Rejestracja i logowanie

Protestują w obronie podstawówki. ''To zamach na naszą szkołę. Dostaliśmy obuchem w głowę!'' [FOTO]

Wydarzenia 12-02-2020 Autor: Greg Foto: Greg
194

Mieszkańcy Bujen Szlacheckich zorganizowali pikietę w Zelowie, podczas której protestowali przeciwko likwidacji części klas w szkole podstawowej na terenie ich miejscowości. Rodzice sprzeciwiają się przenoszeniu starszych dzieci do placówki w Łobudziach. Jak swój pomysł tłumaczą władze gminy Zelów?

„Naszą szkołę i dzieci traktujecie jak śmieci” czy też „Nie sztuką jest szkołę zamknąć, sztuką jest ją uratować” - transparenty takiej treści przywieźli do Zelowa mieszkańcy Bujen Szlacheckich, którzy głośno sprzeciwiają się likwidacji części klas w miejscowej szkole podstawowej. Przypomnijmy, że Rada Miejska w Zelowie podjęła uchwałę, zgodnie z którą Szkoła Podstawowa w Bujnach Szlacheckich stanie się filią podstawówki w Łobudzicach. Od nowego roku szkolnego w tej placówce pozostaną tylko dzieci z klas 1-3. Natomiast uczniowie z klas 4-8 będą dojeżdżać do szkoły w Łobudzicach.

- Poczuliśmy się, jakbyśmy dostali obuchem w łeb, bo nagle dowiedzieliśmy się, że jest taki zamach na naszą szkołę – mówi Magdalena Biegańska, przewodnicząca rady rodziców Szkoły Podstawowej w Bujnach Szlacheckich. - Nie zgadzamy się na takie rozwiązanie, bo dla nas jest to zamknięcie szkoły w białych rękawiczkach.

Tłumaczy, że rodzice nie zdecydują się na taki krok, aby np. rodzeństwo puścić do dwóch różnych szkół. Dlatego wraz ze starszymi uczniami ze szkoły w Bujnach odejdzie wielu młodszych uczniów.

- Rodzice nie będą rozdzielać dzieci, aby jeździć na wywiadówki do dwóch różnych szkół. Mnie to nie cieszy, jak dziecko będzie wracać o godzinie 16 ze świetlicy w szkole w Łobudzicach. Naprawdę tutaj chodzi o dobro dziecka? – mówi Magdalena Biegańska, która zauważa, że to właśnie do szkoły w Bujnach chodzi więcej dzieci, bo około setki. Jak dodaje, do placówki w Łobudzicach uczęszcza ok. 70 osób.

- Dlaczego szkoła większa ma zasilać mniejszą placówkę – pyta przewodnicząca rady rodziców. - Niech tamta szkoła działa, ale my chcemy naszą w takiej formie, jak jest obecnie. Dzieci są zadowolone, rodzice także. To jest ostatnie centrum życia społecznego w naszej wsi. Jak nie będzie tej szkoły, to nie ma kontaktów między mieszkańcami. Na tym nam też bardzo zależy.

Pikietujący rodzice domagają się, aby burmistrz gminy Zelów, raz jeszcze sprawie się przyjrzał i usiadł do dialogu z mieszkańcami. Do urzędu trafiła kolejna petycja.

- Chcemy, aby ktoś rzetelnie i obiektywnie ocenił naszą szkołę. Jeśli ktoś mówi nam, że nie chcemy się dogadać i  jednocześnie nie przedstawia żadnej alternatywy, to gdzie tu mowa o jakimś kompromisie? – pytają rodzice dzieci ze szkoły w Bujnach Szlacheckich.

Czarny scenariusz likwidacji szkoły przeraża też starszych mieszkańców.

- To jest sytuacja nie do pomyślenia. Do szkoły chodzi już piąte pokolenie mieszkańców Bujen i jest nam bardzo przykro. Szkoła ma piękną historię. My nie chcemy nic innego, jak tylko się dogadać. Mówienie o przyczynach ekonomicznych naprawdę nie ma przełożenia na faktyczne dane i liczby – mówi Małgorzata Majda, sołtys w Bujnach Szlacheckich.

Jak do całej sprawy odnoszą się władze gminy Zelów? Burmistrz Tomasz Jachymek decyzję tłumaczy wzrastającymi drastycznie kosztami utrzymania szkół i coraz mniejszą liczbą dzieci, co wymusza „konieczność wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu oświaty”. Jak informuje Urząd Miejski w Zelowie, roczny koszt utrzymania szkoły w Bujnach Szlacheckich wynosi średnio na rok ponad półtora miliona złotych, co powoduje, że gmina ze swojego budżetu musi dołożyć każdego roku do jej funkcjonowania około 800 tys. zł.

- Dzięki przekształceniu szkoły w filię uda się te pieniądze przeznaczyć na inwestycje w gminie, oczywiście również w poprawę warunków nauki dzieci w pozostałych szkołach gminnych. Nie ma racjonalnych przesłanek do odkładania w czasie tej decyzji, mimo iż nie jest ona łatwa ani przyjemna i na pewno nie przynosi mi popularności. Dochody własne gminy z roku na rok są co raz niższe, subwencja oświatowa nie rośnie, a wręcz maleje, co wymusza racjonalizowanie wydatków w wielu dziedzinach – mówi Tomasz Jachymek, burmistrz Zelowa.

Jak przyznaje, ze zrozumieniem przyjmuje niezadowolenie części rodziców, ale jednocześnie zapewnia, że warunki nauki dla dzieci w klasach IV-VIII w Szkole Podstawowej w Łobudzicach „nie ulegną pogorszeniu, a nawet będą lepsze, ponieważ szkoła w Bujnach klasy ma mniejsze, a korytarze są wąskie”.

- Przy pełnym systemie ośmiu klas brakowało jednej sali lekcyjnej, gabinetu dyrektora i pomieszczenia na gabinet pielęgniarki. Na dodatkową dziesiątą salę lekcyjną został zaadoptowany pokój nauczycielski, a dyrektor szkoły pracował w bibliotece – mówi Tomasz Jachymek. - Warunki w szkole w Łobudzicach są bardzo dobre, szkoła jest bezpieczna, objęta monitoringiem wizyjnym. Budynek jest zadbany, sukcesywnie remontowany, docieplony, posiada dobrze wyposażoną bazę dydaktyczną, pracownie tematyczne, pełnowymiarową salę gimnastyczną, boisko trawiaste z bieżnią, boisko do koszykówki, pracownię komputerową, bibliotekę, gabinet pielęgniarki szkolnej.

Urząd Miejski w Zelowie zapewnia, że nauka nadal będzie się odbywać w systemie jednozmianowym. Gmina zapewni też bezpłatny dowóz wszystkim uczniom z klas IV-VIII odbywającym dotychczas naukę w Bujnach, a dzieci korzystające z dowozu oczekujące na autobus szkolny będą miały możliwość korzystania z zajęć w świetlicy szkolnej, której praca będzie dostosowana do godzin dowozu uczniów.

