Rejestracja i logowanie

Piesi i rowerzyści na celowniku bełchatowskiej policji. Wczoraj wystawiono 60 mandatów!

Wydarzenia 10-04-2018 Autor: mj-s
55
Piesi i rowerzyści na celowniku bełchatowskiej policji. Wczoraj wystawiono 60 mandatów!

Posypały się mandaty dla pieszych i rowerzystów. Wczoraj bełchatowscy policjanci wzięli pod lupę zachowanie tych niechronionych uczestników ruchu drogowego, statystyki jasno wskazują, że ich postawy pozostawiają wiele do życzenia.

Co przede wszystkim leży na sumieniu pieszych?

- Ujawniono 69 pieszych, którzy przechodzili w miejscach niedozwolonych oraz 8 rowerzystów przejeżdżających wzdłuż przejść dla pieszych. W większości przypadków tłumaczenie było podobne, że: "tak jest szybciej" - informują policjanci z KPP w Bełchatowie

Tymczasem należy pamiętać, że pośpiech nie popłaca, bo piesi jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego nie mają szans wyjść zdrowo z konfrontacji z samochodem, motocyklem czy nawet rowerem. Pieszy biorąc udział w wypadku, doznaje bardzo poważnych obrażeń, często skutkujących kalectwem albo nawet śmiercią. Ponadto mundurowi wyczulają, że przestrzeganie przepisów leży w interesie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

- Ponadto przypominamy pieszym, aby wyposażyli się w elementy odblaskowe i nosili je, szczególnie w miejscach gdzie wymagają tego przepisy, czyli po zmierzchu poza obszarem zabudowanym - przypominają funkcjonariusze z bełchatowskiej komendy

Podczas wczorajszej akcji kontrolno-prewencyjnej policjanci ukarali mandatem 55 pieszych, 5 kierujących rowerami oraz 7 kierujących pojazdami.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożenie uwagi, przestrzeganie przepisów, ostrożną jazdę i odpowiedzialne korzystanie ze szlaków komunikacyjnych.

komentarze (55)
Dodaj komentarz

Temat zastępczy statystyka i próby wyłudzenia kasy na przyjmowali różnych pociotków to wynikitrzeba POmpować złodziei nie łapią bo się boją a jak zgłosisz ze ciemnej karnacji w ogóle nie przyjadą

A gdzie te ostrzeżenia dlaczego odrazu mandat i te ścieżki od strony drogi dla najmniejszych uczestników ruchu to chyba nieporozumienie choć z komentarzy wynika ze bawi was wyciąganie pieniędzy od ludzi za bzdury typu parkowanie pod blokiem jak parking pęka w szwach to niby gdzie parkować kolejna akcja w stylu skok na kasę ...

Poruszam się zarówno samochodem jak i rowerem często też chodzę na piechotę bo mieszkam w centrum i wszędzie mam blisko i widzę co się dzieje w mieście na co dzień i nie jest problemem infrastruktura miasta tylko brak znajomości przepisów ruchu drogowego szczególne przez rowerzystów jeżdżących po drogach moim zdaniem trzeba do szkolić ludzi bo tak jest wszędzie w Polsce bo trochę jeżdżę i widzę teraz jeszcze weszła ustawa że skuterem do 50 dm 3 można jeździć na dowód to w ogóle jeżdżą ameby i w Bełchatowie jeden problem który się nie zmienia od lat to chamstwo kierowców

Najgorsi są rowerzyści, którzy pchają się na maskę. Wjeżdżają rowerem z chodnika na pasy, nawet nie rozejrzą się. Buraki jeszcze mają czelność pultać się, bo na wsi, gdzie mieszkali przed przyjazdem do Bełchatowa tak się jeździło a tu trąbią.

A może jednak jadą DDR i wyjeżdżają na przejazd mając pierwszeństwo? Choćby koło Kauflanda, albo wzdłuż Wyszyńskiego (przez Paderewskiego)?

Tam gdzie jest ścieżka rowerowa i czerwony pas na jezdni jak najbardziej mają prawo się nie zatrzymywać.

Zwracam honor, chociaż akurat czerwony pas nie ma tu nic do rzeczy. Wystarczy zwykły znak poziomy P-11 :-) I jeszcze ciekawostka i małe a propos naszej infrastruktury - co w przypadku, gdy na ziemi są tylko pasy, a znaku pionowym... przejazd? Wojska Polskiego i wjazd w osiedle koło Czardasza chociażby?

