Rejestracja i logowanie

Rozmawialiśmy z Markiem Józefiakiem, aktywistą Greenpeace, przebywającym na kominie elektrowni. Pytaliśmy jaki mają plan [AUDIO]

Wydarzenia 27-11-2018 Autor: mjs
180
Rozmawialiśmy z Markiem Józefiakiem, aktywistą Greenpeace, przebywającym na kominie elektrowni. Pytaliśmy jaki mają plan [AUDIO]

Redakcji Dzień Dobry Bełchatów udało się dotrzeć do jednego z dziewięciu aktywistów, którzy cały czas protestują na chłodni w Elektrowni Bełchatów. W kilkuminutowej rozmowie Marek Józefiak opowiada o sytuacji jaka panuje na kominie i jakie plany mają protestujący.

Zapis całej rozmowy w załączonym materiale dźwiękowym.

 

komentarze (180)
Dodaj komentarz

Terrorystów zamyka się do wiezienia i nie daje im się prawa glosu

LUDZIE W **** Z NIMIECKIMI TERRORYSTAMI RONDO PRAWIE GOTOWE NIE PRZEJMUJTA SIE UNAS WSZYSTKO NIMIECKIE TUSEK SADY I INNE DZIADOCHO

"dochtorant" się wymądrza. Jak go ojciec nie wychował to Ślonzoki powinni mu przemówić do gołej rzyci

UWAGA MAMY JUŻ 4 JAJA. JESZCZE NIKT NAM NIE PRZESZKODZIŁ. U GÓRY BARDZO CIEPLO. CZEAMY NA HERBATKĘ.

Ja tam bym zrobił: karty karami a dalej nie reagował komin obstawiać aby nikt nie wszedł ani zeszedł i niech sobie siedzą ,i zobaczymy komu się znudzi pierwszemu

Mam nadzieję, że zostaną wydaleni z Polski z zakazem ponownego wjazdu.

Sprzęt zabezpieczyć na poczet kar.

Biorąc pod uwagę piękne zdjęcie aktywisty, widać komu sprzyja ten serwis.

Kto jest właścicielem tego serwisu?

Dziś wkoło elektrownia ikopalnia obstawiane kontrolują wszystkich stoją nawet po lasach

w ****yyyy jeszcze niech zaczną zaglądać. jest po ptokach także tego ...

E, tam! Spokojnie! Każde gó..o kiedyś odpadnie!

Trzeba było ich zestrzelić od razu jak tam włazili. To jest obiekt strategiczny i mogliby to być równie dobrze terroryści. Teraz nie dokarmiać. Noski sobie odmrożą, baterie się w telefonach wyczerpią to sami zejdą.

Reagowanie na ich wybryki to jak bicie im braw. Gdyby nie było wokół sprawy takiego szumu medialnego zeszli by tak szybko jak weszli. A tak dokarmiamy to co robią i nic z tego nie wynika. Ciekawe czy wobec greenów będą nałożone jakieś kary? Czy wie ktoś jaki dostanę mandat kiedy zapragnę w imię ekologii wdrapać się na komin ELB? najpierw się ubezpieczęemoji

Komunikat GREENPEACE / sytuacja jest dynamiczna MAMY JUŻ DWA JAJKA W GNIEŹDZIE !!!! emoji emoji

Wypowiedź pana Józefiaka to pełen frazesów bełkot. On tylko protestuje, sam jednak nie proponuje nic sensownego dla rozwiązania problemów środowiska. Nie poinformował, że zrezygnował z korzystania z energi elektrycznej, nie proponuje czym zastąpić jej produkcję z paliw kopalnych. Energia jądrowa - nie bo zagrożenie, wiatraki - nie bo ptaki i fale akustyczne, pozatym jak zagwarantować ciągłość wiatru. To może elektrownie wodne - też nie bo wymagają dużej ingerencji w środowisko, "rujnują faunę i florę". Pozostaje tylko słońce, które niestety nie chce ciągle świecić. To, że Elektrownia Bełchatów jest dużym emitentem nie jest tajemnicą. Jednak jest też największym producentem energii. "Uczeni ekolodzy" dlaczego nie zainteresujecie się wskaźnikami emisji spalin w przeliczeniu na jednostkę produkowanej energii? Boicie się, że wtedy trzeba by protestować pod domami - być może waszymi, waszych rodziców i dziadków - w piecach których spalane jest przeróżne badziewie bez żadnej kontroli. Może zamiast tylko protestować i negować istnienie kotłowni pracujących pod kontrolą - w oparciu o aktualną wiedzę techniczną, zgodnie z obowiązującymi przepisami - zajmiecie się edukacją ekologiczną społeczeństwa, która pozostawia wiele do życzenia. Ale niestety to jest dla Was za trudne, no i mało efektowne.

Im nie idzie o prawdę. Niszczą pozycję negocjacyjną Polski przed szczytem klimatycznym. Rozmiękczają Polskę.

gdzie było greenpeace jak budowali pałac w puszczy noteckiej pewnie kasę wzięli i spoko

Komunikar GREENPEACE / Z ostatniej chwili: pierwsze jajko już złożone emoji emoji

trochę góry im się popierd***ły a K2 zimą jeszcze nie zdobyte

1. Nie znam osobiście żadnego człowieka, który popierałby tych zielonych ludzików. Może się wydawać, że to rodzaj ekologicznej patologii. 2. Co z ochroną?

Wiadomość z ostatniej chwili !!! W nocy udało nam się zakończyć budowę gniazda. Właśnie przystępujemy do składania jajek !!!

Wiecie ilu potrzeba protestujących z greenpeace, żeby zmienić żarówkę? Protestujący z greenpeace nie są w stanie nic zmienić XD

Będziemy sobie siedzieć ile będziemy chcieli. Nicka troszkę zimna ale dajemy rade.

