Rejestracja i logowanie

Przeciwnicy wójta zebrali podpisy. Referendum w sprawie odwołania Konrada Koca coraz bliżej...

Wydarzenia 02-01-2020 Autor: agula
191

W październiku 2019 r.  gminę Bełchatów obiegła informacja o zamiarze zorganizowania referendum w sprawie odwołania ze stanowiska wójta Konrada Koca. Dziś wiemy, że inicjatorzy przedsięwzięcia zebrali wymaganą ilość podpisów. Teraz wszystko zależy od Komisarza Wyborczego w Piotrkowie Trybunalskim, a finalnie od wyborców.

22 października kilku przeciwników wójta gminy Bełchatów, z Krzysztofem Maziarzem na czele złożyło powiadomienie u Komisarza Wyborczego w Piotrkowie Trybunalskim o zamiarze przeprowadzenia referendum gminnego. Uzasadnienie swojego działania 5-osobowa grupa zawarła w 12 punktach, o czym pisaliśmy w artykule: "Chcą odwołania wójta gminy Bełchatów. Będzie referendum?"

Aby referendum mogło być zorganizowane, inicjatywę musiało poprzeć co najmniej 10% osób uprawnionych do głosowania, czyli ok. 900 mieszkańców. I tak się stało! 23 grudnia Komisarz Wyborczy w Piotrkowie Trybunalskim wydał oświadczenie o otrzymaniu 149 kart, zawierających zadeklarowaną liczbę 1007 podpisów mieszkańców.

Krzysztof Maziarz informuje, że 2 stycznia udał się do Piotrkowa Trybunalskiego na procedurę weryfikacji złożonych podpisów.

- Weryfikacja rozpoczęła się w dniu dzisiejszym. Urzędnicy muszą sprawdzić każdą deklarację bardzo dokładnie. Sprawa może potrwać jeszcze cały jutrzejszy dzień– informuje Marian Baliński, Komisarz Wyborczy w Piotrkowie Trybunalskim.

Komisarz decyzję o zgodzie lub odmowie przeprowadzenia referendum może wydać w terminie do 30 dni roboczych od dnia złożenia wniosku. Decyduje on także o terminie przeprowadzenia głosowania. Referendum jest ważne, jeśli udział w nim weźmie nie mniej niż 3/5 liczby biorących udział w wyborze obecnego wójta. Oznacza to, że o tym, cz głosowanie za odwołaniem Konrada Koca się odbędzie, dowiemy się najpóźniej na przełomie stycznia i lutego.

komentarze (191)
Dodaj komentarz

Odważni w końcu może ktoś sie wezmie za kierownika spółki który prowadzi mobing w pracy oraz za żonę która służbowym samochodem robi zakupy w Warszawie nie ładnie

Tak sobie czytam te wasze madrosci i tak sie zastanawiam czemu jedziecie na obecnego wojta? Gosc chce wyjsc z dlugow gminnych i Ja akurat jestem za tym. Ladziak robil dobre imprezy za gminne pieniadze! Poprzyjmowal cale rodziny swoich znajomych. Przy jednym biurku siedzialy dwie osoby. Trzy biurka w pokoju na 7 osob. A wystarczyly tam trzy osoby... Jaja jak berety. Wszystkim w calej rodzinie z Mokr.... zalatwil prace! Takich rodzin jest duzo wiecej. Druga rodzina z Kald.. Miala identycznie... Jednym slowem bawil sie za gminne pieniadze i zalatwial prace kazdemu znajomemu i ich rodzinom. Dla Mnie powinien siedziec i tyle... Na koniec jeszcze wyplacil sobie za niewykorzystany urlop tyle kasy co Wy musielibyscie pracowac przez caly ROK! Mozna? Mozna...!

Były wójt był na dwutygodniowym wypoczynku a bilans urlopu na koniec roku -26 dni.

Całe domiechowice to oszuści jedna zabiła człowieka powinna siedziec w więzieniu i żrec z miski bo za dużo tu się udziela. Jestem mieszkańcem zalesnej i postaram się Robić porządek z osobami które tu piszą jutro będzie u mnie informatyk a wy odpowiecie twarzą w twarz, do zobaczenia

Bardzo jestem ciekawa jakie jest zadluzenie gminy po roku oszczedzania?Czy faktycznie te dzialania przynosza jakis efekt ! Ja tej ekipie nie wierze!

Czytając te komentarze nasuwa się mi taki wniosek. Ładziak podniósł podatki i kto wtedy najbardziej był przeciwny i wszystkie psy wieszał na Ładziaku? Obecni przy władzy. Gdyby wtedy podatki Ładziak nie obniżył dług gminy byłby wtedy dużo mniejszy. Sami są sobie winni i niech spojrzą w lustro. Już wtedy gmina była zadłużona a oni protestowali bo podwyżka. Tylko Ładziak potrafił po wszystkim podatek obniżyć, a wy możnowładcy doicie ludzi z zemsty aby pokazać kto tu rządzi.

