Rejestracja i logowanie

Posłanka Janowska oczekuje surowych kar za takie wizyty na terenie elektrowni. Co na to Ziobro i Morawiecki?

Wydarzenia 09-10-2019 Autor: Emste
110

Posłanka Małgorzata Janowska odczytała na konferencji prasowej list, jaki wysłała do premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Zwraca w nim uwagę na potrzebę zaostrzenia kar wobec działaczy organizacji takich jak Greenpeace, którzy swoimi protestami utrudniają działalność państwowych spółek i stwarzają realne zagrożenie dla bezpieczeństwa obiektów strategicznych. Wspomniała tu o zeszłorocznej sytuacji, gdy aktywiści wtargnęli na komin Elektrowni Bełchatów, powodując m.in. zwolnienia pracowników.

 

Na wtorkowej konferencji (8.10) poseł Małgorzata Janowska mówiła o zagrożeniach związanych z działaniami organizacji takich jak Greenpeace. Reprezentantka Prawa i Sprawiedliwości wskazywała na sytuację z 27 listopada ubiegłego roku, kiedy to aktywiści wtargnęli na teren Elektrowni Bełchatów, podszywając się pod pracowników jednej ze spółek. Następnie spędzili dwa dni na chłodni kominowej, paraliżując pracę zakładu oraz angażując spore zastępy mundurowych z całego województwa. Co ciekawe, żadna z służb ochrony czy policji nie użyła środków siłowych. Akcję zakończyła dopiero decyzja samych protestujących, którzy z własnej woli zeszli z komina.

Janowska wskazywała, że nie może być zgody na tego rodzaju działalność. Mówiła o brakach w systemie karnym. Osoby, które wtargnęły na teren zamknięty, zostały ukarane z art. 193 KK, który mówi o naruszeniu miru domowego, co finalnie wiązało się ze sprawą sądową i niezbyt wysoką karą finansową. Posłanka wskazuje, że taki brak konsekwencji karnej może zachęcić do działania nawet grupy terrorystyczne. Stąd właśnie pismo skierowane do premiera i ministra, w którym zwraca się z prośbą o podjęcie niezbędnych kroków legislacyjnych, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracy strategicznych obiektów infrastruktury państwa. Małgorzata Janowska zaznacz, że wyraźne zaostrzenie kar może skutecznie odstraszyć aktywistów od podejmowania działań takich, jak zeszłoroczna akcja na kominie chłodni.

Podczas konferencji polityk PiS zwracała uwagę na problemy, jakie wywołała w elektrowni akcja protestacyjna. 

- Spowodowało to zakłócenia w pracy całej elektrowni, spowodowało też zwolnienia pracowników  spółki  – podkreślała Janowska.

Posłanka informuje, że pismo zostało wysłane już we wtorek, a na odpowiedź liczy w ciągu najbliższych tygodni.

 

komentarze (110)
Dodaj komentarz

Gdzie umowa na GKS? MIała być w tym tygodniu. Oszustwo polityczne???????

„Kara jest prześmiewcza, ze swej strony uważam, insfastruktura, straty finansynowe, około dwadzieścia procent, dokładnie, majom 2 tygodnie, prowadzenie podobnych metod wojny hybrydowej, grupa rozpoczęli protest,, pismo zostało wysłane poprzez system, który nam to umożliwia,,chciałabym pozostać w tajemnicy, te osoby nie czujom się, że nie mogą wchodzić na ten komin”. Serio??? To szczyt możliwości bełchatowskiego PiS-u???

A co zrobicie jak Sandra pójdzie na urlop? Ja nie wiem to Was zaboli. Oj zaboli...

Elektrownia jest obiektem strategicznym. W państwach szanujących się, do terrorystów się strzela jak do kaczek. Kiedy zaczną i nasi ochroniarze? Po odstrzale 2-3 reszta się rozbiegnie i problem się skończy.

