Rejestracja i logowanie

Nowy dworzec oficjalnie otwarty. Zobacz jak wygląda [FOTO]

Wydarzenia 09-01-2020 Autor: Emste
79

Do dyspozycji mieszkańców został już oddany nowy dworzec przesiadkowy, który znajduje się przy ulicy Czaplinieckiej w bliskim sąsiedztwie szpitala. Podróżujący mają do dyspozycji nowy budynek oraz przylegający do niego parking na ponad 60 miejsc.  Inwestycja kosztowała 6,5 mln zł.  W przyszłości może tam powstać galeria fotograficzna.

Nowy dworzec przesiadkowy został oddany do użytku. O zaletach nowo powstałej infrastruktury, podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, mówił wiceprezydent Bełchatowa, Dariusz Matyśkiewicz.

- Dworzec został oddany w bardzo dobrym stanie, jesteśmy zadowoleni z jego wykonania. Mam nadzieję, że ta infrastruktura będzie służyć mieszkańcom Bełchatowa - powiedział Dariusz Matyśkiewicz. 

W trakcie budowy dworca przesiadkowego słychać było sporo krytycznych opinii. Mieszkańców niepokoiła przede wszystkim lokalizacja z dala od centrum miasta. Tą kwestię również wyjaśnił podczas konferencji Dariusz Matyśkiewicz.

- Dworzec powstawał nie tylko z myślą o lokalnym transporcie publicznym [...] chcemy na stałe włączyć go w trasę przewoźników ogólnopolskich. Ich warunkiem jest łatwy i szybki dojazd do dworca. Ulica Czpliniecka, do której prowadzi zjazd z obwodnicy Bełchatowa, jest więc najrozsądniejszą lokalizacją - mówi Dariusz Matyśkiewicz.

Na ten moment na dworcu możemy jedynie usiąść i odpocząć czy skorzystać z toalety. W najbliższym czasie zacznie funkcjonować punkt informacyjny oraz kasy biletowe. Są też plany, by w tym miejscu powstała galeria fotograficzna, która umili oczekiwanie na przejazd.

komentarze (79)
Dodaj komentarz

Piękna przechowalnia dla żuli i bezdomnych. Smród i brud!

Ciekawe kiedy zmiana trasy pksów jadących do Łodzi, tak żeby na dworzec zajeżdżały.

Już się zaczyna sztuczne zapełnianie pseudodworca. PKS uruchomi dojazdy z wiosek na targowisko. Taki tylko szczegół, że te autobusy mimo przejazdu ulicą Wojska Polskiego, to w pobliżu rynku się nie zatrzymają. Wysiadka dopiero pod szpitalem i wracaj emzetką.

Czy przetarg na poświęcenie już ogłoszony ? Tak nie może być by wszystkie obiekty użyteczności publicznej poświęcał ksiądz rzymsko-katolicki ,to już monopol nie zgodny z prawem, gdyż w Bełchatowie są też inne wspólnoty wyznaniowe które w.g.Konstytucji RP Ar.53 mają takie same prawa.

Wszystko piękne i ładne,parkingów masa,lecz tylko dwa stanowiska dla autobusów.....hm

Bo to nie dworzec dla autobusów których jest znikoma ilość.

Gdyby jeszcze władze miasta pochyliły się nad projektem uruchomienia komunikacji szynowej na Elektrownię i KWB jak było dawniej by ograniczyć korki i emisję spalin z autobusów spalinowych.

Szacun dla władz miasta, mamy dworzec w mieście ok.60 tys. Częstochowski PKS ogłosił upadłość i sprzedał dworzec, a jest to miasto 300 tys.i turystyczne.

radny Paweł kiedy bedzie poswiecenie dworca pomysl nad tym czas leci

Może by tak Reformowani w Bełchatowie coś poświęcili a nie tylko Rzymscy katolicy , podobno wszystkie wyznania mają równe prawa.

Jak na razie to żuliki go poświęciły. Ciepłym moczem.

Rany, jakie marudy. Wszystko się nie podoba! Najlepiej, żeby w ogóle nie było dworca, a kury jezdnie zagrzebały! Jest gdzie usiąść, jest ciepło i jest dach. W dodatku znośnie wygląda. Nie czepiajcie się jak rzepy ogona.