Prawidłowo ....piesi i rowerzyści czuja się bezkarni....troch mandatów i taki lament

Gdyby to była akcja ze względu na nasze bezpieczeństwo to by pouczenia dawali A nie mandaty..... I się chwala tym jeszcze

Może lepiej by złodziei złapali, którzy nagminnie okradają domy i mieszkania...

Jeżdżą nieoznakowanym autem ostatnio koło baru śródmiejskiej się czaili.

ciekawe ilu leszczy złapali, bo w belchatowie jedyna droga na ktorej zreszta tylko na pewbnym odcinku jest ZAKAZ przechodzenia dla pieszych poza przejsciem wzynaczonym to kolo wiaduktu a wszedzie gdzie indziej mozna przechodzic, tylko trzeba troce przepisy znac, zenada

mozna przechodzic nie po pasach chociazby kolo samej policji emoji okrzei/maja czy maja/witosa o jezdzie po chodniku rowerem juz nie bede za duzo komentowal bo jak rowerzyscie zycie mile to w tym miescie pelnym piratow i pseudokierowcow kazdy jedzi chodnikiem bo na ulicy dla belchatowiaka w aucie rower to jakies cudo ktore nalezy ZABIC, niech sie lepiej wezma za AUTA jezdzace po chodnikach to jest zwlaszcza nagminne na czaplinieckiej!

Mieszkam w tym mieście od urodzenia i nie wiedziałem że po ulicach które wymieniłeś można sobie przechodzić tak jak się komuś podoba. Bardzo proszę oświeć mnie skąd mam wiedzieć po których ulicach tak można A po których nie.

z przepisow o ruchu drogowym

Czyli przepisy ruchu drogowego pozwalają przechodzić pieszym tam gdzie chcą A nie po przejściu dla pieszych ?

tak DEBILU

Drogi panie grozi mandat ale jeśli czujesz się niebezpiecznie na drodze to możesz chodnikiem ale musisz ustąpić pierwszeństwa pieszym

Niech najpierw zapewnią bezpieczeństwo rowerzystom dobrymi drogami, bo nikt nie zamierza ginąć za głupotę niektórych kierowców bo "takie jest prawo". Zapłaciłem wczoraj, i dalej będę jeździł zwykłymi chodnikami, bo tych rowerowych w centrum brak. Statystyka podreperowana?

No to czas żeby rowerzyści zaczęli jeździć przepisowo i zjechali z chodników na ulice w centrum miasta (kwiatowa, 1- maja, była 9-maja, Kościuszki, Dąbrowskiego, itd). Ciekawe co paniska za kierownicą wówczas powiedzą.

Dobrze by było doprecyzować, czym jest przejazd wzdłuż przejścia dla pieszych... Bo inną sytuacją jest niedozwolona jazda pochodniku (nie masz racji @fan), a czym innym przejazd po niewytyczonym przejeździe dla rowerzystów wzdłuż CPR na Wojska Polskiego (vide Edwardów) - ja bym mandatu nie przyjął... Toż to nawet z przepisami chyba niezgodne (ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. (Dz. U. z dnia 14 maja 1999r.). A do Szanownej Redakcji - rowerzysta to kierujący pojazdem :-) A poza tym - trochę więcej wyrozumiałości... I zgadzam się z tym, że to "łapanka"... Szanowną MIlicję zapraszam na drogi...

Popieram, infrastruktura rowerowa w Bełchatowie, szczególnie w samym mieście pozostawia wiele do życzenia. Liczyć powinna się jakość, nie tylko kilometry. Już dawno określono standardy budowy dróg rowerowych i nie jest to dokument tajny. Na pewno byłoby o wiele bezpieczniej i wygodniej. Wiele miast w Polsce, nawet niewielkich już z tych standardów korzysta.

Bardzo dobrze,że są takie kontrole. Jazda po chodniku jest groźna dla starszych osób .Oni mają słaby słuch i zawroty głowy .I w każdej chwili są narażeni na potrącenie.

Damo rowerzysci jadac chodnikiem uwazaja na pieszych.uhm

Naprzyjmowali młodych "krawężników" to mają kim orać. Inna rzecz, że pieszy czy rowerzysta potrafi naprawdę nieraz krew zepsuć.

