Rejestracja i logowanie

Przebudują ulicę w centrum Bełchatowa, aby mieszkańcy mogli dojechać na zakupy w nowym markecie

Wydarzenia 14-09-2020 Autor: Greg
66
Przebudują ulicę w centrum Bełchatowa, aby mieszkańcy mogli dojechać na zakupy w nowym markecie

Miasto planuje przebudowę ulicy Pileckiego. Powód? Nowy supermarket, którego budowa rozpoczęła się w ostatnich tygodniach. Obiekt handlowy w ścisłym centrum miasta krytykują kierowcy, według których nowa inwestycja jeszcze mocniej zakorkuje ruchliwą ulicę.

Ulica Pileckiego, (dawna 9 Maja) jest jedną z najbardziej ruchliwych w mieście. W godzinach szczytu regularnie zakorkowana. Okazuje się, że w pobliżu zatłoczonej jezdni już wkrótce powstanie kolejny w mieście supermarket. Wszystko wskazuje, że będzie to najprawdopodobniej ALDI.  Inwestycją zaskoczeni są bełchatowscy kierowcy, którzy pomysł głośno krytykują. Zdaniem wielu budowa obiektu handlowego, który będzie generowały dodatkowy ruch, to delikatnie mówiąc… kiepskie rozwiązanie. 

- To jedna z głównych ulic w mieście, wąska i mocno zakorkowana, nie wiem kto pozwolił na budowę supermarketu w takim miejscu. Przecież ludzie jeżdżący na zakupy dosłownie zablokują tę część miasta. Bardzo jestem ciekaw jak miasto rozwiąże tą sytuację – mówi jeden z bełchatowskich kierowców.

Magistrat zapytany o ulicę Pileckiego zapewnia, że przygotowywane są nowe rozwiązania komunikacyjne w tej części miasta.

- W okolicy powstającego marketu będzie obowiązywać nowa organizacja ruchu. Ulica Pileckiego ma być poszerzona – mówi Aleksandra Duda-Andrzejewska z urzędu miasta w Bełchatowie.

Szersza jezdnia pozwoli na utworzenie lewoskrętu dla kierowców jadących od skrzyżowania ulic 1 Maja i Kościuszki. Natomiast przy wyjeździe z marketu kierowców aut z zaopatrzeniem będzie obowiązywać nakaz skrętu w lewo, tak aby nie wjeżdżali oni do centrum miasta. Czy takie rozwiązania się sprawdzą i nie zablokują ulicy? Magistrat zastrzega sobie jednak możliwość zmiany planowanych rozwiązań.

- W opinii do proponowanej organizacji ruchu miasto zastrzegło sobie możliwość jej weryfikacji. Jeśli okaże się ona mało funkcjonalna, magistrat w ciągu roku od jej uruchomienia, będzie mógł wnioskować o jej zmianę – mówi Aleksandra Duda-Andrzejewska.

Jak zaznacza magistrat, inwestor został też zobowiązany do przeniesienia istniejącego w tej okolicy przystanku autobusowego. Będzie on wkomponowany w elewację frontową powstającego budynku. Przebudowany zostanie także fragment chodnika, który usytuowany jest na wysokości działki inwestora.

komentarze (66)
Dodaj komentarz

Z tego co widziałem to na tablicy informacyjnej budowy napisane jest, że będzie to budynek handlowo-usługowo- mieszkalny. Nigdy nie widziałem aldi w takim kompleksie... pewnie, kolejny już raz, dziennikarz szuka taniej sensacji, żeby nabić "kliknięcia" swojej stronie emoji

Czyli Aldi ma bardziej obrotnych pracowników, niż Jeronimo. Tamtym nie udało się "załatwić" lewoskrętu za rondem do biedry????

Tamci nie chcieli , albo nie wiedzieli komu dać. Ci najwidoczniej tak.

Z sieci Aldi pozostała tylko nazwa to pralnia brudnych pieniędzy warszawskiej firmy przyjechali inwestować do wsi Bełchatów gdzie CBA może nie dojechac

Super że budują.. Młodzież zacznie wreszcie wracać do Bełchatowa..Pojawią się nowe miejsca pracy..Nasza Władza trzyma rękę na pulsie..Brawo Wy

A czy wiesz że Bełchatów jest jednym z najszybciej wyludniających się miast województwie łódzkim. S za 12 lat kiedy de facto nie będzie już elektrowni i kopalni do dopiero się zacznie exodus.

