Rejestracja i logowanie

Lekcje odwołane! Ilu nauczycieli strajkuje w Bełchatowie? Co z uczniami?

Wydarzenia 08-04-2019 Autor: magjas Foto: mjs
191

Puste korytarze i sale lekcyjne, niezbyt tłoczno w świetlicach - tak prezentuje się rzeczywistość nauczycielskiego strajku w bełchatowskich szkołach podstawowych. Przypomnijmy, zgodnie z deklaracjami do protestu włączyły się wszystkie podstawówki i znaczna część przedszkoli. Jak realnie prezentują się liczby strajkujących i jak zorganizowana jest opieka nad uczniami?

Magistrat, który jest organem prowadzącym dla szkół i przedszkoli na terenie miasta podkreśla, że wszystko jest pod kontrolą i zgodnie z założonym planem – świetlice we wszystkich szkołach od rana przyjmowały uczniów. Trzeba jednak zaznaczyć, że ich ilość była stosunkowo mała. Na przykład w SP nr 8 na zdeklarowanych do opieki świetlicowej 64 uczniów z opieki skorzystało 19-cioro, w SP nr 12 na 25 zdeklarowanych w zajęciach świetlicowych wzięło udział 7 uczniów.

Przyglądając się liczbom strajkujących nauczycieli można śmiało powiedzieć, że znaczna ich część do akcji przystąpiła. W SP 1 nie strajkuje 5 nauczycieli, w SP 3, 4 i 9 nie strajkuje po 3 nauczycieli, w SP nr 5 do akcji nie włączył się 1 nauczyciel, w SP nr 7 i 6 liczby nie strajkujących to odpowiednio 13 i 12. Najlepsza sytuacja kadrowa jest w SP 8, gdzie chęć do pracy zadeklarowało ponad 20 nauczycieli z blisko 70-osobowej załogi.

- Jestem spokojna o przebieg egzaminu ośmioklasisty, bo będziemy mieli możliwość zapewnienia nauczycielskiej obsady do jego organizacji. Mało tego, będziemy wspierać egzaminy gimnazjalne, które odbędą się w tym tygodniu w innych placówkach. Nasi nauczyciele będą niejako „wypożyczeni” do szkół gimnazjalnych – mówiła Maria Łazuga, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8.

A jak sprawa wygląda w bełchatowskich przedszkolach? Trzy z nich – PS nr 5, 7 i 8 nie strajkują i w tych placówkach zajęcia obywają się normalnie. W pozostałych opieka zorganizowana jest na zasadzie dyżurów, choć jak pokazują liczby tłumów nie ma.

Pusto jest też w szkołach ponadgimnazjalnych, w przypadku tych placówek, których uczniowie to nastolatkowie i osoby pełnoletnie po prostu nie pojawili się na szkolnych korytarzach.

Na czas strajku opiekę nad dziećmi poza świetlicami oferują także placówki kultury – biblioteka, muzeum i centrum kultury. Wszystkie zajęcia się bezpłatne, a ich szczegółowy harmonogram można znaleźć na stornach internetowych instytucji.

komentarze (191)
Dodaj komentarz

Wiele osób mieniących się nauczycielami nigdy nie powinni nimi zostać. Nie lubią dzieci, nie potrafią uczyć. Rodzice mają wyłać do szkoły grzeczne dziecko, które tam własnie jest poniżane (przez kolegów, nauczycieli), bo większość nauczycieli troszczy się jedynie o własną godność. Jeśli nauczyciel nie potrafi panować nad klasą (nie ma autorytetu, który wynika z jego wiedzy i umiejętności), to jak przeprowadza lekcję - w hałasie? A podwyżki mają być dla wszystkich? Dlaczego rodzic musi być specjalistą w wielu dziedzinach nauk, a każdy nauczyciel ma specjalizację w określonym przedmiocie i musi pomagać dziecku w lekcjach - bo do domu zadane jest kilka razy więcej niż zrobiło na lekcji w szkole? Czy nie krążą opinie wśród rodziców o wysokich wymaganiach w stosunku do uczniów (np. n. techniki, plastyki, itp.) - a niskich wobec siebie? W każdej szkole jest niestety jedynie niewielu nauczycieli cieszących się autorytetem, takich po których lekcjach (choć są trudne) nie trzeba pędzić na korepetycje (chyba, że rodzic rzeczywiście nie lubi jak dzieci są w domu). Ci zapewne pracują więcej niż 18, a reszta?Wszyscy rodzice i dzieci ich za to szanują i zawsze będą to robić. Ale cała reszta jedynie się pod nich podszywa i choć niewiele robi, a właściwie szkodzi dziecim (pozwala na złe zachowanie, nie przekazuje wiedzy i nie rozwija wiedzy (podręcznik każdy może czytać sam). Ps. Jak należy traktować nauczycieli, którzy domagają się szacunku, a sami obrażają innych (np. kasjerki, kierowców). Sami sobie wystawiają świadectwo. Zawsze jednak wiedzą, co "powinni" inni.

brawo dla pani v-ce dyrektor z SZSo nr2 - jedyna nie strajkuje !!! wstyd !!!

Czy administrator strony może zablokować wielokrotne dawanie łapki w dół pod tym samym komentarzem z tego samego numeru IP ? 

Jak jestes taki informatyk to wejdz w panel admina i to zrob

Zablysnął haha

Widzę, że lewactwo niewygodne komentarze poblokowalo. Taka u Nich wolność słowa.