NIE ZNAJDUJE INNEGO SŁOWA NA OKREŚLENIE TAKIEGO TYPU AKCJE JAK "Ł A P A N K A". Słowo to(określenie) jest bardzo,bardzo mocno negatywne...

Bardzo negatywne to są zachowania pieszych i rowerzystów

Dziś około 15,30 trzech policjantów wyszło szybko z komendy i przeszło na drugą stronę ulicy w miejscu nie dozwolonym chyba szli na parking polomarketu.Mam zamiar stanąć i nagrać na telefon stróżow prawa.

To najpierw przeczytaj sobie prawo ruchu drogowego "nagrywaczu"

A to twoje prawo ruchu drogowego pozwala policji przechodzić w miejscach niedozwolonych ?

tam mozna przechodzic pajacu tak wlasnie znacie prawo wy belchatowskie piraty

Pajac to cię zrobił

Może policja wzięłaby się za baranów jeżdżących w strefie zamieszkania. Żaden nie przestrzega ograniczenia prędkości nie mówiąc już o tym, że PIESZY MA BEZWZGLĘDNE PIERWSZEŃSTWO!! Piszę to w trosce o tych pseudo kierowców. Jak wyjadą poza Bełchatów to może skończyć się tragedią.

jak złodzieje okradną wszystkie piwnice to nie będzie mandatów za jazdę rowerem emoji

No tak .... chałupa już z dwudziesta chyba obrobiona a nikt nie zatrzymany to dopuścili. Lepiej starego dziadka na rowerze zatrzymać i stowe z emerytury wyrwać... Jak dla mnie to wstyd.

Wstyd to jak piesi i rowerzyści krążą jak święte krowy

Wstyd to jak samochód w strefie zamieszkania parkuje w miejscu niedozwolonym.

A policjanci kolegom po fachu też wystawili mandaty ? Przed samą komendą funkcjonariusze przechodzą przez ulicę nie po pasach. Myślę, że przykład powinien być z " góry " m

Już wyżej ktoś napisał. Poczytaj prawo ruchu drogowego tempa strzało.

a co policjanty to śfinte krowy.

nie policjant to zwykly czlek ktory moze tam przechodzic ale ty oddaj natychmiast prawko jak masz łachmyto bo nie znasz elemntarnych przepisow ruchu drogowego pajacu

I co Ci tak xyz ten rowerzysta na chodniku przeszkadza? Taki gruby jesteś ze się nie zmiescisz? ??

Biorąc pod uwagę to ile rowerzystów oraz to, ze jeżdżąc rowerem a nie autem chronimy środowisko miasto nijak nie idzie im z pomocą. Ścieżki rowerowe w znikomych ilościach. Jadąc ulica jest niebezpiecznie i dodatkowo zwiększa się korek, którego w naszym mięcie nie brakuje.

Jak uwazasz że u nas są korki to wyjedź raz na rok do Łodzi...

A ja już teraz informuję, że nie mam zamiaru jechać rowerem po jezdni z małym dzieckiem w foteliku (w przypadku braku ścieżki rowerowej). Najpierw niech kierowcy samochodów zaczną jeździć zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

zapraszamy policje naul Dabrowskiego

Rowerzysci to święte krowy. Jeżdża jak chcą. Po ulicy, po chodniku, pod prąd.... Brak świateł. Brak wyobraźni. Masakra

A pieszy kopa w **** na ścieżce rowerowej

60 mandatów w jeden dzień ?!?! Duze brawa dla Policji,. Takie akcje powinny byc systematycznie przeprowadzane, moze w koncu ludzie naucza sie chodzic po pasach..........

Złodzieji to nieumią złapać.,albo kiboli bo zaraz w .....l ale pijaczka rowezyste ,pieszego to bochaterzy.

"Złodziei" oraz "Bohaterzy"

Ale Pan wyłapał Panie Docencie .... Brawo !!!

I jeszcze rowerzyści powinni dostawać mandaty za jazdę po chodniku gdy po drugiej stronie ulicy są ścieżki rowerowej. Doprowadza mnie to do szału.

nie osmieszaj sie ... rowerzyści mogą jezdzic po kazdym chodniku emoji

Nie mogą. Mają od tego ścieszke rowerową, a tam gdzie jej nie ma to jezdnia. Za jazdę po chodniku grozi mandat.

dodaj komentarz
Czytaj także