Fajnie, że chociaż to jest. Nie narzekajcie. W Piotrkowie był od wielu, wielu lat dworzec autobusowy i co? I go zniszczyli, zamknęli. Nie wiadomo, co będzie z budynkiem po dworcu dalej. A tu wreszcie po latach coś jest. Jeszcze niech odnowią połączenia komunikacyjne i będzie cacy. Mogliby jeszcze pomyśleć nad choćby małą stacją PKP i odnowieniem połączenia z Piotrkowem, które było jeszcze 20 lat temu. Wtedy miasto zyskałoby na atrakcyjności.

... premier mówi, że wtedy Polski nie było. A teraz jest wolna Polska to po co nam dworce, koleje itp.

Gratuluję firmie Sanel za wybudowanie takiej inwestycji. Aby więcej takich solidnych firm było w Naszym regionie!

Teraz czas na Czapliniecką. Wykupować grunty od ludzi i drugą jezdnie budować do ronda tak by była dwupasmówka.Bo ruch jak na Marszałkowskiej a nie daj Bóg karetka...

Teraz wszyscy sie wyprowadzają na KURNOS jak Radny G.G

On się przeprowadził czy tylko tam pracuje?

Podobno niedługo będzie nowe hasło promujące miasto. Już nie "Bełchatów - daj się skusić", ani "Bełchatów - tylko dobre reakcje". Teraz będzie "Bełchatów - stąd się wyjeżdża"

Jak będzie czym!

Najgorsze, że bełchatowska patola zaraz wszystko zniszczy...

Gdzie jest Krzyż? Ja pytam się: gdzie jest krzyż? Nowy budynek dworca, a krzyża brak. A władza lokalna, zaznacza, spod jakiego znaku jest...

Krzyż to narzędzie zbrodni do wykonywania wyroków przez cesarstwo rzymskie, umierali na nim winni i niewinni, należy czcić ofiarę krzyża a nie narzędzie zbrodni.

NA DWORZEC CHODZI SIĘ RAZ NA JAKIŚ CZAS A DO LIDLA CODZIENNIE - WSZYSTKO DLA DOBRA LUDZI - A MOŻE ????

widze tam pawła k... pytanie kiedy bedzie poswiecony , pawel jako ministrant

Super ! Po 8 (?) latach bez dworca w końcu mamy to!Panie Matyśkiewicz wpadnę się dziś tam wysrać,więc otwieraj klopa !

Idiotyczny komentarz.

Cudowne miejsce dla elity belchatowskiego menelstwa... Takie czyste, ciepłe, pachnące... Jeszcze...

Jacy wy ludzie jesteście denni.... Czytam te wasze komentarze i mnie szlak jasny trafia. Nic Wam nie pasuje, zła lokalizacja, korki itd... Coś nowego się otworzy to źle, nie pasuje, bo za daleko. Weź łopatę, idź za stodołę i się zakop najlepiej.....Ręce opadają.

Brawo w samo sedno

Wyglada fajnie ????

Te znaki zapytania to dlatego, ze.niecgcacy emotki dodałam, a tu się nie wyświetlają

Super teraz rudy celebryta z radomska będzie miał jak do domu z psychiatryka wrócić i nie będzie prosił pół radomska o transport

Jak dobrze że mamy tak wybitnego i mądrego i dobrego vicusia , chłe chłe

Kiedy powstanie obiecany w kampanii przedwyborczej holding spółek miejskich?

Wyluzuj Ziemniaczku kiedy wygracie jakieś wybory a chyba w telewizji tv archeologia

Zamiast wykupić ziemie i zrobić dworzec z prawdziwego zdarzenia na dolnym obok jehowych to przy psychiatryku infrastruktura na miarę 22 wieku lol

"Łatwy i szybki dojazd do dworca" - dowcip roku!!!

Znajdź szybszy z obwodnicy oj żal coś ściska

Chu... mnie obchodzi dojazd z obwodnicy, jak z miasta nie mogę tam dojechać.

Dworzec spoko, co do lokalizacji to czas pokaże czy się sprawdzi, ale powinni posterunek 24h z dwoma rosłymi ochroniarzami ustawić a nie bistro, bo zaraz menelstwo zrobi sobie noclegownie, a zwykli ludzie żeby w spokoju poczekać na autobus bedza siedzieć na lawce.

Dobrze ze nareszcie oddali dworzec. Za niedługo ochrzcimy go naszym zapachem.

Poproście o jakąś półkę z książkami i czasopismami. Przydadzą się dla zabicia czasu!

wybudowali obiekt dla proletariatu

Jazda PKSem skraca czas podróży. Po otwarciu dworca, z Bełchatowa bedzie można bezposrednio dojechać do berlina paryza czy londynu.