Dawać więcej na Rydzyka emoji

to nie jest strajk nauczycieli tylko Schetyny PSL-u SLD i N pod przywództwem Broniarza !! nauczycieli tylko dali się wciągnąć w te brudne gierki postkomuny

no jasne... 600 tys głupich tylko ty mądry... lecz sie

600tysięsy pojebów

Tak. A jak strajkowali górnicy z solidarności i palili opony to nie był ich strajk. Dali się tylko wciągnąć w gierki pisu A sam Kaczyński im zapałki przynosil

Prezes ZNP Sławomir Broniarz, komentując słowa minister Anny Zalewskiej o tym, że zarabia 18 tys. zł. „Zarabiam zdecydowanie mniej. To jest na poziomie 12 tys. zł miesięcznie"

Aha. Czyli wynika z tego że oczywiście za dużo zarabia i powinien najlepiej minimalna krajowa. Widzisz różnica jest taka, że on żyje że składek nauczycieli którzy chcą te składki placic i działalności związku. Nie pobiera dotacji z państwa czy od pracodawców. A to zupełnie inaczej niż inny prezes dużej formacji która ma bronić praw pracowniczych, która ma hotele, w kgorych zatrudniła na zlecenia lub dzieła A szef z pieskiem przyjeżdżał. Ta formacja też prowadzi działalność ale składki bierze od pracodawców nie dobrowolnie A przez tak napisane prawo. Ile on zarabia? Widziałeś pita? A może jeszcze inny przodownik który nigdy w życiu nie pracował na etacie, nigdy nie prowadził firmy, nie miał nigdy żony ani dzieci A cała kasę bierze od państwa za to że mówi temu państwo jak żyć mimo że nie ma pojęcia jak robi się zakupy. Widziałeś jego pita?

widze twój debilizm

Teraz tylko patrzeć jak Nowoczesną znów kanapeczki zacznie dowodzić,,głodującym " nauczycielom " 1000 zł podwyżki? Cóż za tupet . Niech Pan Broniarz wypowie się ile podwyżki dała nauczycielom partia bliska Jego sercu. Kolejna przemyślana polityczną ustawka. Widać idą po trupach bo wszystko kosztem dzieci

Michał czy chodzi o Antyfaszystowski Bełchatów?

Hahah ale jaja. Z tego gościa już chyba pół miasta ma bekę. Aczkolwiek sama się nie zamierzam śmiać z niepełnosprawnych.

Popieram nauczycieli . Popieram bo strajk prowadzi bliski naszej ideologii Pan Broniarz z PSL . Wprowadzimy jeszcze LGBT do szkół bo tego wymaga nowoczesność. Wprowadzimy w mieście marsze równości ! Jestem Antyfaszystą z miasta. Nikt mi nie będzie mówił czy jestem facetem czy kobietą ! Zapraszam na naszą stronę.

Piękne samozaoranie.

Kwiecień myślałem, że się już zaćpałeś a Ty jeszcze niżej upadłeś. Hajs byś może oddał....

Widze plakat i co tam czytom? 1834 zlote? nono jak za 40 godzin w MIESIACu! to chyba i tak za duzo prawda? no ale dobra mozecie zarabiac normalnie jak inni ludzie jeden z b "bełchatowskich" zakładów produkcyjnych Poszukuje pracownika (oferta w PUP bełchatów) na stanowisko Kierownik do spraw strategicznych i planowania, zarobki - 11096zł tak tak 11096 zł brutto! nauczycielu zmien prace nie kundlij sie! jest jeden mayl wymog znajomość języka koreanskiego! ale dla tak wybitnych jednostek humanistów inzynierow w jednym nauczycieli ludzi światłych przyswojenie tego języka baa nauczenie sie go migiem przy POmocy kolegów za fachu na korepetycjach nie POwnno nastarczać trudnosci tak wiec zapraszamy do kandydoawania.

A może wystarczy odpowiedzieć na protest tak jak Platforma pielęgniarką. Pamiętacie te czasy dobrobytu jak Panie zostały spałowane ? Choć nie prosimy nawet o połowę takiej nauczycielskiej podwyżki. Broniarz tak się martwi o nasze dzieci , że wczoraj czas spędzaly w galerii zamiast w szkole. Platforma zrobi wszystko żeby wrócić do władzy i będzie pewnie dalej podjudzac kolejne grupy zawodowe by na koniec powiedzieć, że Kaczyński doprowadzi kraj do istnej wojny domowej. Przypomnijmy sobie może co powiedział Pan Komorowski o proteście niepelnosprawnych za czasów Jego rzadow. A mianowicie , że tych ludzi Policja powinna usunąć siła z Sejmu natomiast teraz otwarcie poparł protest i skrytykował działania Straży marszałkowskiej. Totalna hipokryzja.

Przypomnij sobie może jak Kaczyński i jego rząd swego czasu odpowiedział na strajk pielęgniarek!!!

Poczytaj sobie o strajku pielęgniarek w 2008 r.

A gdyby spojrzeć na to inaczej, wyobraź sobie taką sytuację, zaczyna rządzić schizofrenik, który ma bardzo dziwne wizje. Wyobraź sobie taką sytuację, Wariat dochodzi do władzy, kompletny idiota zaczyna rządzić, i nie ma na to rady, ma rzadki dar przekonywania, umie mówić o ważnych sprawach, wzbudza szacunek obywateli, przez to, że nigdy nie łamie prawa. Bo demokracja ma drobną wadę że każdy może być wybrany nawet największy psychopata jeśli wyborcy mu zaufali. A gdyby spojrzeć na to inaczej że władza to miejsce dla idiotów, wtedy sytuacja wygląda normalnie bo wszyscy żyjemy w domu wariatów

Dobrze się podpisałes w sumie. Chłopie żyjesz w jakimś urojonym świecie. W Polsce władza została wybrana w demokratycznych wyborach. I jedna osoba nie sprawuje władzy w kraju . Chyba prawa się w Korei uczyłes

Popieram strajk. Trzymajcie się !!!!

chyba gu[pi jestes sam se te plusy dajesz? żenada nauczyciele za to s****ysysntwo stracili w oczach wsrod 99% ludzi zostaliście POltykieram iszmtami skundlonymi na łańcuchu kapitana schetyny zenada nikt was nie popiera pajacu

Zrezygnujcie ze szkół i oddajcie dzieci kościołowi, już wam czarni dzieci wykształcą!