Popieramy Was całymi sercami! Siedźcie tam tak długo aż eko zdechniecie z głodu :-*

Żenujący poziom dyskusji. Im mądrzejszy komentarz tym więcej dislike'ów. Oby wasze dzieci, Hamburki, nie musiały przekonać się, że pieniędzy nie da się jeść,. Ba - są sytuacje, że banknotami można się co najwyżej podetrzeć.

A ciekawe za co sobie kupujesz to jedzenie. A już wiem! Poznałem po nicku pod jakim występujesz. Mama ci kupuje, więc nie wiesz skąd się co bierze.

Hej wszystkie komentujące matołki do czytajcie do informujcie się ile światowa organizacja Greenpeace robi dla naszego globu ( ochrona zagrożonych gatunków zwierząt, wody, lasów ) nie dla siebie tylko dla nas ludzi i wtedy komentujecie i wylewajcie swoją żółć . Jest zlot klimatyczny jest i akcja protestacyjna która ma zwrócić uwagę na problem trucia naszej ziemi i tylko tyle albo aż tyle . Nikt wam kretyni nie zamknie tej waszej kopalni czy elektrowni nie bójcie się. Pozdrawiam zdrowo myślących czyli garstkę tu komentujących .

A czytałeś kretynie artykuł o złoczewie?

Ja jestem za tym zeby im wszystkim dopierdzielić konkretną karę finansową za akcję policji ,przymknąć na dołek i po wypuszczeniu wszystkim odciąć prąd...

Polska taki piękny kraj przepelniony katolicka miłością do bliźniego, ktorej uczył Chrystus.

Nikt w tym kraju nie bierze nauk Żyda na poważnie.

To jest obraza uczuć religijnych .Pamiętaj pisząc publicznie nie jesteś anonimowy ,twój komentarz kwalifikuje się do zgłoszenia do prokuratury .

Nazwanie Żyda Żydem jest obraźliwe? Ale mnie ubawiłeś...

Nikt w tym kraju nie bierze nauk Żyda na poważnie.

Nikt w tym kraju nie bierze nauk Żyda na poważnie.

Żebyś jeszcze nie blagal tego Żyda na kolanach jak ci najblizsza rodzina powaznie zachoruje juz nie jeden ateista wył do Boga jak mu dziecko zachorowało i na kolanach do Częstochowy szedł .proszę w ten protest nie mieszać religii nie ranić wierzących.

W Bełchatowie mówi się jak trwoga to do onkologa.

Dokładnie. Szkoda tylko że ten stan niszcząc niedojebki pod niemieckim zarządem.

Podobno budują gniazdo i zamierzają złożyć jaja emoji

Od dawna wiadoma, że każdy greendebil z niemieckiego greenszajsu odczuwa niepochamowaną potrzebę bycia wolnym jak ptak. Ta potrzeba przekłada się również na defekowanie z wysokości, dlatego właśnie tych wszystkich ekozjebków ciągnie na wszelkiego rodzaju wysokie obiekty od drzew po platformach wiertniczych kończąc. Niemcy i Rosjanie wiedzą jak się z tym podgatunkiem postępuje a my zamiast brać przykład negocjujemy z ekoterrorystami.

Rozumiem, ze to taki specyficzny rodzaj polskiego katolicyzmu. Specyficznie rozumiana miłość do bliźniego. Tylko nigdy nie wiadomo po której stronie się będzie jeśli taka logika byłaby wszemobecna. Bo dziś ty nazywasz ich podgatunkiem ale co jeśli ja nazwe podgatunkiem Ciebie za twoje słownictwo/poglądy i pewnie jakieś zapędy psychopatyczne i znamy w większej zbiorowości, ze powinieneś zostać usunięty bo jesteś podgatunkiem? Z kata stajesz się ofiarą. Taki trójkąt dramatyczny!

Wzruszyła mnie twoja historia. Pewnie Siedzisz już na drzewie, tak więc nie przeszkadzam.....

Nie rozumiem juz tego co tudaj się dzieje powinniście się wszyscy poddać leczeniu zadałem proste i oczywiste pytanie i nikt z komentrujących oprócz jednego nie podał odpowiedzi ale za to poleciało ze 30 łapek w dół, pytam za co ?czy jesteście tak ograniczeni czy to inna przyczyną a może strach przed stratą pracy?Nie bójcie się niema w Polsce takiej mocy by mogła zamknąć elektrownie z dnia na dzień ale widzę ze sporo ludzi ma mózg wielkości orzeszka .

Nastąpiła wymiana pokoleniowa w Hamburku. Zacietrzewieni imbecyle o niskim poczuciu własnej wartości mogą się przez chwilę poczuć ważni wypisując chamskie komentarze o rzeczach, których nie rozumieją a 95% z nich to biali, ale dumni murzyni z Polską walczącą na klacie ze spółeczek za 2 tysie. Chwała Największej Polsce!

Murat pasza i ty tutaj chyba masz rację bo inaczej tego się nie da opisać. Przyjechało bydło z całej polski do pracy bo to ułomom mieszkania zaraz dali złożyło jaja i tyle.Hamburg to nazwa Bełchatowa pochodna od Hama i burka nie mająca nic wspólnego z miastem Hamburg.

Dobrze, że mamy was, to nam to wytłumaczycie a sorki nie musicie właściwie to wszyscy widzą, że jesteście intelektualnie niedorozwinięci..... taka zielona pączkująca inteligencja ..... rozdeptana przez górniczy kalosz.......

Chyba raczej gumofilec. Uszatka, wieszak na kufajkę i półka na bałałajkę. Ot cała kopalnia.