To może należało oszczędzać gdzie indziej? Rządzący powinni dbać o dobro gminy, patrząc w przyszłość, a nie żyjąc tu i teraz. Przy takim stanie finansów już dawno powinno się oszczędzać. Ale trzeba być odważnym, by to zrobić przed wyborami!!!! Po co? Jakoś to będzie, dopóki nie p.....

A teraz to co? Referendum w drodze to się światło w nocy zaczęło świecić, podatki miały być wyższe - wstrzymano. I kto tu się ....? Przygarniał kocioł garnków i. Hahaha Jesteś cie wszyscy dobrzy. Żygać się chce. Obojętnie kto tylko nie wy.

Rzygamy przez "rz".

Starej władzy hulanie tak się skończyło! Wreszcie miał ktoś odwagę wprowadzić zmiany, bo jeszcze trochę to urzędnicy musieliby na zmianę przy biurkach siedzieć, bo miejsca by brakło. Trzeba myśleć logicznie! Koc nie wprowadzałby oszczędności, gdyby nie musiał! Przecież nie robi tego po to, bo ma takie widzimisię. Jest pewnie do tego zmuszony, choć może się pożegnać z urzędem. I za to go szanuję, bo walczy, a nie czeka na zarząd komisaryczny!

W tej chwili po gminie to hula wiatr takie pustki. Wywiało tych co byli niewygodni. Na korytarzach pustki że nie ma nawet się kogo spytać o informację gdzie co załatwić. Tak miało być?

Tak to prawda.W gminie pustki, interesantow zawsze bylo multum teraz teraz jakby nikt nic nie zalatwial.ZGROZA

To prawda i ludzie jacyś tacy smutni, wystraszeni... mobing czy co

Ładziak podniósł podatki !!!! Wiedzą to ci którzy teraz płacą po 2 czy 3 tysiące.

Widać jak mocno osoby "inicjatorzy referendum" byli "uzależnieni" od władzy a raczej korzyści płynące z niej. Oni lub osoby, które nimi sterują działają jak Herod panicznie bali się utraty wpływów. Ładziak zaczynał z kilkoma milionami na koncie Gminy, w gminie pracowało 40 osób. Zostawił 22 miliony długów, 108 pracowników, obciążenia i zobowiązania ale wyszedł wyszkolony z kreowania wizerunku TO BYŁO TAK POTRZEBNE MIESZKAŃCOM GMINY BEŁCHATÓW.

Tak tylko po wioskach nie było placy zabaw, siłowni zewnątrznych, boisk, orlików, chodników przy drogach. Odnowionych szkół, remiz. Nie było gimnazjów,nie było przedszkoli. Nie było tylu lamp, tyle dróg w asfalcie , tyle lamp w nocy się nie świeciło. Wodę rozliczała Wola Krzysztoporska, a śmieci Eko region. Nie było funduszu sołeckiego, nie było takich dożynek, imprez sołeckich na których najlepiej bawili się ci co teraz plują jadem. I wiele by tu mówić. Na to poszedł ten dług, do tego tylu pracowników. A włodarz się szkolił tak samo jak i ten się szkoli. Dopytaj. Tamten szkolił się na miejscu. Ten jeździ po całym kraju ze swoją świtą. Dodatkowe koszty na to idą.

Nic nie bylo!cale pielgrzymki chodzily o droge o chodnik kanalizacje swietlice. Rozbudowane szkoly sale ginastyczne boiska silownie !!! To trzeba bylo miec odwage robic! Zaden wojt tyle nie zrobil!!

Z dotacji unijnych to każdy głupi umie korzystać. Haha

I Wójt nie był szkolony z kreowania wizerunku, pomoce administracyjne w miniówkach nie plątały się po gminie no normalnie nic nie było .......

Tych miniówek to nie ubyło, teraz inspektorzy w miniówkach i nie za najniższą krajową.

Pan Ładziak wygrał z Panem Wójtem Kępa też 23 głosami ale Pan Kępa zostawił ok.5 milionów nadwyżki a Pan Ładziak zostawił Panu Kocowi mnóstwo długów i swałszowane wskaźniki dochodowe do Regionalnej Izby Obrachunkowej poprzez które Pan Koc musi się glowić żeby RIO nie wprowadziło zarządu komisarycznego bo już byłoby po gminie. Czy to wiedzą autorzy referendum, czy kierują się dobrem mieszkańców, czy tylko chęcią zemsty po przegranej Ładziaka?????

Czy oni wiedzą, że w Gminie Bełchatów są teraz najtańsze śmieci ? Że mieszkańcy Gminy Bełchatów mają gwarancje tej ceny do końca 2020 roku ? 

"swałszowane" - Dzisiaj takie czasy, że każdy analfabeta ma możliwość wypowiadania się, a przez to autorytetom i tym których wato byłoby wysłuchać , cieżko dotrzeć do ludzi poprzez oceany głupoty.

Ja to przez pomyłkę zagłosowałem na tego wójta. Podszył się pod PiS i takie miał plakaty. Miał pomysł i już. czy to było etyczne. SZKODA, ŻE NIKT TVN nie poinformował. TAKIE JAJA TYLKO W Bełchatowie.