Co tam nauczyciele i egzaminy...ważne że będzie świnia+ i krowa+ emoji

z rolnictwem to ty masz tyle wspólnego zo PO z wolnością i demokracja czyli NIC

jutro nie wpuszczać łamistrajków -trzymajcie się

ale tu duzo DZBANÓW z moczowni olac ich i dalej strajkowac

wole byc dzbanem niz skundloną szmatą kapitana schetyny zenada sprzdaliscie sie za miske ryzu scierwom antypolskim z KOalicji wy łajzy Naród wam nie zapomni tej zdrazy paltfusy ****

a najwiekszy to ty

Jest bardzo dużo wykształconych ludzi, którzy musieli pójść na kasę do biedry bo w szkole pracy dla nich nie było. Może czas na zamianę? Po jednym dniu pracy w markecie drodzy nauczyciele depresja murowana. Skoro wy się przejmujecie "bachorami" to z państwem kopalnino-elektrowniano-buraczanym napewno sobie nie poradzicie. Dojdzie wam dźwignie, sprzątanie, obsługiwanie klientów z uśmiechem na twarzy i tajemniczy klient, którego zadaniem jest was zniszczyć. Jeśli myślicie, że w markecie pracują ludzie po podstawówce bądź zawodówce to się mylicie. Co niektórzy by się z wami chętnie zamienili bo papiery takowe posiadają i kulturę za pewne też.

Nie mogę zrozumieć jak nauczycielom nie wstyd żądać jakiejkolwiek podwyżki. Mówią, że uczą z pasją a jak dziecko czegoś nie rozumie, to jego sprawa niech idzie na korepetycje. Mówią, że kształcą nasze dzieci, ale to nie prawda. To MY RODZICE kształcimy nasze dzieci poświęcając im czas na stos bzdur, które są zadawane do domu, bo nauczycielowi się nie chce . Najlepiej zadać 10 zadań do domu niech matka wytłumaczy albo zapłaci za korepetycje. Niech postawią się w sytuacji dziecka, które po przyjściu ze szkoły i odrobieniu wszystkich lekcji nie ma siły ani czasu na jakąkolwiek rozrywkę. W swych żądaniach jesteście po prostu żałośni. To my rodzice powinniśmy protestować przeciwko nauczycielom!

Ty pomagasz jednemu dziecku (swojemu). Nauczyciel musi ogarnąć takich dzieci na lekcji ponad dwadzieścioro kilkoro o różnym stopniu zaawansowania. Widzisz różnicę, czy zaślepia cię nienawiść???

Kto mówi o nienawiści? Prawda jest taka, że nauczycielom nie należy się nic, skoro nie potrafią niczego nauczyć. Wymagania mają bardzo duże w stosunku do dzieci, traktują je jak roboty, które muszą zrobić wszystko na określony termin. W innych państwach dzieci nie mają zadawanych prac domowych. Nauczyciele potrafią zorganizować wszystko na lekcji. W Polsce nauczycielom się nie chce nic robić, wyręczają się rodzicami we wszystkim, nawet czasami w opiece nad dziećmi przy wyjazdach czy wyjściach do kina. Żenada. I nie przemawia przeze mnie nienawiść, po prostu nie rozumiem jak można żądać podwyżki za coś czego nie umie się robić!!!

jak nie gornicy to lekarze albo nauczyciele k...a trzy najwazniejsze zawody w Polsce im sie nalezy i koniec.szantazysci i tyle w temacie.inni zarabiaja duzo mbiej i wyobrazcie sobie ze tez musza zyc

Przepraszam ale czy korepetycje też objeliscie strajkiem bo nie wiem czy się szykować na 16.30??????

Jak jesteś głupek to musisz brać korki.

Niekoniecznie jest głupkiem ale z pewnością" ustawka" nauczycielska działa.

Nie jest tajemnicą to, że nauczyciele uczą tak w szkole dzieci po to żeby przyjmować po godzinach prywatnie. Taki miły sabotaż oczywiście tylko jednej strony. Owszem nie dotyczy to wszystkich przedmiotów ale przedmiotów, które w przyszłości są podstawą ukończenia dobrych studiów i zdobycia bardzo dobrej zarobkowo pracy. Niestety miałam do czynienia z nauczycielami, którzy zabijali ambicje uczniów, którzy myśleli o ambitnych studiach i ich komentarze w stylu "ty sobie nie poradzisz", "ty się nie nadajesz". Po prostu żenada. Szkoła ma uczyć i dawać szansę po równo a nie tylko promować bananową młodzież bełchatowskiej "elity".

Jakiej "elity". Tej z "najlepszej zmiany"?

A jo ni strajkuje, mnie Jarosław Zbawiciel obiecał 500+ juz na pirszom krowe!

Obserwator 2 ja chociaż wyrabiam normatyw w pracy 160godz w miesiącu nie wiem czy by chcieli zamienić mnie na krowę

cwele z PO podpalają POLSKE szmaty z znp na smyczy koalicji wyborcza hucpa zenada zero szacunku dla tych co strajkują

Dla przykładu dlaczego trzymac np 10nauczycieli jednego przedmiotu zwolnić dla przykładu 5osob niech te 5 wyrobi po 40gods tygodniowo a nie jak teraz nawet 20 nawet nie wyrabiają i wtedy by mogli strajkować że mało Poprostu w d u p a c h się poprzewracalo i tyle w temacie a jak się nie podoba to na kasę do supermarketu

Dla przykładu dlaczego trzymać ciebie -Obserwatorze w pracy?-zwolnić i na twoje miejsce zatrudnić kogoś mądrzejszego ....nawet krowę

a co tu gadac Podpalają Polske s****ysyny z znp przeplacpne smiecie od kodu i schetyny to jest gowno ni9e strajk uwazaelem ze nalezy wam sei podwyzka ale teraz ani cjuja ni zlotokwi bym wam nie dal smiecie **** z znp

A ty jaki stołek załapałeśostatnio? "Elyto"?

Nie popieram strajku. Broniarze, wroćcie do pracy.

Klasa inteligencka nauczyciele, politycy a nie potrafią się dogadać. Tacy ludzie nie powinni rządzić krajem i uczyć nasze dzieci.