Aby reagować adekwatnie do sytuacji pracownicy ochrony i policja muszą mieć podstawę prawną. Teraz to jest zakłócenie miru domowego emoji czyli przesłuchanie i do domciu. Czas to zmienić.

A skąd wiadomo czy to ekolodzy robiący na chłodni kupy do wiaderek czy terroryści z łafunkami wybuchowymi ??? Gdzie to wyczucie adekwatności ???

Ekoterrorysta = terrorysta

Pani trzymie to A4 jak jakieś diamenty. Gesty łapkami wytresowanie do granic możliwości.

Trzymaj się ciepło hejterku kiedyś i ty znajdziesz swoje miejsce na ziemi emoji

Rudzki nawet na stöjkowego do "prasy" sie złapał. Co za cap

Dawid no wejź nie świruj. Gdzieś tam polazł???

Nie pamietam abyśmy mieli kiedykolwiek tak aktywnego posła. Dobra robota pani Małgosiu.

emojiz kukiz15

No i jesteś w błędzie. Pani poseł startowała z listy K15 jako kandydat niezależny. Weszła do sejmu po tragicznej śmierci posła Wojcikowskiego. Ale nie wstąpiła do klubu Parlamentarnego K15. Powodem było to iż prawą ręką Kukiza w klubie był niejaki kryminalista Pitaś (tak kryminalista człowiek wielokrotnie skazany za czyny kryminalne) drugi powód to próba obalenia legalnie wybranego rzadu również przez K15. Pamiętne głosowanie w sali kolumnowe w którym uczestniczyło jedynie troje posłów z K15 poseł Wójcikowski i jeszcze dwie posłanki (cała trójka Republikanie). Właśnie z tymi paniami poseł janowska współtworzyła później koło republikańskie. Cóż wyglada na to że dzięki republikanom istnieje wciąż rząd PiS na złość alkoholika Kukiza z PSL i jego pomocnika kryminalisty Pitasia. Ale co ja wiem ty „bambi” pewnie wiesz lepiej. Trzymaj się ciepło

To kryminaliści i komuniści z Pisu jej nie przeszkadzają? No i oczywiście jest niezależna...

rycerzu na białym koniu - więcej luzu!

patataj patataj patataj.... jam ci jest emoji

Nie jest prawdą, że aktywiści podszyli się pod pracowników innej firmy, auto ze zbliżonym nazwą logo lokalnej firmy wjechało na teren niczym nie niepokojone, a osobnicy wewnątrz niezauważeni. Pani Poseł ma rację, iż radykalizacja i nieuchronność surowej kary da dodatkowy element odstraszający potencjalnych intruzów. Nie mnie jednak były propozycje skutecznych zabezpieczeń, które nie pozostały w kręgu zainteresowania.

Bez wątpienia zawodzący element dot. bezpieczeństwa należy wyeliminować lub wprowadzić wielostopniowość zabezpieczeń w przypadku kiedy zawodzi jeden element kolejne wykluczają zdarzenia przestępcze. Jeśli i to zawodzi na końcu procesu znajduje się niestety głowa Prezesa.. dajmy się wypowiedzieć w publicznej debacie Panu odpowiedzialnemu za ochraniane obiekty. Działanie takie musi być publiczne ze względu na to, że potencjalni przestępcy muszą wiedzieć z czym mają do czynienia co im grozi i że nie warto mieć już głupich myśli ... no chyba że nie zmieniło się nic i dalej można wjeżdżać wchodzić wyświetlać co i kiedy się chce.

Jak stanę na swoim polu i będę na twojej chałupie filmy wyświetlał to co mi zrobisz???

To stanę na swoim polu wyceluje w twoją chałupę i włąncze rozrzutnik ze świerzom przemianą materii tuczni takich jak ty

zakłócanie miru domowego ? emoji

Jeśli dobrze się domyślam to chodzi o prezesa elbestu jeśli tak to na pewno przyniosłoby to zamierzony efekt odstraszający intruzów tymbardziej że prezes to prawnik z dyplomem i wielkim doświadczeniem wszechobecnym eliksir dobrych i skutecznych rozwiązań

Ta znowu coś wynalazła żeby się pokazać przed wyborami.. To było w ubieglym roku... gdzieś byla kobito??

te popisowe wymyślanki na tydzień przed wyborami już mnie śmieszyć zaczynają

ile płacą tym z tyłu za statystowanie ? 

