Rejestracja i logowanie

Poseł Konfederacji o kopalni: Państwo przejadło te pieniądze. Przyszłość Bełchatowa to prywatne inwestycje

Wydarzenia 21-02-2020 Autor: Emste
63
Poseł Konfederacji o kopalni: Państwo przejadło te pieniądze. Przyszłość Bełchatowa to prywatne inwestycje

Dobromir Sośnierz – były europoseł, a obecny poseł Konfederacji odwiedził Bełchatów, aby spotkać się z lokalnymi sympatykami reprezentowanej przez niego partii. Chwilę przed tym wydarzeniem parlamentarzysta znalazł też czas na krótką rozmowę o Bełchatowie, przyszłości kopalni, a także zbliżających się wyborach prezydenckich. 

Zaczęliśmy od pytania o rozkład elektoratu w Bełchatowie - ostanie wybory pokazały bowiem, że aż 60 proc. mieszkańców popiera Prawo i Sprawiedliwość. Jak poseł chce przekonać bełchatowian do programu Konfederacji?

Sośnierz zwracał uwagę, że mimo 60-procentowego poparcia dla PiS, w Bełchatowie dalej jest 40 proc. osób głosuje na inne opcje i ten elektorat warto zagospodarować. Zwrócił też uwagę, że wybór często podyktowany jest sympatią do konkretnego kandydata, a wyborcy przeważnie nie znają programów partyjnych. Według założeń parlamentarzysty, wyborców powinny przekonać propozycje pozostawienia ich pieniędzy w ich własnych portfelach.

- Inni w każdym mieście obiecują, że to tutaj właśnie zainwestują duże pieniądze. A skąd je wezmą, żeby zainwestować w Radomsku, Piotrkowie, czy Warszawie?  No  wezmą z Bełchatowa, tak to działa. My niczego nie obiecujemy na koszt podatnika - przekonywał Dobromir Sośnierz. 

Zapytaliśmy też o inwestycję "Złoczew", na którą liczy bardzo wielu mieszkańców Bełchatowa. Czy w oczach  Sośnierza, poleganie na kolejnym państwowym zakładzie pracy jest dla bełchatowian najlepszym rozwiązaniem?

Przede wszystkim poseł zwrócił uwagę na fakt, że obecnie wszystko wskazuje na to, że odkrywka "Złoczew" może się okazać jedynie mrzonką. Stwierdził też, że jeśli jednostki takie jak Kopalnia i Elektrownia Bełchatów były by w rękach prywatnych, byłyby prowadzone lepiej, dostosowując się do panujących na rynku warunków.

- Ponieważ to było państwowe (Kopalnia Bełchatów - przyp. red.), no to państwo zmarnowało te wszystkie pieniądze, przejadło, jak zawsze przy inwestycjach państwowych i teraz jak się skończy odkrywka, to się okaże, że nie będzie nic. Ale to nie jest wina wolnego rynku, to jest wina pokładania wiary w państwowe inwestycje. Radziłbym nie powtarzać tego błędu na przyszłość i budować pomyślność gospodarczą miasta w oparciu o prywatne inwestycje - wyjaśnił Sośnierz.

W rozmowie poruszone były również kwestie bezpłatnej komunikacji, bełchatowskich programów socjalnych oraz nadchodzących wyborów prezydenckich. Jeśli jesteście ciekawi, co w tych sprawach miał do powiedzenia parlamentarzysta Konfederacji, zapraszamy do oglądania video poniżej.

komentarze (63)
Dodaj komentarz

Ja to PISiorki lubię Wam regulować ciśnienie! Lubię popatrzeć jak tłumy ciemnoty pakują z Mega Med bo byli oddać mocz do badania jak codzień, do kościółka na klęczki! Banda zacofanych buraków, wnuki będą Was przeklinać! I pomyśleć że Tego dziadostwa jest w Bełchatowie 60%! Dobranoc czerwono - czarna sekto!!!

To miasto powoli umiera gdzie jest ta mlodziez ktora jeszcze 20 lat temu biegala po boiskach za pilka wszysto powyjazdzalo do wiekszych miast za praca juz niedlugo w tym miescie beda tylko emeryci i rencisci smutne ale prawdziwe

Człowiek jest urwany od rzeczywistości. Mówi o wyprowadzeniu Polski z Unii Europejskiej A sam będzie brał emeryturę z parlamentu europejskiego. Ok 4 do 6 tys. Ten facet to jest porażka. Wielu innych ludzi konfederacji są dwa razy bardziej ogarnięci. Jak to słuchałem to się zastanawiałem skąd jest ten koleś. Ano skąd że Śląska A Bełchatów ma w D

Co zrobiliście z tym miastem i firmą? Wystarczyło kilka lat by z czasów prosperity i rozwoju, skończyć na dnie. Przecież to jest zdrada mieszkańców Bełchatowa. Tak się zawsze dzieje gdy polityka jest ważniejsza od gospodarki. Kto ma interes w tym by Bełchatów przestał istnieć? Zadajmy sobie proste pytanie: co zrobili przez 4 lata nasi posłowie by Bełchatów dalej się rozwijał? Ja nie widzę. Natomiast w PGE jedyne działania to totalne zmiany kadrowe, nikomu nie służące. Trzeba otwarcie powiedzieć, że to już jest koniec. Obawiam się że nawet zmiana władzy nic tu nie pomoże. Bełchatowie pora otworzyć oczy (te zamydlone).