Spadaj do Niemiec protestować to największy truciciel w Europie. Polska to przy nich pikuś

Aha. A nic innego sie dzis w Belchatowie nie wydarzylo? Tylko aktywisci?

Faktycznie nie da się tego słuchać. Za wtargniecie na zakład i stworzenie niebezpieczeństwa powinni dostać karę pozbawienia wolności oraz bardzo wysoka grzywnę do zapłaty. A tak żartem dzie oni mieszkają to wiedziemy im na posesję i spędzimy mile kilka dni.

Stwarzanie jakiego niebezpieczeństwa?

Jestem bardzo ciekawy jak załatwiają swoje potrzeby? Wyobrażam już sobie lecący zielony klocek

Ale za to jaki "ekologiczny".

**** jebnięty i tyle

Wytłumaczy mi ktoś dlaczego wszyscy tak nienawidzą tych ludzi na chłodni chcą do nich strzelać zabić i tp. Co oni takiego robią i czym mogą zaszkodzić nam mieszkancom okolicznych miejscowości, bo już sam nie wiem o co tu biega.

Dobre pytanie. Przecież ci ludzie nie spowodowali przerw w doatawie prądu ani nikomu pensji nie zabrali - chyba, że ochronie, która dała d**** w sprawie zabezpieczenia obiektu. A prawda jest taka, że musimy zwiększać udział zielonej energii, niestety wegiel nie jest nieskończonym źródłem energii, fakt elektrownie konwencjonalne emitują zanieczyszczenia do atmosfery. Zresztą sama odkrywa nie jest obojętna dla środowiska. W tym momencie rząd zamiast wspierać rozwój czystej energii, która powinna być ewentualnie wspierana przez źródła konwekcjonalne, blokuje ją! Nikt tu przecież nie chce zabierać prądu, ale chce abyśmy zaczęli szukać źródeł altwrnatywnych.

Organizacja ma jakiś cel który jest także naszym wspólnym dobrem wiec czemu taki atak agresji na tych ludzi ,czy da sie to racjonalnie wytłumaczyć tyle komentarzy a tak naprawde nikt nie uzasadnił dlaczego są oni tacy źli i jakie realne zagrożenie stanowią dla tego obiektu strategicznego.

wejde tobie do domu i nie będe chciał wyjść będziesz zadowolony??? czy wezwiesz policje albo silą będziesz mnie usuwał???

Kompleksy. Wykształceni znajomi uciekli z Hamburka do dużych miast a zaradni spierdzielili za granicę. Tylko gnojąc kogoś cham ze skansenu może się dowartościować.

Srali i sikaki na chłodni emoji

Co w tym pytaniu jest nie tak ze dwie łapki w dół tego to już nie rozumie.Czy odpowiedz jest tak trudna czy niewygodna a może brak sensowniej odpowiedzi

Garnitur masz z trzciny?

Hooligans jezdzcie tam i spiewajcie ... wypie.. !! emoji

Powinni was wystrzelać na tej chłodni, to byście się nauczyli, że nie wchodzi się na nie swój teren, niech wam prąd wyłączą, będziecie wodę **** grzać. Gdzie wy macie mózgi, za 20 lat Cie dziewczyno nie będzie korzystaj z naszego prądu i ciesz się życiem a nie zajmujesz się pierdołami, od tego są mądrzy ludzie. Chyba poparcia te darmozjady to nie mają. Arek widzę, że lubisz wspinaczkę, rozwijaj się w tym,ale proponuje jakieś skałki. Gdyby nie prąd to byś tego gównianego filmu tu nie wstawił , może się doinformujecie ile ona produkuje prądu i co dzięki niemu jest, a jak chcecie zamknąć elektrownie to dajcie ludziom pracę i stwórzcie nowe źródła prądu !

hej ludzie nie napinajmy się tymi świrami. Im chodzi tylko i wyłącznie o rozgłos przed szczytem klimatycznym. Ale maja pecha, ponieważ ogólnopolskie media ich zlały i w ogóle nie zajmują się tym tematem. Nasze bełchatowskie media również powinny pousuwać wszystkie artykuły dot, tego tematu i tym samym pokazać, gdzie mają to całe towarzystwo.

Na TVNie było info.

Piszcie obrażajcie się wzajemnie a nie wiecie, że w necie nikt nie jest anonimowy. Po waszym IP można was namierzyć wszystkich. Więc piszcie te bzdury dalej. Powodzenia.

nawet ekoterroryści....

to straszne :O

Co za debil Boże

Nie da się gościa słuchać, po 3 minutach wyłączyłam.

Ty głupi, tępy, ch*ju, dzięki czemu planujesz swoją latarkę, telefon ? Pierdoli bez sensu przez 8 minut, zmarnowalem swój cczas na słuchanie tego pajaca, mam nadzieję że was zamkną w pizdu jak to Putin zrobił w Rosji...weźcie się za robotę A nie szukacie darmowych pieniędzy darmizjady pierd****e

Moda na bycie eko, tylko że te działania muszą finansować jakieś osoby, które mają w tym jakiś interes. Na przykład chcą nam sprzedać wiatraki i części do nich lub inne "EKO" rozwiązania. Tylko problem w tym, że nie każdy kraj ma takie same możliwości. Polska ma na swoim terenie węgiel, więc go wykorzystuje. Nie mamy wielkich rzek, na których moglibyśmy zbudować elektrownie wodne, które zastąpią elektrownie węglowe. Do tego wiatraki, też nie wytworzą tyle energii, bo nie ma u nas takich stałych prądów powietrznych, żeby je stale napędzały. Nie ma się czym podniecać, weszli tam, to i zejdą, powinny natomiast być duże kary za wtargnięcie na obiekt bez pozwolenia. Kary najlepiej pozbawienia wolności, bo pieniężne i tak pokryją sponsorzy...

