Rejestracja i logowanie

Przed nami pierwsza niedziela z zakazem handlu. Sprawdź co będzie otwarte w Bełchatowie?

Wydarzenia 08-03-2018 Autor: rk
32
Przed nami pierwsza niedziela z zakazem handlu. Sprawdź co będzie otwarte w Bełchatowie?

Przed nami weekend z pierwszą wolną od handlu niedzielą. Nie oznacza to jednak, że zamknięte będzie wszystko i wszędzie. Które punkty będą otwarte w Bełchatowie?

Na zakupy w super i hipermarketach nie mamy co liczyć. Tego typu sklepy będą bezwzględnie zamknięte. Na niedzielny shopping nie ma co liczyć w Galerii Olimpii, chyba że chcemy wybrać się do kina lub skorzystać z punktów gastronomicznych. Te w niedziele będą otwarte. Dzieci będą mogły też skorzystać z Raju Urwisa. Galeria informuje jednak, że od 1 marca  wydłużyła godziny pracy w piątki i soboty do 22:00. Co mielibyśmy kupić w niedzielę, możemy zatem nabyć późnym wieczorem w pierwsze dni weekendu.

W obliczy zamkniętych drzwi Biedronki, Carrefoura, Lidla czy Kauflanda oraz innych dyskontów spożywczych, pozostanie nam możliwość skorzystania z ofert osiedlowych sklepików spożywczych i Żabek, w których właściciele sami mogą stanąć za ladą.

Zakaz handlu nie obejmie natomiast wszelkiego rodzaju punktów gastronomicznych. Bez zmian będziemy mogli wybrać się do restauracji, na szybką przekąskę do fast-foodów, cukierni, czy pubów. Podobnie ze stacjami benzynowymi, które niezmiennie będą pracować całą dobę 7 dni w tygodniu.

Wg ustawy z handlu wyłączone w bieżącym roku będą od 1 do 4 niedziel w miesiącu, docelowo, już od 2019 roku począwszy, wszystkie niedziele i święta.

W 2018 roku sklepy będą zamknięte w następujące niedziele:

  • 11 i 18 marca,
  • 1, 8 , 15 i 22 kwietnia,
  • 13 i 20 maja,
  • 10 i 17 czerwca,
  • 8, 15 i 22 lipca,
  • 12 i 19 sierpnia,
  • 9, 16 i 23 września,
  • 14 i 21 października,
  • 11 i 18 listopada i
  • 9 grudnia.
komentarze (32)
Dodaj komentarz

komuno wróć !!!!!! i proszę wróciła ,ha ha , a tak naprawdę to jakim prawem pisiory urządzają mi życie ~!!!! kto dał im prawo do decedowania o tym czy mam kupować w niedzielę czy nie ?zniewolenie i dyktatura - rozpacz ,,,

Pracuje w galerii od poniedziałku do niedzieli i chociaż teraz tą niedzielę wiem że spędzę z rodziną. Popieram zakaz handlu bo ludzie zamiast chodzić z dziećmi do parku lub spędzić czas w domu to chodzą i ciągną te dzieci i całe rodziny po galerii. Nikt nie karze nikomu chodzić do kościoła ale spędzmy ten czas z rodziną a nie stojąc za ladą. Wszyscy którzy tutaj komentują powinni się z nami zamienić i zobaczyć jak to jest stać w niedzielę i obsługiwać te wasze wymysły.

Zawsze możesz zmienić pracę. Ja pracuję w niedzielę i się z tego bardzo cieszę

To chyba krótko pracujesz, albo rodziny nie masz. Ja pracowałam i doceniam to,że teraz nie pracuję- przynajmniej mogę spędzić czas z rodziną.

To pracuj dalej w niedzielę i ciesz sie z tego dalej

Właśnie mam taki zamiar emoji

O to w sobotę hamburg ruszy do sklepów. Znów kopalniaki i elektrowniaki nakupią na zapas. Jeden dzień wolnego a już dzisiaj jest szał w sklepach. Byłem dzisiaj świadkiem jak jedna pani ostentacyjnie wyrażała się dlaczego nie są wszystkie kasy otwarte w Biedrze bo paniusia musi czekać w kolejce. Pogieło tych ludzi a zwłaszcza tutaj w hamburgu. Ale to pisowskie miasto dlatego dziwię się że tak się ludzi buntują przecież to pisland wymyślił.

