym trafem koszono trawniki już w miejscach gdzie mieszka część Bełchatowskich radnych... Dolnośląskie, 1 Mają u Karola, Przytorze. Hmm

Nic nie dziwnym, z artykułu "Miasto zapewnia jednak, że w najbliższych dniach trawa zostanie skoszona w newralgicznych miejscach", czytaj: odpowiedź na Twoje pytanie.

dodaj komentarz
Czytaj także