- Należy również zaznaczyć, że obie szkoły dzieli mała odległość – jedynie 3 kilometry, więc dowóz nie zajmie dużo czasu. Nauczyciele ze szkoły w Bujnach nie stracą pracy, znajdą zatrudnienie w szkole w Łobudzicach oraz innych gminnych placówkach oświatowych – przekonuje burmistrz Jachymek.

komentarze (194)
Dodaj komentarz

"Aktyw bujnowski " to przerost ambicji.Rządy grupy towarzyskiej się skończyły?

Chcialem napisac, że przewodniczący Rady bardzo sprawnie prowadzi obrady dużo lepiej niż poprzednia przewodnicząca. Dopuszcza do głosu wszystkich radnych,a nie tak ja było przedtem w kadencji 2014_ 2018.Głos mogli zabierać wybrani radni, broń Boże z opozycji.

Jestem tego samego zdania

Bujny niech się bujają TYLKO Sulmierzyce wszystko zagarniemy do Pajęczna. To my Suklmierzyce budowaliśmy KWB ELB nie Kleszczowskie burki.

Za to teraz Łobudzice dostają wszystko od władzy gminy i radnych, znajdą się pieniądze na plac zabaw do szkoły, który ponoć jest i szkoła jest suuuuper wyposażona, nie podoba się błazeria w osp też będą pieniądze. Więc gdzie te oszczędności w gminie!! Ludzie zajmijcie się swoim podwórkiem. Widać Ci co piszą mają życie!

A co to jest,,błazeria,,? A poza tym szkoła byłaby jeszcze bardziej suuuuuper wyposażona, gdyby część rzeczy nie została wywieziona na życzenie organu prowadzącego do szkoły w Bujnach.

A skąd takie informacje, ze dostają? A wiem, z autopsji????

Żal tej przewodniczącej Rady Rodziców i jej przybocznych koleżanek.Kobieta chce zaistnieć i została wykorzystana do roli krzykaczki.przygotowywała się do tej roli długo , najbardziej w ostatnich latach.

Szkoda,że w kadencji 2010- 2018 nie było takiej zachęty żeby sprawdzać jak wydawane są nasze pieniądze.A było co sprawdzać. Niewygodni Radni nie byli dopuszczani do głosu.jak zabrali głos to byli wysmiani. Bardzo łatwo było inwestować w Bujny, a teraz mówi się, że szkoła tak wyposażona, nawet polityka kadrowa była sterowana przez grupę mieszkańców Bujen

Teraz radni są dopuszczani do głosu ale nie chcą go zabrać bo nie wiedzą o co chodzi i po co tam siedzą!

Uważam, że nie stać nas na utrzymywanie pracowników gospodarczych w STRAŻY OSP Zelów. Jako jedyna Gmina w województwie Łódzkim przeznaczamy na ten cel środki z budżetu, które moglibyśmy przeznaczyć na szkołę w Łobudzicach i Bujnach.

Z tego co wiem to w OSP Bujny rownież jest zatrudniony konserwator, który za swoją pracę bierze ekwiwalent, więc zamiast robić porządek na czyimś podwórku może warto zacząć od swojego ? Może zamiast kupować gruchota do jednostki można by te pieniądze przeznaczyć na tą waszą ukochaną szkołę ? Bo po co Wam samochód skoro OSP Łobudzice dojeżdzają szybciej do zdarzenia które było zaledwie 200m od waszej strazy ? Macie ból d... że skończyła się dobra passa dla Bujen, bo słuchy chodzą, że gdyby wygrała wasza Pani burmistrz to nawet kościół z Łobudzic mieli do Bujen przenosić

Nie wypisuj głupot bo mają płacone też konserwatorzy sprzętu np w gminie Szczerców czy Bełchatów A nawet w Ruścu na etacie są kierowcy.. Także jak nie wiesz to się nie mądruj na forum publicznym florku z Bujen.

Z całym szacunkiem ale atak na jednostkę, która jest podstawową jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej zabezpieczającą nasza gminę jest chyba słabym argumentem. Równie dobrze można się zastanowić na to czy zasadne jest między innymi utrzymywanie jednostki osp bujny? Żeby było jasne nie jestem za jednym czy drugim rozwiązaniem.

Szanowni Państwo Przecież macie swoich przedstawicieli w Radzie Gminy. Zacznijcie ich rozliczać, co zrobili dla Waszej społeczności. Zacznijcie interesować się jak wydawane są Wasze pieniądze z podatków. Gmina jak i rząd nie ma własnych pieniędzy, to są pieniądze podatników. Zacznijcie interesować się jak podejmuje się decyzje podczas sesji Rady Gminy, jak prowadzone są inwestycje i jak Gmina gospodaruje Waszymi pieniędzmi. Co robi by zapełnić inwestorami strefy przemysłowe, jak i czy zaplanowano już rozciągnięcie sieci gazowniczej w Zelowie, jaka jest jakość edukacji i na co przeznaczane są Wasze podatki. To jest Wasze prawo, by móc w kolejnych wyborach powiedzieć sprawdzam co zostało zrobione z obietnic, które znajdowały się w programach wyborczych radnych czy też burmistrza.

Racja. Wyborcy glosowali na młodych wierząc, że nie są w nic zamieszani, czyste umysły, będą mądrze podejmować decyzje...a tu taka sprawa... Rada bez wiedzy.. co przykazane to robią.. "klika" powstała w kilka miesięcy... boję się myśleć co będzie dalej... Przecież mieszkańcy tych Bujen też płacą podatki i jedyną rzeczą jaką mają od Gminy jest właśnie ta szkoła. A Burmistrz im mówi "zaoszczędzone pieniądze przeznaczymy na inwestycje gdzie indziej (...) dofinansujemy inne placówki oświatowe..." Czy to nie wygląda jak żart?

Nie przesadzałbym z tymi stwierdzeniami, ze głosowano na młodych żeby coś zmienić. Głosowano na szyld partyjny, niestety i naszą gminę dosięgnęła choroba partiokracji. Proszę popatrzeć na tą radę i jej przewodniczącego. Przecież nóż w kieszeni się otwiera. Tak słabej i niekompetentnej rady ta gmina jeszcze nie miała. Przewodniczący nie umie prowadzić obrad. Nawet formułę głosowania wypowiada źle. 3/4 radnych z klubu PiS jeszcze nie zaszczyciło zabraniem głosu. To są tylko maszynki do głosowania i tyle. Wstyd za tą radę!