Nie sądź wszystkich, swoją miarą.

ktos tu sie boi i usuwa komentarze o premiach nagrodch i kim jestprezes elbest security prawda boli

Jak daje premie i nagrody to chyba dobry raczej z niego gość ? Chyba że sobie tylko ?

Premie nagrody dla swoich a na buty i szkolenia pieniędzy nie ma ???

Pani poseł jest Pani niewiarygodna Weszła pani do sejmu z ławki rezerwowej Od 3 lat obserwuje pani fotki z byłymi prezesami naszego zakładu. Pozwoliła pani ażeby pani koleżanki z jajeczna i radomska królowały w naszej firmie a teraz chce mi Oani pokazać ze myśli o Bełchatowie Trzeba było od początku a nie 2 dni przed wyborami Pozdrawiam ale nie tym razem

Sam jesteś niewiarygodny najbardziej aktywny poseł jakiego mieliśmy. Komisja VAT, Złoczew, Kleszczów, teraz GKS .... i wiele innych inicjatyw. Polecam profil na FB Pani Poseł. Nie zapominajmy również o osobistym poparciu Premiera Morawieckiego.

A to jajeczno to gdzie to jest ???

Przypominam że to ta Pani zmieniła partie w trakcie trwania kadencji....

Są tacy którzy trwają w tej samej latami. Tylko że przez te lata nie zrobili nic.

Podobno chce pobić w zmianie barw Rysia "Obatela" emoji

Bardzo totalitarna ta pani (panna ?) Janowska.

Rychło wczas.... glupiego to se poszukajcie na wiosne

Z ekowariatami inaczej się nie da emoji

Pani poseł GiEKSA to nie GKS. Gdzie kasa na klub.

No to się obudziła jaśnie posłanka. A gdzie była, jak po kominach i chłodniach łazili?

Polecam profil FB. Zamiast pisać bzdury zajrzyj.

Uczyła się przesłuchiwać.

Rok temu ekogłupki siedzieli na chłodni a ta teraz przed wyborami listy pisze w tej sprawie. Kurcze, jak Pani poseł będzie miała takie wyczucie czasu jak z tymi ekologami to Złoczew powstanie kiedy już elektrownię zamkną.

Kandencja Pani Poseł była zdecydowanie krótsza niż pozostałych, jednak zrobiła więcej niż niejeden poseł, który kadencje przespał. Dajcie się kobiecie wykazać w pełnym wymiarze - podjęła wiele ważnych inicjatyw, pomaga zwykłym ludziom i rożnym stowarzyszeniom. Dajmy jej kontynuować pracę, która nie polegała tylko na selfie w Sejmie. #JanowskaPosłemBełchatowian

Aż dziwne że do tej pory nikt na to nie wpadł. Te zatrzymania ekowariatow to była groteska. Przesłuchanie i do domciu.

2015 -Kukiz, 2019 -Pis, 2023 - Platforma Obywatelska. Wszystko dla Was kochani! To uczucie, gdy zawsze jesteś w sejmie - bezcenne!

Oj dyziu, podstarzały amancie, główka siwieje i inna część ciała szaleje,coo?

To jest dopiero zarzut ze ktoś przeszedł do ugrupowania które jako pierwsze realizuje obietnice wyborcze i ciężko pracuje dla regionu. Zawsze możesz zagłosować na kogoś innego. No właśnie a na kogo głosujesz ??

Które obietnice? Milion mieszkań? Milion samochodów elektrycznych? Wrak Tupolewa w Polsce? Tylko Rodzina na swoim święci triumfy.