Panie i Panowie tanio nigdy nie jest dobrze.Jak się zatrudnia emerytów,babcie to czego się spodziewać po ochronie.Juz nie wymaga się nawet licencji byleby sztuka byla.Chodzą po obiekcie sami nie wiedzą co tam ochraniają.Taka smutna prawda.

Mili państwo tutaj wychodzi brak jakichkolwiek szkoleń tych ludzi w ochronie, to nie tylko otwieranie i zamykanie szlabanu ale akcji przygotowawczych! Powinna być stworzona grupa wykwalifikowanych żołnierzy z ostra amunicja, do jasnej cholery to jest największa Elektrownia w Europie a 4 bodajże na Świecie a tutaj wyjechało sobie towarzystwo że słomkami na głowie, wstyd!

Propagandziarze, w 12 lat świat chce uratować od katastrofy, hehehe, maskę sobie założył i już jest bezpieczny, ludzie dziesiątki lat tu mieszkają , pracują, jednych już nie ma inni żyją w zdrowiu do dziś. Przyjedzie ćfok i się panoszy pierdoły wciskając ludziom, karierę robi ideolog. Niech im tam dubska poodmraża. A Policji gratuluję nieudacznictwa. Powodzenia w negocjacjach,hahahaha

a ja tak z innej beczki ... jak oni sie będą ku**a załatwiać na górze?? emoji

beda srac do gownego zbiornika, mają dziure pod soba przeciez emoji kopalnie

Normalnie. Wykorzystując grawitacje. Na ziemię doleci niewiele taka bryza jakby. CHYBA....

Zdelegalizować

Pewnie piepszeni hipokryci grzeją się webastem na...... ropę. Jeśli ktoś nie wie spalanie w takim urządzeniu jest mało efektywne a dym z niego gęsty i intensywnie smierdzacy

Jak nazwiemy grupe ludzi ktora terroryzuje wiekszosc spoleczenstwa? Ktora swoje poglady i korzysci finansowe przedklada nad dobro innych? Kto narzuca swoja wole innym a każdy sprzeciw powoduje agresję? Kim jest ktoś kto nie uznaje innych racji? A jak to jest z gornikami?. Wszyscy dokładamy do ich wynagrodzeń bo ich robota jest nieopłacalne, wszyscy wiedzą że może 10%tej załogi realnie pracuje i w normalnej firmie połowa byłaby od razu zwolniona. Wasz węgiel truje nas wszystkich A 50 tyś ludzi w tym kraju rocznie umiera z powodu stanu powietrza ale nie dla garstki społeczeństwa lepiej utrzymywać ten majdan bo przyjadą i opony spala. I kto tu jest terrorysta i terroryzuje ten kraj?

Masz rację ale i tak wszyscy powiedzą ,że jesteś oszołom!Bo to miasto nie istnieje bez węgla!

A skąd wiesz że 50 tyś ludzi umiera z powodu złej jakości powietrza? Widziałeś jakiś akt zgonu gdzie było napisane że: "umarł z powodu złej jakości powietrza"? A może umarł z powodu złego trybu życia, śmieciowego jedzenia, używek, chorób genetycznych i setek innych powodów. Lobby ekobiznesmenów karmi Cię jakimiś ściemami i wyciągniętymi z d.u.py statystykami a Ty łykasz jak pelikan bezmózgi. Ja pamiętam jak w piecach paliło się torfem, śmieciami, najgorszym węglem, a jak padał śnieg to w wielu rejonach kraju po dobie były na śniegu czarne kropki. Auta spalały paliwo z ołowiem, ropa była najgorszej jakości, działały dziesiątki hut, koksowni i nie było żadnych pomiarów jakości powietrza. A ludzie tak truci jak mówią wszelkie dostępne statystyki..... żyją dłużej.

A ty skąd wiesz że tak nie jest? Masz akty zgonu gdzie jest napisane umarł ale napewno nie od złego stanu powietrza? To jest demagogia. Otóż w odróżnieniu od Ciebie gdzie nie masz żadnych badań że stan powietrza nie zabija, w polsce i na świecie jest mnóstwo badań o wpływie jakości powietrza na zdrowie, życie, efekt cieplarniany. To może Ciebie karmią pseudobiznesmeni którzy chcą zachować ciepłe posadki w kopalniach że spalanie węgla to wręcz dar dla ludzkości. A jeśli chodzi o przeszłość masz jakieś dane o śmiertelności? A wiesz ile noworodków przeżywalo? A wiesz ile ludzi umieralo? A poza tym czy wiesz ile było samochodów na drogach? A czy normalna polska rodzina miała zapotrzebowanie na prąd takie jak teraz? A czy było tyle firm które używały prądu? Masz w ogóle jakieś dane które da się porównać czy będziesz mi tu o kolorze śniegu pisał jakby to był dowód w sprawie?

A ty masz jakieś dane? Piszesz o 50 tyś zgonów rocznie? Na jakie konkretnie dane się powołujesz? Na te sponsorowane przez greenpeace i im podobnych? Podobno TVP zrobiła badania i im wyszło że kilkanaście milionów ludzi codziennie ogląda ich wiadomości. A ja kurcze nie znam ani jednego co je ogląda☺ słupki i statystyki bardzo łatwo jest "dorobić" pod swoją ideologię. Ja wiem coś o tym akurat że w latach 80 i 90 jakość powietrza była nieporównywalnie gorsza od dzisiejszej. Tylko wtedy nikt nie miał interesu w tym żeby o tym tyle gadać. A dziś chodzi o ubezwłasnowolnienie kraju od energii elektrycznej i zakupywanie jej z zachodu. A nie o żadną ekologię.

jestes jakis dziwny dzięki nam możesz sobie rano kawe zrobić i narzekasz

Wiem. Dziękuję wam za to, ale uważam że powinniśmy zmierzać w kierunku dbania o środowisko. Nie da się jutro wyłączyć elektrowni, ale proces powinien iść w tym kierunku by wykorzystywać oze A węgiel zostawić lub sprzedawac. Nie pozwolę na to by bez szacunku traktować ludzi którzy walczą o naszą wspólną dobra p przyszłość.