Jesteś tępakiem skoro oceniasz człowieka tylko po banerze!!! Oceniaj po programie, wykształceniu, relacjach sąsiedzkich/rodzinnych, nastawieniu "prorodzinnym" (jak głosi PiS a czego u Ładziaka nie zaznasz do końca życia) i ludziach którymi się otacza podczas kampanii... dlatego wybrałem aktualnego wójta!

To nic dziwnego w kampanii w Bełchatowie. #kłamczucha niby załatwiła pieniądze dla GKS.

Żalosne tefałeniarcze. Gazetę Wyborczą tez czytasz?

Po drugie w TVN obchodzą urodziny Hitlera tak że się zastanów.

Weź Krzysiek M. idź już spać. Nie ma się co dziwić z kąd takie chore pomysły skoro kibicujesz TVN.

Jezu, gdzie wy się języka polskiego uczyliście. "Skąd" - Zapamiętasz, Mariuszku?!

Zapytajcie Krzysia kiedy wpadł na pomysł referendum razem z Kamilem. A to ja Wam podpowiem. Zaraz po przegranych wyborach. To nie jest kwestia martwienia się i losy gminy tylko o stołek i układy.

Krzysiu niech zadba o swój interes w skarbku bo zimno brak kaloryferów. Ogrzewanie palnikami gazowymi nie pasuje bo śmierdzi gazem trochę . Ale po referendum może ma obiecane, że dostanie którąś ze świetlic gminy ?

Pani sekretarza też powinna odbyć jakieś szkolenie co do tego nie mam wątpliwości

A teraz jeszcze jedna nowina szykujcie się mieszkańcy bo chodzą słuchy po Gminie że niedługo będziecie biegać po pięterkach w sprawie podatków, śmieci i wody . Taki noworoczny prezencik od p.sekretarz. Zamiast ułatwiać życie mieszkańcom to gdzie tam ,trzeba im tak dowalić żeby wiedzieli kto tu rządzi. Finansowy to pewnie cały w skowronkach ? Może warto by ten pomysł przemyśleć i wysilić się trochę bardziej a nie iść na łatwiznę i psuć to co jest dobre dla nas mieszkańców . Super pomysł przed referendum gratulacje . 

Czas na ruch mieszkańców Gminy Rusiec ! Ciekawe co zrobią niektórzy bezradni i przy****sy z urzędu i jednostek powiązanych którzy zawsze kleją się do urzędującego włodarza. Niech przyjdzie ktoś kto zrobi z nimi porządek. I jeszcze najlepszy urzędnik/sykretarka w historii Gminy Rusiec rozgonić na cztery strony świata bylevjak najdalej od Ruśca.

A co może lepsi byli Panowie W......k i M......k jako włodarze ? 

I znów wróci ten wypacykowany i zacinający się co 1,5 sekundy w wypowiedziach wójt?

a my popieramy naszego wójta

Teraz tylko tamtaruda... albo mańka

Jeśli myślisz o tym z wyrokiem , to nie ma szans

Mi to lotto kto będzie wójtem. Czy Maziarz czy Koc czy Ładziak czy jeszcze ktoś inny... nic dla mnie się nie zmieni... leję z tego referendum i tych ludzi bijących się o kasę i władzę dla siebie...

Maziarz to pisze zawsze ze swojego profilu nie wstydzi się w porównaniu do was. Pozdrawiam swojego konta

Pozdrawiasz "swojego konta" ??? Ty to jednak masz problemy zarowno z wysławianiem się, właściwą artykulacją, jak i pisemnym przekazem wszelkich tresci... Nie wiemy drogi panie, czy to ty przygotowales ten wniosek, ale mamy powazne obawy o losy tej gminy pod twoim ewentualnym przewodnictwem emoji

Panie Krzysztofie nie daj się prowokować , to strach przez nich przemawia, biedni ludzie Koca już naprawdę nie wiedzą co piszą .Chcą dopiec bo wiedzą że nieubłaganie dla nich referendum przybliża się wielkimi krokami... Jesteś wielki bo odważyłeś się przeciwstawić tym bezwzględnym ludziom, jesteśmy z panem wspieramy i będziemy wspierać , proszę na nas liczyć , jest nas dużo, coraz więcej ...

Sabinko, czy jakkolwiek się tam zowiesz, jesteś taka żałosna, że aż poraża. Jak twój równie żałosny "mentor"emoji

Nie ma się co dziwić. Tyle układów, ukladzików poszło się je..ć przez 24 głosy. Nic tak nie cementuje jak wspólne interesy i finanse. Tyle osób miało załatwioną robotę ( obojetnke jaką, mniej lub lepiej płatną) a i tak wyszedł Zonk. Tyle pieniędzy wydane na statuetki dla gminy i też lipa.

Najwięcej stracił Maziarz i Kamilek. Nie mogą się pogodzić z porażką. Układy tak szybko poszły się pie.........lić i teraz pozostało zero czyli nic.

Oh oh małżonka Pana iniciatora miała zostać radną... w Kurnosie bitwa była na noże a potem na armaty... teraz ostało sie tylko ciaganie po sądach i to żałosne referendum????

