Rejestracja i logowanie

Powstanie nowy kościół w Bełchatowie [FOTO]

Wydarzenia 25-03-2019 Autor: magjas/ Miasto Bełchatów Foto: archidiecezja łódzka; belchatow.pl
86

Mieszkańcy os. Olsztyńskiego i kilku pobliskich miejscowości będą mieli nowy kościół. W minioną niedzielę, 24 marca, plac pod budowę świątyni poświęcił arcybiskup Grzegorz Ryś.

Specjalnie na niedzielne uroczystości związane z poświęceniem placu, na którym wzniesiony zostanie już wkrótce nowy kościół, do Bełchatowa przybył metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś. Tę wyjątkową dla parafian mszę św. w koncelebrze z księdzem arcybiskupem odprawili ks. Antoni Pietras, proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, oraz ks. Zbigniew Zgoda, dziekan dekanatu bełchatowskiego.

Oprócz licznie przybyłych parafian w uroczystościach udział wzięli zaproszeni goście, a wśród nich: prezydent miasta Mariola Czechowska oraz wiceprezydenci Dariusz Matyśkiewicz i Łukasz Politański.

Najmłodsza parafia w Bełchatowie istnieje już blisko 12 lat. Dotychczas spotkania wiernych odbywały się w kaplicy przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki. Nowa świątynia

Obecnie wierni parafii gromadzą się w kaplicy, która została wzniesiona w 2005 roku przez ks. prał. Janusza Krakowiaka – proboszcza bełchatowskiej fary – jako kaplica dojazdowa. Kiedy jednak w 2007 roku ówczesny metropolita łódzki abp Władysław Ziółek powołał do istnienia parafię p.w. N.M.P. Nieustającej Pomocy, to wówczas pojawiły się plany wybudowania nowej dużej świątyni. Ta stanie na placu obok.

- Nowy trzynawowy kościół został zaprojektowany przez inżyniera Tadeusza Kędziaka przy współpracy z inż. Tomaszem Jędraszkiem – tłumaczy ks. Antoni Pietras, który proboszczem parafii jest od samego początku jej istnienia . – Na 500 metrach kwadratowych powierzchni świątyni znajdzie się ołtarz główny i dwa mniejsze ołtarze boczne. Konfesjonały i ławki oraz nad wejściem głównym do kościoła chór i organy. Czas budowy nowej świątyni szacowany jest na około 8 lat. – dodaje

- Stąd chcemy czerpać sens dla naszego życia, dla naszej pracy, naszego odpoczynku, dla wszystkiego, co kochamy - powiedział abp. Grzegorz Ryś, dokonując aktu poświęcenia placu pod budowę świątyni.

W kościele przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki spotykają się mieszkańcy bełchatowskiego osiedla Olsztyńskie oraz pobliskich miejscowości: Dobrzelowa, Helenowa, Myszaków i Niedyszyny. Prace przy budowie nowego kościoła rozpoczęto od wytyczenia terenu planowanych robót.

 

komentarze (86)
Dodaj komentarz

CZY TO JEST NORMALNE JAK DOROŚLI LUDZIE WIERZĄ W BAJKI MÓWIĄ DO OBRAZKÓW DO FIGUREK - A NAJLEPSZE JEST TO ŻE ROBIĄ TO CO IM KAŻE - FACET UBRANY W SUKIENKĘ NA GŁOWIE JAKIEŚ DZIWACZNE CZAPECZKI ,PIERŚCIONECZKI NA PALCACH I DOBIERA SIĘ DO DZIECI . hahahahaha .

W całej Europie kościoły są zamykane bo coraz mniej ludzi daje się już nabierać na te bajki, a w Bełchatowie ciągle mało. Nic dziwnego, że to miasto się wyludnia.

Zamykają się kościoły a otwierają się meczety, i miłośnicy kóz się plewią jak chwast, a takiej babci z balkonikiem nie słyszałem żeby w imię Jezusa sie wystrzeliła w kosmos

Uważam, że to kretyński pomysł. emoji

Ale tam już jest kościół !!! No i zaplecze kuchenne jakie sobie proboszcz zbudował !! najwieksza chata na dzielni emoji emoji

Chodzi o to aby zbierać, a nie zebrać i skończyć zbieranie

Brawl brawo

Dobrze niewierzacy zazdroszcza Bog zwyciezyl

Prawdziwy Daniel...