Przestan korzystac z internetu telefonu Przestan jezdzic samochodem autobusem itd Nie truj spoleczenstwa

A ty poczytaj trochę. Może się dowiesz że prąd nie musi być tylko z wegla

żyć podobno tez mozna i na marsie, więc wypierd... stąd ćwoku

Czyli zakładasz większy cwoku, że tu ty jesteś ważniejszy? A może Ty się wyprowadza bo my nie chcemy tu buraków, chamow, polinteligentow, cwaniaków, pseudokatolikow, egoistow, baranów, podłych ludzi, dewiantow, niezrealizowanych internetowych komentatorów, zazdrosnikow i p rzekreciarzy. Także zawijam się stąd.

Odpowiadam - antypolskie śmieci z greenpeacu! Powinno się was gnoje opluwać na ulicy każdego dnia. Na rozkaz niemca szmaciarze zgnoilibyście wszystkie polskie matki z dziećmi! Mamełe i tateł forsę rozpuszczonym bydlakom, takim jak ty, dają to i w d***ch się przewraca i wszystkich pracujących krytykuje. Czemu szmato do niemiec nie jedziesz protestować? Czemu nie jedziesz do największego truciciela świata, czyli chin? Bo co? Niewygodnie by było, nie? A tutaj laptopik, latte z guano, jarmuż i heja na protesty. Jesteś podczłowiekiem, najbardziej zakłamaną gnidą. Masz w d***e środowisko, skoro tutaj cię boli, a w mniej fajnych regionach świata już nie przeszkadza. Zdechnij fałszywcu.

Odpowiem później ale napiszę Ci w skrócie. Nie jestem z greenpeace tylko z Bełchatowa. Tu mieszkam. Tu płacę podatki. Tu niestety oddycham. Więc odpowiedź mi jako mieszkańcowi Bełchatowa A nie panu z greenpeace. Ponieważ lubię porozmawiać czasem z osobami o niskim poziomie inteligencji to napiszę prosto że obelgi nie działają na mnie więc napisz rzeczowo tak bym poczuł że wiesz dlaczego nie mam racji. Może ja coś zrozumiem i na koniec Ci napiszę że się myliłem.

To ja ci odpowiem/zadam pytanie... Nie uwazasz ze ten caly ruch eko z greenpejsami na czele to wielki biznes. Tu nigdy nie chodzilo o ekologie tylko o kase. Dlaczego kaza wymieniac piece zasypowe na piece 5 klasy? A dlaczego nie ucza, co byloby zdecydowanie tansze, o prawidlowym paleniu w piecu metoda gorna. Dlaczego nic nie mowia o nowych urzadzeniach ktore dopalaja wegiel w piecach zasypowych i praktycznie nie dymia? Sa to urzadzenia tanie, wymyslone przez polakow. Ale nie lepiej nakazywac wymian calych piecow. Dlaczego greenpejsy nie protestuja w Niemczech gdzie wycinaja 1000letnie lasy i robia kolejne kopalnie odkrywkowe brunatnego? Dlaczego nie mowisz kto zasiada w zarzadze greenpejsow i jakie maja powiazania z energetyka Niemiec? Dlaczego na szczyt klimatyczny w Katowicach zapraszani sa celebryci pokroju di Caprio i Bono a koszt organizacji szczytu szacuje sie na 220mln pln a nie przeznacza sie tej kasy na walke z ze zmianami klimatycznymi? Dlaczego greenpejsy nie protestowali gdy w calej Polsce plonely trujace odpady na wysypiskach? Wierzyli ze to przypadek czy moze nie bylo w tym nic do ugrania przez niemiecki kapital? Atakuja elektrownie Belchatow gdzie sa zastosowane najnowoczesniejsze filtry spalinowe na swiecie. Gdzie ograniczaja wydobycie dwutleneku wegla do 99,5% a reszta wydobywa sie razem z para wodna zeby jak najmniej szkodzilo srodowisku. I co ma na celu ich wejscie? Z czyjej kieszeni zostana pokryte koszty akcji policji i calego zamieszania? Jestem ciekawy...

