Rejestracja i logowanie

Nowa organizacja na A1 już obowiązuje. Są korki? [FOTO]

Wydarzenia 16-04-2019 Autor: magjas Foto: GDDiKA oddział Łódź
4

Od wczoraj między węzłami: Tuszyn i Piotrków Trybunalski - Południe obowiązuje nowa organizacja ruchu. Nie ukrywajmy przez najbliższe dwa lata będzie się na tym odcinku podróżować trudniej, w obu kierunkach ruch będzie się bowiem odbywać po jednej jezdni. Warto więc zaplanować sobie nieco więcej czasu na podróż na tym odcinku A1.

Jak informują drogowcy na jezdni już kilka dni temu pojawiło się tymczasowe oznakowanie poziome, w kolorze żółtym, jakie będzie obowiązywało na czas robót. Poza tym ustawiono setki tablic i znaków. Najważniejsza informacja, ruch w obu kierunkach – do Łodzi i w kierunku Katowic - na tym odcinku odbywa się po jednej jezdni.

- Z ruchu wyłączona została jezdnia zachodnia (ta którą w normalnych warunkach jedziemy w kierunku Katowic), a cały ruch przeniesiono na jezdnię wschodnią. W kierunku południowym wyznaczono dwa pasy ruchu, w stronę przeciwną jeden. Na opisywanym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h, zatem ruch odbywa się płynnie, jedynie na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie w autostradę A1 włącza się droga ekspresowa S8 są spowolnienia i krótkie zatrzymania – informuje Maciej Zalewski, Główny Specjalista ds. Komunikacji łódzkiego oddziału GDDiKA.

Warto dodać, że po zakończeniu prac w tymi miejscu, znacznie polepszy się komunikacja. Węzeł Piotrków Trybunalski Zachód zyska możliwość jazdy z Łodzi w kierunku Warszawy i z Warszawy do Łodzi. Dotychczas było to niemożliwe, a jadąc z Łodzi lub Warszawy można było kierować się tylko na Katowice. Wykonawca na realizację wszystkich prac ma 28 miesięcy, wraz z okresami zimowymi.

komentarze (4)
Dodaj komentarz

A kiedy budowa parkingu na dolnośląskim pod 315 ? 

Jak skończą robić A1 pod Piotrkowem to cały sprzęt przeniesie się pod 315.

Chyba żeby zaorać ten blok. Razem z tym niekumatym trollem.

Jak twoja stara wróci z rynku w sobotę bo ma trochę cebuli na sprzedaż bo bida taka że nie ma co chlac xd

dodaj komentarz
Czytaj także