Tak Kurnosiaku , małżonka Maziarza bezinteresownie pomagała wielu ludzią , nie biorąc za to złotówki , złota kobieta . Wstyd sie jej czepiać. Anonimowy tchórzu

Kurnosioku , szkoda że ta pani nie wygrała z tym obecnym radnym, ta miejscowość funkcjonowałaby inaczej. Ta kobieta pomagała bezinteresownie tylu ludziom, jako pielęgniarka niejednokrotnie wspomagała obłożnie chorych, nigdy nie wzięła żadnej zapłaty i naprawdę nie zasłużyła na to aby ktoś taki jak ty swoim jęzorem na niej używał... WSTYD o dobrym to się krótko pamięta, widzę że tak ma wielu mieszkańców tej wsi...

Oh! oh! oh! nie miala tylko chciala . Przegrala z panem Polakiem bardzo mala iloscia glosow.Mysle ze bylaby lepsza radna niz obecny.Pracuje w swoim wyuczonym zawodzie pomaga mezowi prowadzic firme .Mysle ze ta pani mniej potrzbuje ukladow ( o ile wogole ich potrzebuje) niz ten z ktorym przegrala!

Wojtem zostanie ten kogo wybiora ludzie a nie kto ma zamiar nim zostac.Bez obaw nikt nikogo na stolek nie wsadzi moga to zrobic jedynie mieszkancy gminy.To nie jest dyskusja kto zosanie wojtem tylko czy chcemy aby nim pozostal pan Koc!

Referendum jak się odbędzie to pewnie w maju, razem z wyborami prezydenckimi. Koszty mniejsze i problemów z frekfencją nie będzie.....takiego wójta drugi raz już nie będzie emoji , szkoooda, "a taki był dobry amerykanski"

Też jestem przeciw refsrendum. Ale jak już ma być, to trzeba iść i zagłosować za nie odwołaniem Wójta. Pezeciwnicy, kumple poprzednika i tego Oana, który wypowiadał się dla mniej nie zrozumiałe pójdą i zagłosują za odwołaniem. Trzeba położyć kres tym co szukają dziury w całym.

Faktycznie abc analfabeta

Ty jesteś!

Może kilka osób zagłosuje żeby został , ale cudów bym sie nie spodziewał , naobiecywał a nic nie robi , śmieci droższe , światło wyłączone , podatki większe . Poza tym w kampanii mówił , ze jest z PISU i mysle , ze wszyscy którzy byli wprowadzeniu w błąd przez tą informacje , oczywiście ze zagłosują za odwołaniem

Przestań pieprzyć... z PiS był, jest i będzie - to po pierwsze, a po drugie, jak by pieniądze byłby to by spełnił swoje obietnice, a po trzecie - robi co może, pomimo braku funduszy gminnych występuje z wieloma wnioskami po dofinansowania, które kończą się pozytywnymi ocenami, po piątek - stawki podatków podnoszone są ze względu na wprowadzanie różnych przepisów, które narzuca unia.

Czlowieku nie kompromituj sie

Proszę o dokształcenie się, zdobycie wiarygodnych informacji i nie bredzenie. Wyplatasz juz kolejny raz te same głupotki i siejesz głupawą propagandę. Czytaj, czytaj, czytaj. Duzo... I nie GW, tylko jakies normalne medium. Bo piszesz jak widz TVN.

A co ma wójt do smieci...???Do rządu miej pretensje że uchwalili ustawy które zakazuja dopłacać samorządą do śmieci a potem do Eco-regionu że takie stawki nażucili. kto podniusł podatki? Nie ten wasz cudowny kamil skazany przez sad za machlojki??? Żenada. Stado pędzących imadeł.

Ortografia!!!!!!

naucz się pisać a później komentuj ale ma Koc wyborców szkoda słów

A no ma! Praktyki monopolistyczne sa w Polsce karane!

Do przeciwnika ... : No powiedz za co tak naprawdę został skazany ten nasz cudowny Kamil, piszesz to w taki sposób jakby naprawdę zrobił coś strasznego... wiesz dokładnie że wyrok jest nieprawomocny...

Eliza oddaj to co Ladziak szkół z banków na imprezy , nagrody itd. a będę na Ciebie głosował w wyborach na wójta ????????

Do Yyy: Widać że z pisaniem masz problemy, nie można cię zrozumieć, piszesz coś o imprezach że poszły na nie pieniądze z banków i tu się mylisz bo pieniądze były od sponsorów i z puli promocji gminy . Jeśli chciałbyś coś się rzetelnie dowiedzieć to na stronie gminy było o tym pisane ale tu chodzi wyłącznie o szczekanie i plucie na innego...

Wyrok Ładziaka to hańba prokuratury i sądu.Klepią po plecach złodzieja dokumentów a nad innymi urządzili sabat czarownic.

Kamil podatki obiniżył , a ten podwyższył i chce podnieść jeszcze , ponieważ w budżecie na 2021 jest napisane 1 000 000 więcej z podatków ... proszę sie zorientować , a nie pisać bzdury Podatek od przekształcenia działek rolnych , Od samochodów ciężarowych ... dużo by wymieniać

Łżesz w żywe oczy!!! Przecież aż dudniło, bo Ładziak podatki podwyższył. Przecież ludzie pamiętają, masz ich za kompletnych głąbów??? Wszystko można napisać, ale my mieszkańcy wiemy swoje!