Przekształcić i koniec. Rodzice sami zweryfikują czy im na szkole zależy. 5 osób podburza i nakręca resztę pod egidą niedoszłej i niespełnionej burmistrz i posłanki. Wspierają ją krzykacze ze straży, którym się źródełko poniekąd skończyło. Tak się towarzystwo w Bujnach rozbujało, że myśleli, że już będzie tak zawsze. Niestety, karnawał w Bujnach dla watażków się skończył. Jak towarzystwo takie zgrane to niech się bawi za swoje.

Na wsi szkoly sa ch .... warte. Ktore dziecko ma wazniejszego tate lub mame lepiej sie uczy a wychodza kwiatki jak idzie dalej liceum lub tech

Rodzice są za dziećmi więc spójrzmy jakbyśmy my się czuli na ich miejscu.

Pikieta Bujen to demonstracja KOD. Jedna wielka polityka.Szkoła jest tak wspaniale wyposażona,bo pieniądze strumieniem płynęły z budżetu właśnie tam.Inne szkoły się nie liczyły,a wręcz niektórym specjalnie rzucano klody pod nogi żeby je ośmieszyć i mówic o nieudolności. Tak tez było w Zelowie.powymieniano dyrektorów na swoich: szkoła nr 4,ZSO , Bujny,Wygielzow, przedszkole nr 4.Bujny w latach 2010-2018 miały raj na ziemi. O NAS W ZELOWIE TEZ Nie DBANO. A decyzji wybudowania sali gimnastycznej przy szkole nr 2 lepiej nie komentowac.Takie były wspaniałe rządy, że obecny Burmistrz musi zaprowadzić porządek i ład w oświacie.

Demonstracja KODu to dobre. Hahaha Tak jest to niebyli mieszkańcy Bujen to przyjezdni Pucka gwizali.haha

A jak autobusem przyjechali to się zgadza napewno z Kodu są. Hahahahahaha

Największy problem mają tam mamuśki, które praca się nie pokaly! Jakby poszły do pracy to nie miałyby czasu na marsze, protesty i siedzenie na fejsie. Tylko takie tam widać! Ale stać w kolejce po darmowa żywność to mają czas! A i jeszcze wystawać pod szkołą i siać ploty, to ich ulubione zajęcie!! ŻENADA! Państwo je utrzymuje i jeszcze nie zadowolone! A największa krzykaczka w wypowiedzi do gazety, martwi się jak te biedne dzieci będą dojeżdżać do szkoły!!? Odpowiadam Pani, tak samo jak inne dzieci z Łobudzic i okolic doje, dzaly do szkoły do Bujen. Ale tam zawsze Ich dzieci były lepsze niż inne. Ta kobieta dla mnie jest ograniczona, robi i mówi tylko to co Jej każe władza. Wszyscy się z niej śmieją! To taki typ, plujesz Jej w oczy a Ona mówi, że deczcz pada! "Brak słów!

????????????????ty tez na bezrobociu siedzisz i na fb czas spędzasz ,masz czas na komentarze

Nie jestem ani z jednej ani z drugiej miejscowości , rozumie każda stronę walczącą o swoje ale jeżeli matka wypowiada się, że ktoś kto walczy nazywać ograniczonym to przepraszam gdzie tu ograniczenie skoro robią wszystko żeby ich zobaczyć i wysłuchać a już to czy ktoś pracuje czy nie to pokazuje zawistny naród nasz. Prosze spojrzeć.... i co bez skazy jesteś mamo? BRAK SŁÓW

Kim ten nasz Burmistrz się otoczył? Prostactwo, chamstwo, brak szacunku. Tu chodzi o szkołę a nie prywatne opinie czy też wyrażanie niechęci do konkretnych osób. Nie musimy się lubić, ale szacunek to postawa człowieczeństwa. Opamiętajcie się! Jeśli jesteście pewni swego po co tyle jadu?

Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe! Jak Wy szydziliacie, wysmiewaliscie innych, bo mieliście władzę, to było ok,?! Al jak rolę się odwróciły to wielki płacz i lament! Osoba szanującą, przynajmniej tak pisze, innych ludzi określa innych, prostakami i chamami! O czym mowa, brak słów i szkoda nerw!

Żałosne jest to, że ocenia Pani te kobiety bezpodstawnie. Zapewne o Pani również mógłby ktoś powiedzieć, że Pani nie pracuje tylko pisze takie bzdury. A Naprawdę, żałosne!

Piszę bo wiem! Gdybym nie znała sytuacji tych Pań, nie ośmieliłabym się pisać takich rzeczy. Ale znam doskonale sytuacje i motywy, którymi kierują się. I nadal twierdzę że, mają przerost formy nad treścią!

Och, naprawdę? Chyba jednak nie! Jest tam moja mama, która jak Panią zapewniam ma pracę, pracuje rzetelnie i ciężko. Najlepiej wrzucić wszystkich do jednego worka! Pozazdrościć toku myślenia! Niech Pani spojrzy najpierw na siebie, a potem na innych. Oceniać jest łatwo w dzisiejszych czasach.

A co ma sytuacja tych Pań do szkoły jako jednostki oświatowej? Czy Pani na choć odrobinę kultury osobistej?

Ja do szkoły miałam 8 kilometrów. Zimy były straszne. Tata nas odprowadzał. To byly czasy. A religia byla w kosciele w salce małej...

A dzieci modlily sie , zeby ksiadz ich nie dotKal na hostiiii

Za króla Ćwieka....

nauka nadal będzie się odbywać w systemie jednozmianowym. Gmina zapewni też bezpłatny dowóz wszystkim uczniom z klas IV-VIII odbywającym dotychczas naukę w Bujnach, a dzieci korzystające z dowozu oczekujące na autobus szkolny będą miały możliwość korzystania z zajęć w świetlicy szkolnej, której praca będzie dostosowana do godzin dowozu uczniów.

Pan za to płaci, pani płaci, społeczeństwo za to płaci.....

Panie Krzysztofie niech się pan zajmie pracą, bo chyba w zakresie obowiązków nie zapisali panu obrony burmistrza na forach. Nie za to panu płacimy!

Tak, najlepiej wszystko dla wszystkich ZA DARMO. Dowóz za darmo, jedzenie w szkole za darmo, podręczniki za darmo, zajęcia dodatkowe za darmo.... Ciekawe na co idą środki z 500 plus, skoro każdy żąda dopłat, umorzeń, zwolnień i bezpłatnych usług. Wszysc bardzo biedni i bezradni i bez pracy i bez pomocy. Państwo niedługo będzie musiało WSZYSTKO zapewnić za darmo. Kto za to zapłaci?

A kiedy burmistrz zajmie sie wandalami którzy szpecą mury w Zelowie ?

Oni są z Widzewa a to jego zaplecze to jak ma się nimi zająć?

Mam pytanie , czy będzie zapewniony bus dla dzieci jeżeli wszystkie będą chciały chodzić do szkoły w Zelowie?

