Rejestracja i logowanie

Rusza budowa bełchatowskiego dworca

Wydarzenia 11-01-2019 Autor: magjas
41
Rusza budowa bełchatowskiego dworca

W najbliższy poniedziałek, 14 stycznia rozpoczną się prace przygotowawcze przy budowie dworca. Urząd Miasta przekaże wykonawcy – bełchatowskiej firmie Sanel plac budowy wykonawcy. Na mocy umowy podpisanej w grudniu 2018 roku, wykonawca na zakończenie robót ma rok.

Miasto formalnie przekazało plac pod budowę dworca z początkiem tego tygodnia. W najbliższy poniedziałek na placu przy szpitalu już można spodziewać się ekip budowlanych, które ruszają z pracami przygotowawczymi. W związku z budową planowana jest zmiana organizacji ruchu – między innymi czasowe przestawienie wiat przystankowych.

- Zgodnie z projektem węzeł przesiadkowy będzie miał 357 mkw., będą to dwa połączone ze sobą mniejsze budynki, w których znajdą się poczekalnia, kasa, toalety, pomieszczenia dla kierowców, gastronomia oraz punkt informacyjny. Co ważne, dworzec będzie w całości dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace kosztować będą ok. 6,5 mln złotych – informują urzędnicy

komentarze (41)
Dodaj komentarz

Mieszkam w Bełchatowie i **** żałuje!!! Brakuje obi m1 media martk saturna kfc pizza hut piotra i pawła decathlon aldika itd!!!

dworzec powinien znajdować się w centrum miasta a nie na obrzeżach

A PKS to jeszcze istnieje w Bełchatowie bo nigdzie nie można stąd nim dojechać?

Super lokalizacja oby tylko kible i parking był za free. Bo jak jadę z Domiechowic i mnie sranie przyciśnie to zanim wpadnę do śmierdzącego klopa do szpitala to trzy zeta za parking musze zapłacić.

Koszt wybudowania Dworca autobusowego, podobny do kosztów wybudowania Ronda na Wojska Polskiego.

Po cholerę dworzec na takim zadupiu? Idealne miejsce to tam gdzie był. Poza tym to nie o dworzec chodzi, tylko o połączenia. Gdzie dziś z tej wiochy można pojechać. I co tu przyjeżdża? Chyba że chodzi o dogodny dojazd wieśniaków z Radomska i Zelowa do szpitala emoji

Bełchatów – miasto w województwie łódzkim, siedziba władz powiatu bełchatowskiego i gminy wiejskiej Bełchatów. Położone na Wzniesieniach Południowomazowieckich, w mezoregionie Wysoczyzna Bełchatowska nad rzeką Rakówką, ok. 50 km na południe od Łodzi i ok. 25 km na zachód od Piotrkowa Trybunalskiego. Bełchatów uzyskał lokację miejską w 1737 roku, zdegradowany w 1870 roku, ponowne nadanie praw miejskich w 1925 roku[2]. Miasto prywatne Królestwa Kongresowego, położone było w 1827 roku w powiecie piotrkowskim, obwodzie piotrkowskim województwa kaliskiego[3]. Bełchatów jest jednym z 312 miast należących do Związku Miast Polskich. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa piotrkowskiego. Według danych z 31 grudnia 2017 roku miasto liczyło 57 964 mieszkańców[1]. Piąte pod względem ludności miasto województwa łódzkiego Zastanów się mendo na drugi raz,co piszesz !!!

Tylko dureń z PiS mógł wymyślić dworzec autobusowy przy szpitalu i wiecznie zakorkowanej Czaplinieckiej.

Kiedy wreszcie CBŚ rozliczy byłego starostę chrzęst ze sprzedaży dworca... co stało się z pieniędzmi z tego ciemnego interesu???!! Do dziś nie wiadomo a były starosta udaje że pracuje ... jako prezes siedzi spokojnie za dużą kasę! na kolejnym stołu!

Teraz rządzący miastem powinni uruchomić nocna komunikację miejską!!. Nie wszyscy mają samochód.. przyjadą do miasta po 22ej i co z tego zadupia do domu w nocy z bagażem na pieszo??? Komunikacja musi funkcjonować całą dobę!

jestes gupia a nie pordrozna i tyle w temacie wez nie udawaj oki?

Bardzo niefortunna lokalizacja... oczywiście nikt nie słucha mieszkańców. ..

Gdzie byluści Ci wszyscy maruderzy jak były konsultacje społeczne ws budowy Węzła przesiadkowego? Większość tych, którzy w nich udział wzięli wyrazili aprobatę dla tej lokalizacji. Najlepiej na wybory nie chodzić nie uczestniczyć w życiu społecznym tylko chować się za ekranem telefonu czy komputera trolując i krytykując co się tylko da. Jeszcze nie było artykułu pod którym nie wylewałaby się fala hejtu.