Super jestem za Kosciolem

A co tam robisz?

Dobrze dla katolikow

B dobry I icjatywa

b trany koearz

Trzeba będzie dzieci w domu pozamykać.

a co ma byc pedofilska para teczowa lgbt? kiedy to bedzie? tez musze swoje pozamykac by te homosie nic im niezrobiły

Tak skromnie tylko "kościół" miałem nadzieję że sanktuarium Matki Boskiej Bełchatowskiej tam powstanie.

Uwaga ! "Tolerancyjny" Henio paja jadem nienawiści, do inaczej myślących tak wygląda miłość rzymskiego katolika, a może ci się Henio palenie na stosach marzą ?

Ja widzę, że to nie Henio tylko Ty najpierw zaczynasz obrażać czyjeś poglądy a jak ktoś Ci konkretnie odpowie to zaczynasz krzyczeć o pluciu jadem i mowie nienawiści. Schetyna rzucił hasło dla idiotow i się widać rozniosło. Taka to sprawiedliwość kolorowych z nowoczesnej , że jeśli On Ci naubliza to jest wyrażenie swoich poglądów a Ty Im odpowiesz to wtedy już jest mowa nienawisci. Kto się zgadza ?

Widocznie dostał dodatkową porcje ryżu.

Niestety jeszcze nie rozwiedziony ale przecież im wszystko wolno-katolicka rodzina przymknie oko na wszystko....prawda?

A ty wiesz z kim sypia twoja żona,kiedy ciężko pracujesz. Podobno małżonek dowiaduje się ostatniemoji trefnisiuemoji

Różnica jest taka ,że nie stoję w pierwszym szeregu....tak jak pierwsza dama...

Już się nie POdoba przegniłym nienawiścią lewakom, ateistom bez krzty sumienia, już ich pali ogień Boży nawet przez komputer/internet nie mogą znieść religii, wiary hahah. "Stąd chcemy czerpać sens dla naszego życia, dla naszej pracy, naszego odpoczynku, dla wszystkiego, co kochamy" - powiedział abp. Grzegorz Ryś, dokonując aktu poświęcenia placu pod budowę świątyni - piękne słowa ale lewactwo ateistyczne z koalicji udające Nowoczesność POstępowość Europejskość już dostaje konwulsji na takie słowa, piana im leci z ust. Zabraniają mówić ludziom o swej religijności, ale na potęgę afiszują się ze swą seksualnością( LGBT) . To, co od początku istnienia ludzkości w każdej kulturze było tabu (seks w zaciszu domu) , teraz staje się hasłem na sztandarach (chcą nauczać seksu 4 latki sic) !!. To zaś, co zawsze budowało tożsamość każdej społeczności (religia, naród, historia), jest usuwane z przestrzeni publicznej i traktowane jako zacofanie jako zagrożenie. LGBT to organizacja popierająca, wspomagająca ludziom których należałoby leczyć. Ludzi skupionych wokół lewactwa prezentowanego u nas przez opozycje, PO, KO, KE, N , sld, razem, zielonych, psl, wiosne należałoby poddać leczeniu, bo są to osoby chore, chore z nienawiści i przede wszystkim NIETOLERANCYJNE!

pierdu, pierdu, Heniu...

Znowu leki bez zgody lekarzy odstawione.

i juz rydzyk raczki zaciera emoji

Bardzo dobry pomysł brawo ten Kościół jest zbyt maly

Tym co nie pasuje kościół, to może synagogę postawić?

Może wreszcie Chrystus miałby gdzie się modlić.

Przecież jedna remiza już jest na olsztyńskim!

A czy to będzie kościół dla gejów bo już tęsknię

PODAĆ MI TU AUTORA WIZUALIZACJI

BEZ KOMENTARZA!

A co z pomnikiem JP2 widocznym z kosmosu?

Parafianie muszą być wniebowzięci skoro będą płacić za budowę przez najbliższe osiem lat.