To nie rzad nie chce sie dogadać tylko nauczyciele stosują absurdalne żądania

Przeczytałam wszystkie komentarze i stwierdziłam, że takiej hipokryzji jak tutaj dawno nie uświadczylam. Skoro drodzy nauczyciele chcecie podwyżki to dlaczego wytykacie ludziom 500+ i nazywacie ich bezrobotnymi itp. kto ma wychowywać dzieci? Rodzice czy wy? Po drugie nie myślicie o narodzie nie mylić, że społeczeństwem tu i teraz. Jak mają się rodzic pokolenia, których jeszcze nie ma, żeby naród przetrwał? Skoro poziom życia wzrósł i nie zawsze pary, które razem pracują i tak nie stać było na potomka. I kogo wy będziecie uczyć w przyszlosci? Niestety wydaje wam się, że każdy patrzy tylko na czubek własnego nosa ale sami to robicie. Jest wiele rodzin pracujących i mających dzieci ale wam łatwiej powiedziec, że to patologia. Argument naprawdę z d... Po drugie skoro uważacie, że wam się należy to dlaczego większość osób musi chodzić na korki? To jest jakiś absurd, żeby uczeń musiał jeszcze wam płacić. Dlaczego nie tak dawno był pomysł żeby matematykę wyrzucić z matury? Ktoś napisał, że dziecko powinno zapytać na lekcji jak nie rozumie serio? Ja takie przypadki pamiętam i wyglądały mniej więcej tak, że nauczycielka dostawała białej gorączki, że ktoś śmie nie rozumieć. Powiem tak strajkujcie sobie nawet do grudnia tylko później nie miejcie pretensji, że presja ze strony rodzicow będzie jeszcze większa. Jak ktoś daje to wymaga.

"...kto ma wychowywać dzieci? Rodzice czy wy? ....." gratuluję, szczerze gratuluję

zarabiają 2 tysie bo tyle im "dała" solidarność i 25 lat wolności tyle im daly rządy m.in sld, psl i po zarabiają 2 tysiące i nagle chcą od rządy pisu 1 tysiąc złotych podwyżki? czy nauczyciele pracują w szkole czy na budowie? bo zachowują sie jakby iom cegła na łeb spadła

NIE DAĆ IM ANI ZŁOTÓWKI !!! KONIEC TEMATU !!!!

A może wystarczy odpowiedzieć na protest tak jak Platforma pielęgniarką. Pamiętacie te czasy dobrobytu jak Panie zostały spałowane ? Choć nie prosimy nawet o połowę takiej nauczycielskiej podwyżki. Broniarz tak się martwi o nasze dzieci , że wczoraj czas spędzaly w galerii zamiast w szkole. Platforma zrobi wszystko żeby wrócić do władzy i będzie pewnie dalej podjudzac kolejne grupy zawodowe by na koniec powiedzieć, że Kaczyński doprowadzi kraj do istnej wojny domowej. Przypomnijmy sobie może co powiedział Pan Komorowski o proteście niepelnosprawnych za czasów Jego rzadow. A mianowicie , że tych ludzi Policja powinna usunąć siła z Sejmu natomiast teraz otwarcie poparł protest i skrytykował działania Straży marszałkowskiej. Totalna hipokryzja.

Ty bys lepiej poszla do szkoly bo piszę się pielęgniarkom a nie pielęgniarką XD

Jesteś jakąś transwestytką ? Bo do faceta używasz formy ,,poszła " ehh ta lewicowa moda

Teraz tylko patrzeć jak Nowoczesną znów kanapeczki zacznie dowodzić,,głodującym " nauczycielom " 1000 zł podwyżki? Cóż za tupet . Niech Pan Broniarz wypowie się ile podwyżki dała nauczycielom partia bliska Jego sercu. Kolejna przemyślana polityczną ustawka. Widać idą po trupach bo wszystko kosztem dzieci

ile platforma zapłaciła znp za ta POlityczna ustawke?

Tyle samo, co PiS dało protestujący niepełnosprawnym. PiS nie dał tym ludziom nawet załatwiać potrzeb fizjologicznych w toaletach, a pewnej wiecznej panience z PiS przeszkadzał zapach ludzkiego potu.

Dziwnym trafem po proteście Pan Hartwich przewodnicząca protestu razem z synen dostali propozycję pracy od Platformy. Przypadek prawda ?

Czy przypadkiem PKO SA zwalnia tysiące pracowników? Czy może musi oszczędzać na wieże jarkowe? Czy przypadkiem działacz pisowski podpisuje z rządem pisowski porozumienie?

DNO zenada! nie nalezy sie tym POmylencom ani zlotowka podwyzki, pieski na łancuchu schetyny POlityczna hucpa i tyle

Pozwalniac i przyjąć młodych napewno będą pracować a nie strajkowac

Młodzi wolą pracować gdzie indziej. Średnia wieku nauczycieli to 50 lat

Co za wspaniały pomysł, tylko nie wiem, kto z młodych przyjdzie. Mówię tak, bo obserwuję ilu jest praktykantów na kierunkach nauczycielskich. Jeszcze 15 lat temu było ich okolo 10 na rok. Obecnie u mnie w szkole od 4 lat nie było żadnego. Niedługo dojdzie do tego, że średnia wieku nauczycieli będzie ponad 50 lat, taK jak w przypadku pielęgniarek.

W jakim ja żyję chorym kraju. Każdy tylko widzi czubek własnego nosa. Mi jest dobrze to innym być nie musi. ja cierpię niech inni też. A może trzeba pomyśleć o tym z szerszej perspektywy, takie strajki dają początek zmianom i może inne grupy też zaczną walczyć o lepsze życie. Oczywiście, że należą im się podwyżki, tak jak ludziom którzy pracują w innych zawodach, nie tylko umysłowych, ale też fizycznych. Nie wiem czego większość z Was wymaga od tych nauczycieli, ich zdaniem jest nakierować młodego człowieka na to co pomoże zdać te wszystkie egzaminy i maturę. Nie oczekujcie, że każdy z nich podejdzie do ucznia indywidualnie. Nikt Wam, czy Waszym dzieciom nie wbije niczego do głowy, trzeba samemu się przyłożyć. A jak dziecko nie rozumie zawsze może spytać, ale przeważnie się wstydzi i tego nie robi. Ja wiem, że dla każdego rodzica jego dziecko jest ósmym cudem świata, ale one inaczej zachowują się w domu a inaczej poza nim. Dzieci hałasują, nie szanują innych i często są problematyczne, oczywiście nie każde. To jest stresująca praca, nauczenia kultury i ogłady zobowiązani są rodzice!

