Rejestracja i logowanie

Powstanie nowa droga w Bełchatowie. Czy rozwiąże problem korków w tej części miasta?

Wydarzenia 10-09-2020 Autor: Greg
53
Powstanie nowa droga w Bełchatowie. Czy rozwiąże problem korków w tej części miasta?

Magistrat planuje wybudować nową drogę w ścisłym centrum miasta. Planowana jezdnia połączy ze sobą ulice Kopeckiego i Okrzei. Czy nowy skrót przez tereny w okolicach targowiska rozładuje chociaż część zakorkowanych ulic w tej części Bełchatowa?

Kierowcy stojący w korkach na ulicy Wojska Polskiego, Armii Krajowej czy ulicy Pileckiego już niebawem będą mogli skorzystać… z nowego skrótu. Miasto przygotowuje się do budowy drogi, która ma znacznie poprawić komunikację w tej części Bełchatowa. Magistrat złożył już do bełchatowskiego starostwa wniosek w sprawie wydania decyzji o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Chodzi o budowę jezdni na odcinku od niedawno powstałej ulicy Kopeckiego do Okrzei.

- Zgodnie z opracowaną dokumentacją projektowo-kosztorysową zakres obejmuje budowę drogi gminnej na odcinku od ul. Kopeckiego do ul. Okrzei, łącznie z rozbudową włączenia w ul. Okrzei – mówi Aleksandra Duda-Andrzejewska z bełchatowskiego magistratu.

Nowa jezdnia będzie biegła przez nieużytki pomiędzy miejskim targowiskiem a osiedlem Okrzei. Mam mieć ponad pół kilometra długości. Projekt przewiduje budowę jezdni o zmiennej szerokości od 6 do 8 metrów, mostu na rzece Rakówce oraz obustronnych chodników. Nowa droga będzie miała też oświetlenie, odwodnienie wraz z siecią wodociągową, kanalizacją sanitarną i deszczową, a także ścieżkę rowerową w obrębie ulicy Okrzei. Którędy dokładnie zostanie wytyczona jezdnia? Projekt przewiduje, że będzie ona biegła przez tereny pomiędzy Bełchatowską Spółdzielnią Mieszkaniową a placem zabaw (tzw. statek piracki) oraz boiskami w pobliżu osiedla Słonecznego. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 6,5 mln zł.

- Łącznik, który ma powstać, z pewnością usprawni komunikację pomiędzy osiedlami, a także w pobliżu targowiska miejskiego – mówi Aleksandra Duda-Andrzejewska.

Kiedy inwestycja może się rozpocząć? Najwcześniej w 2021 roku, po uchwaleniu budżetu miasta na przyszły rok. 

 

 

komentarze (53)
Dodaj komentarz

ale dzbany debilne tu zyja jak czytam te rzygowiny zwane komentarzami problemem to jestescie wy sami mieszkancy debile wiecznie roszczeniowe najmadrzejsze kiopalnioki elektrownioki z binkowa do kaufa jezdza autem z przytorza dio lidla jezdza autem a potem placza ze sa korki jurwa z jakimi mułami jak zyje

