Rejestracja i logowanie

Strażacy musieli przestawiać samochody mieszkańców, aby dotrzeć do pożaru. Dziś apelują do kierowców [VIDEO]

Wydarzenia 13-06-2018 Autor: agula
26

Dzisiaj tj. 13 czerwca miała miejsce konferencja, na której przedstawiciele Straży Pożarnej oraz Komendy Policji w Bełchatowie apelowali do mieszkańców o rozwagę podczas parkowania swoich pojazdów na osiedlach.

Pracownicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie zwracają uwagę na zwiększenie liczby samochodów osobowych w naszym mieście, przy niewystarczającej ilości parkingów. Właśnie z tego powodu mieszkańcy parkują swoje pojazdy w miejscach do tego niewyznaczonych. Powodem dzisiejszego spotkania były trudności, z jakimi spotkały się służby ratownicze w dotarciu na miejsce pożaru, który wybuchł w zeszłym tygodniu w jednym z bloków na os. Tysiąclecia.

Przypomnijmy. W nocy z 5-6 czerwca na os. Tysiąclecia wybuchł pożar w piwnicy jednego z trzyklatkowych bloków. Służby ratunkowe miały problem w dotarciu na miejsce zdarzenia z powodu całkowicie zastawionego przejazdu zaparkowanymi samochodami. Strażacy musieli własnoręcznie przestawić auta, które utrudniały akcję gaśniczą.

- Zgodnie z art. 130a ustawy Prawa o ruchu drogowym, taki pojazd, który tamuje lub utrudnia akcję gaśniczą może być usunięty lub przestawiony z tego miejsca – przypomina naczelnik bełchatowskiej drogówki – Marcin Kucner.

- Można było do osób poszkodowanych dotrzeć dużo szybciej, gdyby nie te utrudnienia związane z zastawiającymi przejazd pojazdami - komentuje dyżurny operacyjny powiatu KP PSP - Adam Pstrokoński.

Policjanci wiedzą, że mieszkańcy nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji, stąd ich dzisiejszy apel. Zaznaczają również, że na przejazd między blokami na osiedlach powinna być pozostawiona przestrzeń około czterech metrów. Stosowanie się do tej zasady pozwoli uniknąć powtórki sytuacji sprzed tygodnia.

 

komentarze (26)
Dodaj komentarz

Jeśli w bełchatowie jest tak dużo aut to dlaczego nie ma w mieście dużych piętrowych parkingów!!

I jeszcze jedno - jaki de$il zgodził sie na postawienie stojaków na rowery tam gdzie stoją czyli na srodku? Tak samo jest przed blokiem 9... A jak karetka przyjeżdzała pod klatkę to żeby nie niszczyła nędznej trawy postawili słupek od Kwiatowej... Bezmózgowie.

Ciekawe dlaczego mieszkańcy nie parkują na parkingu po skosie - czyli duzym parkingu koło biedry/naprzeciw LO? Bo im się **** nie chce ruszyć przez skrzyzowanie i przejść 50 metrów!

Podobna dyskusja toczyła się kilka miesięcy temu przy okazji informacji o problemach z parkowaniem na osiedlach. Wspaniałomyślne władze wpadły wtedy na pomysł, aby SIC! umożliwić parkowanie wzdłuż dróg osiedlowych poprzez likwidację stref zamieszkania. Wspominałem wtedy o problemach z dojazdem straży pożarnej. Szkoda, że pan Pstrokoński nie wspomniał, że aby skorzystać z drabiny mechanicznej, która stała w tle trzeba rozłożyć podpory, które wymagają dodatkowego miejsca. Jeżeli przy okazji następnego pożaru będzie kilka trupów, to może coś się w tej kwestii zmieni i ktoś pójdzie po rozum do głowy żeby egzekwować przepisy i ustawiać rozsądne oznakowanie na osiedlach. Jak zwykle mądry Polak po szkodzie.

Czy nikt nie zauważył ze ten policjant jest gruby jak on przechodzi sprawnościowe.

To osiedle to jedno z moich ulubionych gdzie jeszcze są drzewa bo parki już całkowicie poprzerabiane a jak słońce smaży to w tym mieście pełnym betonu nie można wytrzymać...drogi dojazdowe oczywiście powinny być przejezdne ale drzewa nie są niczemu winne!!!

Ciekawe czy tak samo byś mówiła gdybyś tam mieszkała Andzia.Drzewa pozarastaly okna . Już po południu lokatorzy muszą korzystać ze sztucznego światła,bo w domu ciemno .Telewizja nie odbiera co drugiego kanału ,bo sygnał słaby ,a dlaczego ? Przez zbyt rozrośnięte drzewa.Otworzysz okno zaraz jakiś ptak ci wleci.Drzewa powinny być jak najbardziej ,ale systematycznie przycinane,bo takie chaszcze to są dobre w lesie albo parku.

to nie możecie zgłosić o przycięcie tych gałęzi?

