Rejestracja i logowanie

Poseł Małgorzata Janowska opowiedziała premierowi o pomyśle przesunięcia gminnych granic. Co na to Mateusz Morawiecki?

Wydarzenia 06-07-2018 Autor: mjs; rk
39
Poseł Małgorzata Janowska opowiedziała premierowi o pomyśle przesunięcia gminnych granic. Co na to Mateusz Morawiecki?

W miniony poniedziałek, 2 lipca parlamentarzyści z województwa łódzkiego spotkali się z premierem Mateuszem Morawieckim. Wśród tematów, które zostały poruszone w rozmowach pojawił się też ten związany z naszym regionem, chodzi o zmianę granic dwóch gmin Kleszczowa i Bełchatowa.

Spotkanie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów służyło omówieniu kluczowych inicjatyw oraz najistotniejszych kwestii dotyczących całego województwa łódzkiego, to właśnie na nim premier Mateusz Morawiecki dowiedział się o projekcie przesunięcia administracyjnych granic dwóch gmin.

- Zgodnie ze zobowiązaniem przedstawiłam założenia projektu, polegającego na zmianie granic gmin Bełchatów i Kleszczów, którego głównym założeniem jest wyrównanie szans rozwojowych w powiecie bełchatowskim. Jest jeszcze za wcześnie, by pisać o szczegółach, ale rozmowy na szczeblu centralnym zostały rozpoczęte - pisze na swoim profilu posłanka Małgorzata Janowska

Co o pomyśle sądzi premier Mateusz Morawicki? W tej chwili trudno o oficjalne stanowisko w tej sprawie. Bełchatowska parlamentarzystka,zasłaniając się dobrem sprawy, mówi, że na takie komentarze jeszcze za wcześnie. Jak udało nam się jednak dowiedzieć nieoficjalnie, projekt posłanki Janowskiej uzyskał przychylność premiera. Parlamentarzystka natomiast w tym tygodniu jest umówiona na bezpośrednie spotkania z prominentnymi politykami z Kancelarii Premiera RP, na których omawiany będzie właśnie temat przesunięcia granic gmin.

Oficjalnie wiemy natomiast, że biuro poselskie Małgorzaty Janowskiej przedstawiło "na papierze" zamysł projektu i jest w trakcie przygotowywania szczegółowego uzasadnienia. 

W najbliższym czasie planowane są spotkania z wójtami gmin, które na pomyśle miałby skorzystać.

 

 

komentarze (39)
Dodaj komentarz

nieoficjalnie zasłyszane: Pan Premier do Poseł M. J. "zajmiemy się tą sprawą jak wrócę z Moskwy" , pani Poseł " a kiedy Pan jedzie" , Pan Premier "na razie się nie wybieram".

Widać dietę poselska!

Mateusz nie daj się wkręcić.

ZAWSZE POWIĘKSZAJĄCA SIĘ PRZEPAŚĆ KLASOWA KOŃCZYŁA SIĘ KRWAWĄ REWOLUCJĄ I ROZBICIEM PAŃSTWA. JEŚLI U NAS DALEJ KREZUSI BĘDĄ ŻEROWAĆ NA ZWYKŁYCH LUDZIACH MOŻE STAĆ SIĘ TO SAMO. BO NIC NIE MA DO STRACENIA, TEN KOGO NA NIC NIE STAĆ, I NIE WIDZI PRZED SOBĄ PRZYSZŁOŚCI.

Niech ta pani poseł odda mandat bo dostała go dzięki kukizowi a od razu się chorągiewka do PiSu przyczepiła. Żegnamy polityczne........

Nie zaufam nikomu kto ma brwi odrysowane od szklanki. Oszukane brwi to i reszta też podejrzana.

narysowane brwi! NARYSOWANE na łysej skórze i włoka nie uświadczysz.. bo jak przyciemnione to z Bogiem sprawa, teraz taka moda, że brwi u dziewczyn tylko widać emoji

Jeśli te założenia są takie, jak formułowane przez poseł wypowiedzi to jednego nie da się oglądać a drugiego słuchać.