Pewnie z Bełchatowa do Paryża podroż PKSem bedzie trwala 50godzin. Do tego luksusowym autosanem z lat 80 gdzie po dojechaniu do zgorzelac kilka razy sie zepsuje a kto wie czasami lubi sie zapalić

Mam nadzieję, ze BP Tour i Expressbus nie będą tam jeździć, że zostaną przy przystankach dotychczasowych, bo nie wyobrażam sobie po 1 w nocy siedzieć sama na tym zadupiu i jak o tej godzinie tam dotrzeć?

taxi jeździ w Bełchatowie, możesz zadzwonic i przyjedzie. Dla zdrowia na nożkach przejsc 7km nie zaszkodzi

jak ktoś jeździ autobusami to nie po to żeby 20 zł na taxi wydawać!

ciezko wam dogodzic ludziska - kazdy z was zrobilby go lepiej i w lepszym miejscu

Czy to prawda, ze pksy do Łodzi będą teraz jechały dodatkowo na ten dworzec?

A Mariola gdzie? Rządzi jeszcze w tym mieście ? Bo chyba mnie coś ominęło i to jednak Matys wygrał wybory

A to ta Mariola?

A ten facio w czerwonej kurtce to kto?

Pan w czerwonej kurtce to Jan Wladeczek z zawodu grabarz. Grał w filmie Kariera Nikosia Dyzmy

Możecie zapomnieć o zaparkowania auta. Momentalnie parking zostanie opanowany przez pacjentów pobliskiego szpitala i przychodni.

Wkrótce zostanie opanowany przez menelstwo lokalne, i tyle w temacie!

Nareszcie . gratulacje władzo . 

Brawo kolejny sukces Marioli i Nowych koalicjantów superancko.

Już gorszej lokalizacji nie mogli wymyśleć. Teraz dopiero będą korki na Czaplinieckiej!!!!!!!!

No, faktycznie? Na dworzec przecież ogromne tłumy zaraz pojadą!?

Zrobili przy tym interes życia, sprzedając stary dworzec za milion złotych gdzie wystarczyła drobna przebudowa a wydali 6,5 miliona na coś takiego. Tylko Polacy potrafią tak marnotrawić pieniądze podatników. Na szczęście już prawie wszyscy młodzi pouciekali z tego miasta i zobaczymy jak radni spłacą ten 20 milionowy kredyt. Ciekawe czemu Urzędu Miasta nie przeniosą sobie na obrzeża miasta jak postąpili z dworcem.

Bo Urząd ma swój budynek w centrum miasta, a dworca sprzedanego przez POWIAT już nie ma. Tak trudno zrozumieć ? 

Korki niesamowite a nie daj Boże znaleźć się w karetce...

UWAGA!!w niedziele pod galerią bezdomni będą rozdawać auta i kamienice ale nie może WOŚP tez się załapie

A, no i Kiss and Ride. W domyśle zatoczka, nie parkujesz, ale zatrzymujesz się i pasażer wysiada. Tutaj musisz zaparkować i tak, bo miejsce jest obok innych miejsc parkingowych, nie w formie zatoczki jak przy SP1 chociażby.

Rozkład jazdy rozwala, przecież tam nic nie jeździ, nie mówiąc o weekendzie. Biorąc pod uwagę, że każdy autobus w Bełchatowie dojeżdża do Szpitala, to tablica przy szpitalu z rozkładem wygląda mizernie. Dworzec w Bełchatowie to tak jak sklep ze sprzętem do nurkowania w wysokich tatrach lub sklep ze sprzętem alpejskim we Władysławowie

Nowy mial byc oddany w złym stanie ? jaja se gargamel robi

To zobacz niektóre nowe inwestycje w Polsce , jest robota słaba dobra bardzo dobra i super Git

fajnie bende tam spal

Prawicowy przygłup !

Zamknij ryj. Mój ojciec by ci za komuny ścieżkę zdrowia zrobił robalu, psie, śmieciu. ZOMO wróć

Architektonicznie nijaki, podobnie jak Bełchatów.

CZARNY pewnie święcił przed diabłem ,ile skasował?

Bełchatów zawsze będzie pomijany przez przewoźników krajowych, rozmach i koszty przesadzone, sama bryła bez szału...7/10. Największy pożytek to uporządkowany teren i nowe parkingi.

A stary to był szał. Cieszmy się,nie jest tak. Źle

Stary dworzec miał świetną lokalizację, ten usytułowany jest przy najbardziej zakorkowanym odcinku drogi w Bełchatowie.

Stary też na zadupiu był

Podoba mi się

dodaj komentarz
Czytaj także