Pewnie Ogórek to pisał

Obłęd...pracując na stacji paliw sieciowej mamy stoisko z artykułami spożywczymi...i wypadnie mi niedziela czy święto to do pracy musze iść i żal du... mi nie ściska, a jakby ktoś pomyślał i przepis stacje benzynowe nieczynne w niedziele i co wtedy zrobicie bez paliwa?ponieważ dużo klientów tankuje codziennie po 20zł bo czynne 24/7. A jakby zakaz też dotyczył stacji , to też bym siedział w domu z rodziną w niedziele i święta,bo jest zakaz handlu... P.s. Przecież jesteśmy takimi samymi ludźmi(czy Pani z biedronki czy pracownik stacji),a gdzie równouprawnienie???

Zgadzam się że to niesprawiedliwe. Też chcę mieć wolne niedzielę. Proboszcz.

Ja również

To się szykuje masakryczne sobota.. Całe koszyki co by przez niedzielę zamknięta głodem nie po przymierali.. Osobiście jestem pracownikiem marketu a uważam za zbędny przepis zamknięcia.. Sobota paniemy niedziela człowiek nie żywy a w poniedzialek szarańcza cię wykończy na nowo. Eh róbcie co chcecie.

Widać że nikt nie pracuje w tej np.galerii po 12 godzin. Nam też należy się chwilę oddechu w niedzielę.

Trzeba było się uczyć jak chcesz chwilę oddechu , niektórzy w niedziele sobie dorabiali większą stawką, natomiast im to odebrano.

@Ktoś. P.s. jeżeli nie ma pracy na dane stanowisko to co wtedy? Nawet wykształcenie Ci nie pomoże... a żadna praca nie hańbi...

Beda jakies kontrole kto stoi za alda w yuch maluch sklepikach? Bo wiadome jest ze wszystkie sa w posiadaniu zaledwie kilku osob. Jeden wlasciciel ma od kilku do kilkunastu tekich sklepikow wiec jak wlasciciel stanie za lada ich wyszeckich? ahaha a zapewne wszystkie beda otwarte!

A dlaczego o tym jak dla mnie bublu nie wypowiedza się sami pracownicy dyskontow czy galerii?

Niektórzy się wypowiedzieli. Głównie ci którym nie chcę się pracować

Ja tam kupuję sobie zapas wódy na weekend już w środę.

Może jeszcze wprowadzą zakaz sprzedaży mięsa w piątki, bo w końcu post prawda ? 

Szkoda że nie zakazali robienia takich bałwanów . Świat byłby piękniejszy.

Widzę, że nie rozumie Pan/Pani tych zmian, w jakim celu są wprowadzane i czego dotyczą. Więc proszę się powstrzymać od zbędnych komentarzy. (A taki zakaz może zostanie wprowadzony w przyszłości, why not?)

Wystarczyłoby w kodeksie pracy wprowadzić np. 100% dodatek za pracę w niedzielę. Chętni by się znaleźli a ci, co wolą niedzielę spędzić z rodziną mieliby wolne. A co np. ze studentami którzy w weekendy sobie dorabiają? W zakazie nie chodzi o to, żeby ludziom coś poprawić, tylko żeby pokazać kto rządzi - w niedzielę lud za mordę i do kościoła.

Dla takich jak Pan/Pani powinni wprowadzic zakaz oddychania. Why not?

Weź się rozbiegnij i w łep je..i

Bujaj się ...

No,to proszę,w jakim celu sa wprowadzane te zmiany ???

czy tirówki mogą pracować? Czy robienie loda to usługa gastronomiczna?

Tirówki też w niedzielę do kościoła. Księdzu również się należy.

Tirówka robiąc loda czy też dając d...y świadczy usługę . Ona nie handluje ,a ustawa wyraźnie mówi o zakazie handlu , więc zanim coś napiszesz pomyśl odrobinkę Baranie

a co to ma wspólnego z marketami?

A co ma jakas sieciowka z odzieza do marketow cwiercinteligencie?

dodaj komentarz
Czytaj także