@Do wszystkich i innych zabłąkanych urzędasów: Powiem krótko wprost: BAJKI MITOMAńskie, jak to zwykle u autochtonów. Plany 40 lat temu (a w rzeczywistości około 50)? Proszę bardzo, ale niestety w bardzo wielkim syntetycznym skrócie. Miasto Bełchatów (centrum) to osiedle Dolnośląska (nazwa dla uczczenia autorki), supernowoczesne, kompletne, około 30-to tysięczne centrum w kształcie architektonicznym estakad stopniowanych, z wieżowcami w centrum, aż do jednopiętrowych na obrzeżach. Projekt ten zdobył jedną z głównych nagród w prestiżowym konkursie krajowym i po realizacji miał szanse nagrody na europejskim forum architektonicznym. Makieta projektu była jeszcze eksponowana w Pałacu Kultury i Nauki - lata 90-te. Stary Bełchatów planowano zastąpić nową zabudową usługowo mieszkaniową w części. Łąki nad Rakówką to duży przyrodniczy park miejski ze strefami wypoczynku i rekreacji. Zabudowa jednorodzinna tylko w kierunku zachodnim pomiędzy ulicą Lipową, Nowym Światem i Zamościem. Na wschód od rzeki strefa przemysłowa z dużą oczyszczalnią, zakładami produkcyjnymi i uciążliwymi z różnych powodów dla miasta. Duży dworzec autobusowy i kolejowy dla połączenia Piotrków Trybunalski - Wrocław, skomunikowane dwujezdniową (dwupasmową) ulicą Wojska Polskiego. Żadnych osiedli mieszkalnych w strefie 500m od ujęcia wody Myszaki dla jego bezpieczeństwa. I jeszcze wiele innych rozwiązań tworzących prawdziwe miasto, a nie współczesną wsiową wersję koszar sypialnych. Projekt miał pełne wsparcie finansowe, lecz brak wsparcia na szczeblu władz województwa łódzkiego i piotrkowskiego zakończył się zabraniem przez te władze ponad 70% środków finansowania Bełchatowskiej inwestycji (urzędniczy rodzaj kradzieży). To co widzisz dzisiaj, to nie jest żadne planowanie, to skutek anarchii, niekompetencji, korupcji i grabieży Bełchatowa... Syn współautora projektu Bełchatów.

przeczytałęm twoje wypociny wymiociny i ci powiem jedni jestes uposledzonym debilem bo nie rozumiesz nie rozrozniasz pojecia roznicy miedzy urzednikiem a politykiem bez odezewu dzbanie

Ale inteligent - ortograficzny analfabeta

Ten pomysł, i ta nowo projektowana droga, czy może ulica, nie rozwiąże problemu komunikacyjnego w tym miejscu, gdzie jest problem. Myślę, że przejście podziemne, w tym punkcie miasta, znacznie ułatwiło by ruch samochodowy, i taniej by kosztowało... ...tak się robi na świecie, w dużych i małych miejscowościach.. ...i między miejscowościami także.

Tak realnie to nie "włodarze nie myślą", lecz to wy mieszkańcy Bełchatowa macie trociny w głowach, bo najpierw wybieracie dno, a później udajecie że to oni... Takie postawy cechują ludzi mało inteligentnych z niską świadomością i wiedza ogólną. Krótko! Wdziały gały co na stanowiska wybierały. Teraz jest żniwo dna...

Poszukiwany żołnierz wyklęty. Koniecznie niezwiązany z naszym regionem. Trzeba nazwę tej drodze nadać.

Wow, w końcu!!! Super. Nie trzeba będzie się pchać z Okrzei przez centrum lub dookoła obwodnicą. Super pomysł!!!

Kolejny most to super opcja

Może włodarze w końcu zainteresowali się ulicą Kwiatową?

Ja wiem kiedy się zainteresują. To przecież proste. Sprawdź kiedy najbliższe wybory samorządowe i od tej daty odejmij jakiś miesiąc. Ale nie licz na to, że po wyborach będzie remont.

Dobrze byłoby połączyć jakoś parking Lidla na przytorzu z samym osiedlem, żeby nie było potrzeby wyjeżdżać na zakorkowanego Wyszyńskiego.

wlasnie to jest problem tacy debile jak ty dlatego to miasto jest zakokrowane mieszkasz na porzytorzu i dio lidla autem ****j ezdzisz cwelu?> przez takich debili miasto jest zapchane co to nózek nie masz ma piechot

To teren prywatny wiec pisac do lidla trzeba ...

Możesz iść na pieszo do sklepu. Bedzie bliżej i szybciej.

iść na pieszo... ...a tyś myślał, żeś Polak jest?

Albo mi się wydaje, albo deweloper z osiedla nad rakówką dobrze sypnął groszem komu trzeba....

Kto ważny mieszka przy Kopeckiego, że tak mu budują drogi?

A kiedy rozładują korki na Czaplinieckiej .Bo przejazd tą ulicą to porażka .

korki, mają w mózgach, zarządzający Bełchatowem... ...genetyczny błąd u tubylców, widoczny na każdym kroku...

niech naprawią drogi w centrum miasta.

