Rejestracja i logowanie

Te drogi w Bełchatowie doczekają się przebudowy. Magistrat wyda ponad 4 miliony

Wydarzenia 29-07-2020 Autor: Emste Foto: Urząd miasta w Bełchatowie
12
Te drogi w Bełchatowie doczekają się przebudowy. Magistrat wyda ponad 4 miliony

Wkrótce rozpoczną się prace związane z przebudową ulicy Dalekiej w Bełchatowie, na odcinku od ul. Budryka do planowanej obwodnicy wschodniej. Zakres robót obejmie zarówno nawierzchnię, jak i zjazdy czy odwodnienie drogi. Inwestycja, która ma zakończyć się jeszcze w tym roku, będzie kosztowała ponad milion złotych. W innej części miasta za ponad 3 mln zł przebudowany zostanie także fragment ulicy Zamoście. 

Planowana przebudowa ulicy Dalekiej obejmuje ok. 300 metrów odcinka jezdni od ul. Budryka, aż do planowanej obwodnicy wschodniej Bełchatowa. Jak informuje magistrat, w ramach inwestycji na drodze położona zostanie nowa nawierzchnia, powstaną chodniki oraz zjazdy do działek. Nie zabraknie też oznakowania, czy odejść kanalizacji deszczowej i sanitarnej, a cały odcinek zostanie odwodniony.

Wykonawcą inwestycji jest piotrkowskie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów "Erbedim", które w ramach wykonywanych prac zobowiązane jest również do przebudowy przyłącza wodnego. Koszt planowanego remontu to 1,1 mln zł – połowę kosztów pokryje dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Prace mają zakończyć się w listopadzie 2020 roku.

To jednak nie koniec zaplanowanych przez magistrat prac na bełchatowskich drogach. W najbliższym czasie ma zostać podpisana umowa na przebudowę liczącego ponad 600 metrów odcinka ul. Zamoście,  prowadzącego od al. Jana Pawła II do torów kolejowych.

- Inwestycja obejmie ponadto budowę chodnika po stronie północnej i ścieżki rowerowej po stronie południowej. W projekcie zawarto również przebudowę przejazdu kolejowego oraz budowę oświetlenia – informuje magistrat.

Zgodnie z planem, prace remontowe na ul. Zamoście mają zakończyć się w 2023 roku, a koszt tej inwestycji to 3,3 mln zł.

komentarze (12)
Dodaj komentarz

no szkoda bardzo a ludzie na zadupiu nie płacą podatków i co należy się tylko mądralińskim .popieram tą inwestycję i cieszę się bardzo ze będzie chodnik .pozdrawiam koogośś kto napisał o nieistniejącej obwodnicy na zadupiu .chciałbyś mieszkać na tym zadupiu ale nie stać cię na działkę która kosztuje

Proponuje ulicę Wspólna i zrobienie tam chodnika

Małe miejscowości gminne potrafią grubo ponad 100mln rocznie uzyskać z środków Unii na modernizację ulic, więc trochę słabiutko to delikatnie można by powiedzieć na te inwestycje miejskie

Bardzo proszę o choćby jeden przykład gminy(może nawet nie być mała), która uzyskała 100 mln zł na inwestycje drogowe w jednym roku.

Daleka to jedna z najstarszych ulic Bełchatowa. Chwała jej budowniczym.

Podziwiam znawcę Bełchatowa ulica Daleka to dawna wieśBinków,po roku 1970 Bojków włączony został do miasta

Skala zapowiedzianych inwestycji do potrzeb powala. Gdzie ta zapowiadana rzeka pieniędzy na inwestycje? Przypomnijcie sobie kampanię, no chyba ze profil juz jest skaaowany

Ulice w centrum miasta dziurawe, a oni się biorą za budowę dojazdu do nieistniejącej obwodnicy na zadupiu. Takie rzeczy tylko w Bełchatowie.

Oj tak, to dziwne miasto. Ja z niego szczęśliwie wyjechałam i to był strzał w 10!

Pewnie, niech inni ludzie maja dziurawe drogi, po co poprawiać komfort życia wszystkim skoro można tylko w centrum gdzie drogi nie są w złym stanie. Uwielbiam takich Januszow. Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje ze roz****sz zawieszenie na jakiejś dziurze na zadupiu emoji

Nie tylko kwiatowa, tu większość ulic wymaga nowej nawierzchni.

Już myślałem, że za Kwiatową się biorą...

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także