Nic nie wiedziałam że takie konsultacje miały miejsce... kiedy? Gdzie były? nie widziałam ogłoszeń nigdzie.

Dokładnie! O wszystkim w tej pipidówie wiedzą tylko pracownicy odpowiednich urzędów itp. I jeśli masz szczęście mieć w rodzinie lub znać, to się dowiesz. emoji

To WYPIERDA... Z TEJ PIPIDÓWY!!!

to niezle jestes oczadziala przestan wpatrywac sie cAly dzien w tvn i caly dzien czytac gw to bys wiedzial ze sa konsultacje kodziaro

Ocho. Cwelowaty pisDzielec zaszczekał. Do budy łajzo i czekaj na resztki od prezia.

Najlepsza lokalizacja na dworzec w Bełchatowie to aleja Włókniarzy za byłym hotelem felek!

Lokalizacja o tyle dyskusyjna co wlasciwa. Z obwodnicy to rzut beretem, nie generuje korków jak niektórzy uważają, jest tam miejsce na taki obiekt, bezdomni nie będą tam przebywać chyba że dojadą MZK.

Masz rację! A kto by się tam, i po co, potencjalnymi pasażerami przejmował! Najważniejsze, że autobusy wygodnie dojadą.

ty to lepiej zostan na tym kiblu czlowieku

z jakich miast jeżdżą jeszcze autobusy przez Bełchatów.?Gdzie lepiej wysiąść jadąc z Piotrkowa ,Lodzi,Radomska,Radomia czy Warszawy,bo tylko takie chyba jeżdżą?Dworzec pod szpitalem to totalna glupota.

I pomyśleć ze gdyby dworzec został na swoim starym miejscu, kolo niedoszłej galerii, to teraz o galerie inwestorzy by się bili, byle by kasy były na terenie galerii, a dworzec postawili by za friko, a tym co lubią zakupy w niedziele taz by pasowało.

Na galerii z przodu,od bawełnianej, plytki juz odpadają

chrzesty, chrzanowki im podziekuje ...

Autobusom łatwiej dojechać do nowej lokalizacji dworca z obwodnicy Bełchatowa niż na Sienkiewicza...

A jakie ma znaczenie , gdzie łatwiej dojechać autobusom? To chyba pasażer powinien być podmiotem?? Zresztą patrząc na metropolię , jaką jest Bełchatów, to różnica w czasie wyniosłaby jakieś 7 minut.

A jedna cholera tu czy tu

Ciekawe tylko jak karetki będą jeździć po i tak wiecznie zakorkowanej czaplinieckiej

Oczywiście na sygnale, ale czy ktoś pomyślał jak będą jeździć pozostali uczestnicy ruchu drogowego???? Czy planowane jest poszerzenie ulicy Czaplinieckiej, zlikwidowanie nadmiernie szerokiego chodnika???

Jeszcze tylko dworzec PKP, lotnisko i port i będziemy mieli wszystko pod nosem. Aaaaa jeszcze. Proponuję dodać linię tramwajową, metro i jeszcze jedną biedeoneczkę. Jak się uda to będziemy mieli tu jak w niebie.

Kompletny idiotyzm

Ten dworzec powinien powstać w Zelowie, a architekta powinni zamknąć za ten klocek wyglądający jak McDonalds

Ponad 6 MILIONÓW zł za co ?? tyle lat nie ma dwora a ludzie sobie jakoś radzą.......Po co ten dworzec ??

Epidemii dżumy też już tyle lat nie było i co? Nie byłoby lepiej gdyby przeszła? Yyy nie, poczekaj... nie tak miało być...

W porównaniu do parku przy pl. Wolności to dużo mniejsze pieniądze.

Wy Głąby po ch...j Wam ten dworzeec i to w tym miejscu. Z piekła nie wyjdziecie za ten dworzec!!!!

Uważam, że dworzec jest nam potrzebny aby bezdomni mogli normalnie na nim spać, a nie na przystankach na czaplinieckiej, tak jak teraz. Świat poszedł do przodu, gońmy go! Bełchatów rząda nowej szuszfolowni!

Tylko po co??????? Dziękujemy za jeszcze większe korki na Czaplinieckiej! Teraz autobusy będą tworzyły korki. Brawo wy rządzący! Gratulujemy. Mieszkańcy Ul. Czaplinieckiej

kwii kwiii

dodaj komentarz
Czytaj także