tysiaz zlotych netto pozdwyzki? ocipialas? Podobno zarabiaj prawie najnizsza krajowa 2 tysiace niecale i nagle chca 1000zl podwyzki? NIGDY w zadnym kraju zadnej grupie zawodowej zaden rzad ani zaden pracowawca nie dał jednorazowo podwyzki w postaci polowy aktualnych zarobkow to jes KPINA tysiac zl na reke podwyzki hahaah xco za DEBILE

Jasne. Tylko czy Twoim zdaniem najniższa krajowa to są godziwe zarobki? Jesteś w stanie za to godnie żyć? Ja nie mówię przeżyć od pierwszego do pierwszego. Nauczyciele to tylko kropla w morzu wody. A nie przeszkadzają Ci ogormne podwyżki dla naszchy polityków? Chore stawki dla krewnych i znjaomych władzy?

Powiem wam prawdę. Gdyby nauczyciel pracował 40h w tyg to połowa ich musiałaby iść na bezrobocie! Chyba, że wasze dzieci uczyły by się po 12h dziennie+ sobota. Nauczycieli jest bardzo dużo a ludzi, którzy mają papier a nie mają znajomości tyle samo. Także to jest błędne koło bo nauczyciel musiałby wyrobic 40h chyba, że resztę godzin spędziłby na mopie czy w kuchni czy grabiac liście koło szkoły...ale wiadomo to uwłacza emoji

Proponuje wszystkim tym którzy piszą "czego oni chcą jeszcze" spróbować spojrzeć na sprawę z perspektywy nauczyciela. Mam dwójkę rodziców - nauczycieli z powołania i pomimo swojego oddania dla pracy (ponad 20 lat strażu - zarabiają koło 3 miesięcznie na pełnym etacie) Poświęcenie - często zaniedbanie przez to własnych dzieci - ponieważ wychodząc ze szkoły ich praca nigdy się nie kończy przynoszą ją do domu... Mimo tego iż czasem stają na głowie to zawsze napotykają bardzo trudne dzieci i jeszcze trudniejszych rodziców i uważam, że wszyscy powinniśmy zrozumieć że protestują Ci którzy zasługują na to żeby ich status materialny chociaż trochę się poprawił bo odwołają kawał dobrej roboty redukujące nasze często tępe społeczeństwo. I nie mówcie - czego nieszczęsna mają wakacje ferie itp. - uwierzcie jakby ich nie mieli to by zeswirowali, bo przy takim przedziale dzieci do wychowania można oszalec - My ludzie innych zawodów mamy tylko 1-4,5 a porządny nauczyciel wypuszcza z pod swojego skrzydła tysiące... Oczywiście zdarzają się wyjątki - nauczycieli bez talentu i ochoty do pracy ale oni i tak najczęściej z powodu braku chęci do pracy nie uczy długo i tyle.. Radze wszystkim wziąść do przemyślenia te słowa bo głównie na nauczycielach spoczywa los naszego kraju jako społeczeństwa emoji

Szanowna Córko nauczycieli, nie mogę się z Panią zgodzić. Może było tak kiedyś... ba, było napewno że nauczyciel nauczał, przekazywał wiedzę dzieciom, pomagał. Teraz niestety droga Pani nie jest tak. Co do nauczania , naprawdę jest mała garstka tych , którzy robią to z pasją. Inni, niestety. Odbębnić 45 minut i tyle. Pozadawac do domu i problem z głowy. Często słyszę od córki, że Pani na lekcji rozmawiała przez telefon, albo sprawdzała klasówki, albo robiła sobie zdjęcia... Tak, tak zdjęcia. Jeżeli jest jakiś problem z dzieckiem, np. bójka między chłopcami, bądź jakaś sprzeczka od razu uwaga i informacja do rodziców przez Messenger " proszę porozmawiać z dzieckiem, bo bił kolegę, lub bo rozmawiał na lekcji itp. żadnych rozmów z uczniami, że tak nie wolno , że takie i owakie konsekwencje będzie miał z tego powodu. Denerwujące jest również to, jak to strasznie mało czasu nauczyciele mają dla swoich rodzin. My też pracujemy, też większość z nas ma bardzo odpowiedzialne pracę i też nie zarabia tyle ile by chciało. Też często zabiera się " robotę " do domu. Denerwujące jest również to, że Nauczyciele " wypominają " nam że to oni zajmują się naszymi dziećmi. Pytam się ale że jak ? Rozumiem klasy 0-3 bądź przedszkola, ale przecież to taki zawód. W wyższych klasach podobnie, tylko że lżej. Uważam, że każdy powinien godnie zarabiać. Ja też studiowałam, jedna, druga, trzecia szkoła. Wybrałam zawód w administracji. Wybrałam bo lubię, bo chciałam. Zarabiam 1800 zł z 15 letnim stażem. Nauczyciel też wybrał ten zawód. Wiedział, że dzieci, hałas, różne charaktery. Większa część z nas ma ciężko, ale nauczyciele podczas tego strajku robia z siebie męczenników, a często z rodziców potworów. Także Szanowna Pani, wszędzie dobrze tam, gdzie nas nie ma.

Sprawdź mamo co dzieci robią na lekcjach, zamiast się uczyć

telefony w mojej głowie.... Każdy kij ma dwa końce. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. Bo dzieci są różne, jak i nauczyciele.

