Rejestracja i logowanie

Rusza sezon na kąpieliskach w powiecie bełchatowskim. Gdzie można pływać, a gdzie dostaniemy mandat?

Wydarzenia 13-06-2019 Autor: magjas Foto: OSiR "Wawrzkowiza"
28

Za niespełna tydzień rozpoczynają się wakacje i pełną parą ruszy letni sezon, jego niekwestionowanym elementem jest wypoczynek nad wodą. W naszym powiecie akweny, z których będzie można bezpiecznie korzystać to "Wawrzkowizna" i tzw. szczercowska Wyspa. Kiedy ośrodki inaugurują swoją działalność i na jakich zasadach będzie można z nich korzystać?

Jako pierwsza rusza popularna „Wawrzka” - już w najbliższą sobotę 15 czerwca nastąpi inauguracja sezonu na tamtejszym kąpielisku. Wzorem lat ubiegłych będziemy się pluskać pod czujnym okiem ratowników.

- Ratownicy ze Stowarzyszenia Przyjaciół Pływania będą strzec kąpieliska codziennie w godzinach 10.00 – 18.00. Do dyspozycji naszych gości będzie zjeżdżalnia wodna i szereg atrakcji ośrodka – gokarty, rowery, sprzęt wodny, korty tenisowe i tegoroczna nowość – zewnętrzny park trampolin – mówi Elżbieta Jamróz dyrektor OsiR Wawrzkowizna

Co również ważne, woda na kąpielisku jest przede wszystkim przebadana pod kątem sanitarnym. Badanie w ciągu sezonu zostanie przeprowadzone kilkakrotnie i za każdym razem informację o jakości wody będą podawane do publicznej wiadomości. Sezon kąpielowy w „Wawrzkowiźnie” potrwa do 31 sierpnia, a co zapewne ucieszy amatorów ośrodka, podobnie jak w roku ubiegłym będzie można skorzystać z darmowej podwózki. Miejski Zakład Komunikacji uruchomi kursy do "Wawrzkowizny". Jak powiedział nam Ireneusz Owczarek prezes spółki, trwają ostatnie uzgodnienia i dopinanie szczegółów, ale kursowanie jest przesądzone.

Drugim miejscem, które organizuje wodny sezon jest Szczerców. Niewielkie kąpielisko na tamtejszej Wyspie ruszyło 3 lata temu i jest popularnym i lubianym miejscem wypoczynku dla całych rodzin. Niestety jest jeden mankament – tam ratownicy (a co za tym idzie legalne pływanie), są dostępni tylko w weekendy. Ten akwen jest bowiem w  "miejscem okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli". W praktyce oznacza to, że zgodnie z przepisami prawa takie zbiorniki wodne mogą funkcjonować tylko przez 30 dni w roku. Zdecydowano więc, że ten miesiąc będzie rozbity na wszystkie wakacyjne weekendy od piątku do niedzieli.

Jak informują nas pracownicy z Urzędu Gminy Szczerców, z kąpieli będzie można skorzystać już od piątku 28 czerwca, a ostatni weekend to ten przypadający 30 i 31 sierpnia.

- W każdą wakacyjny piątek, sobotę i niedzielę w godzinach od 10.00 do 18.00 zbiornik na szczercowskiej wyspie będzie monitorowany przez dwóch ratowników. Ważne dla bezpieczeństwa są również względy sanitarne - woda jest przebadana przez bełchatowski sanepid i będzie sprawdzana również w lipcu i sierpniu – informują pracownicy Urzędu Gminy w Szczercowie.

Poza dziesięcioma wakacyjnymi weekendami nad wodą w Szczercowie nie będzie ratowników, a to oznacza, że kąpiel w tamtejszym zbiorniku jest zabroniona. Jeśli na pluskaniu w wodzie zostaniemy przyłapani przez policję musimy się liczyć nawet 250-złotowym mandatem. A miejsc, które są lubiane przez mieszkańców i wykorzystywane do wodnych zabaw jest w naszym powiecie więcej. Te najpopularniejsze, ale jednak nielegalne kąpieliska to między innymi podzelowskie "Patyki" czy Słok.

 

komentarze (28)
Dodaj komentarz

Przykre bardzo, że basen miejski na którym tyle pięknych wspomnień się zdobyło, został zrównany z ziemią. W zamian dostaliśmy dwie galerię z czego jedna do dziś zamknięta. Ps. Czy ktoś wie dlaczego miejsce w którym był basen miejski do dziś nie zostało zagospodarowane?