500+, Reforma sądów, odebranie gigantycznych emerytur ubekom, redukcja długu publicznego, rozwój polskiej gospodarki i stawianie na rodzimy przemysł, powstrzymanie złodziejskiej reprywatyzacji, ruch bezwizowy do USA, wzmocnienie obecności wojsk amerykańskich w Polsce.......

Cha, cha,cha! 500+ wszystkie ceny w górę, sądy na telefon Ziobry, ubecy w Pis mają się znakomicie, dług publiczny rośnie (za 500+ zapłacą nasze wnuki), inwestycje w gospodarkę spadły do najniższego poziomu od lat, reprywatyzacja - sprzedaż zakładów w Mielcu, a nasz nowy, wielki brat sprzeda nas bez mrugnięcia okiem jak właśnie wydał na rzeź Kurdów, którzy pokonali Państwo Islamskie. Pani poseł ma bardzo szczytne cele. Myślałem, że idzie do sejmu żeby spłacić kredyty na Audi Q5 i BMW GT. Ale czy to moralne kupować auta od Niemców, którzy chcą zniszczyć Złoczew? I co to za lans na furę? Kubiak jeździ Clio. Prawdziwie ludzki pan.

Odstaw TVN bo ci szkodzi.

A co jest tutaj kłamstwem? Program Pis czy drogie fury małomiasteczkowej posłanki? O Pisowskich wtopach poczytasz w necie a oświadczenia majątkowe posłanki na stronie sejmu. Jak się dostanie, to w przyszłej kadencji Maybach?

Ale drama. Po dwudziestu latach pracy ktoś kupił używany samochód na raty. Może coś ciekawszego znajdziesz. No i nie zapominaj że to oświadczenie majątkowe obejmuje również współmałżonka.

Tylko TV Trwam. Zapisałem im mieszkanie. Za to pojadę na geotermie.

Zawsze głosuję na siebie.

Chwilunia !!! Za wtargnięcie na obiekt strategiczny są odpowiednie procedury !!! Jednostki wojskowe to też obiekty strategiczne i tam się inaczej załatwia takie sprawy , może warto wziąć przykład ?

Procedury wewnątrz firmy nie przekładają się na kodeks karny.

Janowska kłamczucha. Kiedy elektrownia będzie w gminie Bełchatów?

No Janowska tego nie dokona.

Po wyborach.

Gdzie pieniądze na GKS?

Jak to gdzie masz ? W PGE GiEKSA. Przecież wszystko było powiedziane na konferencji.

No właśnie, co tam robi Dawid?!

Abba Kofner myślał o zatruciu źródeł wody w powojennym Berlinie.

Dawid a co Ty tam robisz? A wiec to tak dostaje się prace....

Dawid pracuje w PGE już pod 3 lat drogi komentujacy..

A PIS rządzi od 4. Jest jeszcze sporo kadr do wymiany. Tzn. Dobrej Zmiany.

Brawo bardzo dobry pomysł ale należy iśc krok dalej za lewacki terroryzm KULA W ŁEB

A kiedy zniesienie przedawnienia za pedofilię? Paru pedofilów i współpracowników SB ma się świetnie mieszkając w pałacach biskupich.

Każdy wjedzie kto che na elektrownię wystarczy mieć napis betrans lepiej jest pilnowana siedziba spółki niż elektrownia czy kopalnia wydane kupę kasy na ogrodzenia placu węglowego i tak każdy wejdzie

Widocznie ktoś się czegoś boi i ma nie jedno do zatajenia skoro się tak zabezpiecza

Kibice Gieksy, chcecie kasę dla klubu? Właźcie na chłodnie lub komin!

Jak dostanie jeden z drugim kilka latek to następnym się odechce takich akcji, to zwykli terroryści.