Znów Maziarz się odzywa.

A były wójt co porabia? Czyżby choroba powyborcza trwała już rok i teraz krówką jest ZUS? Koledzy nie znają , posadki w spółce skarbu państwa tez nie ma. Karma wraca może wolno ale wraca. Tylko głupcy myślą , że przyjdzie "nowy" i stanie się "cód".

a tobie co , wątroba się przewraca z nadmiaru żółci i opluwasz innych. Ładziak to inteligentny chłop poradzi sobie i to niekoniecznie w polityce.

Ta sprawa nie dotyczy bylego wojta lecz obecnego! Kazdy z nas dysponuje tylko jednym wlasnym glosem moze powiedziec tak moze powiedziec nie lub zostac w domu.To jest wlasnie demokracja

Jestem za demokracją, niech będzie obiektywnie i sprawiedliwie, pójdźmy i zagłosujmy za lepszą przyszłością dla nas i naszych dzieci, nie może być tak jak teraz, nic nie robić, brać pieniądze , ciągle krytykować poprzednika, czy o to tak naprawdę chodzi ...

Według moich informacji osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może ubiegać sie o takie stanowisko

Jak zauważyłeś prawomocnym wyrokiem a takowego nie ma i tego się trzymajmy , mam nadzieję że sąd apelacyjny nie będzie upolityczniał tej sprawy ...

No Krzysiu Maziarz zostanie wójtem...

Wielki plus!!!Przynajmniej gmina zaoszczędzi ogromne pieniądze ze szkoleń bo nasz przyszły wójt musi najpierw odpękać podstawówkę. Tylko nie w Kurnosie u Świętej rodziny bo to będzie niezły przekręt hihihihi

Tego byłego to Krzyś chce z powrotem wepchnąć na stołek wójta

No polemizowałbym , czy Krzyś może tam wepchnąć kogokolwiek , a tym bardziej człowieka z wyrokiem ????

Emerytów z urzędu zwolnić. Szambiarkę sprzedać. Poco to trzymać i na raty kolejnego kredytu jest.

Ta -ruda też się angażuje ma rozkaz od Plusa to ich człowiek.

Kto popiera wójta nie idzie na referendum a wtedy referendum będzie nie wazne a koszty pokryje pan maziarz

Jedyna nadzieja Koca - brak frekwencji. Takie nawoływania to oznaka desperacji.

A dlaczego p. Koc miał by odejść? Postulaty Maziarza drukowane na siłę a akcja raczej na zlecenie tylko pytanie kogo... p. A.M....?

Skoro tamten wójt wydał dużo na szkolenia , to po co Koc zwolnił tych ludzi , i szkoli następnych ? Coo przestraszyli sie i włączyli światło ..... Jeżeli wygra w tym referendum , to znowu wyłączy ... I te jego obietnice , ze niby pieniędzy nie ma , wiedział doskonale co będzie , a mino wszystko kłamał ludzi , po co sie tego podejmował .... Okłamał ludzi ze jest za PIS . Jeżeli tak gmina zadłużona , i wie o tym , i obietnic nie będzie realizował , to trochę Honoru i sam powinien odpuścić

To ktoś inny okłamał o to RIO. To dlatego sprawa w prokuraturze i dziura większa niż spodziewana w budżecie

Był, jest i będzie z PiS

Szczepan skończ juz wstydu oszczędź

Jak dojdzie do referendum to ja będę głosował obiema rękami, nogami , a jak kielicha postawią to na karcie do głosowania nawet siusiakiem znaczek X nakreślę...

jak wujt faszysta to odwolac a jak nie to niewiem

stop cenzurze faszystowskiej !!!!!!!

Wyraźnie widać,że tu nie chodzi o zmiany tylko o stare wpływy,bez względu na koszty-żenada.Brawo Panie Koc jest Pan legalnie wybranym Wójtem i garstka krzykaczy nie ma szans.Powodzenia życzymy i szybkiego wyjścia na prostą po zostawionym spadku.

Oczywiscie ze legalnie ale czy do konca fer? mozna by dyskutowac.Wszystko zgodnie z prawem ale...

Zgadza się, trzymam kciuki za Wójta Koca. Nareszcie normalność się stała.

Dzięki za taką normalność !!! Do pracy w korporacji wysłać cały ten gabinet przemądrzałych ludzi to nabiorą ogłady i kultury osobistej i o ironio kultury w pracy z ludźmi.

Jeżeli kłamstwo , podnoszenie podatków , podnoszenie cen za śmieci , wyłączanie światła jako jedynym w województwie to normlność , wyrzucenie przeszkolonych pracowników i szkolenie nowych to normalność to proszę Cię bardzo , ale nie chce takiej normalności

Co wg Ciebie oznacza słowo normalność, jeśli je odniesiemy w kontekście gminy. Drugie pytanie, jeśli coś nastalo to musiały zajść jakieś zmiany, możesz przedstawić?