Jaka większość mieszkańców liczy na Złoczew ? Chyba ludzi , którzy pracują w kopalni . Czyli jak na całkiem spore miasteczko to niezbyt wielka grupa. Już od wielu lat Bełchatowianin nie równa się pracownik kopalni xzy elektrowni.

dokładnie , Bełchatowianie nie liczą , bo jak padnie to miasto bez elektrowni i kopalni , wtedy nauczyciele , lekarze, budowlańcy ,okuliści....będą mieli z czego żyć . to jest myślenie właśnie ludzi którzy są po prosu krótkowzroczni i nie mają pojęcia jaki los czeka to miasto ,które właśnie powstało dzięki elektrowni i kopalni

Bez kopalni i elektrowni umrzemy na pewno my niewolnicy ze spółek i inny nie pracujący w pge

Cała nadzieja w Lewicy, wszyscy mieli Swoje 5 minut i zaprzepaścili szansę! Robert Biedroń, jest osobą która odbuduje kraj i Nasz region! Dzisiejsza Lewica to ni PZPR, komuchy siedzą teraz w PIS.

Co ty p i e p r z y s z czerwony p a r c h u !! Czarzasty - komunistyczny aparatczyk, wychwalających PZPR i armię tfu czerwoną. Biedroń na doradcę wziął też komunistycznego aparatczyka. A w kolejce już czekają takie gwiazdy jak Miller i pijak Kwaśniewski. Tak zaiste współczesna lewica nie ma nic wspólnego z PZPR. Idź ściemniać gdzieś indziej komuchu.

mam wysrane na to ze biedron jest ****em ale juz nie zdzierze tego ze kandydat na prezydenta jest KŁAMCA I OSZUSTEM TAK KŁAMACA I OSZUST dlatego mowie NIE tej kłamliwej kreaturze! :"Wystartuję do europarlamentu i nie przyjmę mandatu albo zrezygnuję z mandatu." - [owiedziałew TVN nie tvp tylko w TVN na yzwo potem uzyskał mandst i do tej pory PObiera kasiore jako europarlamentarzysta mał otego jezdzi d obrukseli i pluje PLUJE na Polske i Polakow nalega by Bruksela ukarał finansowo Polske i Polakow by Polakom zylo sie gorzej! i mam glosowac ta nta łajze ? 

Jeśli chodzi o odkrywkę Złoczew to moim zdaniem największym hamulcowym jest Pani Poseł Beata Mateusiak Pielucha Stąd. Już wyjaśniam dlaczego tak uważam. Po pierwsze w poprzedniej kadencji była członkiem zespołu parlamentarnego do spraw Złoczewa, wstawiła swojego człowieka na szefa inwestycji w KWB i nie załatwili nawet koncesji, po drugie wpychając i promując na stanowiska ludzi nie Stąd nie wiąże ich z regionem, którym na tym nie zależy, po trzecie kompetencje tych ludzi na obsadzanych stanowiskach pozostawiają wiele do życzenia co skutkuje rozwalaniem firm od środka, po czwarte nie wzmacnia wizerunku PGE w kwestii naprawy szkód jakie firma powoduje swą działalnością np. brak wody w gminach. Co mają myśleć mieszkańcy Złoczewa jak widzą takie postępowanie. Moim zdaniem Pani Poseł stwarza tylko pozory działania w celu budowy odkrywki Złoczew, a czasu już prawie nie ma.

Cała nadzieja w konfederacji, jedyna partia co zabiega o polskie interesy, brawo Panie Doromirze, tak trzymać, życzę powodzenia.

Miasto socjalne dobre pytanie redaktorku , jaki jest ten socjal każdy widzi , to samo co w innych miastach no tylko te emzetki ,ale luksus nam pani prezydent zrobiła , może sama się nimi przejedzie linie okrojone do maksimum , smród niesamowity bo wiadomo kto okupuje te ,, darmowe taksówki" przechodząc obok szkoły na przytorzu w południe widzę jak bezdomny ,,sra do kosza na śmieci " obok przechodzą dzieci -ładnie uczymy je ,, tak wygląda socjal.