Ta Pani wyskakuje z lodówki. emoji

A ten po lewej to czasem nie Karol Kostrzewa. Wczesniej liga polskich rodzin potem kukiz15 sam na niego glosowalem a teraz pis. Co robi chec wladzy z czlowieka

Całe szczęście ze w porę się wycofał z tego K15. Zawsze jednak możesz zagłosować na Pawełka K...... z PSL emoji

Już na niego nie głosuję. Odkąd przestał pić, to nie ten sam Paweł...

A wziął ze sobą do PSLu kryminalistę Pitasia ???

Zrobić porządek z tym niemieckim pseudo ekologami. PL to raptem 0,9 % emisji co2. Najwięksi emitenci to Chiny USA Indie Japonia Rosja i Niemcy to oni odpowiadają prawie za całą emisję co2. Może niech grynpic tam się wybierze. Osobiście polecam Rosję i Chiny.

to już jest jakaś desperacka próba wygrania wyborów XDDD

Bez takich akcji Greenpeace bełchatowscy głupcy dalej myśleliby, że z kominów to tylko perfuma leci i nie wiedzieli, że palą w domach węglem z Konga.

Niemiecki grynPIC jyz dawno się skompromitował. Biedni głupcy stali się organizacja na usługach niemieców.

Teraz ??? Jak wisieli na kominie to trzeba bylo sie udzielac.

Chyba chodzi o to żeby nie opłacało już in się tam wisieć.

Zainstalować armatki wodne, na koronie chłodni i przy drabinkach z czujnikami obciążeniowymi, żaden chuuuj z Greenpeace już tam nie wejdzie, można jeszcze pod prąd podłączyć ogrodzenie i święty spokój z eko-terrorystami.

Napisz jeszcze że ochrona siedzi na kominie

Taka jedna na kominie takiego jednego z krótkimi nóżkami w koszulce w krateczke...

Hehe dobre podobno to nie pierwszy raz ... przykładny ojciec rodziny

Wystarczyło zastosować proste skuteczne i niedrogie zabezpieczenia zaproponowane po oględzinach stanu infrastruktury dot. bezpieczeństwa obiektów, a które pozostały bez odpowiedzi. Więc pewnie nie bardzo to kogoś interesowało.

Gdzie umowa PGE z GKS?

Chyba PGE GiEKSA emoji

Bardzo dobrze zrobić porządek z niemieckimi terrorystami.

Ta Partia miała już swój czas , podziękuje . 

Teraz się obudziła? Gdzie była jak na kominach siedzieli? Co kampania potrafi zrobić masakra

Brawo Pani Poseł, życzę powodzenia w wyborach i kontynuowania dobrej pracy dla regionu :-)

Pani Janowska gdzie umowa z PGE dla GKS-u a wybory tuż tuż.

Ustawowo zmienić Greenpeace na organizację terrorystyczną tak jak jest i stosować środki jak do organizacji terrorystycznych.

Jak to się uaktywniła przed wyborami, wow !

No akurat Pani Janowska to była aktywna przez całą kadencję.

I jakie efekty tej aktywnosci? Co ze Złoczewem ? 

Zajrzyj na FB Pani Poseł. Zobaczysz co robiła.

Jak mogła być aktywna przez całą kadencję skoro do sejmu weszła dopiero w 2017 roku z powodu śmieci posła Wójcikowskiego. Jedynym czym się wsławiła to szybki transfer z Kukiza do PiSu. Polityczna Prost...... I tyle w temacie. Popełniłem raz błąd głosując na nią i więcej tego błędu nie zrobię

i cale szczęście że wyszła z tego tworu gdzie, strukturami zarządzał kryminalista a antysystemowy wódz okazał się PSLowcem

Żart kto ja zna ?

Ostatnie 4 lata spędziłeś na Marsie ???

Trzeba wogole nie interesować się sprawami regionu żeby jej nie znać...

Słusznie. Karać surowo za wtargnięcie na teren obiektów strategicznych.

Proponuje kare obciecie jajec i kartofla w pi.. de. A fo tego 1 rok w wiezieniu na koszt wlasny

dodaj komentarz
Czytaj także