Basen na wolnym powietrzu byl wybudowany przy Sport Hotelu od strony Majstra ale znalazl sie ktos dla kogo byl nierentowny i w roku 2009 zostal zrownany z ziemia starsi mieszkancy napewno pamietaja dzieciaki i dorosli mieli gdzie sie ochlodzic

pytam sie władze miasta dlaczego w Bełchatowie nie ma odkrytego basenu i co w/w zamierzaja z tym problemem zrobić.....

ty nie pytasz sie władz miasta debilu skończony tylko piszes komentarz na prywatywnym portaliku pod prywatnym artykułem ty TŁUKU niedorozwinięty

dostałeś kiedyś gołą doopą w pysk

Witam ! Z okolicznych " kąpielisk" oprócz tych podanych w artykule gdzie proponujecie jakiś wypoczynek ? Bugaj, Patyki, Zalew Sulejowski, Święte Ługi ?????

święte ługi-pozwolenie na wjazd i nawet nóg nie zamoczysz bo czarne się zrobią

Dzięki ! 

Wstyd to Twoja ortografia.

No tak Szczrców to taka ,,bida"że tylko stać Wójta aby wynająć tylko na wekendy ratowników.jeszcze niech wynajmie ładnom pogodę na te ,,tylko"wekendy-WSTYT I ŻENADA.

To to nic, za wywóz śmieci od lipca stawka za osobę to 17,79 złotych. !!!! a 30 zł za niesegregowane. I nikt nie protestuje!!!!! Jakby badania był najważniejszy

Trzebabyło przenieść się do Kleszczowa, albo Szczercowa. Najzabawniejsze jest to że frajerstwo w takiej gminie Bełchatów płaci wyższe podatki, tą samą akcyzę za paliwo, żyje w tym samym państwie, a musi jeździć po dziurawych drogach, płacić za wywóz szamba (bo kanalizacji brak) i do tego teraz płacić 5 razy więcej za wywóź śmieci.

Bełchatów to jednak prowincja. Park wyremontoeany remontuje się. Jedyny basen likwiduje się. A nad wodę mozna dojechac tylko w wekend. Nie kazdy ma samochód.

Pomyślcie i kursowaniu MZK na Wawrzkowiznę również w tygodniu a nie tylko w weekendy

Łatwiej dać komus mandat za kapanie sie w miejscu nie przeznaczonym do tego niz zlapac zlodzieja gdzie sie ma wszystko na tacy podane. Idiotyzm w Polsce nie zna granic... chory kraj chore prawo chorzy ludzie...

Bo kąpiący się gość i tak sam wyjdzie na brzeg po swoje rzeczy. A złodzieja to by trzeba gonić i jeszcze udowodnić, że ukradł...

Tylko Słokemoji

Tak się chwalą tymi darmowymi dojazdami na Wawrzkowiznę. Zapomnieli powiedzieć, że tylko w weekendy. Cztery kursy. A za wejście na teren i tak będą ciągnąć kasę.

Typowy Torf... Najlepiej wszystko za darmo

Tu chyba nie chodzi o to, że za coś trzeba płacić, tylko że się wąsaty chwali, że emzetki łaskawie puści, ale nie mówi kiedy i ile.

mzk belchatow ty ****o z**** pierdolony bedzie brac kase za wjscie nawarzke? ty sie [pierdolnij w sjkowj PO wski łęb zjebioe buracznay kuewam ac cwelu

Za brak basenu w miastach powinni zabierać prawa miejskie

Mandat za kapiel no padne zaraz ze smiechu

no jo no niech sie kazdy topi na wlasna odpowiedzialnosc xD

Woow... zewnętrzny park trampolin na Warzce. Super pomysł

Wawrzka powli zaczyna dzielic los sloku

nurekkkkkkkkkkkkk

Od kilkunastu lat kąpię się na niestrzeżonych kąpieliskach, bo zwyczajnie wolę ciszę i spokój, niż zawaloną ludźmi warzkę. Do tej pory nigdy nie miałem problemów w związku z moimi "nielegalnymi" kąpielami. I mam nadzieję, że tak zostanie. Wierzę, że panowie policjanci mają ważniejsze rzeczy do roboty. A jak ktoś się kąpie na niestrzeżonym kąpielisku to chyba logiczne, że robi to na własną odpowiedzialność.

dodaj komentarz
Czytaj także