Oczywiście, że socjalne. Jeśli prezydent miasta, w którym mieszka ok. 50 tysięcy osób remontuje 10 mieszkań socjalnych za 1 milion 500 tysięcy i kupuje za 1 milion budynek na potrzeby MOPS oraz remontujer go za ponad 1 milion to trudno nie powiedzieć, że to miasto socjalne.

Które miasto jest bardziej żydowskie Widzew Łódż czy BEŁCHATÓW

Kto jest większym debilem TORF, TORF czy TORF ?

Brawo panie Dobromirze! Konfederacja ma głosy moje i mojej rodziny!

taaa to sa POjeby totalne gorsze od zjebnów antypolskich z PO moejgo mojej rodziny i moich znajomych glosu nie maja a i nie pracuje w pge i nikt z mojej rodziny tez nie rogowiec omijamy szerokim lukiem zeby nie bylo

kto na takiego człeka głosował bo nie wiem i nie rozumiem !!!???!!!!!

No jak mówi żeby kopalnia i elektrownia były w prywatnych rękach to zycze powodzenia w uzyskiwaniu poparcia w Bełchatowie...

A co się dzieje jak jest w państwowych każdy widzi , traktują Bełchatów jak dojną krowę ludzie z Radomska i i Pajęczna region upada siedlisko bezdomnych i kupa smrodu w mieście. Złoczew też niewiadomo czy będzie? Miał na myśli to że jakby były te zakłady prywatne to właściciel dbałby o nie bo z tego by żył a nie wydoić Bełchatów i zaorać jak ,,przyjezdni". Proszę czytać ze zrozumieniem artykuł.

chyba jestes dzieckiem i po prostu gupi wlasciciel prywatny nie dbal by o belchatow tylko by nadoic siebie i swoja rodzine i wycisnac z belchatowa ostatnie soki dla swojej korzysci pajacu tak wyglada prywatna dzialansoc a nie bredzisz o dobrze spolecznosci lokalnej niezle mzonki i to jest wlasnie utopisa

Lepiej przepieprzac wypracowane zyski gdzies poza zaklad. Brawo! Zycze powodzenia. I te wasze strajki... nie robic, tylko protestowac. Ot cala mentalnosc pseudo gornikow i reszty otoczki.

oszołom i tyle w temacie

Pomysłowy ten Dobromir.

To nie wiecie kto był prezesem tej spółki co się spaliła hala na Piaskach,a równocześnie pełnił funkcję dyrektorską w KWB,Został tak ukarany że spadł szczebelek niżej,zarabia krocie i się śmieje,pytam gdzie jest prawo?

Jakie prawo za PiS, kasa i wszystko pod dywanem. Nie wiesz o tym? Dawno w dziadostwie przebili PRL.

Właścicielem obiektu jest KWB, pewnie była wydzierżawiona za czasów Mariana, ale dyrektor Marian powinien wiedzieć co tam będzie. Zużyte smary, oleje, paliwa zbiera stacja paliw. Czy spalony obiekt miał papiery na składowanie syfu? Czy oprócz dyrektora który jest nad całością majątku KWB ktoś jeszcze w tym brał udział, np. szef inwestycji i majątku, Mariusz od Pieluchy?

TYLKO PiS ci z konfederacji sa jeszcze głupsi i jeszcze bardziej ANTYPolscy niz te szmaty z n, lewicy i po

Jako jedyni bronią Polski przed żydowska ustawa 447

Oddać wszystko Żydom !!!! Wszak królem Polski jest Żyd !!! A królowa to Żydowka !!! Czego nie rozumiecie antysemici !!!

Antysemito ! jedno ale: Królową Rzymskich Katolików w Polsce jest Żydówka .

Dostajesz dużo minusów,Bełchatów to miasteczko pożydowskie im ustawa 447 nie przeszkadza.

Tu w Bełchatowie liczy się tylko "Antek Wybuchowy" wciska teorie wybuchu "ciemnemu ludowi" (J.Kurski prezes TVPis tak że inni posłowie z innych ugrupowań nie mają tu żadnych szans.

Kto spalił hale KWB w Piaskach, kto załadował ja olejowym i innym syfem, kto miał w tym interes, dlaczego hala została po cichu przez Ramb rozebrana, dlaczego skażona została Widawka, dlaczego take śmieciowe interesy dzieją się w państwowej firmie, co na to właściciel dyrektor kopalni, czy było pozwolenie na składowanie takich odpadów. Kogo pociągnięto do odpowiedzialności, jakie konsekwencje. Ciekawe, nie.

Pytania: 1. Kiedy to było. 2. Jaki dyrektor wtedy dowodził. 3. czy są jakies dowody (zdjęcia, filmy, raporty, protokoły) Z poważaniem

O szczegóły trzeba pytać byłego dyrektora Mariana R od Pieluchy, obecnie pracownika kopalni. Napewno dużo wie.