Super zmiany , doradcy wójta pierwsza klasa. Najlepiej to wprowadzić atmosferę strachu ,skłócić ludzi i słuchać rad głupich lizusów pracujących wcześniej dla poprzedniego wójta. Może warto zacząć współpracować z ludźmi merytorycznie dobrymi ,posłuchać mądrych rad i zaufać ich doświadczeniu.

To co teraz jest w Gminie to może i jest normalność dla ludzi źle wychowanych i bez kultury osobistej . Traktowanie ludzi którzy nie są lizusami jak plebs i bydło to jest dzisiejsza normalność.

Polak weź się za robotę a nie komentarze piszesz

Nie idzta na referendum nie będzie frekwencji to będzie nie ważne i niech się D... pocałują

Oto wlasnie elektorat pana Koca. Nie pomagacie Oj! nie pomagacie Wstyd!!!!!!

Tak jest!!! Polak już dawno mówił że najcieplej pod kocem ????emoji

Dla mbie to chore referendum. Ladziak narobil dlugow i wy myślicie ze jak przyszedl nowy woj to odrazu Amerykę zrobi jak nie ma pieniędzy bo Ladziak wyprowadzil. Jak dla?mnie to super sprawa ze nie palily się lampy w nocy przynajmniej jakies oszczednosci.

Gienia coś ty brała żeś taka mądra ?

Co wg Ciebie oznacza słowo normalność, jeśli je odniesiemy w kontekście gminy. Drugie pytanie, jeśli coś nastalo to musiały zajść jakieś zmiany, możesz przedstawić?

Zamilcz, nie wiesz o czym mówisz. Długi były to prawda, ale nowy Wójt wiedział w co się pcha, naobiecywal i co..? Może jest na tym forum ktoś, kto wie jak wygląda sprawa finansów gminy? Zadłużenie spadło, czy wzrosło? Zatrudnienie wzrosło, czy zmalalo, jeśli tak to o ile?

Tak jest @Mieszkaniec przywrócić starego wójta był super zadłużył gmine ale co mnie to obchodzi był dwie kadencję wiec mu się należało haha a ten nowy jest już rok i jeszcze nie zlikwidował minusa w budżecie toż to skandal co robił cały rok haha...

A czy w pakiecie z Kocem pan Polak wróci na wiertnicę do bestgumu? Bo jeśli tak to chętnie wybiorę się na referendum

A ja powiem tak, jak po ostatnich wyborach. Naiwny ten, kto myśli, że po zmianie na stołku coś się zmieni w naszej gminie.

Ten Koc robi z ludzi idiotów , najpierw naobiecywał , teraz sie wykręca budżetem , pozwalnial ludzi w ramach oszczędności , następnie zatrudnił nowych i wydał pieniądze na szkolenia . W ramach oszczędności na świetle chciał zaoszczędzić , a stworzył jakieś nowe stanowiska w gminie ... żenada tak ludzi okłamywać Nie popieram poprzedniego wójta , ale tego tym bardziej

Na szkolenia to chyba stary wójt pokaźną sumkę wydał i to na swoje. I na nagrody, wiedząc, że w kasie wiatr hula. A co tam, jak iść, to na całość. A potem niech się dzieje wola nieba...

A kto to jest ten Maziarz,?

Człowiek który przez wiele lat zajmował się handlem spirytusem przemycanym z Ukrainy. I wówczas brak światła ulicznego w Kurnosie mu nie przeszkadzał , ponieważ pod przykryciem nocy mógł go swobodnie rozlewać.

cyt. " Zajmowal sie handlem spirytusem" ale nie jego piciem!!! dzisiaj jest przedsiebiorca daje prace ludzia i nie musi sie plaszczyc przed zadnym wojtem!!! Robi i mowi to co uwaza za stosowne.Kto potrafi poprowadzic wlasny biznes przez wiele lat rozwjac sie przynajmiej jesli cos mowi o zarzadzaniu to wie co mowi!

Krzysiu PRZEDSIĘBIORCĄ był jak wójtem był Kamilek. Eldorado się skończyło i teraz sam nie wie co ma poczynić. Żona nie została radną , wójt nie został wójtem, szkół i przedszkoli już nie ma , imprez malutko - układy się skończyły i dlatego taka desperacka walka Krzysztofa. Mieszkańcy Kurnosa pamiętają czym się Krzyś zajmował i ile razy leżał pod sklepem, a psy latały wokół niego. Jedna sprawa przegrana, kilka następnych w trakcie , Krzyś namaszcza i manipuluje swoją opinię publiczną na FACEBOOKU

Ty to chyba nie jesteś Kurnosiakiem , ja mieszkam w tej miejscowości od zawsze , często bywałem w sklepach jak również w barze i widziałem owszem niejednokrotnie leżącego do rana P.ana ale nigdy Maziarza. Kurczę ty pomyliłeś facetów choć byłoby to trudne, widocznie też miałeś niejednokrotnie pomroczność alkoholową ...

A to nie ten co go zwolnili z kopalni bo lubi oglądać filmy dla dorosłych ?

To chyba ten co ma salę VENGE

Oj grubo się mylisz. Doinformuj się i dopiero pisz...

Niech ktos przypomni ile to Ladziak dostal w zawiasach....