A Zelów to wasz okręg? raczej nie. A prywatnie to możecie nawet do Rzeszowa sobie dzieci wozić a plecak w osobnym aucie....bez urazy. Pozdrawiam

Do Rzeszowa by był transport z rodzinką Kuchcinskiego samoltem co będzie na pusto latał żonke na zakupy tylko trasportował

Czy ktoś wie, że w szkole w Bujnach Szlacheckich gmina wydaje najmniej w przeliczeniu na ucznia, zaraz po szkole w Wygiełzowie? Wszystkie pozostałe szkoły są droższe w utrzymaniu dla gminy.

Wydawała dokąd chodziły tam dzieci z Łobudzic, w obecnym roku bilans już nie będzie taki korzystny dla Bujen

Znaczy się otrzyma więcej w przeliczeniu na ucznia?

Otrzyma tyle samo, tylko uczniow będzie mniejemoji ilu odeszło do SP W ŁOBUDZICACH w tamtym roku się chwalili, ze maja ok 160 teraz maja ok 100 to z tego wynika, ze ok 60 przeszło do Łobudzic, to o ile % kasy odpłynęło razem z uczniami, tam gdzieś komentuje taki jeden ekonomista, to szybciutko policzyemoji

Odeszło ile chciało. Nikt nie krzyczał, ani na siłę nie zatrzymywał. A statystyki nadal pokazują, że uczeń w Bujnach kosztuje mniej niż w Łobudzicach. Proszę spojrzeć na rok szkolny 2019/2020. Informacja dostępna w internecie. Z pieczątką Burmistrza.

Przecież nikt tutaj nie twierdzi, ze ktoś na sile trzymalemoji

Proszę pani, rozliczenie to jest raczej za rok kalendarzowy. Czyli w internecie to jest za rok 2019 a więc za ten w którym do SP w Bujnach do końca sierpnia było 160 dzieci a od września zostało 100????

No chyba w ciągu roku nikt nie prowadzi takich statystyk, ale pisze pewno ten, który się na tym znaemoji

Piszę o tym co widzę. Napisane wyraźnie rok szkolny 2019/2020.

To ja bardzo poproszę o wskazówki gdzie tego szukać, bo nie mogę znaleźć.

Celem nie są więc oszczędności, tylko ratowanie szkoły, której brakuje uczniów, poprzez likwidację konkurencyjnej szkoły z terenu w którym jest najniższy odsetek wyborców obecnej władzy, nie analizując jednak sprawy szerzej poprzez ustalenie przyczyn zjawiska w kontekście całego terenu gminy.

A ja chodziłam do gimnazjum w przedmiotowych Łobudzicach i szczerze mówiąc dramat, atmosfera fatalna ciągłe narzekania nauczycieli że to że tamto wszystko było źle. Całe szczęście że temat tej szkoły już mnie nie dotyczy.

Dziwne, bo ja również chodziłam tam do gimnazjum i wspomnienia mam zupełnie inne. Do tej pory kiedy jestem w Łobudzicach to wchodzę do szkoły bo lubię tych nauczycieli i pracowników

To chyba dawno nie byłaś, bo furtka zamknięta na klucz. Ludzie przestańcie już kłamać o tych Łobudzicach!

Furtka była zamykana także w czasie funkcjonowania gimnazjum. I nie po to, żeby nie można było do szkoły wejść , tylko po to żeby uczniowie że szkoły nie wychodzili bez wiedzy nauczycieli. Za to w Bujnach dzieciaki mogły z terenu szkoły wyjść w każdej chwili.

Jestem dumną mieszkanką Zelowa! Ja się nie wstydzę Zelowa. Brawo pan Jachymek Tomasz skuteczny samorządowiec i dobry fachowiec!

Hahahaha. W czym taki skuteczny? Proszę przedstawić jedną załatwioną sprawę przez burmistrza! Ale tak od A do Z. Burmistrz rządzi ponad rok i nie dzieje się w gminie nic!!!

Ach Zelowskie jakie cudne gdzie jest taki drugi kraj ... Tu przezyjesz chwile cudne tu przezyjesz zycia raj emoji

Z ekonomicznego punktu widzenia najbardziej korzystne byłoby zlikwidowanie najsłabszej szkoły w Zelowie, do której obecnie chodzą dzieci z okolic Łobudzic.

A z praktycznego? Proszę porównać warunki i metry powierzchni użytkowej. Rok istnienia SP w Bujnach w pełnej strukturze z dziećmi z Łobudzic pokazał, ze ta szkoła nie jest w stanie pomieścić wszystkich uczniów. Czyli jest to tez zapewne ekonomiczny punkt widzenia, bo utrzymanie SP w Bujnach wiązałoby się z dodatkowymi kosztami związanymi z rozbudowa. Nie przeczę szkoła jest doinwestowania boiska, place zabaw,... ale jest również za ciasna, ot i tyle w temacie

Szkoła w Bujnach Szlacheckich ma stabilną liczbę uczniów od kilkudziesięciu lat i nie słychać, żeby ktoś się przed nią bronił, z wyjątkiem mieszkańców Łobudzic w której jest ich szkoła, ale do której nie chcą chodzić dzieci z okolic i wybierają szkoły zelowskie.

Wybierali szkoły zelowskie, kiedy w Łobudzicach nie było podstawówki. I woleli posłać dzieci do Zelowa niż do Bujen.

Dlaczego nie zmienili nawyku po uruchomieniu szkoły w Łobudzicach?

Tak a od 20 lat te stabilna liczbę uzyskiwali dzięki dzieciom z Łobudzic

Likwidacja szkoły w Łobudzicach nie spowodowałaby przejęcia uczniów przez szkołę w Bujnach Szlacheckich, ponieważ części bliżej byłoby do Zelowa.

Rozumiemy i popieramy działania pana burmistrza. Przecież roczny koszt utrzymania szkoły w Bujnach Szlacheckich wynosi średnio na rok ponad półtora miliona złotych, co powoduje, że gmina ze swojego budżetu musi dołożyć każdego roku do jej funkcjonowania około 800 tys. zł.... Kwoty dają do myślenia!

Czy ktoś wie, że w szkole w Bujnach Szlacheckich gmina wydaje najmniej w przeliczeniu na ucznia, zaraz po szkole w Wygiełzowie? Wszystkie pozostałe szkoły są droższe w utrzymaniu dla gminy.

Jasne, szczególnie że do szkoły w Łobudzicach w obecnym roku szkolnym dokłada tę samą kwotę. i w następnym prognozuje dołożyć nie mniej, a może więc. Brawo

Wszystko to jest pokłosiem reformy edukacji przeprowadzonej przez pis. Czy to tak trudno zrozumieć?

