Rejestracja i logowanie

Pożar auta na parkingu galerii Olimpia. Kłęby dymu i ewakuacja [FOTO]

Wydarzenia 07-01-2020 Autor: Greg
27

Kłęby dymu spowiły podziemny parking w galerii Olimpia. Spłonął samochód opel astra. Auto częściowo ugasili pracownicy galerii, a po chwili pojawili się strażacy, którzy opanowali sytuację.

Do groźnie wyglądającego pożaru auta doszło na jednym z miejsc parkingowych w galerii Olimpia. Bełchatowianka, która podjechała na parking oplem astra, gdy opuściła pojazd, z przerażeniem stwierdziła, że samochód zaczął płonąć. Po chwili na miejscu pojawili się pracownicy galerii, którzy podręcznymi gaśnicami zaczęli gasić coraz większe płomienie ognia. Na miejsce zostały wezwane dwa zastępy straży pożarnej.

Sytuacja wyglądała o tyle groźnie, że zadymiony został cały parking. Włączyły się czujki alarmowe, a z głośników leciał komunikat wzywający do opuszczenia budynku.

- Najprawdopodobniej doszło do zwarcia elektrycznego w wentylatorze nawiewu. W rezultacie spaliła się cała kabina auta. Gdy przybyliśmy na miejsce pożar był już częściowo ugaszony, dogasiliśmy płonące auto z wykorzystaniem hydrantów wewnętrznych. Konieczna była ewakuacja parkingu podziemnego. Nie było takiej potrzeby w przypadku galerii, ponieważ dym się nie przedostawał do wnętrza centrum handlowego– mówi kpt. Arkadiusz Hopa z Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie, dowódca akcji.

komentarze (27)
Dodaj komentarz

Zastanowiło mnie jedno.. dlaczego w galeriach robią takie niskie wjazdy bo w razie jakiegoś większego pożaru lub znajdującego się w głębi parkingu to straż pożarna nie ma możliwości wjazdu do środka.

ten w niebieskim swetrze to moj tata emoji

Niech budują po 20m wysokie bo ty tak chcesz. Do domu te Ci straż ma wjechać?

A czy jest tam napisane, ze ja tak chce? Kłania się czytanie ze zrozumieniem emoji haha

Czego to czarny nie wymyśli żeby mieć chwile przerwy w pracy xd

Gadacie o mało ważnej sprawie kto jak się zachował itp 1:kazdy w tych czasach myślący racjonalnie wie co robić w razie po zaru 2:auto mogło zapalić się z 1000 przyczyn 3:to co mnie najbardziej ciekawi czy to właśnie nie było odwrócenie uwagi chciałbym wiedzieć który sklep miał największe straty przez to emoji

O proszę , nawet w takim zdarzeniu mamy internetowych mądrali, normalnie fachowce w każdej dziedzinie!!! A co drugi bystry jak Maćków kot, co świeczkę zjadł i po ciemku siedział...

Szkuda że mnie nie było. Nakrod bym w tym zamiszaniu hihi

Dyrektor galerii chyba bardzo dumny :-)

jakby jechal rowerem to by nic niestalo sie

Prawicowy przygłup !

Twoja stara zbiera pety po andrzeju walkie takie

Pan kapitan jest niestety w błędzie. Dym przedostał się do środka galerii i skutecznie utrudnił oddychanie pracownikom punktów znajdujących się przy ruchomych schodach. Żaden ze strażaków tego nie sprawdził. Większość już pracujących udała się na zewnątrz. Na szczęście nie trwało to długo a otwarcie przez obsługę okien dachowych szybko przywróciło do wnętrza świeże powietrze.

Pracownik galerii ... Dobrze byłoby wpuścić więcej powietrza od razu... gdy coś płonie... Powodzenia życzę z takim myśleniem. Alarm, nogi za pas się bierze... Jeżeli piszę niezrozumiałe... Gdy coś się pali i nie wiem gdzie, to lepiej okien nie otwierać, bo działa to tak jak dolewanie benzyny do ogniska... Ćwiczenia p.poż poza Tesco ktoś przechodził w galerii?

Gdy coś się pali... Palił się samochód na parkingu podziemnym , więc otworzenie oddymiaczy na terenie galerii to dobra decyzja . Nie masz pewnie pojęcia , że osoba w pożarze najczęściej ginie od zatrucia tlenkiem węgla. Ps Galeria przechodzi ćwiczenia ewakuacji razem z Tesco .

prostak jesteś

Tomi spokój bo kabel od Internetu wyciągnę.

Jak czujki włączyły alarm i pojawił się komunikat, że jest zagrożenie pożarowe, to się spier..la, a nie siedzi w środku. Pewnie błyskotliwy "pracownik galerii" przespał szkolenie stanowiskowe bhp!!!

Pod warunkiem, że taki się pojawił.. Jedynym 'alarmem' był komunikat z głośników o treści brzmiącej (mniej więcej) : W OBIEKCIE WYKRYTO ZAGROŻENIE, POMIESZCZENIE W KTÓRYM PAŃSTWO SIĘ ZNAJDUJECIE JEST BEZPIECZNE, PROSIMY POZOSTAĆ NA MIEJSCU I CZEKAĆ NA DALSZE INSTRUKCJE. Zgodnie z przepisami BHP, należało się stosować do komunikatu. Zatem Pańska kąśliwa uwaga jest lekko chybiona.

Brawo Ty. Widać, że z centralą P.POŻ miałeś tyle wspólnego , co nic. Nie przyszło Ci może na myśl , że pracownicy sklepów w razie ewakuacji biorą odpowiedzialność za klientów ? 

Każdy bierze odpowiedzialność za własne życie i zdrowie. Nie uczyli Cie w szkole, że najpierw trzeba ustalić czy samemu jest sie bezpiecznym, a później myśleć o innych?

Ty byś pewnie uciekł - brawo ty !

Brawo za odwagę i profesjonalizm

Brawo pracownicy Galerii

Widać że Andrzej wszystko tam poukładał

Brawo Blona

Jacek gasil też

dodaj komentarz
Czytaj także