Rejestracja i logowanie

Test na koronawirusa zrobisz bez wysiadania z samochodu. Gdzie bełchatowianie mogą się przebadać?

Wydarzenia 19-05-2020 Autor: Greg Foto: Urząd miasta w Bełchatowie
12

W sumie aż dziewięć punktów drive-thru, w których pobierane są wymazy do badań na koronawirusa, powstało w województwie łódzkim. Kierowane do nich będą osoby przebywające na kwarantannie, po wcześniejszej decyzji Sanepidu. Gdzie przebadać mogą się bełchatowianie?

 W województwie łódzkim działa dziewięć punktów typu drive-thru, w których pobierane są wymazy: trzy w Łodzi oraz po jednym w Zgierzu, Skierniewicach, Łasku, Radomsku, Wieluniu i Sieradzu. W takich miejscach można zrobić sobie badanie na koronawirusa bez wysiadania z samochodu. Jednak testom nie są poddawane wszystkie osoby.

- Do punktów własnym samochodem będą przyjeżdżały osoby będące w kwarantannie, które wcześniej otrzymały specjalną przepustkę od Powiatowych Inspektorów Sanitarnych. Wtedy bez wysiadania z auta zostanie od nich pobrany wymaz z gardła. W ten sposób zwiększona zostanie intensywność przeprowadzania testów na koronawirusa, co w znaczący sposób ułatwi walkę z epidemią – informuje bełchatowski magistrat.

Co jeśli osoba będąca w kwarantannie nie posiada samochodu? Do tych osób, które nie dysponują własnym środkiem transportu przyjedzie karetka „wymazowa”.

W jaki sposób działają takie punkty? Osoby przebywające w izolacji w jedenastym dniu kwarantanny otrzymają smsa, informującego o możliwości wykonania bezpłatnego testu na obecność koronawirusa.

- Badanie będzie można wykonać następnego dnia w specjalnych punkach, popularnie zwanych drive-thru. Wymaz pobiera się bez wysiadania z samochodu – zapewnia magistrat w Bełchatowie.

Jak informują urzędnicy, osoba udając się na badanie, musi zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i nr PESEL. Wyniki będą dostępne na Internetowym Koncie Pacjenta. W galerii publikujemy dokładne adresy punktów typu drive-thru w województwie łódzkim. 

komentarze (12)
Dodaj komentarz

To że w ebe nie ma punktu nie zależy od władzy a szpitala. Szpital musi wyrazić chęć i wskazać personel

Łask czy Wieluń ma, Bełchatów nie. Słuszną linię ma nasza wladza.

Testy powinny być powszechne i ogólnodostępne. Dla wszystkich. Bo wszyscy płacimy składki i podatki. Dziadostwo¡

Powiat, w którym liczba zakażeń jest jedną z największych w województwie pozostaje bez punktu wymazowego...lepiej pozostawić to bez komentarza.

Bo trza trochę po sąsiednich powiatach tam gdzie jest mało zakażonych roznieśc zaraze he he

Bełchatowa, który posiada dwa strategiczne zakłady pracy nie stać na swój punkt badania pod kątem wirusa? Musimy się tułać po innych miastach???

Mi tam badania nie potrzebne . Nie będę się stresował .Fajnie jest tak jak teraz . Lepiej zbadać dyrektorka i jego najbliższych . 

A jak mam tyko rower ? Co to mam zrobić .jak sie moge przebadac ???

Ty,to testy u psychiatry .....

Zamontuj silnik spalinowy od kosiarki

Podjedz rowerem pod pierwszy pawilon po lewej za bramą przy szpitalu.

Bardzo śmieszne.

dodaj komentarz
Czytaj także