Wspaniała wiadomość

Byloby o wiele lepiej postawic nowe przedszkole,szkole, żlobek czy basen odkryty cos dla spoleczenstwa pozytecznego niż kolejny kościol po co to komu i na co żeby miec nowa siedzibe zbierania kasy dla księżulkow ich zachcianek i jednego wielkiego burd....a ,szkoda gadac dla mnie to jakas masakra wyrzucac pieniadze w bloto

to kosciol ma stawiac takie rzeczy na swojej ziemi za swoje pieniadze? kosciol powstaje w tej samej parafi nie nowej, na terenie parafi obok plebani i kaplicy ktora jest za MAŁA! wiec co ci do tego ateistko? po za tym basen odkryty w belchatowie to pomysłidiotyczny skretynialy i po prostu bez sesnu jak chcesz to wybuduj sobie za miliony basen odkryty na swojej dzialce i utrzymuj go przez CAŁY ROK podczas gdy korzystać z niego da sie max 30 dni w roku! szkoła mówisz? wszędzie sie likwiduje szkoly bo jest niz demograficzny nie dawno w belchatowie ZLIKWIDOWANO szkole bo nie ma młodzieży a ty chcesz szkole budować really ? 

Plebany biorą taką kasę za pogrzeby,śluby,chrzty itd. to niech stawiają za swoje pieniądze te kościoły a nie chałupy sobie po wsiach stawiać dla swoich konkubin i dzieci.Po co jezdzić do bloku na Binków jak można na wieś do swojej rezydencji jechać i się gzi...ć.

PiS twierdzi, że to niż tylko zaniedbania w polityce socjalnej

pis mówił w tym kontekście o malutkich miejscowościach albo obrzeżach miast gdzie cwele z po i psl polikwidowali szkoły bo im sie "nie opłacało" chodzi głownie owsie i dzieciaki muszą dojeżdżać kilometry a u nas w takim belchatowie likwidacja np szkoły przy czyżewskiego (podstawowka, gimnazjum liceum) byl jak najbardziej rozsądna bo dzieciakow jest znacznie mniej! i budowanie szkoły w belchatowie to taki sam debilizm jak basen otwarty ale za to np likwidacja podstawowki w Dobiecinie to s****ysynstwo i to chodziło pisowi pajacu

Jedyne o co chodziło pisowi to można określić tkm i po nas choćby potop. Już nawet łgarz Morawiecki otwartym tekstem nadaje, że budżet nie jest z gumy. Już nikt nie chce dawać im pożyczek. Już nawet chiński oddział parabanku nie jest zainteresowany.

Ja się modlę w domu. Bóg jest wszędzie.Włączam sobie mszę w tv,zapalam świeczkę i już. Do spowiedzi i komunii chodzę na Wielkanoc i Boże Narodzenie i to starczy. A i przy okazji dwa złote na tace dam,ale broń Boże więcej. Rozpuszczać plebanów nie ma co.Skromność to Najważniejsze.

w domu to se możesz gruche strzepac

Raczej kapucyna.

A co bedzie z kaplica?

Dyskotekę albo galerię zrobią

Zrobić msze co godzina i się wierni pomieszczą w tym kościele, plebanie też w ch.j wypasiona postawili srają kasą,to może postawią kościół,ale na ŁAWKI to znowu nie starczy piniążków. hihihi

Pinć groszy nie dam na wybudowanie tego kościoła,choć to mój rejon.Ławek w tym nie zrobili,bo chyba kasy nie mieli,klęczy się na zimnych płytach.Chodzę do starego kościoła na Kościuszki, cieplutko ,organista pięknie śpiewa aż chce się iść. Ale jak się kościół buduje to przy okazji można sobie domek w Szczercowie postawić. hihihi.

Lepiej parking na dolnośląskim pod 315 wybudować bo miejsce jest tylko w niedzielę jak miejscowe sznury jadą na wieś na godzinę po kartofle do babki xd

Na Sycylii jest miasteczko, bodajże Erice, gdzie kościołów czynnych siedem. Kilka klasztorów, katedry. I jeden ksiądz, który to wszystko musiał obsłużyć.