Tak??? A gdzie mają ludzie parkować???? Drzewa powycinac w**** a nie!!! I parkingi porobić. Ptaszysk pełno że wywiadu nie słychać, tyle drzew starych. To nie jest osiedle tylko las!!!

Tak i kurla usmazymy się jak naleśniki pacanie

Stać cię na samochód a na wynajem garażu już nie? To pierwsza sprawa. Druga jest taka, ze nikt ci nie nakazuje posiadania samochodu wiec nikt ci nie jest zobowiązany zorganizować na niego miejsce. Ale nie... pan i władca kupił fure za 10k na kredyt i "zbudujcie mu parking"...

Jesteś po prostu baran

Zodiakalny, zgadza się. Natomiast nie miałem jeszcze w tym mieście nigdy problemów z parkowaniem, więc to raczej z was niezłe osły i ciekawe kto wam dał prawko.

Czemu nic nie piszecie o tym że w szpitalu odwoływane są zabiegi, brak anestezjologow temat anestezjologow znów powraca

Apelować to Trzeba do władz miasta aby wybudował więcej miejsc parkingowych. Kiedy kierowcy będą mieli parkingi nie będą parkować w miejscach do tego nie przeznaczonych.

Czy parkingi będą czy nie samochody wzdłuż bloków nie znikną. Święte krowy są zbyt wygodne by przejść 100m. Muszą prosto z klatki wskakiwać do swojej wypasionej bądź nie fury. Nie ma egzekwowania przepisów - nie należytego przejazdu.

Tak zawsze było i będzie. Ludzie w Bełchatowie są tego nauczeni że najlepiej to by autem po drzwi mieszkania wjechali, to jest lenistwo. Inny przykład pracuje w centrum Bełchatowa, widuje codziennie jak ludzie parkują w miejscach niedozwolonych, bo będzie bliżej, a jakies 50 metrów dalej jest parking. W centrum Bełchatowa są co chwilę pasy dla pieszych, ale po co z nich korzystać ? Najlepiej przejść przez jezdnię a do pasów jest 20 metrów. To nie tyczy się tylko parkingów. Wybudować parkingi ale gdzie ? Rodzina 4- osobowa, każdy ma swój samochód bo przecież dzieci nie będą jeździły do biedronki 300 metrów samochodem rodziców.... Bloki były budowane kilkanaście lat temu, gdy jeden samochód na rodzinę to było bardzo dużo. Zobaczcie jak Bełchatów wygląda. Wybudują nowy praking to i tak ludzie będą pod klatkami stać bo za daleko będzie przejść z parkingu do mieszkania. Tak jak osoba wyżej napisała nie ma wyegzekwowania przepisów. Chociaż czasami jadąc w nocy przez Bełchatów wiedzę wolne miejsca na parkingach ale jak to wcześniej było napisane 100 m aby przejść do za dużo.

To samo jest na grudnej w Szczercowie jest droga dla rolnikow ktora wiecznie blokują pracownicy tamtejszej firmy mimo zgłoszeń nikt z tym nic nie robi a ciężko przejechac ciagnikiem z przyczepą a kombajnów do zboża to całkiem noemozliwe.Czy mamy jeździć trasą nr 8 i stwarzać zagrożenie.

Warto dodać o koneksjach rodzinnych wyżej wymienionego dowódcy A.P. z pewnym radnym sejmiku z PiSu M.W. o którym był wczoraj artykuł.

Mamy tak wspaniałą Straż Miejską. Mogli by się przejechać po osiedlach wystawić kilka mandatów to i wspomogło by to budżet miasta i nauczyło by buraków parkować. Cóż oni mają więcej do roboty

tez tak uważam ,straż miejska powinna wiecej patrolować po osiedlach i innych posesjach .rogatka pileckiego a kosciuszki tuz przy młynie ,tam jest chodnik tam nikt nie przejdzie ,trzeba zejsc na szose

Straż miejska ma to wszystko w du... Nie wiem już ile razy dzwoniłem o blokowanie wyjazdu z parkingu. Kilkukrotnie zmusilem panów do przyjazdu ale ile się trzeba nagadać i tłumaczyć... Pytania o to jak duży mam samochód i czy faktycznie nie mogę się zmieścić wyjeżdżając uważam za bezzasadne. Jednym zdaniem państwo w państwie

A może zrobić więcej miejsc parkingowych wzdłuż 1 maja?

wystarczy postawić odpowiednie znaki, następnie egzekwować to... i nie trzeba się prosić i apelować...

Mam sąsiada strażaka który ma wielki samochód i staje pod sama klatka na ulicy. Zastawia tym dojazd do klatki jak i utrudnia przejazd ulica bo to jest na samym zakręcie więc może niech sami zaczną myśleć

To jest stażak czy doła wołowa ją staje na środku drogi czeba policie wezwać niech wpisze kwity do zapłaty

dodaj komentarz
Czytaj także