Jezus maria! myślałem, ze w tym mieście nie ma już nikogo z kim można porozmawiać a tu proszę taki kwiatek. Dziękuję za jesteś! widzisz ja wole zebyśmy się wszyscy pięknie różnili i mogli merytorycznie rozmawiać niź czytać, ze ktoś powinien spłonąć. Jakkolwiek odpowiadając na twój post. Ja mam świadomość że greenpeace ma zarząd niemiecki i że to może (nie musi, ale mocno dopuszczam taką możliwość) pod płaszczem działań proekologicznych, bo tak je odczytuje, przemyca czyjeś interesy. Ale dlatego mocno oburzyłem się jak ktoś mnie nazwał greanpeacowcem a ja jestem bełchatowianinem, który tu jak napisałem oddycha. Widzisz ja to widze tak - jeśli jest tak z piecami jak piszesz a tego nie wiem wiec zakładam, ze masz racje to nie rozumiem, dlaczego ktoś nie walczy o to by to promować, bo w to pompować kase i żeby to było głównym sposobem ogrzewania. Tzn troche rozumiem. W Polsce jest taki dziwny nawyk polityków, ze chcą być jak najdalej od przedsiębiorców bo jak się do nich zbliżą to zaraz ktoś ich będzie ciągał że bierze łapówki a powinno być tak że twórca takiego pieca /twórcy takich pieców czy kotłów powinni razem z uczelniami czy urzędami zrobić badania, jeśli jest tak, ze są lepsze to do nich dopłacać by polscy przedsiębuorcy produkujący te piece/kotły powinni max zarobić i próbować sprzedać to na zachód. U nas się nie da. To co powyżej napisałeś zmierza do tego samego o co chodzi mi i pewnie większości aktywistów greenpeace czyli żeby było czyściej/zdrowiej. Nie wiem skąd ten jad u wszystkich bo jak ktoś zauważył nikomu nic z tego nie ubyło. Na koniec dnia bez względu na to co napisałeś powyżej wychodzę na dwór i nie mogę oddychać tym powietrzem a czy to wina elektrowni czy moich sąsiadów którzy palą śmieciami to nie ma dla mnie znaczenia. Ważne że ktoś o tym mówi/pisze i może kolejna osoba zanim wrzuci butelkę PET do pieca to chwile pomyśli. PS> To w Bełchatowie nabawiłem się astmy - przypadek? Dodatkowa jeszcze obserewacja na koniec: w Polsce jest taki jakiś stan umysłu, ze jeśli szefem jakiegoś przedsiębiorstwa jest niemiec, rusek albo nie daj boże żyd to na pewno jest jego działanie skierowane przeciwko Polsce a druga obserwacja dotycząca twojego zapisu o 1000 letnim lesie. Czy jeśli mnie będą skazywać za kradzież batonika to mogę w sądzie powiedzieć, ze przecież kowalski ukradł 2 więc proszę mnie wypuścić?

Moze i faktycznie mamy zle powietrze, ale z badan przeprowadzanych dla Radia Lódz w wojewodztwie lodzkim mamy jedno z najczystszych. Gdzie tam nam do Lodzi czy nawet Piotrkowa pod wzgledem zanieczyszczenia. Nie mam nic do Niemcow, Zydow czy Ruskich ale zauwaz ze tu wazna jest polityka. A greenpeace jest narzedziem Niemieckiej polityki ktore realizuje swoj interes kosztem Polski. Dlaczego takich akcji na taka skale nie ma w innych krajach. W Czechach masowo zakopuje sie toksyczne smieci w Ziemii co ma zdecydowanie wieksze negatywne przelozenie na nasze zdrowie i tam cisza... Im nie chodzi o ekologie a o polityke i kase. Mamona rzadzi ta organizacja (zreszta jak calym swiatem)a nie czcze gadanie o ekologii. Mysle ze kazdy tu jak jeden chce zyc zdrowo i bez chorob. Ale rowniez chce godnie zarabiac i zyc a nie tylko przetrwac. Kopalnia i Elektrownia mimo swoich wad daly calemu wojewodztwo niesamowity dobrobyt. I pisze to nie bedac zatrudniony w strukturach PGE. Prawda jest tez taka ze kopalnie wegla brunatnego i tak wykoncza i tak I to nie greenpejsy a dyrektywy unijne... Mysle ze juz niedlugo zobaczymy w jakim swiecie zylo sie lepiej...

Przestań się mazać

Nazywam rzeczy po imienu

Atos widzę ze jesteś inteligentny nie to co większość piszących tutaj i broniacych swojej posadki w kopalni czy elektrowni bo sam widzisz nie liczy się dla nich zdrowie innych a nawet własnych dzieci czy też wnuków tu liczy się pensja nagrody na energetyka i leżenie bokiem w pracy .

Jeżeli mielibyśmy brać pod uwagę wszystkie rzeczy które wypowiadane są przez zielonych terrorystów już dawno mieszkalibysmy w lepiankach z gliny i jedli pokrzywy. Nic nie jest czarno białe i trzeba dążyć do tego aby faktycznie zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych, jednak nie wydaje mi się aby organizacje ktore podają liczby z kosmosu tak aby przestraszyć „Janusza” miały coś do powiedzenia

„Człowiek” z którym była przeprowadzana rozmowa nie ma zielonego pojęcia o czym mówi, identycznie jak większość raportów greenpiece z których można się pośmiać. Liczby wyciągane z kapelusza. Brawo !!!

xyz. Greenpic to zazwyczaj dobrze opłacani idioci. Dziwię się, że jedna z najwiekszych elektrowni w Europie mogłaby być w wypadku wojny zniszczona przez 5 przypadkowych osób ;/

Przecież ten koleś nie wie nawet dokładnie co ma mówić. Pląta sie w swojej wypowiedzi. Ktoś go tego nauczył jak dzieciaka w przedszkolu. Pewnie- zamknąć elektrownie a prąd będziemy kupowali z ..... i wtedy będzie ok. Przecież oni sami nie wierzą w to co mówią ale im płacą więc mówia.

Po co gadacie z tymi zielonymi debilami, nie wypuszczac z komina zamarzna albo z glodu zdechna i do kotla

Jesteś burakiem o inteligencji ameby

Tez tak zrobie Wejde na teren Zabunkruje sie na kominie i zarzadam milion Laskawie zgidze sie na 500 tysiecy Kupie ladny dom i nie bede musial pracowac Innym tez polecam Przeciez to nie akcja terrorystyczna ani inny rodzaj wyludzenia czy oszustwa

Ja bym go ze snajperki zdjoł z komina . Nieroba zasranca do jungli wypad.

