Rejestracja i logowanie

Magistrat wyłożył 140 tysięcy złotych na kolejny remont Felka

Wydarzenia 06-02-2019 Autor: magjas Foto: Miasto Bełchatów
29

Pomalowane korytarze i odświeżone klatki schodowe, wymienione drzwi do pomieszczeń wspólnych, budynek "Felka" po gruntownej modernizacji elewacji i węzła ciepłowniczego, teraz wewnątrz zyskał nowy wygląd. Za remont budynku przy ul. Czaplinieckiej 44d magistrat zapłacił blisko 140 tysięcy złotych.

Jak podkreślają miejscy urzędnicy remont „Felka”, to efekt troski o mieszkańców i podnoszenia standardów lokali komunalnych, których w zasobach magistratu jest ponad 2 tysiące.

W „Felku” jest 112 mieszkań. Ostatnio zakończony remont obejmował prace na korytarzach i klatkach schodowych - wymianę uszkodzonych płyt kartonowo-gipsowych, malowanie, wymianę blisko 50 drzwi do pomieszczeń ogólnodostępnych, w tym do punktów z licznikami energetycznymi. W całym budynku przeprowadzono również dezynsekcję, podczas której nie pominięto żadnego pomieszczenia. Opryski odbywały się zarówno w mieszkaniach, piwnicach, jak i częściach wspólnych. Akcja kosztowała miasto ponad 19 tys. złotych. W 2017 roku z kolej za blisko 4 miliony dokonano, przy wsparciu unijnych funduszy, remontu na zewnątrz budynku.

- W ramach termomodernizacji ocieplono ściany budynku i dach, założono nowe zawory termostatyczne, panele fotowoltaiczne i wybudowano mechaniczną wentylację. Modernizacji poddano cały węzeł ciepłowniczy. Wymieniono również drzwi zewnętrzne, a nad wejściami do klatek zamontowano daszki. Wszystko to kosztowało w sumie około 3 mln 800 tys. zł, z czego blisko 3 mln zł miasto uzyskało z funduszy UE – informują urzędnicy magistratu.

 

komentarze (29)
Dodaj komentarz

Moze by tak odnowic te bloki gdzie ;udzie placa czynsze? a nie jakes Feliki tam gdzie sama patola szkoda kasy

Nich zrobią porządek z tymi co demolują. Bo większość to ludzie którzy płacą nie małe pieniądze

Co mam rozumieć pod pojęciem "nie małe"? Niemałe to wiem - a czynsz płaci każdy ... no prawie A i masz rację należy zrobic porządek z brudasami flejami świntuchami morusami śmieciarzami niechlujami i niszczycielami wspólnego mienia

Ludzie dajcie spokój, tam mieszkają normalni ludzie, jak w każdym bloku, zawsze znajdzie się jakaś osoba, która jest uzależniona i ma melinę w domu. Pokażcie w którym bloku nie ma takiego człowieka zwłaszcza gdzie mieszka ponad sto rodzin, zawsze ktoś się znajdzie. Mieszkają tam ludzie którzy normalnie płacą czynsz i to nie mały, a ci co nie płacą to niech miasto zrobi porządek i wysiedli tam gdzie trzeba.

Nie od dziś już tak jest że ktoś kto mieszka w felku Odrze czy kamienicy uchodzi w Bełchatowie za osobę gorszego typu.Szkoda że ludzie nie biorą pod uwagę faktu że uczciwą pracą w Bełchatowie nie da się dorobić własnego mieszkania i trzeba mieszkać wśród takiego otoczenia bo takie właśnie mieszkania przyznaje Urząd Miasta samotnym matkom albo po prostu rodzinom oczekujacym na mieszkanie po 6-8 lat.To bardzo smutne,ale ktoś kto po rodzicach ma mieszkanie w bloku czuje się lepszym chociaż nim nie jest.Są niestety tacy którzy zasłużyli na pogardę ze względu na swoje zachowanie w tych mieszkaniach,ale dlaczego inni mają cierpieć przez taką opinię?!Urząd Miasta powinien wysiedlac takich typów i pozwolić normalnym ludziom godnie żyć a nie zwalac winę ze to felek czainiecka itd.Brak zaradności urzędów kopie normalne rodziny w tyłek.

Normalni? Samotne matki, ludzie oczekujący na przyznanie im mieszkania. To nie są normalni ludzie, to patologia. Ludzie fajdający swoje życie i oczekujący że państwo im ma teraz zapewnić byt. Mieszkałem tam, kiedy był to hotel robotniczy ,,setka". I nikt niczego nie demolował. Była wspólna kuchnia, pralnia, magazyn na rower itp, nic nikomu nie ginęło. Może i tam mieszkają ludzie starający się, ale większość to pijackie i naćpane bydło.