Janowska jest jak Niemcy rozkraść chce gminę kleszczów jakbym słyszał Tuska

Woda skazona się zajmijcie, a nie za kasa teraz latacie nieroby

Szkoda ze podobnego wniosku nie wyciągnęli w latach '70 zanim powstała elektrownia może wtedy biedny Bełchatów by się wzbogacił

zasrane smierdziuchy z kleszczowa 20 lat nie POtrafia i NIECHCA zrobic drogi przez dziure bo maja w d.e innych

Nie obrażaj buraku ludzi

Jakie PO jak w Kleszczowie zasr...y PiS jest

Nie będziesz miał z tego kasy burku hahaha

Ładna ta Pani jak zawsze emoji

Mojemu sąsiadowi się dobrze powodzi, ma dużo pieniędzy, piękny dom i ogród. Z tego co rozumiem to muszę zrobić projekt , pare listów wysłać i cześć jego działki będzie moja bo ja tez chce mieć z tego korzyści. „ brak słów”

Bardzo trafne porównanie

głupi jestes kelszczowiaku od ilu od 2 czy 3 lat? heheh bzdury wpypisujesz

Mylisz zupełnie pojęcia.

A może by tak gminę Bełchatów podciągnąć pod gminę Kleszczów. Myślę że pani poseł była by "zadowolona".

Kleszczów nie dajcie się. Te pieniądze pójdą na obecne długi gm. Bełchatów. Niech długi spacja Ci którzy sami je zaciagneli.

Nie damy się A się zera....Myemoji

Masz święta rację. A gdzie rozmowy z mieszkańcami, czy ktoś pytał czy my tego chcemy? Pani Posel do kolejność się pomyliła.

juz ci siePOt po **** leje? a gdzie twoj syn szyderca? hahaha

Jestem za kamil Ładziak i poseł janowska jesteście wielcy

Oboje nic nie wnieśli w naszym region typowi karierowicze za pieniądze podatnika słabi ludzie którzy weszli do polityki kuchennymi drzwiami.

Wielcy? Od czego?

Hahaha od razu pod chabielice zwiększa gmine w tedy kasa bedzie dalej biła jak sie na kleszczowie skonczy...

marzyć każdy możeemoji

100% popieram kasę to biorą a drogi do Elektrowni i Kopalni nie ma kto zrobić .

A obiecana droga do Kleszczowa przez wewnętrzne zwałowisko Gmina Kleszczów projektuje już 15 lat wstyd i HAŃBA tę gminę w ogóle powinni zlikwidować .

Jadem pluć każdy potrafi.. ale poczytać i zapytać dlaczego droga jest nadal nie zrobiona to ciężko. Drogi nie ma bo jak pamiętacie z geografii są ruchy płyt ziemskich itd. ZwalO wisko cały czas osiada wiec jak mają zrobić drogę na czymś co regularnie opada po 1 cm na dol co zrobią drogę to będziecie płakać ze dziury .. nadejdzie czas to i droga będzie. Idźcie na spacer ludzie bo jesteście tacy zgozkniali. Czy tylko ja to widzę ze każdy z Was ma $$ w oczach. Idźcie na dwór odetchnąć powietrzem i zażyć kąpieli słonecznej.. widać że brakuje wam witaminy D.

ale ty głupi jesteś

Opowiedziała premierowi o pomyśle, nagłówek zadaje pytanie, które sugeruje, że przeczytamy odpowiedź. W artykule, już po kliknięciu, że w sumie to nie wiemy co sądzi premier.

Przecież jest napisane, że jest przychylny... co byś chciał?

wybory, wybory, a potem 4 latka ani widu, ani slychu,

dodaj komentarz
Czytaj także