Po co Ty Pośle przyjechałeś do Bełchatowa ,mało masz problemów w Katowicach?Pokaż jak uzdrowić PGG a nie PGE.Może tu otworzysz swoją firmę gdzie ludzie będą lepiej zarabiać niż na kopalni i elektrowni ,to są właśnie wasze mrzonki.

Jesteś komuchem

Polskiej Grupy Górniczej nie da się uzdrowić. Obecny rząd tylko pudruje tego trupa. Tworzeniem nowych miejsc pracy powinna zająć się gmina Kleszczów ponieważ jest tam utworzona SSE i ogromna kasa z PGE jest właśnie tej gminie przekazywana. Nowa odkrywka leży na terenie gminy Szczerców i Rząśnia. Te dwie gminy też niech zadbają o miejsca pracy "po odkrywce". Jak to wszystko przejedzą to ich sprawa. Niech później nie marudzą, że mają wysokie bezrobocie.

Tee korwin przy was tam gdzie teraz są boiska byłyby pastwiska.Wszystko byście zaorali.Janowska nie pie....l o jakimś harnasiu tylko dotrzymaj slowa.To wtedy ci podziekuje

Te Kriss wracaj lepiej z kolegą do tego toy toya i zajmij się tym co potrafisz robić najlepiej lachociągu.

Barwo Buk Horror i Dziczyzna !

Poszła mendo !!!

Tee Yyy niech ta której lizesz dziękuje że jeszcze jej nikt kocuby nie zrobił za te kłamstwa,dzięki którym dostała dodatkowe 3 tysie głosów w wyborach.Tee Y najwyraźniej masz problem z percepcja rzeczywistości

napisał kriss z toy toya

Zaorać ten nierentowny klubik razem z takimi patologicznymi pseudokibicami. Jak firma nie potrafi się utrzymać na rynku to powinna z niego zniknąć. Niby dlaczego wszyscy mamy się składać na ten śmieszny klubik, żelowanych gogusiowi, żeby patologiczni kibole mieli gdzie pruć r y j a ??? Sorki nie za moją kasę.

Człowieku mamy wolny rynek, słabe podmioty które nie radzą sobie w wolnorynkowych realiach muszą upadać. Takie prawo rynku.

Obce posły przyjeżdżają a gdzie nasza Janowska???!!!Oddaj dietę i kesz na biuro osła.Ratuj Giekse!!!!!!

Rzepa weź się uspokój bo brat może twój rzuci groszem jak zapłaci pensję pracownikom

jaka Janowska, w klukach gadajom ze to wójtowa z kluk kasę załatwiła .. . sam tak twierdzi.

Ci tu dużo mówić o gieksie. Słabe podmioty muszą zniknąć z rynku i tyle w temacie. Niech żyje wolny rynek !!!!

Janowska ratuj Giekse!!!!

faszysta !!!!!!!!!!!!!!!!!! no pasaran kto wpuscil go

."Zwrócił też uwagę, że wybór często podyktowany jest sympatią do konkretnego kandydata, a nie poparciem dla programu całej partii." To chyba nie Bełchatów. A może? Patrz Antoni M.

To prawda . A.M . w Bełchatowie jako nasz rodowity poseł miał b.duże poparcie . Nic więcej mówić nie trzeba . Wiedza i świadomość wyborców z Bełchatowa .

O f u c k !!!! To ja jestem stąd !!!

Pisiory przez cztery lata doiły Bełchatów i są skutki. Obsiedli elektrownię i kopalnie jak szarańcza a głupki na nich głosują.

Głosuj więcej na trotyla z wataha tylko w płaszczach ebe zamiast na prawdziwy belchatow Antka belchatowska ekipa już pokazała dawno gdzie ma miasto

Konfederacja się ośmiesza słowami Posła który mówi " Ludzie często nie znają programów partii,to trzeba dokumentnie i głośno przedstawić a nie podpinać się pod PIS -wybierając nośne postulaty.Mówiąc o kopalni ,że "Państwo przejadło te pieniądze" to jakaś utopia.Wygląda na to,że to następny Poseł z wirtualnym zapędem.

A co niby nietrafnego jest w tej wypowiedzi? Większość ludzi nie ma zielonego pojęcia jakie poglądy i program ma partia na którą oddają głos. Już nie wspomnę nawet o podstawowej wiedzy ekonomicznej i gospodarczej. Kraj z dykty aż do zmiany co najmniej dwóch pokoleń.

Zdecydowanie nie znają ani programu ani kandytatów . Bo kto normalny głosuje na A. No ale on przecież naszą jedynką . 

dodaj komentarz
Czytaj także