Na pewno ma Pani dużo racji pisząc o tych nauczycielach którzy za przeproszeniem maja wszytsko w **** - na pewno zdażają się tacy ale to że Pani córka tak mówi to też może być w durzej mierze jej fantazja czy nadinterpretacja i jeżeli spotyka się Pani z takim czymś to od razu należy to zgłosić bo to jest niedopuszczalne.. Ja z tego co pamietam nie miałam stycznosci z takimi ludźmi .. najbardziej ze szkoły utkwiło mi pastwienie się przez moją klasę nad pewną bogu ducha winną katechetką do której uczniowie potrafili podejśc i bezczelnie obcinać włosy, szydzić z niej itp.. i to jest bardzo częste w szkołach... nauczyciele często o tym nie mowią bo jest to po prostu poniżej jakiejkolwiek krytyki...

Takie sytuacje trzeba zgłaszać dyrektorowi, robienie zdjęć czy lekceważenie uczniów jest niedopuszczalne. Z resztą się nie zgadzam, dzieci powinny same pracować na swój sukces, kiedy pójdą na studia nikt nie będzie się z nimi obchodził jak z jajkiem, dostaną materiały i wytyczne co mają wiedzieć i tyle. Zresztą doskonale Pani o tym wie kończąc 3 szkoły. W wyższych klasach nie jest wcale lżej, młodsze dzieci czują respekt do osób starszych natomiast młodzież często nie szanuje nauczycieli. Jeżeli chodzi o pogadanki na temat zachowania, powinny być poruszane takie kwestie w szkole, jednak nauczyciel nie jest od wychowywania. Jeżeli chłopcy biją się w szkole mają problemy z agresją, powinni tym zająć się rodzice.

I tutaj się zgadzam- "W wyższych klasach nie jest wcale lżej, młodsze dzieci czują respekt do osób starszych natomiast młodzież często nie szanuje nauczycieli. " - niestety mamy coraz bardziej pyskate i pewne siebie pokolenia które ciężko jest edukować i dlatego wlasnie z wiekiem moim zdaniem jest ciezej emoji

Nauczyciele mają również dzieci, zatem dostają już po 500+ (od lipca dostaną również na 1 dziecko), zatem czego jeszcze chcą?? Podwyżki?? Za co?? Za kilka godzin pracy w tygodniu, brak umiejętności przekazywania wiedzy?? wygórowane kwoty za udzielane korepetycje?? Moim zdaniem system szkolnictwa pozostawia wiele do życzenia, potrzebuje "naprawy" i tu powinien zostać rozwiązany problem, a dopiero można byłoby mówić o podwyżkach dla nauczycieli, oczywiście pod pewnymi warunkami - zwiększeniem godzin pracy, skróceniem czasu wolnego, prawnym zakazem udzielania korepetycji...

A ty 500+ dostajesz za coś, czy za darmo? Należy ci się, czy nie??? Pewnie stwierdzisz, że się należy, ale dlaczego ci się należy, bo co???

Najlepiej te pieniądze na ich podwyżki porozdawać bezrobotnym matkom i ojcom, żerującym całe życie na Państwie, żyjącym z zasiłku i wyliczaniu wszystkim braku potomstwa które będzie pracować na nasze emerytury ...

A Wy, którzy piszecie że nauczyciele tacy wykształceniu etc. i nie są godni zasiadać przy kasie w Biedronce, mylicie się. Jest dużo osób w marketach, które mają pokończone studia i pracują właśnie obsługując nas podczas zakupów. I mogę Was zapewnić, że niektórzy pokończyli lepsze szkoły niż taki jeden z drugim co strajkuje i uczy nasze dzieci. E dzisiejszych czasach, dużo młodych nauczycieli pokończyło prywatnie zaoczne szkoły i teraz udają niewiadomo kogo.A co do wakacji i ich wyjazdów na nie, to właśnie nauczycieli najwięcej stać aby zwiedzać cały świat. Na koniec napisze jeszcze to, iż jesteście marionetkami w rękach Broniarza, który prowadzi swoją grę i walkę polityczną....

Tu jako benek, na innej stronie jako bełchatowianin siejesz ferment chłopie. Ile ci za to płaci kulawy prezes?

Benek Bełchatowianin i co to ma do fermentu ? A tak PO drugie Marionetko nie jestem za żadną partią polityczną. Wszyscy siebie warci. Do jednego wora z Wami POwcami jaki i PISowcami oraz całą resztą ! Chcecie, starjkucie. Ale kur** nie uzalajcie się tak nad sobą !!!

Czy nauczyciel aż tak ma zle Niech spojrza na inne Zawody za 1600zl 168 godz Ja bym każdego nauczyciela tak dla pokazu Zwolnił i ztrudnil od nowa za 1600 zl jak im teraz zle !!! Zacytuję “ w ****ch się poprzewracało... ”

Oj polactwo drogie po kolei: 1. Nauczyciela nie porównuj z pracownikiem fizycznym bo nie po to się kształcił żeby się ścigać z najniższą krajową albo stawką na kasie w markecie. 2. Pracowałem jako nauczyciel 3tyg na praktykach i szczerze współczuję tego hałasu, lekceważących bahorów, roszczeniowych niedouczonych rodziców, anonimów do kuratoriów, godzin karcianych, i innych harytatywnych zajęć zlecanych przez dyrekcję. 3. Praca 18h przekrzykując towarzystwo to jest nie lada wyzwanie, choroby głosu są oczywiste. Tutaj robotnik tego nigdy nie zrozumie, bez urazy. 4. Wakacje ferie święta - bez tego belfer zwariowałby po kilku latach pracy w takich warunkach. Za 5tys nie wróciłbym do tej pracy, a lubię kreatywna młodzież i mam z nią dobry kontakt, jednakże ten wieczny hałąs rozstraja nermowo wielu. Tym ludziom oprócz przyzwoitych płac w okolicach sredniej krajowej tak jak na zachodzie mają ok. srednią danego kraju brakuje przede wszystkich SZACUNKU cos co w latach 80-tych i 90-tych było oczywiste, ale wiecie dlaczego go nie mają??? Tak drodzy obecni rodzice to do Was to pytanie retoryczne kieruję...

Słabo wyszło z tymi,,bahorami" . Bardzo dobrze ,że już nie uczysz w szkole, z takim podejściem to na plus dla dzieciaków...

smutne, że tylko do tej literówki się odnioslas tyle merytoryki, smutne...

