Rejestracja i logowanie

Po raz szósty zdobyli Górę Kamieńsk [FOTO][VIDEO]

Wydarzenia 19-08-2018 Autor: r.k. Foto: r.k.
27

19 sierpnia, w niedzielne przedpołudnie około 170 niepełnosprawnych osób wraz z towarzyszącymi wolontariuszami, stanęło na mecie, aby zmierzyć się ze swoimi słabościami i zdobyć Górę Kamieńsk. Była to już 6. edycja imprezy, organizowanej przez Akademię Pana Grześka oraz Fundację Aktywnej Rehabilitacji.

Łącznie kilkuset uczestników pokonało 3,2-kilometrową trasę na szczyt Góry Kamieńsk w upalne przedpołudnie. Tegoroczna edycja "Zdobywamy Górę Kamieńsk" nawiązywała do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji organizatorzy rozdawali czerwono-białe koszulki osobom biorącym udział w wydarzeniu, a na twarzach uczestników można było dostrzec namalowane flagi Polski.

Każdy ze zdobywców góry, na mecie otrzymał pamiątkowy medal. Warto zaznaczyć, że niektórzy uczestnicy pokonali całą ponad trzykilometrową trasę o własnych siłach, bez pomocy ze strony wolontariuszy. 

Wejście na Górę Kamieńska było pierwszym i głównym etapem dzisiejszego wydarzenia. Organizatorzy zapewnili jednak wiele dodatkowych atrakcji tj. imprezę integracyjną i część artystyczno-rozrywkową w kleszczowskim kompleksie Solpark.

O godz.16:00 odbył się koncert Tomka "Kowala" Kowalskiego - uczestnika programu "Must Be The Music", który po wypadku drogowym jest sparaliżowany do pasa w dół.

 

 

 

 

 

komentarze (27)
Dodaj komentarz

Panie Grześku pluli na Pana jak robił Pan tą imprezę po raz pierwszy że niby przed wyborami. Teraz jest po 6 edycji i też niejtórzy plują bo lans. Wie pan niech Pan to oleje bo k... nic im się robić nie chce a Pan dalej mimo wszystko działa dla nas. Proszę się trzymać.

Panie Grzegorzu oprócz tego wydarzenia w jaki sposób pomagacie niepełnosprawnym , bo oni potrzebują pomocy przez cały rok?

Pochwal się kolego swoimi działaniami bo Pana Grześka są widoczne.

Oczywiście że potrzebują pomocy przez cały rok i dlatego mają do dyspozycji organizacje rządowe m.in. biuro pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych, państwowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych, polski związek niewidomych, polski związek głuchych, polski związek sportu niepełnosprawnych Start.

Wspaniałe wydarzenie, atmosfera niesamowita za rok również jestem z wami

Kretyn z ciebie skoro nie rozumiesz tego że ,,pompa"medialna pełni funkcję jak największego rozgłosu aby było jak najwięcej uczestników jak można organizować coś bez rozgłosu ? Jesteś mocny przyjdź i wejdź bo wszyscy wchodzą tam by sobie coś udowodnić a nie napchać komuś kieszenie czy wypromować kogoś brawa dla Gryczki i zarządu ! 

Zeby wszyscy nasi politycy tak interesowali sie obywatelami to moze byloby lepiej... A nie tylko liczy sie kasa i to zeby dopchac sie do koryta. Pan Gryczka pomimo pelnionej fukcji cały czas aktywnie działa dla lokalnej spolecznosci i za to brawa dla niego! A reszta "politykierów" śledzi i pierdzi w stołki a ludzie nadal ich wybierają zenula! Panie Grzegorzu ma Pan moj glos w najbliższych wyborach! emoji

Byłem widziałem uczestniczyłem i mogę z czystym sumieniem powiedzieć ze cały pomysł organizacja ludzie którzy stworzyli to wszystko zasługują na na prawdę wielkie brawa wszystko było dograne ludzie się wspierali pomagali sobie nie było hamstwa cały klimat na wesoło chodź temperatura dawała trochę popalić i nie można powiedzieć ze jest to małe wezwanie bo szło wylać litry potu ale sfatysfakcja gwarantowana i za rok mam nadzieje że tez się zobaczymy emoji

Hejterzy ro zwykli zazdrośnicy i ludzie małego pokroju, którzy w życiu nic nie osiągnęli i pewnie nic nie osiągną pozostaje im tylko siedzieć przed komputerem i wylewać swoje żale... Może warto ruszyć swoje cztery litery i zrobić co dla kogoś a nie wiecznie marudzić...

Brawo organizatorzy. Jak to mawiają: "po działaniach ich poznacie". Róbcie swoje.

Za dużo gadam

Ale to z wrażenia

Dziękujemy i do zobaczenia rok.

Nie przepadam za Gryczką ale za to przedsięwzięcie chylę przed Nim głowę...

Paradoks jest taki, że to przez tę osobę impreza jest hejtowana. Gdyby faktycznie nie robił na tym lansu, mógłby podjąć się organizacji imprezy bez błysku fleszy. Ale to nie jest w jego typie działanie. On musi być na pierwszym planie wszystkiego. I moje przesłanie do Gryczki: Człowieku, jeśli chcesz coś robić dobrego, to rób ,ale cichaczem, bez zbędnego show , fotek w mediach itp. Po prostu bądź anonimowy. Bo tam gdzie ktoś inny organizuje jakąś akcję dobroczynną, bez takiej pompy medialnej, tam p.Gryczki nie ma. Osobiście przekonałem się o tym.

A mnie zupełnie nie interesuje co Wy sądzicie o p. Gryczce. Dla nas jest to niesamowite przeżycie i zawsze będziemy jemu i p. Monice Mazur dziękowali że chce im się to robić. Liczę na to też za rok.

Tylko że bez lansu nie byłoby sponsorów, choćby na koszulki. Myślisz że skąd są na to pieniądze.

Jest cały zarząd tego stowarzyszenia. Czy musi to robić On sam? Czy musi wstawiać fotki jak maluje linię startu, jak stoi na pierwszym planie? Wiadomo, że niektórzy fotopsyrykacze z Bełchatowa są karnieni z jego dłoni, to walą fotki. Nawet na sobotniej inscenizacji historycznej. Gość nie miał nic wspólnego z organizacją imprezy ,ale oczywiście musiał stać przy bramkach, na pierwszym planie, a jakoś usłużny fotopsyrykacz cyknal mu fotkę. A gdyby stał spokojnie w tłumie, nie byłoby przecież lansu.

Słabo poinformowany jesteś krytykancie. Jakbyś dobrze przyjrzał się plakatowi na ta imprezę to zauważyłbyś że wśród organizatorów jest też Powiat Bełchatowski a Gryczka jest wicestarostą to po pierwsze po drugi jest też mieszkańcem Bełchatowa i każdy mógł wziąć w tym wydarzeniu udział. Czy to coś dziwnego?

Słabo poinformowany jesteś: Gryczka jest po.vicestarosty.

Haha. Ale Ty prosty w budowie jesteś. Co to ma za znaczenie. Pełni tę funkcję czy nie?

Pełni obowiązki, nie funkcję!!! Jeśli tego nie rozróżniasz, to jesteś ograniczonym ignorantem.

Czy to coś zmienia? Obowiązki pełni wicestarosty i robi to dobrze. Wiem bo widzę na codzień.

Czym Wy nagrywacie nokią 3310?

Było cudownie.

Jesteśmy oczarowani tym przedsięwzięciem. Brawo.

Fantastyczna impreza!

dodaj komentarz
Czytaj także