Rejestracja i logowanie

Sprawdzą stan placów zabaw na bełchatowskich osiedlach. Nowy piasek z atestem

Wydarzenia 15-05-2019 Autor: magjas Foto: Miasto Bełchatów
33
Sprawdzą stan placów zabaw na bełchatowskich osiedlach. Nowy piasek z atestem

Choć pogoda w tym momencie nie zachęca do zabawy na świeżym powietrzu, to z pewnością w najbliższych miesiącach będzie jedną z podstawowych atrakcji placów zabaw, mowa o piaskownicach. By jednak zabawa w nich była bezpieczna niezbędnym elementem jest czysty piach. W tej chwili wszystkie miejskie piaskownice i pola piaskowe wokół placów zabaw przechodzą pozimowe sprzątanie.

Akcja wymiany piasku przeprowadzona jest rokrocznie, jeszcze przed rozpoczęciem na dobre sezonu letniego, chodzi o to by piaskownice były utrzymane w jak najlepszym stanie higieniczno-sanitarnym.

- Wybierana jest ok. 20 cm warstwa starego piasku, usuwane są z nich także różnego rodzaju nieczystości. Dopiero na tak przygotowane miejsce nasypywany jest nowy piasek, a piaskownica uzupełniana jest nim do górnej krawędzi – informują miejscy urzędnicy.

Co warte podkreślenia, do zabawy nie jest wysypywany byle jaki piach. Ten w bełchatowskich piaskownicach posiada atest. Brak kamyków i niepylenie sprawiają, że budowanie zamków i babek jest dla maluchów bezpieczne.

Łącznie wymianie poddano piach we wszystkich 23 miejskich piaskownicach. Część z nich znajduje się na terenie placów zabaw, a kolejne wśród większego pola piaskowego. Kilka z nich jest także wolnostojących. W ich przypadku dodatkowo został także posprzątany teren wokół – w odległości od 50 cm do metra.

- Dodatkowo miasto uporządkowało dwa place zabaw, których nawierzchnia jest piaskowa. Mowa o tych na os. Czaplinieckim oraz na os. Dolnośląskim w pobliżu bloków nr 103 i 104. Usunięcie nieczystości, dosypanie nowego piasku, przegrabienie pola piaskowe – to zadania, jakie które zostały tam wykonane – dodają pracownicy magistratu.

Wymiana piasku przeprowadzana jest raz w roku – przed letnim sezonem. Koszt tych prac to wydatek rzędu 22,4 tys. zł, a przeprowadziły je Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej. W kolejnych miesiącach ilość piasku i jego stan jest na bieżąco kontrolowana.

- Do końca maja Wydział Inżynierii i Ochrony Środowiska w magistracie ma wykonać dokładny przegląd miejskich placów zabaw. Sprawdzany będzie m.in. stan urządzeń i małej architektury – wymieniają pracownicy UM.

 

 

komentarze (33)
Dodaj komentarz

Na przytorzu rozebrano plac zabaw a reszta place zabaw nie ma wypróżnianie koszy na śmieci może miasto się tym zainteresuje

Sama wymiana piachu tu nie pomoże! Wiele daje do życzenia stan placów zabaw... wystające gwoździe, połamane deski. Zacznijcie od poprawy stanu placów zabaw. Tam bawią się dzieci. Poza tym place powinny być ogrodzone, bo co z tego, że wyśmienicie piach jak zaraz będzie zanieczyszony przez zwierzęta. Powtarzam tak bawią się dzieci!!!Bełchatów zadbaj o zabawe dla dzieci, bo narazie to nie ma się czym chwalić... Wstyd!Zapraszam na Binkow.

Piaskownice i "inżynieria", to brzmi... To tak jakby do zneutralizowania złodzieja jabłek użyć Gromu. Zakładam oczywiście stosowny poziom kompetencji. Problem piaskownic jest rzeczywiście bardzo duży i zajmują się nim poważne czynniki społeczne. A tu jeden kundelek sąsiadów zrujnuje cały wysiłek "inżynieryjny" zainfekuje tasiemcami, płazińcami i różnymi innymi chorobami... ponownie muszą czynniki rozwiązać problem tego zagrożenia. I pomyśleć, że dawno, dawno temu, dzieciarnia taplała się w błocie, piła deszczówkę i podbierała w sadzie sąsiada niedojrzałe jabłka. No ale przyszła cywilizacja i postęp...

Zbierane jest 20 cm starego piachu i dosypywany nowy? Chyba w snach pracowników Urzędu Miasta! Dowalają nowy NA stary i po robocie. Widać przezież z okien jak to się odbywa. Brawo Miasto! Brawo PGM! Phi! Wstyd tak kłamać!

Nie robią tego samego dnia. Jednego dnia wygarniają piach, a innego dosypują. Bywa też i tak, że piach z piaskownicy jest używany zimą do posypywania chodników, więc opróżniany jest stopniowo w trakcie zimy.

