Rejestracja i logowanie

Nauczyciele znów będą strajkować! Tym razem przestaną wykonywać...

Wydarzenia 05-10-2019 Autor: kci/ksz
33
Nauczyciele znów będą strajkować! Tym razem przestaną wykonywać...

Tuż po wyborach rozpocznie się kolejny strajk nauczycieli. Tym razem planują oni wstrzymać się ze wszystkimi zadaniami, które nie są opisane w przepisach prawa oświatowego. - Decyzja o udziale w strajku będzie decyzją indywidualną każdego nauczyciela – podkreślił prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Strajk ma skłonić rząd m.in. do wzrostu płac nauczycieli o 1 tys. złotych. Jak ma wyglądać akcja?

- Strajk będzie polegał na tym, że nauczyciele będą pracowali tylko przez 40 godzin tygodniowo i będą wykonywali zadania opisane w przepisach prawa oświatowego. Nie będziemy wykonywali tego, co stało się niepisaną normą, np. pełnienie opieki podczas wycieczek szkolnych czy „zielonych szkół”, podczas których nauczyciel odpowiada przez 24 godziny za ucznia - opisuje strajk szef ZNP Sławomir Broniarz. – Nie będziemy realizować zadań, które były przez nas wykonywane, a za które nie otrzymywaliśmy żadnych pieniędzy.

Chodzi m.in. o sobotnio-niedzielne konkursy, zajęcia organizowane w dniu wolnym od pracy, sporządzanie sprawozdań z pracy dydaktycznej szkoły, inwentaryzację obiektów szkolnych, w tym np. biblioteki.

- Przygotowaliśmy taki katalog zadań i chcemy go przekazać nie tylko nauczycielom, ale poinformować o tym także ministra edukacji narodowej – powiedział prezes ZNP.

Nowy protest rozpocznie się po wyborach parlamentarnych.

– Nie chcemy tego robić w przededniu wyborów, mamy w pamięci negatywne działania wobec naszego środowiska, cały hejt i pomówienia. Dlatego zrobimy to tuż po wyborach – wyjaśniał Sławomir Broniarz

 Strajk to efekt badania sondażowego przeprowadzanego wśród nauczycieli we wrześniu. Nauczyciele odpowiadali na trzy pytania: dotyczące polityki edukacyjnej, oceny systemu edukacyjnego oraz formy ewentualnego protestu. W badaniu wzięło udział ponad 220 tys. nauczycieli, a za strajkiem opowiedziało się ponad 50 procent z nich. Dodatkowo prawie 20 proc. chciało odwieszenia strajku czynnego, czyli takiego jak w kwietniu.

– Mamy to "z tyłu głowy" i będziemy brać pod uwagę – stwierdził prezes ZNP.

komentarze (33)
Dodaj komentarz

No tak wakacje się skończyły emoji

Nauczyciel nie pracuje 40 godzin tygodniowo. Ponadto są nauczyciele, którzy pracują ponad 40 godzin i sa również obiboki którzy wiecej krzyczą niż pracują. Ktoś kto stwierdził, w komentarzu, ze nauczycieli brakuje myli się z prawdą ponieważ jest wielu młodych wykształconych w tym zawodzie i nie mają szans dostać się do pracy w szkole. Ja w niej pracuję, kocham tę pracę i choć zarobki nie są rewelacyjne lecz głodem moja rodzina nie przymiera. Czas skończyć z podjudzaniem przez ZNP. Większość nauczy cieli do tego związku nie należy. Wielu nie zastrajkuje. Kto zdecydowal sie na tę pracę powinien pamietać, że to nie tylko kasa lecz MISJA I POWOLANIE

i słusznie. oczywiście wypomina się nauczycielom, wakacje, ale to wynika z charakteru tego zawodu. kto nie chce pracować na 3 zmiany w tym nocki w sklepach to się uczy i wybiera inny zawód proste. Obecnie WASZE dzieciaki mają 2 m-ce wakacji więc co, nauczyciele mają przychodzić wtedy na 8 godzin i potrzeć w ścianę. NIE ŻARTUJCIE, BO TU WYCHODZI Z WAS KULFON I TYLE. oK ROZUMIEM , 8 GODZIN/DOBĘ PRAWDZIWEJ PRACY, DZIECI POWINNY BYĆ WYUCZONE TAK ABY NIE BYŁO MOWY O PŁATNYCH KORkACH, CHYBA ŻE NIE SŁUCHAJĄ NAUCZYCIELI, RODZICÓW I POP PROSTU SIę NIE UCZĄ. Ale teraz wy rodzice będziecie mieli super, dzieciaki po szkole proszę odebrać i się zająć, pomóc w lekcjach bo już pani na które plujecie niem pomogą w odrabianiu za free. PS a tak a propos w wielu krajach zawód NAUCZYCIELA jest bardzo szanowany...

Rozumiem ze też w wakacje bedziecie pracowac po 40 godzin w tygodniu

A czemu żaden z szanownych nauczycieli nie zaproponował aby wasze wynagrodzenia były zależne od waszych wyników? Pokaż mi ilu co roku wychowujesz olimpijczyków ze swojego przedmiotu, jaka jest zdawalność egzaminów z twoich przedmiotów, jak postrzegają cię twoi uczniowie, ich rodzice... Może zasługujesz żeby dostać nie średnią krajową a 2x tyle? Ale jak przychodzisz 5 minut po dzwonku do klasy, potem 30 minut pytasz, stawiając po kilka niedostatecznych, 10 minut tłumaczysz najprostrzy przykład zadania, rozwiązany i tak w książce a pozostałych 10 zadajesz do domu, przy okazji zapowiadając z tego kartkówkę, połowę uczniów masz zagrożonych na koniec roku, uczniowie cię niecierpią, rodzice nie trawią.... To może i tak za dużo zarabiasz?