Dlaczego nikt nie zada pytania „burmistrzowi” w którym miejscu znajdzie oszczędności po przekształceniu szkoły w filię skoro: - budynek trzeba dalej utrzymać, ogrzać, itd.; - wszyscy nauczyciele mają znaleźć zatrudnienie w gminie; - dzieci z Bujen trzeba będzie dowozić do innych szkół. Gdzie te oszczędności? Wiem, że „burmistrz” z wykształcenia jest humanistą no ale nie trzeba być ekonomistą by to zauważyć. Ponadto argumenty ze strony „burmistrza” o obniżeniu dochodów własnych gminy i braku zwiększenia subwencji oświatowej też są nie trafione bowiem jest to bezwątpienia kamyczek do własnego ogródka. Nie zapominajmy komu i jakiej partii zawdzięczamy te „dobre zmiany”. Wydaje się ze jest to ugrupowanie z którego wywodzi się „burmistrz”. Na szczęście władza nie jest dana raz na zawsze...

Przypomnę jak poprzednia burmistrz huczała: jeden oddział kosztuje gminę 100 tys rocznie, wiec rachunek prosty, przy proponowanym rozwiązaniu, zamiast 10 klas robi się 5 czyli 500 tys zostaje w kasie gminy. A jeszcze transport, ale to są dużo niższe kwotyemoji

Co Ty piszesz. Widać, że myślenie nie jest twoją mocną stroną... Po pierwsze żeby zaszła taka oszczędność o której piszesz trzeba by zaprzestać utrzymywania budynku w bujnych. Po drugie trzeba by zwolnić nauczycieli, którzy teraz uczą w Bujnach. Jeśli to się nie dzieje to nie ma żadnych podkreślam żadnych oszczędności. Jednyna zmiana jest fakt, iż mamy 2 razy większe klasy w lobudzicach, a dzieci z Bujen gmina musi na własny koszt do tej szkoły dowieźć. Wiec koszty tylko rosną!

I vice versa nie wiem kto to pisze ale mam wrażenie, ze ktoś od poprzedniej władzy, który przelicza zawsze tak, żeby jego było na wierzchu. Skoro klasy od IV do VIII będą połączone, to odpada 5 klas, podaje wyliczenia poprzedniej władzy 100 tys na rok kosztuje oddzial, wiec odpada 5. A jeśli chodzi o nauczycieli to prawie wszyscy w Bujnach mieli 1,5 etatu, zostaną z etatem w tej czy w innej szkole, wiec ja nie widzę żadnej w tym filozofii, proste wyliczenia. A koszty utrzymania budynków będą takie same, wiec o co chodzi?

Burmistrz musi patrzeć na dobro CAŁEJ gminy. Ja go popieram. Dzieci coraz mniej a szkół za dużo. W tamtym rejonie aż 3 - w Bujnach, Łobudzicach i Kociszewie. O kolejnych 3 w Zelowie nie wspomnę... Kto ma za to płacić? A subwencja coraz mniejsza. W końcu nic w gminie nie pchniemy do przodu bo wszystko na szkoły pójdzie.

Brawo. Zamknąć wszystkie szkoły. Wybudować strzelnicę, a jeszcze lepiej jakiś Areszt.

Burmistrz musi patrzeć na dobro CAŁEJ gminy a nie tylko na dobro radnej z Łobudzic. tyle w temacie.

No tak, jak wcześniej patrzyli na dobro innej radnej to było ok

ale szkoły nie zniszczyli

A skąd ta pewność, ze nie niszczyli?

Bo stoi??? Chyba że czegoś nie wiem? Czy zamknięto którąś szkołę w ostatnich latach?

Najlepiej jakby patrzył wyłącznie na dobro Bujen, prawda?. Tam się do tego w poprzedniej kadencji przyzwyczaili i teraz trudno im się pogodzić że zmianami. Żal ściska, że nie ma się już takich wpływów w Radzie Miasta?

W tej „radzie” wpływy ma tylko PiS, obejrzyjcie sobie choć jedna sesje dostępną w internecie. Radni PiSu są tylko od podnoszenia ręki, brak jakiejkolwiek dyskusji. Połowa tej rady poza ślubowaniem jeszcze się nie odezwała, no ale w sumie minął dopiero rok.

Za to radna First ma zawsze bardzo dużo do powiedzenia, ale, ze przy tym obnaża swoją niewiedzę i rani wizerunek „doświadczonego samorządowca” to już inna kwestia

O i jeszcze p. Stempin „krasomówca” już wole, zeby pozostali nic nie mówili, niż mieliby p... takie p...

Jak ludzie są idiotami to nie rozumieją normalnego, polskiego języka i rzeczowych argumentów. Radni z Pisu, młodzi, bez własnego zdania jak i P. Burmistrz.

Tak zwłaszcza pan Stempin mówi tak rzeczowo,... ze nie wiem, czy ja mam tylko takie wrażenie, ze sam nie wie co chciał tak naprawdę powiedziec

P. Burmistrz to po prostu powrót wcześniejszej władzy, tylko pod inną osobą. Taki Duda za którym stoi Kaczyński a nie ma nic do gadania.

Tak się przyglądam tym wpisom i nie mogę zrozumieć jednego skoro tylu rodziców zarówno z miejscowości położonych niedaleko samych Łobudzic jak i teraz z Bujen nie chce by ich dzieci chodziły do szkoły w Łobudzicach to chyba jakiś faktycznie problem jest z tą szkołą w Łobudzicach. Coś musi być na rzeczy ale widocznie o tym się nie chce mówić głośno.

Problem głównie polityczny, tak to wygląda, jakieś zaszłości, nieustanna chęć zemsty przez ludzi przemawia. Nikt nie słucha osób rozsądnie myślących. Skąd w ludziach tyle "jadu"? Nie szuka się dobrych rozwiązań. Próba oszczędności na dzieciach- to takie słabe. Zemsta, zawiść, tu zabrać- swoim dać... skłócić wszystkich jeszcze bardziej..ot i tyle..

Rodzice nie chcą, ale ja słyszałem, ze dzieci te co są w Bujnach chcą (te w starszych klasach)tylko rodzice im nie pozwalają, więc może tutaj należy szukać przyczyn tego konfliktuemoji Pozdrawiam!

A ja słyszałem... a gdzie? od kogo? a może się przyśniło? a ja słyszałem, że niektóre w szkole w Łobudzicach są bo ich szantażowano... (te młodsze...)

A ja jestem przekonany, że niektórzy nauczyciele, dzieci, które chciały przejść do Łobudzic wręcz gnębili, a te "bujnowskie" faworyzowali. Ktoś mi bliski był w jednej z tych klas, więc wiem.