Ty tez jesteś burakiem o inteligencji ameby

o czym ten ekoterrorysta pie...li czujniki pomiaru zanieczyszczeń posiadają ŚMIECH Proponuję: - deszczyk im zafundować - bardzo humanitarne rozwiązanie emoji - odciąć łączność (po blokować tel.) - jak zejdą dopier...lić po 10 lat za próbę ataku terrorystycznego i do kopalni dołowej na 6 godzin pracy dziennie (bez prawa do wcześniejszego zwolnienia)

No ale w tej waszej kopalni to roboty jest Max na 1h dziennie. Przecież wy tam chu%#&#&Ja robicie A my się jako społeczeństwo na was składamy. I kto tu jest terrorysta?

A w jaki sposob Ty sie skladasz na moje wynagrodzenie? To sa zyski ze sprzedazy energi a zatem ze sprzedazy wegla aby energia byla Ojjjj boli **** boli Ja tez bym chcial byc Lewandowskim i zarabiac miliony a nie zarabiam Ale nie placze i doceniam to co mam

No widzisz właśnie nie chciałbym tam pracować. A jak ja płacę na was? A no dlatego że dotujemy kopalnie, gotujemy zakupy węgla i jego wydobycia, że do każdej tony wydobytego węgla wszyscy dokładamy i że w Australii takie samo wydobycie robi 30% polskiej załogi. Więc podsumowując kraj was utrzymuje bo głośno przyczynie ale przyjdzie jeszcze władzą jak pani tacher i nie ulegnie pijane cholocie

Weź koło i ...............

A w Kopalni nadal przyjmują Głównych Specjalistów na 27 grupie zaszeregowania, a w Elektrowni nie ma kasy na porządną ochronę. Dziś do KWB przyjęto kolejną panią, kolejną Główną Specjalistkę. To już trzecia w ostatnim czasie.

Poblokować wyjścia s****ysyną i mieć wy**** w oszołomów

Jesteś burakiem o inteligencji ameby

Bxb kolejny zalosny cep xxdd

ich śmierć powinna stanowić ostrzezenie dla potencjalnych nastepcow tak jak rozwiazuje problemy Putin - przed wszystkiem skutecznie

Ty nie jestes wiech a raczej Wieś Niak

Wspaniałe masz autorytety i wspaniałymi wartościami się kierujesz- przemocą. Brawo.

Ludzie, boję się was. Można dyskutować, można domagać się kar za bezprawne wtargnięcie na teren obiektu ale ten hejt jest ohydny, te życzenia śmierci, gwałtu zbiorowego i czego tam jeszcze... Apeluję do Redakcji o wyłączenie komentarzy

to bój się dalej, masz się bać, i takie szumowiny jak greenpeace tż niech się boją, zarty po naszej stronie też się skończył, mamy mordy tych greenpeacowców i juz nam nie umkną,

Dobra wiadomość dla ciebie na dziś jest taka: art. 190 kk

rozumiem , że mówisz o sobie, jełsi nie to udowodnij mi ten cudowny art 190 kk bo inaczej to możesz mi skoczyć amebo zachlapana , jestem Rosjaninem i mnie wasze polskie prawo nie obowiązuje

Bardzo mi przykro że rodzice Cię nigdy nie kochali. Nikt kto był kochany nie mógłby być takim skur^#^synem

mówisz o sobie, oj biedaku jak mi przykro , że jesteś niekochanym bękartem

Zielone debile. Tylko kobietki z ochrony stracą robotę przez baranów.

trudno, jaka normalna firma zatrudnia do ochrony kobiety w pewnym wieku nie umiejące obronić się przed zwykłym chuliganem?? To są skutki demokracji, za czasów komuny, tak jak i w obecnej Rosji to byłoby nie do pomyślenia, bo ochraniarzami byli silni mężczyźni, a takie szumowiny i ścierwa jak greenpeace juz by byli w Rosji odsatwiani do najcięższych i najsurowszych łoagrów, ktorych w Rosji na szczęscie nie brak, Więc zamiast drzeć japy na Putina jaki to on jest niedobry bierzmy przykład z niego, bo jak widać po zaistniałej sytuacji i po tym co dzieje się w tej demokratycznej Europie Zach ... demokracja jest zagrożeniem dla ludzkości. Amen

W tym przypadku nawet strongmen nie zatrzymałby tego auta

Zarząd Fundacji Greenpeace Polska: Aleksander Egit - Prezes Zarządu Gertrud Korbler - Członkini Zarządu Heinz Reindl - Członek rady nadzorczej Florian Faber - Członek rady nadzorczej Karin Küblböck - Członkini rady nadzorczej

Niemcy jakoś potrafią rozgonic zielonych terrorystów, pała i wąskie drzwi. Pewnie numer konta już podali PGE mam nadzieję że nie zapłacą dziadom.

wiadomo że nie sra sie do własnego gniazda!

Tyle zainwestowane w ochronę i nadal każdy sobie może wejsc

Sxkoda tylko że ochrona ma głodowe pensje ****c niedziele i święta za darmo bez żadnych dodatków

Proponuję napisać jeszcze kilka procedur, procedury to siła PGE. A jak już napiszecie te dodatków procedury, to będziecie już mogli zatrudnić samych emerytów w ochronie. DZIADOSTWO !!!!

Oczywiście, procedury to najważniejsza rzecz w tym koncernie. Dziesiątki ludzi z pensjami za grube tysiące codziennie siedzi po 8 godzin i rozkminia co tu jeszcze przenieść na papier żeby w PGE żyło się lepiej, pracowało efektywniej i działało wszystko sprawniej. Ale jest ich chyba jednak za mało żeby wymyślić że ochrona takiego obiektu to nie powinna być zgraja trzęsących się emerytów i gamoni których nikt nie chce gdzie indziej więc robią tu za 1500zł. Potrzebujemy więcej procedur, systemów zarządzania jakością i więcej ekspertów do ich wymyślania.