"...najprostrzy" - a to wynik kształcenia u takich, co jedno przez 10 minut tłumaczą? Faktycznie, złe doświadczenia w szkole...

Bardziej cię boli ta drobna literówka, czy kilka słów prawdy o was?

Każdy mądrala niech zacznie od siebie. Każdego pracownika, w każdym zawodzie można w ten sposób sprawdzić, nadaje się do zawodu, czy nie. Wszyscy jesteście gotowi poddać się takim testom???

No i oczywiście. Gdybym ja przyszedł do roboty odwalić pańszczyzne byle jak tak jak wy, to by mnie prezes wywalił na zbity pysk. Wy przez lata komuny zrobiliście z siebie święte krowy. Udowodnij swoją wartość a dopiero wtedy wołaj o kase.

Idz i zrob mocny widze tylko w necie jestes internetowy kozaku

Strajk włoski polegać będzie na odpracowaniu ustawowych 40 godzin tygodniowo. Czyli tyle ile każdy pracuje. Wszystko pozostałe odpada. Dlatego wszelkie wyjazdy do teatru, na wycieczkę, zieloną szkołę, przygotowanie akademii, konkursów nie będzie robione. Na chętnych do zawodu nauczyciela czekają wolne miejsca. Do roboty. Na pewno wszyscy piszący zrobią to lepiej od nauczycieli. Przecież oni tylko "odbębniają". Nawet nie odczujecie tego strajku.

"Dlatego wszelkie wyjazdy do teatru, na wycieczkę, zieloną szkołę, przygotowanie akademii, konkursów nie będzie robione." I BARDZO DOBRZE to sa same ZBĘDNE pierdolyłgłupoty siedzcie w salach i uczccie a nie tylko byscie łazili z dzieciarnia do tych gigantow mocy i do kina do galerii wycieczki non styop miescvie lazicie zamiast uczyc pajace same zbeden rzeczy zupelnie NIEPOTRZEBNE te wasze zasrane ponadnormatywne niby rzeczy ktore i tak robicie w trakcie zajec normatywnycjh kosztem normalnych lekcji pajacu

Biedni ludzie, ci mają złe doświadczenia szkolne. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Zrezygnuj ze szkoły dla swoich dzieci i ucz je sam. Jest taka możliwość. A tak naprawdę to nikt nie lubi tych wyjść i wycieczek. Przepadają lekcje.

Prawda jest taka że każdy chciałby zarabiać jak najwięcej ale tak się nie da. Nie tylko nauczyciele zarabiają za mało inne osoby również problem polega na tym że inne grupy zawodowe nie robią tego pod naciskiem opozycji która obiecuje im złote góry a gdy rządzili to mieli ich w nosie. W dzisiejszych czasach chyba jeśli komuś nie odpowiada ten zawód który wykonuje i jest przekonany że da sobie radę w innym lepiej płatnym to czemu tego nie robi? Bo chociaż praca nauczyciela jest ciężką to ma dużo plusów gdzie w czasach korporacji można o takich rzeczach zapomnieć. Tam trzeba osiągać zamierzone cele a nie tylko odbębnić lekcje.

to dopiero po długim wekendzie,bo teraz piątek,sobota niedziela,poniedziałek wolne.hehe

A może by tak poczytać, na czym polega strajk włoski i potem wypisywać? Już teraz brakuje nauczycieli, zatem droga do kariery otwarta. Co za problem się przekwalifikować?

A korepetycje będą?

Niech strajkują do ferii i nawet dalej. Oczywiście pensja zero i niech strajkują

Ostatnie podrygi Platformy.

Do konkretnej roboty zagnać nierobów

żeby zarabiali na wasze pisowskie plusy???

Ewa ma cos z lalkami haha

Ewa, co spadła z drzewa!

szkoda ze po wakacjach im się przypomniało emoji

Rozumiem nauczycieli że chcą strajkować. Kto by nie chciał mieć wakacje dwa miesiące i do tego płatne.

Ciekawe kogo pytali bo jakoś żadnej ankiety w okolicznych szkołach nie było. Śmieszne te związki.

Taki to może strajkować, w normalnej pracy za takie strajki to by umowy nie przedluzyli, albo zwolnili z byle powodu...

Zmień pracę!

Niby taki cwany, nik dobrany razem z odpowiedzią, a jednak... Nie powiedziałem że tak jest w mojej pracy, lecz w większości zakładów... A jak już ktoś napisał z wakacji niech również zrezygnują

Zrezygnuj ze swoich przywilejów i z urlopu, a następnie zacznij doradzać innym!!!

Korekta, powinno być: Czy jak elektrownia kupi węgiel od kopalni, to też jakiś pisowiec odtrąbi swój sukces, wyszczerzy zęby i pierś wypnie?

Chyba artykuły Ci się pomyliły.

A czy jak elektrownia kupi węgiel z Niemiec to jakiś Pokemon odtrąbi swój sukces, wyszczerzy zęby i pierś wypnie?

dodaj komentarz
Czytaj także