Rejestracja i logowanie

O krok od tragedii. Pijani ''alpiniści'' postanowili wejść na choinkę w centrum Bełchatowa. Jeden spadł [FILM Z MONITORINGU]

Wydarzenia 10-01-2019 Autor: mjs
28

Dziś nad ranem miejscy strażnicy interweniowali na pl. Narutowicza i trzeba dodać, że była to interwencja dość nietypowa. Do porządku należało bowiem doprowadzić dwóch amatorów wspinaczki, którzy zdecydowali się zdobyć szczyt... miejskiej choinki.

W przypadku tych eksploratorów miejskiej przestrzeni alkohol zdecydowanie poszerzył granice ich fantazji. Około 3.30 w samym centrum miasta, dwóch ponad 30-letnich mężczyzn zdecydowało się wspiąć na 8-metrową choinkę. Całą akcję zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Na materiale video jasno widać jak mężczyźni – trzeba to przyznać bezsprzecznie – niezwykle sprawnie wspinają się na świąteczne drzewko. Jeden z nich równie bezproblemowo zszedł z góry. Drugi, który najprawdopodobniej chciał sięgnąć gwiazd i zdjąć tą z czubka, niestety spadł, mniej więcej z 6 metrów.

Po około 3 minutach od początku wspinaczki do akcji przystąpili miejscy strażnicy. Mundurowi wezwali na pl. Narutowicza karetkę pogotowia, która zbadała mężczyznę. Szczęśliwie dla niego, upadek nie skutkował obrażeniami wymagającymi hospitalizacji. Mężczyzn ukarano 100-złotowymi mandatami. Na tym jednak ich finansowa odpowiedzialność może się nie skończyć. Urząd Miasta, który jest właścicielem choinki wstępne straty oszacował na tysiąc złotych. Urzędnicy podkreślają jednak, że szczegółowe wyliczenie zniszczeń będzie możliwe po demontażu drzewka, niewykluczone więc, że straty chuligańskiego wybryku wzrosną, a pokrycie kosztów ewentualnej naprawy zostanie scedowane na sprawców.

O szczegółach "wspinaczkowej" interwencji w załączonym poniżej linku video opowiada Piotr Barasiński, komendant Straży Miejskiej.

 

 

komentarze (28)
Dodaj komentarz

Trzeba było dać mandat, wezwanie do sądu w sprawie zniszczenia mienia miasta i zostawić na miejscu. Jak doczołgał by się do szpitala to fajnie, jak zdechł by na mroziku. Jeszcze lepiej dla społeczności.

Nowa odsłona skeczu o alkoalpinistach emoji emoji emoji

Piotrek znowu celebrytą ..... fajne zdjęcia man jak barany po polach goni....

Straż Miejska spała przy monitoringu,skoro nie zwineła głupców.Mają 5 minut drogi na piechotę i psikus.Za nasze podatki utrzymujemy ludzi którzy śpią w pracy.Nawet centrum miasta nie potrafią upilnować to strach mysleć o dalszych osiedlach. MASAKRA ośmieszyli się tylko pokazując ten film.

Głupia pinda, film obejrzala, czytac juz się nie chcialo

Nie ośmieszaj się. Nawet nie umiesz doczytać artykułu. Barasinski wyraźnie mówi że po kilku minutach zajechali i ich ukarali mandatami i wezwali pogotowie do skoczka. Co był mandacik za chlanie piwska? Nie wiem nawet po co komentuje twoje wypociny...

Ja wiem, że nie w temacie, ale kiedy w końcu odśnieżą drogi w mieście i na osiedlach??? Halo, Pani Prezydent!!!

To byli członkowie Greenpeace. Protestują przeciwko wystawianiu choinek na mróz.

A ten na górze w cale nie zrywał gwiazdy, mierzył poziom zanieczyszczenia,jak zobaczył wynik to postanowił zejść jak najszybciej.

hahaaha dobre emoji

Ten trzeci chyba ma lęk wysokosci, bo nawet nie podjął próby,

To jest kierownik wyprawy. On został w obozie pierwszym. Dwaj pozostali poszli się aklimatyzować.

po prostu dopadła go choroba wysokościowa xD

Prawdziwa choinka tylko z "czubkiem"...

Ale może być tylko jeden. Dlatego drugiego zrzuciła.

Zymlak zapłaci karę za nich... nachapał się ma z czego płacić emoji

Nowi kandydaci w drodze na.. szczyt emoji

trzech króli emoji szli za gwiazdą... emoji

Dokładnie to samo robił kilka lat temu kandydat na prezydenta miasta. Film nawet na YT był.

Który?

Po trzech królach przeciez, chcieli rozebrac

Szkoda, że nie zniszczyli tego czegoś. Może w przyszłym roku miasto kupiłoby coś co bardziej przypomina choinkę.

może przeczytali w horoskopie na 2019, że w Nowym Roku osiągną każdy zamierzony szczyt?

To na przyszły rok już nie będą czytać horoskopów. Pewnie skorzystają z usług wróżbity Macieja

Proszę Was, nie róbcie wywiadów z tym człowiekiem, bo jego się nie da słuchać. O padającym deszczu w mieście książkę by napisał.

Dlaczego macie negatywne nastawienie do Straży Miejskiej w Bełchatowie? Rozumiem, że w Polsce ta formacja to ma złą opinię, ale podczas gdy inny ustawiali fotoradary to bełchatowska SM pomagała odpalać samochody zimą. Zawsze szybko odpowiadają na wezwanie i są na miejscu w kilka minut po telefonie. W Bełchatowie strażnicy miejscy nie zachowują się stereotypowo. Będąc obiektywnym nie mogę ich źle oceniać. Można na nich liczyć bardziej niż na niebieskich.

Czemu Mariola nie rozwiązała tej formacji....

Dlaczego niby ? Gosc bardzo składnie, płynnie i sensownie się wypowiada. Oby więcej takich ludzi w straży miejskiej.

dodaj komentarz
Czytaj także