Rzeczywiście, jest taka sytuacja w tym miasteczku. Widziałam. W każdym kościele jest odprawiana jedna msza. Każdego dnia w innym. I jeden ksiądz do posługi.

opamiętajcie się ludzie , są pieniądze to niech kościół budynki stawia.... tylko niech przymusowo do do kościoła ludzi na postronkach nie przyprowadzają... jak w wierszyku z dzieciństwa. A byliście w kościele na piwie? Ja byłem w Anglii-wiernych nie było więc trzeba dla budynku zastosowanie znaleźć.

jak są pieniądze to dlaczego ławek nie ma! Ty się opamiętaj i zimno w tym kościele jak chole.ra.

„W mieście (gród, ziemstwo trzymało albowiem Stare zamczysko, pustoty ohyda) Były trzy karczmy, bram cztery ułomki, Klasztorów dziewięć i gdzieniegdzie domki.” Tak pisał biskup Ignacy Krasicki w Monachomachii. I pomyśleć, że to była lektura szkolna...

A dla mnie to jest wogole bez sensu... Po kiego jest potrzebny kolejny kościół?? Jak tak to gmina kasy nie ma... Ale na to jest...

no znajdzie sie cohociaz jeden z ułamkiem mózgu ktory Powie co to za gmina ktora pieniedzy nie ma buduje nowy kosciol? znajdzie sie chociaz jeden? 20 minusow wiec prosze o odpowiedz co za gmina bez pieniedzy buduje nowy kosciol?

o czym ty pierdzielisz POmylencu? jaka gmina? co ty za klej wąchasz?

Pozdrawiam nawiedzona bebe siedząca w 1 ławce i przy okazji obgadujac wszystkich i lizaca **** proboszczowi xD

Poziom wykonania tej wizualizacji woła o pomstę do nieba

Bardzo dobrze że będzie wybudowany .Ta kaplica nie zbyt ciasna.

Jak wygra lewactwo , koalicja wiosna to dzieci beda oddawane w rece 2 homo czyli pedofilów, a kazdy kto zgłosi sprzeciw bedzie wsadzany do wiezienia!!! tak powiedział przy****s czaskowskiego i wczoraj przy****s biedronka z wiosny powiedzial ze beda wsadzać ludzi do więżenia za to ze ktos uważa iz małżeństwo powinno byc miedzy kobieta i mężczyzna w kościele! wiec wole 100 kościołów niż lewactwo z po, n sld wiosny miało by rządzić i ustanawiać swoje chore prawa!

Niech zatem ksiezulkom prowadzaja

Potrzeba nowch parafi, bo gdzieś trzeba przenosić pedofilów w sutannach.

Święta racja

Mało tego, po oby stronach mojego domu są wolne działki. Może by tak tam z każdej strony walnąć po kapliczce?

Daj sobie spokój z tą budowá nikt ci później chałupy przy kościele nie kupi

Tylko ciemnota chodzi do kościoła. Ch*j wie po co.

Ch... wie po co to się pewnie Twoja stara zastanawia po co Cię urodziła. Co Cię **** boli ? Nie masz ochoty to nie chodź. Nikt nikogo nie zmusza.

To się go zapytaj , może ci odpowie

No i proszę ciemnota mnie zminusowala. Jak chcecie to ja was wyspowiadam i wypowiem wam kilka czarujacych historyjek. A co... czym ja się różnie od "KSIĘDZA"?

Ch*j wie czemu twoja stara cie nie wyskrobała

Jako wierny parafianin wychodzę na przeciw z propozycją żeby na tym terenie z 7 kościółków postawić, a co. Na każdy dzień tygodnia w innym żeby msze odprawiano. Cudownie emoji

Nie ma na co pieniędzy już wydawać znowu? Lepiej na biedne dzieci i bezdomnych by przeznaczyć i ustawić w całym mieście dystrybutory do wrzucania żywności, pampersow i innych rzeczy. .. Kolejne Miasto Rydzyka.

h.j ci do tego, nie z twoich pieniędzy będzie budowany oj NIE

A z czyich?

Jesteś PO prostu głupia

Jeszcze mało najlepiej na każdej ulicy

h.j ci do tego, nie z twoich pieniędzy będzie budowany oj NIE

Bełchatów - miasto biedronek i kościołów

raczej aptek i banków

lewacki hejt za 3..2..1...

bozydar czy listonoszodar bądź sasiadodar.

dodaj komentarz
Czytaj także