Rejestracja i logowanie

Orkiestra gorących serc w Bełchatowie. Blisko 300 wolontariuszy WOŚP kwestuje na ulicach miasta [FOTO]

Wydarzenia 12-01-2020 Autor: Greg
33

Dokładnie 272 wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestuje dziś w Bełchatowie. Wiele atrakcji dla mieszkańców przygotowano w galerii Olimpia, gdzie również odbywają się licytacje. W godzinach popołudniowych na scenie WOŚP na parkingu przez galerią zagrają m.in. D-Bomb, TSA oraz gwiazda wieczoru zespół „Miły Pan”.

Tegoroczny 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem „Wiatr w żagle”. Wolontariusze zbierają pieniądze dla dziecięcej medycyny zabiegowej m.in. na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci wykorzystywanych w chirurgii ogólnej, kardiochirurgii oraz neurochirurgii.

Podobnie, jak w ubiegłych latach, bełchatowski sztab WOŚP główne atrakcje zaplanował na terenie galerii Olimpia, gdzie odbywają się liczne pokazy i licytacje. Po południu zaplanowano koncerty na scenie ustawionej przed centrum handlowym. Na scenie wystąpią m.in. D-Bomb (godz. 16), Menhor (godz. 18.30) , legendarna grupa TSA (godz. 19.40) oraz gwiazda wieczoru zespół „Miły Pan” (godz. 20.45). O godz. 20 zaplanowano tradycyjne światełko do nieba. 

komentarze (33)
Dodaj komentarz

Owieczki ladnie daly pieniazki a Jure tylko sie cieszy i zaciera raczki oj jacy naiwniacy

Jeden daje do puszki drugi nie da , ponieważ płaci wysokie składki zdrowotne i uważa że wyposażenia szpitali to są sprawą NFZ . Mowa tu o nienawiści , tak 30 osób które ciągle komentują i obrzucają się obelgami to żałosne i chamskie przestaje czytać ,,brukowce '' . 

Jak w tym kraju ma być dobrze? Tradycyjnie tylko hejt i obelgi. Udajemy jaki to z nas zaj..sty naród, a tak naprawdę jeden drugiego w łyżce wody utopi. Datki na orkiestrę są dobrowolne nikt nie ma obowiązku dawać, ale część to i tak się nie podoba. Tak jak by z ich pieniędzy szło! Kiedy strumień publicznych pieniędzy płynie do Torunia na fundusz kościelny czy na "publiczną telewizję", to cisza. Problemu nie ma! Nikt nie pyta Polek i Polaków o to czy się zgadzają, a i na co idą te pieniądze też nikt głośno nie mówi. Każdy ma prawo ze swoimi pieniędzmi robić co uważa za słuszne. Jeden da na orkiestrę drugi na Caritas, a trzeci nie da na nic, ale nie oznacza, że ktoś jest z nich lepszy od drugiego. Są po prostu inni.

Uważam że bezsensu jest się wzajemnie obrażać , wiekszość osób z tych co wypisuje tu hejty w internecie nic nie zrobi aby bronić swoich racji , ciekawa jestem ile z tych osób napisało do pana Owsiaka z prośbą o faktury lub chociaż poszło do sztabu z WOŚP dowiedzieć się czegoś , wyrazić swoje niezadowolenie . A po drugie akcja jest dobroczynną co oznacza że wrzucić pieniądze może każdy kto chce , równie dobrze możemy zacząć się czepiać hatcerzy zbierających pieniądze na kolonie w sklepach przed świętami bo na dobrą sprawę też nie wiemy gdzie idą te pieniądze. Nie chcę bronić Wospu bo jestem skłonna uwierzyć że nie wszystkie pieniądze trafiają tam gdzie powinny , z drugiej strony sprzęt ten faktycznie znajduje się w szpitalach . ALE PROSZE WAS PISZCIE Z Kultura swoje opinie ,zdanie a nie wyzwiskami

Bardzo proszę aby osoba która pisała ten komentarz w przypadku gdy trafi na I pomoc lub szpitala odmówiła badania i leczenia sprzętem oznaczonym serduszkiem! Proszę się ustawić w kolejce do Tadka z Torunia po uzdrowienie! Ludzie takiego podejścia nie mogą nakazywać innym co maja robić! Jak do tej pory w żadnej placówce medycznej nie zauważyłem sprzętu oznaczonego przez Caritas, a tam dopiero jest pompowana kasa!

