Rejestracja i logowanie

Nie odśnieżasz auta? Możesz słono zapłacić!

Wydarzenia 04-01-2019 Autor: magjas Foto: pixabay
35

Oprócz frajdy, jaką sprawia dzieciom, przysparza też obowiązków dorosłym. Śnieg, w ostatnich dniach „zaszczycił” nas swoją obecnością i choć jego ilość daleka jest od prawdziwych, srogich zim, to warto pamiętać, że nawet niewielka ilość na naszych samochodach może być powodem kłopotów. Zamiast wyruszyć w drogę autem pokrytym białym puchem, lepiej poświęcić kilka minut na dokładne odśnieżenie go, aby uniknąć mandatu.

Teoretycznie sprawa wydaje się błaha i oczywista, ale wystarczy nieco dokładniej przyjrzeć się samochodom na ulicach, by dojść do wniosku, że nie wszyscy kierowcy sumiennie biorą się za odśnieżanie.

By nie narażać na niebezpieczeństwo siebie oraz innych uczestników ruchu, należy zadbać o dobrą widoczność pozbywając się śniegu, lodu i innych zabrudzeń nie tylko z szyb i lusterek. Ważne jest również odśnieżenie świateł, zarówno przednich jak i tylnych, co zapewni nam dobre pole widzenia. Ważne, by mieć na uwadze czytelność tablic rejestracyjnych.

Pamiętajmy jednak, że nie tylko zaśnieżone czy zaszronione światła, szyby i lusterka prowadzić mogą do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Również zalegające na dachu grudy śniegu stwarzają realne zagrożenie. Może on spaść na szybę samochodu jadącego za nami lub osunąć się na naszą szybę podczas hamowania skutecznie ograniczając nam widoczność.

Ustawa "Prawo o ruchu drogowym" przewiduje karę pieniężną, jaką należy ukarać kierowców nie stosujących się do przepisów. Poruszając się nieodśnieżonym samochodem muszą liczyć się z mandatem w wysokości 200 zł.

komentarze (35)
Dodaj komentarz

niech się psiarskie za nie odśnieżone drogi wezmą na osiedlach co roku śnieg zalega

za to mandat 2tyś a nie 200 zł.byłem światkiem jak z busa spadła tafla śniegu i w tirze poszła szyba

Jeszcze trochę czipy nam zamontują i będzie każdy w systemie . Każdy nasz ruch będzie bardzo widoczny i w zasięgu przyszłej władzy.

To że auta nie są odśnieżane to pestka i nie powinien się tego nikt czepiać. Ciekawe czy nasze władze porządkowe zajmą się tymi którzy wypychają śnieg z własnych podjazdów na ulicę. Warunki są zmienne i jak taka sterta śniegu nie zostanie rozjeżdżona co jet zagrożeniem to na pewno będzie jeżeli zamarznie. Co jeszcze ciekawe to takie pułapki widać przy posesjach rodowitych Bełchatowian z dziada pradziada zwłaszcza przy starych zabudowach na ul. Czyżewskiego. Tak się dzieje co zimę. Przy wypadku wini się kierowcę że nie dostosował prędkości do warunków na drodze a nie że przez głupotę właściciela posesji.

A co jeśli z ulicy śnieg spychany jest na chodnik,podjazd ,wjazd do posesji ???

bede robil co mi sie podoba i wara

Jest biało bo jest zima

Zawsze jadę ze śniegiem. Traktuje to jako kamuflaż przed wrogami.

Drogi na oś olsztyńskim to chyba nawet w lato będą pokryte śniegiem...

No a w twojej głowie to pusto i w lato i w zimę tępa dzido

A w Twojej ostry sztylecie ???

Jak to jest że droga na Piotrków czarna , a w naszym pięknym mieście biało?

to bardzo proste. w mieście kontrolę nad drogami ma miasto a droga na piotrków to droga wojewódzka.

Krajowa. 74.

Szkoda że miasto nie zapłaci za nie odsniezone drogi lub dana spółka...wstyd żeby takie drogi były i niby oni przygotowani

Intensywność opadów jest spora.. dawno tak nie bylo, więc nie róbcie nikomu przykrości.. kierowcy jeżdżą nonstop a śnieg pada i pada, sól sypana w dużych ilościach przy tych opadach śniegu jest niewielka wiec raczej lepiej miec takie drogi jak jezdzic po soli, bo zaraz beda skargi ze passata rdza bierze..

Jeszcze żeby tylko policja patrolowała ulice i zgarniała takich delikwentów... Czas by zrobić porządek z tymi, co sobie na szybie wydrapują tylko okienko jak w Rudym 102, albo przez całe miasto gubią śnieg z dachu. 200 złotych to za mało, jakby tak dowalić ze 2000 (i jeszcze je faktycznie wyegzekwować) to może by się co niektórym zachciało porządnie odśnieżać samochód!

po co odsniezac jak podczas jazdy sie samo odsniezy...

Ulice nieodsniezone, i kto za to dostanie mandat ??

Ulice nieodśnieżone, bo prezydent miasta mieszka w Piotrkowie i tamtejsze drogi bardziej ją obchodzą. Nie ma czasu bidulka zajmować się problemami Bełchatowa.

Sami ją wybraliście emoji

Ja nie, ja potrafię logicznie myśleć i na takie typy jak p. Czechowska nigdy nie głosuję

Pan P z PGMu sobie premię wypłaci za dobrą robotę.

Jadąc "autostradą " wieczorem z Katowic do Krakowa, z jadącego przede mną busa spadł lód z jego dachu na moją szybę przy prędkości 130km/h. Wiele już przeżyłem na polskich drogach i przewidzialem taką sytuację. Przy najbliższym parkingu poprosiłem kierowcę busa aby zjechał i grzecznie powiedziałem aby ściągnął lód z dachu bo może wydarzyć się tragedia, spytalem go gdyby jechała kobieta lub świeżo upieczony kierowca i doświadczył takiego zdarzenia i odbił w bok np. pod tira lub inny samochód to co wtedy by Pan powiedział.....przepraszam nie odsniezylem samochodu..... wlaczmy myślenie

tylko jak wejscna dach takiego busa...ja siesie pytam kutwa jego mac...

Tego paluszka w dół dostałeś za "gdyby jechała kobieta". Z resztą się jak najbardziej zgadzam.

Masz rację są kobiety, ktore jeżdżą lepiej niż faceci ale miałem na myśli osoby, które dopiero co zrobiły prawo jazdy i na kursach nie uczą praktyki tylko teoria i 90% niepotrzebnych informacji, do czego służy lewy pas, jak zachowac się na rondzie, po co są kierunkowskazy, światła przeciwmgłowe itp. Za kobiety przepraszam

za co przepraszasz? to nie jest zaden argument ze jakies 5% kobiet jezdzi "lepiej" niz mezczyzni. kobiety powinny miec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz piastowania stanowisk kierowniczych.

nawet nie warto cię oceniać!

Kobiety są niżej w łańcuchu ewolucyjym, więc nie ma tu nic zdrożnego

Powiedz to swojej matce!

A co z tirami jak na zakrętach "gubią" płyty lodu lub wanny śniegu?

A może by się tak zająć jakimiś przestępcami?? A nie łatwa kasa nieroby??

I prawidłowo. 200 zł dla leniuchów co do kiosku samochodem 100 m jadą !!!

Do kiosku 100 m to nie jadą,fakt z chęcią by pojechali ale się boją ze im sąsiad miejsce na parkingu zajmie

dodaj komentarz
Czytaj także