Rejestracja i logowanie

Operator komórkowy ostrzega przed oszustami. Nie daj się nabrać!

Wydarzenia 10-04-2018 Autor: mjs Foto: cert.orange.pl
0

Uwaga klienci sieci Orange, do skrzynek e-mailowych może trafić fałszywa korespondencja, a uściślając rzekoma faktura, którą należy opłacić. To nowa kampania oszustów, która może skończyć się instalacją złośliwego oprogramowania.

Zasada działania oszustów polega na rozsyłaniu e-maili z domeny "@orange.pl". Korespondencja zatytułowana jest: "pilne zamówienie" bądź "zamówienie". Jak informuje operator, treść fałszywych e-maili nie jest zbyt rozbudowana, chodzi tylko o to, by odbiorca pobrał i otworzył na swoim komputerze rzekomą fakturę.

Fałszywe faktury to pliki z rozszerzeniem xls (Excel) do których doklejane jest imię i nazwisko adresata. Jak podkreśla Orange cyberprzestępcy wykazują się nie lada przebiegłością, bo e-maile wyglądają bardzo wiarygodnie, a oszuści liczą na niewiedzę odbiorców.

Orange od dawna podkreśla, że faktury nie są wysyłane z domeny "@orange.pl", a w razie wątpliwości czy kontaktuje się z nami operator, czy oszust najlepiej od razu skontaktować się z biurem obsługi klienta, żeby potwierdzić rzetelność wiadomości.

komentarze (0)
Dodaj komentarz

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu

dodaj komentarz
Czytaj także