Mały śmieszny człowieczek idzie powoli w zapomnienie, jestem za odwołaniem tego człowieka ze stanowiska wójta i obciążeniem go kosztami tego referendum !!!

Senator? Chyba "senatór" w walonkach.

O i wkońcu Krzyś się odezwał.

Kamil, jak tam sądzie ? emoji emoji emoji

Kamil z Krzysiem powinni zasponsorować referendum. Przecież Kamil się chwali że powiększył budżet gminy o 50% to i kasę na referendum wyczaruje. A Ksyś taki mądry że na Messenger wszystkich blokuje.

Ja powiem jedno. Co to jest za władza w gminie jak nie wie liu ma pracowników gospodarczych przyjętych. Sami się gubią. Wystarczy sobie sesje obejrzyc jak się odbywa. Śmiechu warte.

Uwaga uwaga !!!! Wypowiedź byłego wójta !!! Cała prawda na jednym nagraniu !!!!! SZOK : https://m.youtube.com/watch?v=rPcGgqcc6UA

Słyszeliście o planach referendum w Gminie Kluki. POdobno grupa inicjatywna już się związała.

Już w roku 2019 nie udzielono jej absolutorium. Po sesji budżetowej wnioskuje, iż w roku 2020 nie udziela "chwalebnej" Pani Wójt absolutorium.

Osobiście się nie dziwię, wieczne ogłoszenia o pracę, nikt już z obecną Panią Wójt nie chce pracować. Zwolniła starych pracowników i zatrudniła swoich. Jak widać kolezaneczki też się od niej odwróciły, że już nie pracują bo na nowo ogłoszenia o naborze na dodatek zostawione bez rozpatrzenia....

Ten ciapciuś któremu natura poskąpiła mutacji i został w dorosłym życiu obdarowany głosem dziewicy orleańskie naprawdę przywiązał się do gminnego koryta. Ostatni wyrok w sądzie pokazał co ten kolo o głosie dziewicy wyprawiał w gminie a to dopiero czubek góry lodowej....

Pewnie napędziła go ta lala o uroku pani Adams emoji emoji. Brakuje na waciki ????

Aby referendum było wazne do urn musi iść ok 5400 osób. Żegnajcie postulaty.

Do Haha :Nie mój drogi 3/5 liczby głosujących z ostatnich wyborów czyli wystarczy 2500 osób które pójdą na głosowanie a to jest jak najbardziej realne. Myślę że pójdzie dużo więcej bo już dość tego co robi ten wójt...

Tu sie mylisz ! Dokladnie 2,968 jesli 1485 zaglosuje za odwolaniem to wojt Koc odejdzie jesli przeciw pozostanie.Zebrano 1000 podpisow czy to malo?

Ciekawie z kąd takie liczby wytrzasłeś hahahah

3/5 tych ktorzy oddali wazne glosy w wyborach wojta 2018 rok to wlasnie 2 968 i tyle jest potrzebne aby referendum bylo wiazace

Chyba na obu razem bo na urząd Wójta więc to nie ta liczba o której piszesz... Panie Maziarz i spółka polecam kalkulator a potem pisanie komentarzy....

Frekwncja w wyborch na wojta 52,8 glosy oddalo 4946 uprawnionych (na obu)3/5 to 2968 jasniej juz nie mozna wytlumaczyc

Najuczciwszy klub w Polsce,korupcja za państwowe pieniądze?To nie u nas. http://pilkarskamafia.blogspot.com/2014/09/pilne-akt-oskarzenia-ws-gks-bechatow.html?m=1

Teraz wiadomo skąd te sukcesy

Koc ma honor i publicznie przyznał się do błędu powiedział jakie były szacunki a ile zaoszczedzono. Czego nie mozna powiedzieć o poprzedniku.

Jaki honor, wszystko zgonił na jakiegoś kierownika, którego podobno zwolnił jak tylko został wojtem, a co nowi wykwalifikowani i zaufani przez rok nie zweryfikowali jakie to koszty, tylko dopiero jak pojawiło się widmo referendum światło ludziom wlaczyli i ciekawe na jak długo....

No właśnie szacunki były tylko się rozmyły. Do odpowiedzialności powinien postawić tego co to oszacował na 100 000 zł oszczędności , a okazało się 27000 zł. Takich matematyków Koc zatrudnia. Jaki pan taki kram. Ten co to oszacował powinien odpowiedzieć za pomyłkę panie wójcie

Problem w tym że to były szacunki byłego Wójta i jego człowieka z jednej ławy oskarżonych w sprawie karnej która przegrali... Dzięki Bogu nie ma już żadnego z nich w Gminie....

Przepraszam, ale to są szacunki obecnego wójta. To jego pracownicy tak policzyli. Wychodzi na to że jak temu coś nie wyjdzie to też winny poprzedni. Dobrzy jesteście w zwalaniu winy na kogo innego. Wasze rządy to kłamstwo kłamstwem pogania.

Lucek tak bardzo to nie broń Pana Koca. Bo nie wiesz do czego jest zdolny.

Na temat poprzednika juz wypowiedział się sąd emoji emoji kant na kancie !!!