Dagmara przestań! Piszesz o mieszkaniach , rodzicach itd. itp. a sama dupcią objęłaś stanowisko kierownicze za czasów Darusiaemoji

Do Autentucznie - trochę empatii A aaa zapomniałem nie wiesz co to znaczy

hahaha, ktoś miał w końcu odwagę na prawdę

Taaa Noormaalniii Bo to normalne jest plucie charchanie sikanie na sciany podłogi palenie na klatkach To jednak większość ludzi jest nienormalna - a zresztą mi z tą nienormalnością dobrze i nie mam zamiaru niszczyć wspólnego mienia

Zgadzam się wszędzie tak jest tylko nikt tego nie widzi

BYDŁO DO OBORY A WIEPRZE DO CHLEWU tfu!

wstyd i HAŃBA!!!

Wszyscy ktorzy wyzywaja Ludzi mieszkajacych w Felku od patologi to jednoczesnie mowia o sobie bo w kazdym bloku- osiedlu mieszkaja niechciani sasiedzi na ktorych nie ma sie wplywu i to jak sie zachowuja!Wiec przestancie wyzywac wszystkich od patologi bo tam mieszkaja tez normalni ludzie i rodziny!!Zenada jacy sa ludzie w dzisiejszych czasach!

W moim bloku mieszka dokładnie dwóch takich ludzi. Blok ma 5 klatek, 4 piętra. Policz ile to procent. A teraz te felki. Tam 90% to podludzie. Aha, to nie tak że nie ma społeczność na to bydło wpływu. To właśnie społeczność powinna prowadzać na smyczy hołotę a nie odwrotnie.

Ale super mają... mi nikt nie finansuje remontów. Może pani prezydent zastraszona przez ten Felek czy Odra.

NA INNE **** POTRZEBY PIENIĄDZE SĄ JAK REMONTOWANIE MELIN PIJACKI A MIESZKANIE DLA NP: MATKI Z DZIECKIEM LUB OSOBY POTRZEBUJĄCEJ NIE MA ****!!!!

Wez sie rozpedz i sprawdź głową czy ściana jest mocna bo tagie glupoty piszesz że az mi cievie żal

FELEK I **** ODRA JEDNA WIELKA PATOLOGIA BRUD SMRÓD ITD WSZYSTKO W FELKU WYREMONTOWANE ATE ****Y TO ZNISZCZĄ ZA DOBRZE MAJĄ !!! JUZ BYŁA POLICJA STRAŻ POZARNA ITDBO BYŁ **** POŻAR!!!

Patrzeć jak będzie odpadał tynk bo tak robi remonty PGM

Oj tam oj tam felek teraz nawet armagedon przetrzyma gdyż nad wszystkim czuwał najbardziej znany w całym regionie poganiacz kóz Krzysztof Polak

Wodę też będą mieli. P. dowiezie z Kurnosa.

CIEKAWE ILE CZASU BĘDZIE PORZĄDEK W TYM BLOKU ...BO WIDZE ŻE SKRZYNKA JUZ ROZWALONA

Tylko że lokatorzy z czynszówek Nie Szanują tego Wchodząc do Odry Wsly czy Felka odrazu odrzuca - smród syf porozrzucane śmieci poplute podlogo i nie tylko - Jak można srać we własne gniazdo? Ludzie opamiętajcie się dbajcie!!! Tam sie wychowują Wasze dzieci!!!

To lokatorzy nie szanują dziwne skoro jest ładnie ale jak bliskie sąsiedztwo noclegowni wpływa na to kto odwiedza blok jeśli bezdomnych nie wpuszcza do noclegowni pod wpływem alkoholu to w Felku drzwi otwarte cała noc więc można się przespać w cieple, załatwić swoje potrzeby na korytarzu a później sprzątaczka musi to sprzątać. A w końcu zaczna i demolowac jak mieszkańcy ich przeganiaja to robią na złość a wystarczyło założyć domofony i kamery żeby nie zmarnować pieniędzy które poszły na remont.

Oczywiście i jeszcze co może ochronę

PGM był wykonawcą tego remontu wnętrz więc proponowałbym redakcji spytać mistrza ekonomii i zarządzania z PGMu czyli Krzysztofa Polaka o to ile miejska spółka straciła na kolejnej umowie z urzędem miasta?

Nie powinno sie remontować rzeczy ktorych potem lokatorzy nie szanują

Niestety mie da się nie remontować - ale może trzeba ludzi zmobilizować aby za coś zapłacili - bo jak darmo to nie Ich a jak nie Ich to nie uszanują

dodaj komentarz
Czytaj także