Dobre, jak brakuje argumentów to trzeba w ten sposób atakować, ale... był czas przywyknąć

Jakoś jak było jeszcze gimnazjum nikomu to nie przeszkadzało że niektóre dzieci idą do lobudzic. Ze rodzeństwa są oddzielone. To nie ma być dobro dziecka tylko po prostu tutaj załącza się duże lenistwo rodziców. Bo brak chęci by jeździć na wywiadówki do dwóch oddzielnych miejscowości to serio bardzo duże lenistwo

Reformując mówiono jasno o tym by dać dzieciom możliwość nauki w jednej szkole od pierwszej do ósmej klasy. I o to chodzi. Był inny system, nikt nie narzekał. a skoro reformę wprowadzono, należałoby kasę na to wyłożyć

Brawo dla burmistrza za rozważane decyzje. W kierowaniu gminą trzeba podejmować niepopularne działania ale rozsądne i dobre dla całej społeczności. Jesteśmy z Panem!

Ludzie, czym zawiniły wam te dzieci, że ciągle upolityczniacie ten spór. Rodzicu czy nie wolałbyś, aby twoje dziecko chodziło do mniej liczebnej klasy, gdzie nauczyciel miał by szansę przekazać swoją wiedzę wszystkim uczniom. Opowiem wam własna historię od klasy 1 -3 jeden z lepszych, mała klasa, wiejska szkoła, ośmioro uczniów, marzenia o karierze pilota. Reforma rocznik, 1971 jako pierwszy ma chodzić do 10-letniej szkoły podstawowej. Idea upadła, napięty program pozostał. Wiejskie szkoły okazały się nie modne(teraz mówi się, że są nie ekonomiczne). Jak i kiedyś tak i dziś nie liczy się człowiek tylko dziwne słupki wyliczeń ekonomicznych, a szkoda, bo nie tak dawno UE promowała hasło „Człowiek najlepsza inwestycja” a my ciągle o tym zapominamy? Dlatego brońmy tych szkół, bo one mogą spełnić marzenia ich absolwentów.

Naprawdę podziwiam dyskusję na forum, każdej ze stron. Jestem mega zaskoczony że można tak kulturalnie. Czytając fora bełchatowskich tematów to żenada, nie da się czasem, tyle prostactwa. Więc brawo Gmina Zelów!!!

Z ekonomicznego punktu widzenia, burmistrz podjął słuszną niepopularną decyzję. Jednak zarządzanie gminą to nie tylko ekonomia, dlatego rodzicom Bujen jeżeli bardzo zależy na szkole powinni zawiązać stowarzyszenie i przejąć prowadzenie szkoły publicznej od gminy. Wówczas organ prowadzący szkołę miał by możliwość zatrudniania nauczycieli nie na Kartę Nauczyciela i pensum 18 godz.(etat) a na Kodeks Pracy 40 godz. tygodniowo, co spowodowałoby zdecydowanie efektywniejsze wykorzystanie przekazywanej subwencji oświatowej przez gminę stowarzyszeniu na prowadzenie szkoły.

Podjąłby słuszną, gdyby zlikwidował najsłabszą szkołę zelowską - jedną z trzech.

Dokładnie. Podobne było że szkoła w Meleni, gmina Buczek, ale rodzice z Bujen oczywiście nie wyedukowani ????

Pani taka wyedukowana, że ho, ho. Może jakaś polonistka ze szkoły w Łobudzicach Pani błędy zaznaczy.

Tak za błędy przepraszam (autouzupelnianie), zaś bystrością nadal nie grzeszysz emoji

Dzieci z 3 miejscowości tj. Pukawicy, Sromutki i Maurycowa są dowożone do miejskiej szkoły w Zelowie, choć najbliżej mają do Łobudzic. Rodzice tych dzieci walczą żeby ich dzieci nie trafiły do szkoły łobudzickiej. Dlaczego te dzieci nie są w szkole Łobudzickiej, a zamiast tego niszczy się lepszą szkołę, żeby przejąć uczniów i ratować szkołę upadającą z powodu bliskości Zelowa w którym są 3 szkoły.

Nie mieszajcie w spory pomiedzy Łobudzicami a Bujnami kolejnych wiosek, bo to już przesada.

Ludzie z Bujen chwytają się wszystkiego żeby ocalić swoją szkołę. Może zlikwidować wszystkie miejskie szkoły i dowozić dzieci z Miasta do Bujen zeby zostawić szkołę.

A ja tam bym chętnie zapisała dziecko, oczywiste jest ze wyższy poziom. Do sp2 nigdy, ewentualnie sp4. No bo bujny nie oszukujmy się warunki, poziom... Niestety nie ma porównania do lobudzic.

Tak. Szczególnie Poziom. Niedościgniony, ha ha ha

O ciekawe, a od kiedy walczą, bo dopiero od zeszłego roku można dzieci zapisywać do SP w Łobudzicach, wcześniej, jak wszyscy wiedzą było tam gimnazjum i rodzice dzieci z tych miejscowości nie mieli nic przeciwko temu, żeby swoje pociechy posyłać do tej szkoły.

Przepraszam, dzieci z Maurycowa chodziły do Zelowa, bo tam maja jednak bliżej. I czemu Pan stwierdził, ze szkoła w Bujnach jest lepsza?

Bo droga do Łobudzic się pogorszyła. Pewnie wielu o niej nawet nie wie. Nie miałem na myśli drogi przez Zelów.

Burmistrz Jachymek to prawy człowiek, wspaniały samorządowiec. Dajcie mu spokój, dajcie mu realizować plan poprawy gminy Zelów żeby była pierwszą gminą w rankingu w powiecie! On musi podejmować także niepopularne decyzje, które kilku osobom się nie podobają. Albo będzie dobrym dla wszystkich albo gmina nie poszybuje ku wygranej.

Panie Burmistrzu, popieramy calym sercem Pana decyzje! To co wyczyniaja mieszkancy Bujen przechodzi juz ludzkie pojecie!

Płotem za burmistrzem

Szacunek dla Burmistrza .

Przysłowia są mądrością narodów!! ,"KTO MIECZEM WOJUJE OD MIECZA GINIE"

I jeszcze ,,Kto pod kim dołki kopie....,,

A w poprzedniej kadencji PSL Zelowski chciał zlikwidować szkole w lobudzicach. I to było ok działanie?

Jak zobaczyłam ten strajk to kupa wariata nic więcej. Szkoda dzieci szkoda burmistrz na sesji też wspominał że to rodzice i nauczyciele wmawiają dzieciom że szkoła będzie zamknięta. Smutne to jest że daliście się zmanipulować pani First. Co to za rodzice... Popieram burmistrza bardzo dobra decyzja!!!

Kaczyński obiecywał zachowanie wiejskich szkół i pomoc rodzinom mieszkających na wsi. Teraz radni z zelowskiego PiSu chcą likwidować szkołę i utrudniać życie rodzicom którzy mieszkają w okolicznych wsiach....Żenada

PSL potrafił się wszędzie wkręcić i nie ma pomysłu na pomoc. PSL nie chciał likwidować? PSL nie likwidował? Kiedy to najwięcej nauczycieli straciło pracę? Może Władek pomoże?

