Rejestracja i logowanie

Śmigłowiec upolował blisko setkę drogowych piratów

Wydarzenia 12-02-2018 Autor: mj-s/ KWP Łódź Foto: KWP Łódź
0

W miniony weekend funkcjonariusze łódzkiej policji walczyli z wykroczeniami na drogach także z... nieba. Przesłanką do tego był wzmożony ruch związany z kończącymi się między innymi w województwie łódzkim feriami zimowymi. Podniebny patrol przeprowadził łącznie 97 kontroli.

W sobotę, 10 lutego policyjne działania koncentrowały się głównie na autostradzie A2. Droga monitorowana była z pokładu policyjnego śmigłowca wyposażonego w kamerę. Sygnał z kamer przekazywano do policjantów w radiowozach rozlokowanych w różnych newralgicznych punktach, gdzie funkcjonariusze zatrzymywali kierowców, którzy popełnili wykroczenie.

W ciągu kilku godzin sobotnich działań przeprowadzono 52 kontrole pojazdów, podczas których ujawniono 51 wykroczeń. Sprawców ukarano 42 mandatami, z czego 19 nałożono na kierujących samochodami ciężarowymi.

Zatrzymani kierujący podczas zatrzymania argumentowali popełnienie wykroczenia tym, że nie widzieli na trasie radiowozu. Zaskoczeniem dla nich był fakt, że ich niechlubne wyczyny zarejestrowała kamera śmigłowca.

W niedzielę, 11 lutego patrole skupiały się na drogach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem "Jedynki". Policjanci skontrolowali w ciągu kilku godzin działań 45 pojazdów, ujawnili 45 wykroczeń, nałożyli 41 mandatów karnych i zatrzymali 3 prawa jazdy.

Policjanci zgodnie podkreślają, że najważniejsze jest to, aby kierowcy nauczyli się, że nie warto łamać przepisów. Nie tylko wtedy, kiedy w pobliżu jest drogówka. Wszystko to dla wspólnego bezpieczeństwa.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także
<-- -->