Niech u siebie czyli w Niemczech robią takie akcje,niech zamykają kopalnie i elektrownie...energię od Nas mogą kupować.Obiekt o znaczeniu strategicznym,ochrona powinna strzelać...bo w końcu dojdzie naprawdę do jakiegoś ataku terrorystycznego jak świat usłyszy że do Nas tak łatwo wejść.

Ty miernoto, ty śmierdzący greenpeace'nowski wymoczku piedolnij sobie w łeb dzyndzlu, że ta ziemia takie ścierwa jak greenpeace nosi

Odciąc liny i problem sam się rozwiąże.

jaka ochrona?? elbest przyjmuje kobiety z nadwagą, część ochroniarzy to idioci, ktorzy nie potrafia logicznie myslec, wiec o czym mowa?!

Idioto za te pieniądze przyjdź i pracuj ludzie w ochronie najniższa krajowa..Prezesi elbestu po 20 tysięcy niech sami sobie pilnują tagiego obiektu strategiczne w Polsce.

To **** niech nie pracują! Skoro godzą się na płace to niech wywiązuja się z obowiązków. Logiczne myślenie kretynow, mało zarabiam to za karę będę się opierdalal.

Po części racja obu Panów... no sorry taki mamy klimat

Ty pewnie leżysz na blokach . Godzinę siè pokręciszi kilka kółek wpada. I to pewnie po zawodówce...

Nie wiesz gamoniu co i jak to się nie wypowiadaj. Godzą się! Rok temu blokowali drogi dojazdowe do elektrownii to dostali tylko wyrównanie stawek do najniższej krajowej, bo nawet tego nie mieli. Dla prezesów liczy się ilość pracowników a nie jakość usług. Ty myślisz że ktoś rzuci się pod koła bo czubki na chłodnię jadą.

jesli płaca nie odpowiada to się szuka innej roboty. koniec kropka. blokowali?! mogli blokować dalej, tak długo aż uzyskaliby tyle ile chcieli.

Pedalski ryj :-D

Nic nie komentujecie. Olejcie tych eko oszołomów. Przecież im właśnie na rozgłosie zależy.

Jedzta "ekolodzy" do niemiec protestować!!!!

**** jak by to odemnie zależało to do auta napewno by nie doszli tak bym ich napierdalal że masakra z tej chłodni schodzili by szybciej jak wchodzili a z tą lala to fajnie bym się zająl ciekawe ilu albo ile by wytrzymała chłopaków odechciało by się jej chłodni

Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić pańskie chore fantazje związane "z tą lalą"

a ciebie tylko zatluc lewaczko

Aleksander Egit - Prezes Zarządu Gertrud Korbler - Członkini Zarządu Heinz Reindl - Członek rady nadzorczej Florian Faber - Członek rady nadzorczej Karin Küblböck - Członkini rady nadzorczej Oto greenpeace Polska

Ekolodzy na usługach Makreli

Zostawić ich i niech siedzą zmarzną to zejdą , jak by się nimi nikt nie zainteresował to nie było by rozgłosu a oni tylko na to liczą że zleci się policja i dziennikarze, jakby każdy miał to gdzieś to by posiedzieli zeszli i drugi raz by nie wleźli bo było by to nie skuteczne

tak zostawić ich niech tam zdechną

Taki zakład ja Elektrownia Bełchatów nie powinien sobie pozwolić na jakiekolwiek wtargniecie osób trzecich, więc pytam: Gdzie jest ochrona ? !!!

Tam gdzie im każą

Popieram Pana.

Jak wiesz o tej slomie to samją masz

Katastrofą to TY jestes idioto

Zostawić palantów na tym kominie jak im **** zmarzną to sami zlezą

GRUPA AT POWINNA ICH ROZWALIĆ BEZ ZASTANAWIANIA SIĘ!!! JAKI POTENCJALNYCH TERRORYSTÓW!!! OPŁACANE KUR..!!!

A jak on telefon naladowal? Czy czasem nie ładowarka podłączona do prądu????

Jeśli dobrze rozumiem, teraz każdy potencjalny terrorysta może przebrać sie za greenpeace i wejść gdzie mu sie podoba? Władek Putin by sobie z nimi potańczył...

Powinni ich odszczelic nie patrzeć na nic

Brzydzę się Tobą i życzeniem śmierci komukolwiek.

Ty mądrala czym przyjechałeś do Bełchatowa?Pewnie rowerkiem albo elektrycznym autem zasilanym z energii odnawialnej co?Ogrzewacz dom czy mieszkanie też pewnie z wiatraków ?Śmieci też pewnie nie wytwarzasz albo wszystko utylizujesz co?Na miejscu wymiaru sprawiedliwości zastosowałbym areszt tymczasowy za wtargnięcie na teren obiektu strategicznego i narażenie bezpieczeństwa energetycznego kraju i bezwzględne więzienie.

Brawo ochrona

Czemu w Niemczech tak nie robią?!

Robią. Tysiące napier_alały się z policją protestując przeciwko budowie kopalni.

Ochrona buhahaha!!! pieknie się popisala i to już któryś raz brawo

Dobrze że to nie terroryści .Jaka płaca taka ochrona

Ja bym z nimi szybko zrobil porzadek.

Jesteście żałości z tymi komentarzami, wypełnionymi po brzegi nienawiścią do tych ludzi. Słoma Wam z butów wystaje.

A Tobie niemiecka kasa wystaje z kieszeni???

Energetycy noszą porządne buty,słoma nie wystaje .....

............ niech giną...............

dodaj komentarz
Czytaj także