Witajcie. Okazuje wielkie współczucie dla rodziców oraz mieszkańców że względu na likwidację... Jestem mieszkańcem lobudzice i w nie tak dawno sami tego doświadczyliśmy. To jest przykre bo te 2 szkoły istnieją od wielu lat. Szkoda że ten temat dzieli teraz mieszkańców. Widać to po komentarzach.. Pozdrawiam

Stowarzyszenie Grupa Rozwoju i Działania Gminy Zelów popiera wszelkie działania Pana Burmistrza! Wczoraj na Walnym Zebraniu jednogłośnie poparliśmy uchwałę w sprawie wyrażanie poparcia Dla Burmistrza.

Zlikwidowac i tyle.. Nie beda wynosic soczkow, mleka i jedzenia.. Dzieci niech znaja ksztalcenie w miescie i zycie, ktore tam sie toczy, a nie zakalmuczenie emoji

Jako mieszkanka Bujen jestem przeciwko zmianie. Jednak dziękuję panu Burmistrzowi za to, że spotyka sie z nami, że nie unika konfrontacji, że przedstawia argumenty, że zawsze można z nim porozmawiać na ten temat. Nie znam drugiego takiego otwartego na potrzeby mieszkańców włodarza. Jesteśmy Panu wdzięczni za to, że jest pan normalnym czlowiekiem słuchającym drugiego! Nie zamyka sie w gabinetach i limuzynach. To się ceni

Nasz wójt to na zwolnienie uciekł jak szkołę zmieniał. A Tomasz Jachimek stawia czoła. Gratuluję wam burmistrza takiego dobrego

Tak się kończy zaczadzenie PiSem.

Panie Burmistrzu, pan się nie boi! Cała gmina Zelów za Panem stoi!

Oj nie cała tylko pisiory!!!

Aż 13 radnych głosowało za przekształceniem szkoły w Bujnach....

Dogadać się z proboszczem i otwierać katolicką szkołę.

W Łobudzicach mają układy. Dobra rada

Miło, jak kościelny coś napisze, bo robi wrażenie, że niepiśmieny.

O! I się zaczęło, pieski ujadają. A First swoje robi i dopiero będzie zdziwko

Kończy się pisowski karnawał.

Szkoda, że nikt nie mówi głośno o tym jak przy wcześniejszej propozycji przekształcenia szkół to właśnie RODZICE Z ŁOBUDZIC protestowali by tego nie robić. Wtedy nikt nie uważał tego za żałosne i śmieszne! Naprawdę przykro, że widzi się tylko jedną stronę medalu. A ponoć żyjemy w rozwiniętym kulturalnie kraju i społeczeństwie. Niestety w przypadku obrębu naszych okolic to chyba nie działa. Skoro potrafimy oceniać ludzi stojących w imię dobra nie mając pojęcia kim są tak naprawdę. To jest przykre.

A czy ludzie z Łobudzic chodzili po ulicach i krzyczeli, nie zauważyłem żeby kogoś obrażali, przeżywali. Zauważyłem natomiast, ze inni wieszali na nich psy i obrażali, zwłaszcza p. radny Stempin, on ma chyba jakaś obsesje na punkcie tej miejscowości, bo o ile ludzi z Bujen jestem w stanie zrozumieć, ze walczą i sięgają po różne środki, to ten człowiek mnie zadziwia. Skąd w nim tyle nienawiści?

Może przypomnisz jaki poziom kultury prezentowali niektórzy mieszkańcy łobudzic

Ja nie pamietam, żeby zachowywali się niekulturalnie, ale jeśli coś przeoczyłem, to proszę mi przypomnieć.

Nie twierdzę, że mieszkańcy Łobudzic nie są kulturani czy wykazują się brakiem kultury. Nie twierdzę tego. Nie będę wypominać z nazwiska kto co robił. Miałam na myśli osoby, które komentują tutaj i oceniają ludzi, twierdząc jak niżej napisano "są to mamusie, które się nudzą" itp., nie znając tych osób. To jest wykaz niskiej kultury w moim mniemaniu.

Prawda w oczy kole

A skąd Pani wie, ze to akurat ludzie z Łobudzic piszą, może inni mieszkańcy gminy tez obserwują co się dzieje i wyciągają własne wnioski.

A czy gdzieś napisałam, że twierdzę iż to mieszkańcy Łobudzic piszą te komentarze? Nie. Nawet przez myśl to mi nie przeszło. Radziłabym nie dopisywać sobie czegoś co nie zostało napisane. emoji

Sorry, ze tak właśnie pomyślałem, sam nie wiem czemu?

A może ta frustracja bierze się stad, ze myśleliście, ze taki świetny pomysł z pikieta, ze wszyscy ludzie z gminy (z wyjątkiem Łobudzic) poprą was, a tutaj zdziwienie, bo pozostałych raczej rozbawiło wystąpienie. No z przykrością (dla Bujen) stwierdzam, ze ludzie jednak myślą i widza o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi.

Ludzi interesuje ich własny interes, a nie zasady.

Medal ma dwie strony. Każdy widzi to co chcę widzieć, a w gminie Zelów zwłaszcza i to od wielu lat i wielu kadencji. Nie mówię , że nie ma Pan racji, ale nie twierdzę też, że się z Panem zgadzam. Mimo wszystko życzę miłego wieczoru emoji

Wzajemnie, miłego wieczoru!

Bujny wdaly się w politykę ,aktyw bujnowski jest sfrustrowany ,że nawet radni z ziemi zelowskiej się od nich odsuneli. Wykorzystują rodziców do manifestacji ,a później zapomną. KARIERĘ ROBIĄ NA PLECACH RODZICÓW.A PANI radna nie protestowała z mieszkańcami ,bo nie wie czy PIS nie ułoży się kiedy z PSL,szkoda zniszczyć swoją KARIERĘ polityczną.

Ależ przyboczni burmistrza się wkurzyli. Brawo dla społeczności szkoły w Bujnach. Jesteście skuteczni bo poziom komentarzy zaczyna sięgać dna

Murem za Burmistrzem!!!!!

Ale problem ! Zakładać szkoły katolickie przy parafiach, wypiąć się na szkoły świeckie, burmistrzów, prezydentów i bezradnych.

A "Dobra Zmiana" P.Zalewska w szkolnictwie i edukacji teraz siedzi w PUE za 60 tys. miesięcznie i ma was w jelicie grubym. Głosujcie dalej na pis i Dudę będzie wam się dobrze działo w nocy stało w dzień wisiało.

