Rejestracja i logowanie

Sanepid wydał kolejny komunikat o stanie wody w gminie Bełchatów

Wydarzenia 06-07-2018 Autor: magjas Foto: pixabay
21
Sanepid wydał kolejny komunikat o stanie wody w gminie Bełchatów

Mało optymistyczne wieści płyną z bełchatowskiego Sanepidu, jednostka dziś opublikowała kolejny komunikat o stanie wody z wodociągu Parzniewice - mieszkańcy gminy Bełchatów nadal muszą przed użyciem przegotowywać wodę co najmniej przez 2 minuty, bo w wodociągu ciągle są obecne mikroorganizmy.

Przebadane próbki zostały pobrane w miniony wtorek 3 lipca. Podobnie jak w poprzednich badaniach i tym razem woda pobierana była w Niedyszynie, Łękawie i Rząsawie - wszędzie stwierdzono przekroczenie ogólnej liczby mikroorganizmów. To oznacza, że kilka tysięcy mieszkańców nadal używając wody do kąpieli noworodków, mycia zębów, owoców i warzyw spożywanych na surowo oraz mycia naczyń powinno ją gotować przez co najmniej 2 minuty. Ważne, by pamiętać o niezbyt gwałtownym schładzaniu wody.

Mikroorganizmy w wodociągu w gminie Bełchatów, a także w gminie Kluki są obecne od 19 czerwca. To wówczas Sanepid wydał pierwszy komunikat z ostrzeżeniem dla kilku tysięcy mieszkańców. Od tego czasu woda badana była już trzykrotnie. Od kilkunastu dni wodociąg jest przepłukiwany, a woda chlorowana, jak się okazuje działania nie przynoszą określonego rezultatu. Dzisiejsze zalecenie Sanepidu obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

 

komentarze (21)
Dodaj komentarz

dolejcie do wodociągów whisky ludzie przestaną narzekać cola z whisky z kranów emoji tylko zimne emoji

A sraczkę ktoś już ma... Gdzie się zgłosić by sprawdzić czy od tego ?? Może jakieś odszkodowania dostaniemy

Pilismy ja przez tydzień zanim sanepid wydał opinie, lepiej niech się wezmą za wnikliwe kontrolę firm

Więcej szczegółów... Która część Bełchatowa, które "kilka tysięcy mieszkańców"?

no wlasnie nie pisza nic o belchatowie!

Miasto ma ujęcie wody w Myszakach.

Nauczcie się odróżniać gminę Bełchatów wiejską od gminy miejskiej.

o jakiś pierdołach piszecie, teraz liczy się to by ukraść gminie Kleszczów trochę trenów i przejąć ich kasę ...

Materialisto pierd...olony...

Gdzie ja żyje,21 wiek a tu w Bełchatowie woda zatruta,żadnych konsekwencji dla odpowiedzialnych natychmiast zwolnić dyrektora,kierownika z tych stanowisk nie nadają się widocznie a pensje do brać co miesiąc.

Pewnie ktoś z opozycji nasral w rurę i teraz wychodzi gowno w badaniu

Darmowa koka- kola dla wszystkich. Na bogato.

Powiedzcie posłance Janowskiej i wójtowi, niech Kleszczów wam da pić, bo bogaty. Wójt przecież ma teraz wizję podboju terytorialnego, więc co go Wasza woda obchodzi.

pociągnąć do odpowiedzialności osoby odpowiedzialne za bezczynność w tej sprawie, za zaniedbania i niedopełnienie obowiązków. Nie może być tak że w 21 wieku przez tyle tygodni nie potrafi sobie ktoś poradzić z zagrożeniem dla zdrowia i życia mieszkańców !!!

Tak jest zwalniać nie kompetentnych z tych stanowisk,darmozjady,porządnych ludzi na tych stanowisk posadzić ale nie tylko po znajomości itd.

a sms gmina rozsyła, że tylko sladowe ilości mikroorganizmów, że nie ma bakterii coli, ale spożywac po przegotowaniu, to przecież wciąż jest zanieczyszczenie i wciąż nie jest zdatna do użytku

Gdzie te komunikaty? Bo na stronie sanepidu widnieją nadal z 29.06

To wychodzi na to, że UG kłamie, bo ogłasza, że woda jest ok, a gotować mamy ja tylko zapobiegać o że względu na śladowe ilości bakterii.

jak w każdej wodzie są mikroorganizmy ale bakterii koli brak ..

ale wodę wciąż należy przegotowywać i to przez 2 minuty do mycia naczyń, zebów, dzieci, warzyw i owoców czyli nic się nie zmieniło

dodaj komentarz
Czytaj także