Kolego masz swoją rację i każdy na swój sposób ma Ale czy nauczyciele są lepsi od innych czemu ta przysłowiowa Pani na kasie też nie dostanie 1000 zl albo Spawacz , Ślusarz czy Kierowca , bo się nie uczyli to im się nie należy ??? Ale takim podejściem zrujnujemy tą Polskę

Odpowiedzialnosc za kształcenie a niekiedy wychowanie młodego pokolenia jest olbrzymia. Kraje wysokorozwinięte tego niepodważają, my nie jestesmy niesetety krajem wysokorozwiniętym, oczywiscie nie jestesmy krajem 3swiata ale gdzies po srodku, komuna trwała długo i w ludziach siedzi zawisc i nienawisc to dla Polaków genetycznie naturalna cecha niestety...

No dobrze, ale powiedz mi dlaczego ta przysłowiowa Pani na kasie ma dostać 1000 zł podwyżki? Nie porównujmy pracy nauczyciela to kasującej zakupy kobiety bądź mężczyzny. Pracując na kasie nie potrzebujesz ŻADNEGO WYKSZTAŁCENIA, musisz tylko umieć kody na kajzerki na pamięć. Skoro kasjerka twoim zdaniem ma dostać 1000 zl podwyżki to nauczycielowi należy się 2000 zl podwyżki. Płaca powinna być proporcjonalna do wykonywanego zawodu.

a ja ci przypomne tak na marginesie ze nauczyciele sa oplacani z podatkow tych ktore wypracuje ten pogardzany przez ciebie niewykrztalcony robotnik .i ten nauczyciel chce zarabiac o wiele wiecej od tego robotnika.to jest dopiero parodia nad parodie

do owiec się udaj, "niewykrztałcony" robotniku!

a ty do kibla porzadnie sie wykasztan

bacaa: wszyscy płacą podatki i to nie jest żaden argument że tz. budżetówka z naszych pieniędzy ma cos, nie ma pojęcia naszych pieniędzy zrozum, to są obowiązkowe daniny czy na polityków, emerytury, służby itd. nikt tu nikomu przysługi nie robi tak funkcjnuje ten swiat. Odpowiedzialnosc nauczyciela a robotnika to bez urazy nie nalezy w ogóle wspominać. Oczywiste rzeczy są dla niektórych niepojęte, to jest wina rodziców , którzy takie obecne pokolenie ukształtowali, kiedys tego nie było zauważcie...

I to jest właśnie głos rozsądku. Szczególnie ostatnie zdania.

Nauczyciele w Broniewskim robią sobie przerwę w strajku i idą uczyć do Herberta. Jest lekarstwo na problemy - prywatyzacja szkolnictwa. A tak mamy POrąbany protest POlityczny.

Ciekawe czy jak PO zacznie rządzić to czy też posypią się strajki? Założę się ze na nauczycielach się nie skończy bo wiedzą że da się naciągnąć ten rząd na podwyżki. Za czasów PO to siedzieli cicho wszyscy i brali tylko co dali, bo Tusk taki łaskawy nie był

Bo Tusk miał pojęcie o budżecie. Nie bredził, że da pińcset na każdą krowę. Jak się trąbki na lewo i prawo w jakiej wspaniałej kondycji są finanse państwa to trudno się dziwić że każdy coś urwać.

Logopedka w szkole od poczatku roku szkolnego moje dziecko tylko uczy jak konik robi. Zenada i to ma byc eliminacja wady wymowy.

A jak konik robi?

W SP nr8 pisiora rządzi to gdziezby strajkowala czy pozwolila strajkowac

Bo w SP 8 są mądrzy nauczyciele(przynajmniej część), i nie załatwiają takich spraw kosztem dzieci.

Łamistrajki

To ta co kiedyś w SP12 była katechetką?

Broniarz przekonuje Polaków żeby uwierzyli, że TO NIE JEST STRAJK POLITYCZNY. Myśli, że Polacy są głupi i nie wiedzą, ze to ustawka z Koalicją Europejską przed majowymi wyborami. Albo, że nie mają oczu i nie widzieli jak ustawial się ze Schetyną i brał udział w marszach KOD. Tylko dziwie sie nauczycielom że uwierzyli w to że Broniarz walczy o ich sprawy

To tak, jakby ustawką nie była piątka kulawego, akurat przed wyborami. Dlaczego akurat teraz mami ciemny lud obietnicami???

Wincenty Broniarz poczytajcie sobie o "cfaniaku" . 30 lat i dyrektor zawodówki w Skierniewicach. W 1986 r. partia skierowała Millera do Skierniewic, gdzie został I sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego. W nowym miejscu sekretarz Miller postawił na „priorytety”. Ślimacząca się od lat budowa siedziby KW PZPR ruszyła z kopyta. Według Eugeniusza Pawlicy, ówczesnego wojewódzkiego szefa ZSL, przez trzy lata budżet województwa wydawał na tę „najpotrzebniejszą” miastu inwestycję jedną czwartą (!) środków. Jak wyliczano, na jednego pracownika KW przypadał stumetrowy salon. O gmachu mówiono, że jest „większy od całego województwa”. Były też inne sukcesy. Wiodący w Skierniewicach zakład „Fumos” otrzymał w 1986 r. imię Bolesława Bieruta. Pod egidą sekretarza Millera odsłonięto jego popiersie. Pomyślcie trochę. https://niezalezna.pl/42694-prawdziwa-historia-millera-od-popiersia-bieruta-do-flirtu-ze-sloncem-peru

Przecież wszyscy wiedzą, że ZNP to post komunistyczna spóścizna a ten cały Broniarz się w tym związku tak samo zasiedzial jak jego koleszki czerwoni czyt. Dziadki. Tam nie ma świeżej krwi!!!!

1000 zł? To jakiś żart chyba. Widać, że nieźle zarabiają skoro uważają, że podwyżka to 1000 zł. Normalnie zarabiający człowiek weźmie 300 i się ucieszy. A może to protest polityczny co ?

Najwięcej łamistrajków w SP 8. He he he. Widocznie tam dobrze zarabiają.