Kpina. Kto nami rządzi? Dama, która z gabinetu nie wychodzi, ludzi nie przyjmuje i jej pierwszy zastępca - odgrzewany kotlet za czasów Chrzanowskiego. On nią pogrywa i w maliny wprowadzi.

To, co się dzieje w Bełchatowie ... co najmniej tragedia. Oj władzo ostatnia kadencja, także dorabianie się dopóty, a dopóki macie czas.

W Niemczech czy Anglii większość marketów na obrzeżach miast albo w dalejszsj części miasta ale nie w samym centrum... Co za idiota daje zgodę na takie inwestycje?

Aldi niepotrzebny, daremny market.

Byłeś? Fajnie, że coś innego, a nie tylko Biedronka obok biedronki

Wynocha z tym marketem za miasto!

Tak to jest jak w mieście rządzą: nauczycielka matematyki- żeby chociaż dobrze liczyć umiała, spasiony teolog i nie mniej spasiony histeryk, o przepraszam historyk. Te ich pomysłu ani ładu ,ani składu nie mają, w sumie poprzedni korzenni kościelny agronom tez oprócz zabetonowania połowy miasta nie miał na nie pomysłu. Temu miastu potrzebny jest porządny strateg i patrzący w przyszłość wykształcony człowiek, a nie takie wątłe byle co

Temu miastu nawet strateg nie pomoże, kopalnia i elektrownia się kończą, fabryki tektury jak nie było tak nie ma Bawełnianka tylko straszy, za to żule w tym mieście się mają dobrze....

na hooy komu POtrzebny Aldi w Bełchatowie??? ...Bawełnianki nikt nie chce??? ...to może zanim powstanie ciąg marketów, zburzyć ją?

Bawełnianka została kupiona przez kogoś z Krakowa i ma być otwarta w przyszłym roku

Dlaczego nie ma InPost w Klukach?

bo się nie opłaca.

Poroniony pomysł z tym marketem

Zróbcie tam rondo!

JA SIE PYTAM PO CO. POMYSLCIE LUDZIE JESZCZE TAM !!!!!!

W jaki sposób poszerzą ulicę w centrum miasta??? likwidacja chodnika czy wyburzenie budynków??

Wystarczy drzewa wyciąć i w tym pasie będzie miejsce na dodatkowy pas jezdni.

Przedni pomysł. Jakbyśmy wycięli wszystkie drzew przy ulicach w Bełchatowie to mielibyśmy arterie komunikacyjne jak Moskwie.

nie rzeba poszerzać ulicy, wystarczy zwęzić auta. postawią znak zakazu szerszym niż ticoemoji

ale odpiepszaja fuszere. Chyba czas na zmiany. To rozwiazanie kupy sie nie trzyma. Market w scislym centrum brawo cbyba zapomnieliscie pomyslec

Kiedy myśleli?

nie zaPOmnieli wziątka wziąść.

Kosciol,jeszcze jeden kościół powinni postawić a nie market.O ,to byłby interes!

Na to miasto nie ma już ratunku. Tak samo jak na ten kraj. Kolejny market w tym smutnym jak p*** mieście. A gdzie miejsca rozrywkowe? Zróbcie coś bo tu sie robi miasto zombie

Pijalnia Fuks zaprasza na koncert 25.09. O godz. 20.00 Wstęp wolny. Ul. Okrzei 31.

MASZ STADION I HALE TO SĄ MIEJSCA ROZRYWKOWE 2 KINA TEŻ MASZ ! O co ci chodzi!

no i cały ten cyrk - za darmo..

Jakie miejsca rozrywkowe. Tu potrzeba conajmniej 10 000 miejsc pracy i to nie za minimalną...

masz jakiś pomysł na te miejsca pracy??? ...to na co czekasz??? ...utwórz je!!!

Zobaczymy czy będziesz taki mądry jak ci za kilka lat zamkną kopalnię, nierobie jeden.

Ja nie pracuje w kopalni, to jestem gorszy? ... Świat na kopalni się nie kończy ..

Stawiam wszystkie pieniądze świata, że ludzi będzie niemniej niż w pozostałych marketach a przed świętami będzie pękał w szwach.

W Aldim nie kupisz nic, co by było ci potrzebne.. ...to jakiś przekręt a nie market.

