Rejestracja i logowanie

Skasował znak na Wojska Polskiego. Emerytowany policjant i mieszkańcy zatrzymali pijanego kierowcę

Wydarzenia 27-01-2020 Autor: Emste
5
Skasował znak na Wojska Polskiego. Emerytowany policjant i mieszkańcy zatrzymali pijanego kierowcę

Mieszkańcy Bełchatowa po raz kolejny udowodnili, że obywatelska postawa nie jest im obca i zależy im na bezpieczeństwie na miejskich drogach. Po raz kolejny doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. 28 -latek, który "wydmuchał" 2 promile stracił już prawo jazdy, grożą mu nawet 2 lata więzienia.

Informacje o ujęciu nietrzeźwego, dyspozytor policji odebrał w nocy 26 stycznia, około godziny 01:00. Okazało się, że mężczyzna jadący ulicą Wojska Polskiego uderzył w znak drogowy, a następnie zatrzymał się na poboczu. Na sytuację zareagowała trójka świadków, w tym emerytowany policjant. Gdy zauważyli, że mężczyzna jest pijany, niezwłocznie odebrali mu kluczyki i zadzwonili na policję.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, policjanci zbadali trzeźwość kierowcy. Okazało się, że ma on w organizmie ponad 2 promile. Za prowadzenie "na podwójnym gazie" grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Bełchatów na swojej stronie pochwaliło przykładnych obywateli. Mamy nadzieję, że dzięki postawie mieszkańców uda się pozbyć pijanych kierowców z bełchatowskich dróg.

- Mieszkańcy powiatu bełchatowskiego wykazali się czujnością i poczuciem praworządności. Widząc zagrożenie, natychmiast zareagowali. Dzięki takim wzorowym postawom dbamy o bezpieczeństwo na drogach. Eliminowanie z naszych dróg potencjalnych zabójców jest priorytetem. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji. Mundurowi apelują! Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał! - piszą policjanci, na stronie KPP Bełchatów.

komentarze (5)
Dodaj komentarz

NO A MINIMUM MA.BO JA K 1,9 TO NIE BEŁCHATÓW;]]]]]]

Jakiego zawodu była pozostała 2 ?? jak policjant nie na służbie, jak emerytowany policjant zawsze podaja, a jak inny zawód ktoś ma to cisza...

dobrze że ludzie za nich robotę robią

Po pijaku sie nie jeździ jeszcze sie nie nauczył

Twoje mądre wypowiedzi powinno się cytować na szkoleniach dla chorych umysłowo.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także