A to jak osoba w wieku 30 lat ma korzystać ze sprzętu dla noworodków lub dla seniorów? Bo chyba na te dwa cele są zbierane pieniądze???

Na geriatrię zbierali. Idealnie dla Ciebie?

Sprawdź poprzednie lata, może znajdziesz jakiś sprzęt dla siebie...

80% społeczeństwa powiatu bełchatowskiego jest bardzo roszczeniowe i aroganckie. Z czego to wynika? Jeżeli chodzi o kwesty typu okaż pomoc, to nie w tym miasteczku. Wszystko kręci się wokół seniora i nie ma co oczekiwać cudu, bo mieścina umiera w naturalny sposób. Czy widział ktoś jak chociażby jedna osoba z magistratu kwestuje, piszę o decydentach? Rzeczywiście tutaj buractwem mocno czuć!

****a zobaczą A nie moje pieniądze !

Prawicowy debil!

Tylko, tylko tylko tylko tylko!!!!! Pekaes. Wszyscy łapy w gure pekaes!! Najlepszy jes

Na zdjęciach widać w większości kwestujących. Nie widać osób które uczestniczą w "zabawie". Ludzie tego dnia zabunkrowani w mieszkaniach i nie wychodzą na ulice.

Zdjęcia robione w pierwszej godzinie, ludzi była rzeczywiście garstka, teraz jest dużo osób.

Zlikwidowali niedziele handlowe to gdzie teraz kwestować ? Zostają do wyboru kościoły, stacje paliw, internet i centra miast. Dogodzili wam z zabraniem niedziel handlowych ? 

Na stacjach paliw też zabraniają kwestować bez zezwolenia właściciela sieci ...

Nie było Starosty? Nie będzie sweet foci dla gawiedzi?

Była focia. Starosta i cały Pis byli w kościółku na podsumowaniu festiwalu kolęd i pastorałek. Dumnie, bez serduszek. Jak pomagać dzieciom, to tylko swoim!

Dla tych ,co nie dali lub maja to gdzieś!Za to Wasz "RZąd" rżnie Was w rogi nie pytając się o to czy Wam się podoba czy nie.

ja lubie owsika i wodstock tam dopalacze sa

Popuść sobie powrósło na dopływie tlenu do mózgu.

Prawicowy przygłup !

Czemu redakcja nie reaguje na mowę nienawiści, cały czas ktoś nazywa kogoś glupkiem i nic się z tym nie robi, tak samo ten pierwszy komentarz, rozumiem że jest to trol który chce sie karmić ale jest to mowa nienawiści

Nie dawalem nie daje i nie bede dawal dobre owieczki dadza hehehe a Jurek tylko rece zaciera i sie smieje

A w razie potrzeby nawet taki debil jak ty będzie ratowany sprzętem WOŚP. Dobrze że są porządni ludzie, a takie coś jak ty to margines

No proszę, burak z BeŁchatowa się odezwał. To buraczano kartoflane społeczeństwo znane już jest w całej Polsce.

A czego byś się baca spodziewał jak bełchatów to zbiór najgorszych szumowin z polski którzy przyjechali do pracy na elektrowni i kopalni.Co najgorsze to się rozmnozylo.

Tadkowi daj i spierdalay

Jemu z budżetu dają i nawet nas o zdanie nie pytają.

Ładnie to tak obrażać ludzi ? 

Super! Zwłaszcza pan z koparki z cudownym podejściem do dzieci!

Alez cie ta kopalnia boli heh I dobrze

Akurat tępaku ten pan z żadnej kopalni nie jest. Pracuje w prywatnej firmie, przyjechał z prywatnym sprzętem i poświęcił swój czas i pieniądze, żeby sprawić radość ludziom. Tobie chyba tylko kopalnia śni - szczyt twoich marzeń.

dodaj komentarz
Czytaj także