Na Binkowie akurat najpierw wybierali stary, potem przyjechali z nowym (chyba). Trawniki były zryte dwa razy,

Serdecznie zapraszam do kontroli placu zabaw, może w końcu ktoś coś z tym zrobi. Pourywane deski, wystające gwoździe. W sam raz dla dzieci .... OSIEDLE ŁĄKOWA..

Mamy nadzieję, że o os. Przytorze UM nie zapomni...

Wymiana dobra sprawa winnią zanieczyszczenia po Akademii Pana Dyrektora z Kurnos a.

Dzięki dobrzy ludzie dzieci zadowolone

W piasku mimo wymiany są kocie odchody dobrze ze raz do roku wymienia super

Zapraszamy na banków, dużo piasku na placu do wymiany emoji

Binków

Na Binkowie był plac zabaw w parku koło kościoła. Teraz śladu po tym nie ma.

Śmiech na sali. Ja wezmę się za prawidłowość pracy naszych urzędników. Atest na piasek? Owszem, ale również na każdą śrubę, podkładkę czy nakrętkę, deski oraz farbę, aprobaty techniczne.

Place zabaw powinny być ogrodzone.

Przydało by się też naprawić kilka rzeczy np. tyrolka przed blokiem 6 na okrzei bo niby plac nowy a od zeszłego roku tyrolka zepsuta i nie ma kto naprawić

Na os. Czaplinieckim owszem wysypali i rozgrabili piasek w piaskownicy, ale nic nie zostało wyczyszczone. Serdecznie zapraszam do kontroli placu zabaw, może w końcu ktoś coś z tym zrobi. Pourywane deski, wystające gwoździe. W sam raz dla dzieci ....

Na czaplinieckiej dzieci maja sie przystosowac do ciezkiego zycia jakie jest w belchatowie. Przeciez za 10 lat beda sprzedawaly mefedron z ponczkkem

Ale jesteś głupia.

Brawo dzieci się uciesza dziekujemy

A jak to się ma do piaskownicy pod blokiem 105 i 106 , która znajduje się na chodniku ? Przepis mówi, plac zabaw musi być oddalony od linii rozgraniczajacych ulice, od okien oraz miejsc gromadzenia odpadów co najmniej 100. Dodatkowo należy zachować odległość od miejsc postojowych dla samochodów powyżej 7 metrów. Piasek powinien być wymieniany co najmniej dwa razy w roku.I być przykryty gdy nie korzystają z niego dzieci.Niestety tutaj tak nie jest obok piaskownicy stoi wielki pojemnik na śmieci .Piaskownica nie jest oddzielona od chodnika a jest to droga, którą bardzo dużo ludzi chodzi Może wreszcie ktos się zainteresuje ta Piaskownica. PRZYWIEŹLI PIACH zawalił w kat i pojechali,Czyj to był pomysł budować piaskownice na chodniku i pod oknami bloku 105 ? Dużo by pisać na ten temat ale może ktoś z urzędu przyjedzie i zobaczy to dzieło, które zrobili !

Macie naprawdę piękny plac zabaw,w okolicy siłownia korty lodowisko ale jak że inaczej trzeba się do czegoś przyspieszyć

Przypiepszyc

A plac zabaw na 1 Maja? I w przedszkolu nr 4? Tam nawet bezpiecznie nie jest, nie wspominając o piachu....

Nie pamięta wół jak cielęciem był i jakie to bezpieczne sprzęty były w latach 80

Witam serdecznie Polecam i prosze o skontrolowanie placów zabaw na siedlu Zołnierzy POW między blokiem nr9'a 10 10/11.Place nie dostosowane do malych dzieci zniszczone i od lat nic w tym kierunku nie robione .Te Place zabaw to jakis PRL spoglądajac na inne osiedla okrzei Dolnoslaskie itp osiedla moze w koncu by sie ktos temu przyjrzal.

wymienia zaraz menel przyjdzie i naiszcza

A plac zabaw na Dolnośląskim przed blokiem 333 nie widzial wymiany piachu od kad istnieje. Szkoda zdrowia dzieci które tam się bawią. .. O ogrodzeniu nie wspomne- rozwala się ze starości. .... tam powinien być plac zbudowany od podstaw !!!

No i proszę Matys potrafi.

Nie zapomnijcie o osiedlu Budowlanych. Piach jest brudny i place zabaw masakra i tu chodzi o obydwa Budowlane.

Raz w roku jest wymieniany piasek, a co noc przychodzą sierściuchy i robią sobie z piaskownicy kuwetę.

dzieci nic nic to nie zaszkodzi bo piasek bedzie "atestowany" heheh a ze będą w nim kocie odchody tpo juz mniejsza o większość ... ważne ze piach bedzie miał atest emoji

dodaj komentarz
Czytaj także