Ulica przez plac zabaw i tereny zielone? Brawo Pani Prezydent, brawo radni. Może pracownicy magistratu powinni wyjść na spacer i zobaczyć gdzie chcą prowadzić tą drogę? Dość idiotyczny pomysł podobnie jak rewitalizacja Parku Wolności, gdzie powycinali drzewa a posadzili krzaki za kilka milionów. Aha to chyba o to właśnie chodzi... człowiek głupi nie wie jak się robi interesy na miliony.

drzew się nie wycina... ...drzewa się przesadza ..ale skąd mają to wiedzieć mieszkańcy Bełchatowa? https://www.youtube.com/watch?v=hyGznkp1PYk

zbudujcie zakłady pracy a nie głupią drogę po nic

Jak to ma wyglądać??? ...jak to ma działać???

Tunel tam zrobić i będą nadal tereny zielone i przejazd będzie i młodzież będzie miała gdzie pić ,palić szlugi i emeryci będą mogli nadal wprowadzać psy i produkować nawóz do tej zieleni i cała forsę z budżetu niech wywalą to przez kolejne parę lat będzie spokój z takimi pomysłami.

Co za poroniony pomysł. Ta inwestycja wraz z mostem nad rzeką to gigantyczny koszt. Zupełna strata pieniedzy, zwłaszcza, że ma powstać wschodnia obwodnica Bełchatowa. Czy naprawdę włodarze tego miasta już zupełnie nie myślą?

Dla mnie jako mieszkanca kierowcy to zajebista rzecz na ktora czekalem bardzo dlugo

W tej części Bełchatowa nie ma korków bo ani ulica kopeckiego ani okrzei nie jest zakorkowana ta pseudo droga tylko zniszczy tereny zielone rekreacyjne nad rakówką z których korzystają mieszkańcy okrzei i słonecznego!

Przy Targowisku Miejskim już są tak zapchane chodniki że trzeba chodzić ulicą , coś strasznego . Natomiast ludzie z Okrzei przejdą sobie pieszo tych parę kroków i nie będą zapychać tego miejsca . 

Ludzie z okrzei mają chodnik pieszo rowerowy na targowisko nie potrzeba tam żadnej drogi. A pozatym na targowisko przychodzi coraz mniej klientów to nie lata 90 XX wieku że były tłumy na targowisku. Teraz emeryty wolą zagraniczne markety!

Kiedys bedzie market na targowisku, np. makro

Ciekawe komu ta droga coś odciąży....

po co ta droga.... jak jeszcze 15-20 lat może i zamkną elektrownię i kopalnie , i komu ta droga ? przecież większość tutaj piszących cieszy się że nie będzie już "kopalnioków" i "elektroników" , słabe jest to narzekanie że w mieście coś się dzieje , a jednak źle i nie dobrze jak się nic nie robi emoji

Tak samo usprawni komunikację i rozładuje korki jak to super rondo koło Lidla

Remontujcie istniejące ulice i drogi!!!

Kochana Redakcjo, mozna prosić o jakiś szkic lub wycinek z projektu z dokładna lokalizacją ?

PRZECIERZ PISZE PRZETNĄ PLAC ZABAW ŚCIEŻKE PIESZO ROWEROWĄ I SIŁOWNIE I WYBUDUJĄ PSEUDO DROGE DLA LENII W SAMOCHODACH I ZABETONUJĄ WSZYSTKO.

I ta pseudo droga będzie przebiegała koło placu zabaw i siłowni koło osiedla słonecznego i okrzei na którym bawią się dzieci i ćwiczą seniorzy. Chyba kogoś porąbało !

Jak to jest w tym mieście, że wszystko się buduje od końca? Ta droga była w planach już prawie czterdzieści lat temu. Teraz będzie marudzenie, że osiedle odcinają od terenów zielonych i drogę budują prawie na placu zabaw.