Wielka ściema z galerią bawełnianka gdyby mieli by ją otworzyć to by już otwarta była a tak kupe sklepów powstaje a tam cisza ani żadnych odgłosów żeby coś robili parkingów w koło narobili a tam parking niszczeje a mogliby chociaż jego oddać do użytku a nie betonować jeszcze bardziej miasto tak się nie walczy o środowisko niszcząc tereny zielone

Bawelnianka to teren prywatny. Czego jeszcze nie rozumiesz?

kiedy wreszcie władze miasta zbudują ulice która połączy os.Okrzei z ul.Wojska Polskiego,taka droga rozładowała by zatłoczone centrum i rejon galerii też

Nie wybudują. Tam gdzie miała być to na Wojska domki stoją.

Ale jak to W mieście rządzi PIS i budują niemiecki market Czy nie przeszkadza to hipokrytom PIS-owskim?

to raczej nie PIS, tylko jacyś karierowicze, podszywający się pod PIS... ...w PO też takich mają.

Nie ważne kto dał ważne ze kasa się zgadza tak było jest i będzie

BRAWO NIEMCY

Ta cała przebudowa i poszerzenie to prawdopodobnie wykorzystanie zatoczki dla autobusów do przystanku. Ot cała inwestycja. pomalują pasy , strzałki i finito.

To że stawiają to dobrze, ale miejsce tragiczne.. nie w tym miejscu.. kur.. nowa stara galeria stoi miejsca po korek otwierać galerie tam sklepy lokować a oni korkują miasto marketami i w ogóle po co kolejny market ?..

Ale market niedługo będzie działał, a ta cała galeria to chyba już kilkanaście lat się "otwiera".

Banki, apteki i sklepy - ot cały Bełchatów. A gdzie jakieś nowe zakłady pracy, firmy, przemysł??? Swoją drogą ciekawe ile wybulił inwestor za te działke w centrum miasta? I jakie łapówy poleciały?

Właśnie otóż mamy masę wesołych młodych ludzi, świetne szkoły, a gdzie przemysł? Włodarze miasta patrzą tylko na siebie, nie widząc tego ogromnego potencjału drzemiącego w młodzieży, która wcale nie chce stąd wyjeżdżać, ale nie ma innej możliwości, tudzież MOJE pytanie, gdzie mają pracować? Przemysł, gdzie jest?

Ale jak chcecie poszerzyć tę ulicę? A racja, zapomniałem. tam drzewa rosną.

lewiatana, makro itp. Niech budują po****o to miasto tylko sklepy,banki,apteki i przedszkola jak grzyby po deszczu powstają

Super Niemcy Bełchatów dla wlasnej wygodny przebudowuja "gratulacje"

Bełchatowskiej władzy to już w dekiel bije i to zdrowo aby zgadzać się na budowę i lokalizację kolejnego marketu i to właśnie w tym miejscu?Nie macie co robić droga władzo?weźcie się za porządki w mieście, weźcie sie za tych pijackich śmierdzących meliniarzy panoszących sie po mieście i zatruwajacych życie porządnym obywatelom,bo oni chluby naszemu miastu nie przynoszą.Wstyd już zaprosić gości,nie mówiać o zagranicznych gościach do naszego miasta,bo ten chlew jaki robią meliniarze skutecznie odstrasza absolutnie wszystkich.

Komunisto pisowski najpierw rozpijata naród sprawdź spożycie alkoholu za rządów pisuarów przez łaþówkę wyborcza flaszka+.

to faszyści z PO rozpili cały naród ..od 1990 roku, Plagi tej, nie zdejmiesz szybko z narodu, bo w założeniu PO, Polska to nienormalność, a nienormalność trzeba zlikwidować.

Lecz się człowieku dopóki nie jest za późno,bo widzę że itobie wóda z mózgu mamałygę zrobiła.

Po jaką cholerę będzie jeździć do tego sklepu. Mało sklepów w mieście z dobrym dojazdem i dużym parkingiem.

A to już ból inwestor niech szuka klientów

Hahaha nawet już się nie czają, tylko bezczelnie nazywają to kolejnym sukcesem!

Masakra. Wszędzie buduje się pasaże handlowe poza miastem, a w tej wiosce jak zawsze wszystko nasrane w centrum miasta. Chyba znowu ktoś przytulił niezłą premię pod stołem od inwestora....

Czuję, że CBA będzie miało w tym mieście sporo awansu.

Bardzo słuszna opinia trzeba mieć zero wyobraźni żeby w tym miejscu wybudować market

A ja myśle że inwestor wie co robi i sklep będzie przynosił mu niezłe zyski. A żeby urzędnik odmówił komuś pozwolenia budowy czegokolwiek musi znaleźć odpowiedni paragraf który zostałby złamany. Więc przestańcie pieprzyć, każdy może na swojej działce budować to co chce.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także