W Porebach zbierajacy offerował swój odbyt nikt nie skorzystał

Zbierajacy Radny Szczepan?

Ahhhh Ta afera seksowna w Kopalni naszego kochanego zmiennego radnego.... Jak chorągwia na wietrze....

Podobno w łękawie za podpis było piwko w sklepie.

Tak to Koc wybory wygrał wlasnie za piwko pod sklepami

Ciekawie co będą sponsorować wzamian za pójscie do urn.

Niech spier....ją z tym referendum mamy najlepszego wójta. A te kmioty którzy to wymyślili niech biorą się do roboty a nie marzą o krętactwach.

Odpowiedz Zgłoś
270
290

Już są wstępne korzyści z referendum na przykład włączenie światła w nocy, nie podniesiono podatków a było to pewne, a ile będzie jak się odwoła tego pana który nie szanuje ludzi a zarabiając grubą forsę nie rozumie tych co mają najniższą krajową . Oj panie Koc grunt się zaczyna palić, widocznie pan na to ze swoją kl..ą zasłużyłeś oj zasłużyłeś ...

Każdy podpisywał umowę o prace dobrowolnie wiedząc ile bedzie zarabiać, nikomu pistoletu do głowy nie przykładano przy podpisywaniu umowy. Zarabiaja najniższą krajową widocznie im pasuje skoro jeszcze pracy nie zmienili.

Napoleon był jeszcze niższy więc słaby argument za odwołaniem. Ha ha

A przypomnij historyku jak ten Napoleon skończył?

Już w ostatnich dniach przed świętami chodzili po domach i zbierali podpisy... żenada.

Ledwo zebrali 1000 podpisów pod wnioskiem a ciekawie jak teraz zachęcą ponad ok 60% uprawnionych ludzi do tego żeby poszli do urn. Strata kasy dla gminy.

Wyboro ! zeby referendum bylo wazne do urn musi pojsc i oddac wazny glos dokladnie 2 968 osob uprawnionych do glosowania

Policz jeszcze raz albo idz do szkoły .

3/5 tych ktorzy oddali wazne glosy w drugiej turze.Ladziak 2461 Koc 2485 razem 4946. 3/ 5 to 2 968 za lub przeciw tak jak przy wyborach 50% + 1 glos.Sory przeczytaj dokladnie ustawe o referendum!

A liczyłeś tych co nie poszli... to policz. Liczba osób uprawnionych do głosowanie coś ponad 9000. Więc 3/5 z 9000 to ni jak mi inaczej wychodzi

Przeczytaj dokladnie ustawe lub chcby wprowadzenie do tej dyskusji bierze sie ilosc osob ktora wziela udzial w glosowaniu na wojta a nie liczbe osob uprawnionych

O to niech cię głowa nie boli.

Spokojnie mnie nie bedzie boleć po niewiążacym referendum. Nawet sie nie wybieram...

Czy kampanię odwołania wojta poprowadzą poprzedni eksperci od promocji.

Poprzedni eksperci tak się nadawali że juz ich nie ma????

Ten piękny bedzie prowadził haha

chyba zapłakanego i posranego pana Ł. za kraty...

Wojt zaoszczęidzł 27 tys a na referendum wyda 50 tys . Szkoda pieniędzy na oszołomów popierających referendum.

A ile "zaoszczędził" na pensjach nowych "pracowników" gminy?

Żałosne, naprawdę zebrali 1000 podpisów? emoji)))))))

A ile chcesz? Dwa miliony z całego kraju?

Chce pięć tysięcy tępe strzało????????

A po co? Wystarczyło 900.

A jaki powód referendum ? pomijając ten że 2 banda chce sie dorwać do władzy...

Z innej beczki. Kiedy doczekamy się w końcu pojemników na makulaturę?Monopolista narzuca drakońskie stawki więc chyba mamy prawo wymagać... Gdzie są radni i czym się zajmują?

A na dodatek w lecie odbierane są 2x w miesiącu pojemniki z odpadami zmieszanymi,które nie są nawet w połowie zapełnione. Przecież to też są dodatkowe koszty, których nie musiało być.

Sprawa z pojemnikami DEKO to jest odrebny temat a jak juz poruszyles to odpisze Tobie ze 2 razy w miesiacu odbieranie smieci to akurat strzal w dziesiatke. Jak ty palisz w kopciuchu smieci lub wyrzucasz do lasu badz moze mieszkasz sam to moze i Tobie to wystarczy. Mi i mojej rodzinie niestety nie...

Komuś sie skonczylo koryto. a ze ktos znalazl walki to teraz sie chce go odwolac. Panie M... mało Pan sie juz nachapał ??

Czemu kurd*ple rwią się do władzy czy jakieś ego małe czy jak???☺☺☺

Z metra cięty

Merytoryczny zarzut! A te na banerach to kpina, świadcząca o tym, że ktoś nawet nie wie, co dzieje się w gminie, np. zespoły szkolno-przedszkolne. Jak ktoś chce uderzyć, to kij znajdzie. A uderzyć chciał już od wyborów

Najlepszymi przywódcami są osoby które nie chcą rządzić ( Platon )

dodaj komentarz
Czytaj także