@Janek 14:12, 10.09.2020 i inni zabłakani: Powiem krótko wprost: BAJKI MITOMANA, jak to zwykle u autochtonów. Plany 40 lat temu (a w rzeczywistości około 50)? Proszę bardzo, ale niestety w bardzo wielkim syntetycznym skrócie. Miasto Bełchatów (centrum) to osiedle Dolnośląska (nazwa dla uczczenia autorki), supernowoczesne, kompletne, około 30-to tysięczne centrum w kształcie architektonicznym estakad stopniowanych, z wieżowcami w centrum, aż do jednopiętrowych na obrzeżach. Projekt ten zdobył jedną z głównych nagród w prestiżowym konkursie krajowym i po realizacji miał szanse nagrody na europejskim forum architektonicznym. Makieta projektu była jeszcze eksponowana w Pałacu Kultury i Nauki - lata 90-te. Stary Bełchatów planowano zastąpić nową zabudową usługowo mieszkaniową w części. Łąki nad Rakówką to duży przyrodniczy park miejski ze strefami wypoczynku i rekreacji. Zabudowa jednorodzinna tylko w kierunku zachodnim pomiędzy ulicą Lipową, Nowym Światem i Zamościem. Na wschód od rzeki strefa przemysłowa z dużą oczyszczalnią, zakładami produkcyjnymi i uciążliwymi z różnych powodów dla miasta. Duży dworzec autobusowy i kolejowy dla połączenia Piotrków Trybunalski - Wrocław, skomunikowane dwujezdniową (dwupasmową) ulicą Wojska Polskiego. Żadnych osiedli mieszkalnych w strefie 500m od ujęcia wody Myszaki dla jego bezpieczeństwa. I jeszcze wiele innych rozwiązań tworzących prawdziwe miasto, a nie współczesną wsiową wersję koszar sypialnych. Projekt miał pełne wsparcie finansowe, lecz brak wsparcia na szczeblu władz województwa łódzkiego i piotrkowskiego zakończył się zabraniem przez te władze ponad 70% środków finansowania Bełchatowskiej inwestycji (urzędniczy rodzaj kradzieży). To co widzisz dzisiaj, to nie jest żadne planowanie, to skutek anarchii, niekompetencji, korupcji i grabieży Bełchatowa... Syn współautora projektu Bełchatów.

Panie Janek..planować to można wszystko można na kartce papieru zapisać drogi,metro,lotnisko a nawet port morski a co tam : D tylko skąd na to środki? Wydaje mi się że pieniądze wydane na to planowanie i urzędników to stracone pieniądze ps.najłatwiej wydaje się cudze pieniądze a to już nasza władza rządowa ,samorządowa potrafi patrz..pomniki,parki, Aqua parku,teatry,wybory do sejmu ,które to się nie odbyły emoji

rząd nie ma tu nic do gadania... ..oni nawet nie wiedzą gdzie jest Bełchatów, a co dopiero plac zabaw nad Rakówka... ...to samorządowcy.. ...oni mają jakieś intereSIKI ...a raczej jakiś problem genetyczny, zwany niepełnosprawnością intelektualną.

Wtedy pieniądze były na inwestycje i inne budowy. Tych potrzebnych rzeczy, a nie ozdobników za dużą kasę. A planowano kompleksowo, a nie: coś tam zbudujemy, tylko pomyślmy jak to upchnąć wśród istniejących budynków i dróg. W międzyczasie zmienił się ustrój i co zdążyli zrobić, to zdążyli.

Kiedyś to planowano plany 5letnie,10 letnie a jakże emoji towarzysze pomożecie ? Noemoji

To pokaż te plany że tam miała być droga sprzed 40 lat!

Idź sobie do urzędu. Wszystko leży w archiwum.

Czterdzieści lat temu to ta droga na planach miała łączyć Wojska Polskiego ze Staszica, ale pozmieniały się plany zagospodarowania i na obu końcach stoją teraz domki.

Za 10 lat Bełchatów tak się wyludni że problem korków sam zniknie

Bardzo potrzebna inwestycja. Oby jak najszybciej powstała.

Dać skrót od "Energetyka" do al. Włókniarzy

Jedyny sensowny komentarz tutaj

Czekamy na realizację emoji

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także