Nie trzeba było nieroby śpiewać "kumbaja" na strajkach a tak poza tym gonić lewactwo emoji

Pikietowal sztab wyborczy p.First.Nie wyszły im rządy ,a tak było blisko. JUŻ DZIELILI SKÓRĘ NA NIEDŹWIEDZIU.REALIZOWALI SWOJE ZAMIARY PRZE OSIEM LAT.DOBRZE IM SZŁO.DZIWNE ,ŻE NAWET PRZYJACIELE_ RADNI z ZIEMI ZELOWSKIEJ Są za reformą. BRAWO BURMISTRZ.

Na 15 radnych ma rada całą. ZA było 13. Przeciw 2. Nawet radni pani First byli Za więc o czym tu mowa. Jest pan młody i miałem obawy ale RADZI SOBIE PAN SUPER. Brawo Burmistrz

Pani Basi wystarczy tylko powiedzieć że ładnie wygląda i już jest po drugiej stronie a były policjant zdradził nie pierwszy raz i pewnie nie ostatni

Bujny robią politykę a nie walczą o szkole. Panie Burmistrzu jesteśmy z Panem. Brawo za odwagę

Czy to KOD?? A gdzie radna jak jej zależy tak na szkole?? Teraz jest w KOD

No właśnie gdzie pomysłodawczyni całego zamieszania, wystawiła ludzi a sama gdzie? No raczej nie w pracyemoji

Pomysłodawcy byli na miejscu.

A skąd wiadomo o kogo pytałem?

Przyłbice i kaptury

PSL w Gminie Zelów na czele z First nic ze szkołami i siatka szkół nic nie zrobiły. Przepraszam ZAOGNILY SYTUACJE przez dwie swoje nieudolne kadencję.

Zaciskają pasa na 500+ a swoją drogą racjonalne ile jest uczniów w Bujnach?

Więcej niż w Łobudzicach i pewnie więcej niż w Kociszewie. emoji

Jaki wstyd. Burmistrz myśli racjonalnie a Ci który przegrali wybory wyszli na ulice. Sztab wyborczy pani First.

Zaistniała sytuacja jest wynikiem pisowskiej deformy oświaty. Pisowski Burmistrz wraz z RM mają problem jak połknąć tę żabę i wszystko spychają na dzieci. Brawo rodzice z Bujen za walkę o dobro swoich dzieci, a dla Rady Miejskiej i Burmistrza ŻÓŁTA KARTKA od mieszkańców.

Już gdzieś czytałem o tej „połkniętej żabie”... a przypomniało mi się, to poprzednia burmistrz p. Świerczynska użyła takiego sformułowania???? Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia i spokoju.

Ha ha, ja tez pamietam takie komentarze byłej burmistrz, te o żabie.

Takie czasy, że samorządy muszą racjonalnie patrzeć na oświatę, która stanowi często większość ich budżetu. Zobaczycie jak wkrótce inne gminy zaczną reformować szkoły. W Zelowie przynajmniej robią to z głową i bez strat dla dzieci i nauczycieli.

Na tym proteście mieszkańcy którzy mają nadmiar czasu ,mamusie które się nudzą,młodzi emeryci co nie wiedzą jak zagospodarować wolny czas a także ich znajomi którzy potrafią krzyczeć.Panie Burmistrzu jesteśmy z Panem.

No właśnie, byki hodowac!!! To nie będą się nudzić emoji

Murem za burmistrzem! Mieszkańcy gminy Zelów

Na pikiete ci ludzie zostali przywiezieni i odwiezieni autobusem. Przypadek!

Nie sądzę ????

Brawo Burmistrz Jachymek! Wreszcie włodarz na miarę naszej gminy!

Na pikiecie osoby na emeryturze, mieszkańcy innych miejscowości, osoby bezdzietne... Co mają wspólnego ze szkołą w Bujnach?

Może tu chodzić o ich wnuki,prawnuki,kogoś z bliskiej rodziny,mają prawo być obecni ....

Pani Firsy w latach 2010_2018 podporządkowala sobie Radę a nawet Burmistrza.Przy swoich ogromnych wpływach środki pieniężne z budżetu gmina przeznaczala na Bujny, drogi asfaltowe nawe w polach i łąkach, wyposażenie straży czu szkoły.Od Przewodniczącej rady zależał podzial budżetu. Pomijane były niewygodne szkoły a może niewygodni dyrektorzy tych szkół.Bardzo łatwo rządzić dyrektorom szkół,do których środki pieniężne kierowane są strumieni.Dlaczego poprzednia władza nie przeprowadziła reformy ,a no bp p.przewodnicząca była pewna że będzie burmistrzem i dokończy rozpoczęte dzieło po wyborach .Wygrał TOMASZ JACHYMEK i musi zmierzyć się z problemami oświaty w Gminie Zelów.

Poseł Janowska ich uratuje ;-)

Jak mnie śmieszą zachowania mieszkańców Bujen. Rok temu również była propozycja przeniesienia części klas z Bujen do Łobudzic, ale wtedy to Łobudzice miały być filią. Wtedy to był świetny pomysł, a teraz, w identycznej sytuacji to niby wielka tragedia. Tak samo tragedią jest, że dzieci będą musiały dojeżdżać trzy kilometry do szkoły. Bądźmy poważni, dzieci z Łobudzic do Bujen dojeżdżały i nie było problemu. Tym bardziej, że mają to być dziesięciolatkowie i więcej, a nie przedszkolaki. Pani która najbardziej krzyczy w tej kwestii musi sobie uświadomić, że jej córka już za rok i tak będzie musiała dojeżdżać do szkoły i to na własny koszt bo nikt jej w Bujnach szkoły ponadpodstawowej nie wybuduje. ????????

Dobrze ze pamiętacie jakie były propozycje w tamtym roku szkoda tylko ze niepamietacie jak wtedy Łobudzice szalały to działa w dwie strony spór rozkręcony przez nieudacznika burmistrza którybobiecał ŁOBUDZICOM ze niezlikwiduje tej szkoły i teraz po trupach bez skrupuł i oczywiscie obiektywnej oceny chce dotrzymac słowa pozdrawiam wsxystkich zainteresiwanych których sprawa niedotyczy ale lubią ludzkue problemy i ich komentowanie

A jak szalały, proszę mi przypomnieć, bo nie pamiętam?

Pani First gdyby została burmistrzem to pewno by wybudowała w Bujnach szkole średnia i o to się rozchodzi.

Nie wybudowałaby od podstaw. Na bazie istniejącej szkoły i w jej warunkach lokalowych powołałaby Zespół Szkół podstawówka + szkoła średnia:0. A z czasem to może i jakaś uczelnia?...XDDD

nie ma co protestować lepjej zabrać dzieci na premiere filmu o ZENKU odkrycie tego goscia od ciemnego luda lub do koscioła,młodzież nie musi być wykształcona byle dała na tace i popierała prezesa

ja do szkoly niechodzilem niema co robic tragedi

To widać .....

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także