Tam są ludzie odpowiedzialni, a nie lizusy Broniarza.

Znajomi mają dzieci, których uczą te osoby odpowiedzialne. Nadają się do wywieszania flag papieskich i maryjnych.

Ty pewnie wolisz flagi LGBT i Ci żal **** ściska Ot cała Wasza lewacka wolność ; Wasze kolorowe flagi są cacy nasze papieskie są be . Więc gdzie ta Wasza wolność i tolerancja ? Raczej propaganda pod przykrywką ,,wolnosci"

Popieram strajk dzieci odpoczna a nauczyciele są podli ponizaja nie potrafią dobrze przekazać wiedzy dzieci muszą brać korepetycje

Najgorsza grupa zawodowa to nauczyciele!!!

Strajkujcie jak najdłużej

a czy na prywatnych korepetycjach nauczyciele też strajkują??

tak. Żądaja teraz 150zł za godzinę zamiast 50zł. Umierają z głodu.

tak strajkują

opodatkować tace !

Nie wiem, gdy mi brakuje pieniędzy biorę fuszkę na umowę-zlecenie i jestem zadowolony, ale może jestem inny. Niemniej, życzę powodzenia nauczycielom.

Nauczycielowi jak brakuje daje korepetycje

Popieram strajk dzieci odpoczna i tak trzeba z nimi odr lekcje w domu czy płacić za korepetycje nie każdy nauczyciel jest z powołania są i wredni

Żadnych podwyżek!!! Niech zaczną uczyć dziec , zwłaszcza w przedszkolach,!!!! Jakie tam są nauczyciele!!!!

Widać poziom osoby piszacej żenada ,,jakie tam są nauczyciele''

A, takie same jak w szkołach. Idź do przedszkola, chociaż na jeden dzień i zostań w grupie. A, tak na przyszłość JACY ! Pozdrawiam i mniej żółci, a więcej empatii życzę

Chyba jacy

Widać że ty skończyłeś/łaś 3 klasy podstawówki emoji

No właśnie i to jest najlepszy dowód na jakość nauki drodzy nauczyciela

Widocznie niektórym powinno się wiedzę do głowy łopata nabić.

Szkola nie jest od wychowania, kulture wynosi się z domu

Zabrać torfom i dać nauczycielom !

Bardzo dobrze napisałeś!! Uważam, że powinni pracować po 40 godzin tak jak każdy... Nie pasuje, wypad!!!

i zero wywiadówek , sprawdzania w domu klasówek, przygotowywanie materiałów na lekcję, wycieczek, biwaków, wyjść do kina itd , 8 h dziennie i koniec

Zadnych Klasowki bedzie sprawdzac w tych osmiu godz a nawet beda po 10 pracowac bo ... Trzeba przeciez wakacje odpracowac

Pracują po tyle tylko, że w domu sprawdzając wypociny waszych gówniarzy. To, że ty po 12h na kasie w żabce masz odpoczynek, nie znaczy, że ma go każdy.

Jasne codziennie siedzą i klasówki sprawdzają, idź te bajki opowiadaj gdzieś indziej

Moja mama jest nauczycielką to widzę jak to wygląda. Zwłaszcza w Betonowie, gdzie każdy rodzic uważa się za nadczłowieka a jego dziecko to typowa ameba społeczna. Czasami mama pokazuję mi co i jak piszą wasze dzieci. Nie dziwię się, że nauczyciele strajkują, bo spędzać kilka godzin w szkole z tyli zwierzętami , a potem sprawdzać te wypociny w domu za takie psie pieniądze to kpina. Pokolenie 70-80 narzeka na nauczycieli a to właśnie wasze dzieci są takimi amebami bez wychowania. Nie pozdrawiam.

Do roboty k..wa nie Roby.Zapierdzielac po 40 godzin tygodniowo,a nie 18.A jak nie pasuje do mega serwisu na szczote

Nie pracujecie w tym zawodzie to się nie wypowiadajcie ,18 godzin przy tablicy a reszty nikt nie liczy oraz pracy którą wykonuje nauczyciel w domu . Gdyby nie nauczyciele to wasze dzieci nie skończyły by nawet podstawówki. Nie pasuje rodzicom jak uczy nauczyciel ma prawo sam uczyc dziecko w domu. Proszę drodzy rodzice uczcie swoje dzieci w domu nikt tego wam nie zabrania ,ale wyższa matematyka Was prośnie.

Dlaczego wiec moje dziecko nie wraca do domu nauczone przez ciebie? W domu ja po 8 godz pracy musze dwie godz uczyc bo ty nie potrafisz

Ucz go sam i nie posyłaj do szkoły!

Nie 18 godzin, tylko 18 *45 minut.

Co tam nauczyciele ważne że jest świnia+ i krowa+

Gdy czasem obserwuje zachowanie w dzisiejszych czasach dzieci, totalnego braku dyscypliny i kultury, znudzenia wszystkim po 10 minutach jak zabrać telefon, braku zwracania uwagi i pozwalania im na wszystko przez rodziców, do tego przekonania, że ich pociechy są najmądrzejsze i najwybitniejsze, roszczeń o wszystko. Ja nie wytrzymałbym tego za 5 tys na rękę, nawet z wakacjami i feriami.

Ale to właśnie skutek tego nauczania tych strajkujących nauczycieli emoji

To jest skutek wychowania przez rodziców, to są zachowania wyniesione z domu.

Gdzie te czasy kiedy od nauczyciela dwie gumy na dupsko dostalem(4 klasa podstawówki.SP1,1994R.), i nie daj boże ojcom się poskarżyć, bo dopiero by się ze mną zle działo.A teraz jak nauczyciel fika to mu kubeł smieci na łeb wywalą.

Przecież jak tak źle to droga wolna! Na kasę do marketu czy do spółek PGE typu elbest czy megaserwis...

Ja mogę iść za Ciebie na kasę do marketu ale Ty za mnie do szkoły nie przyjdziesz. Chyba że się odpowiednio wyksztalcisz.

Wszyscy tak jak ty powinni zapier...lać za michę ryżu???

Opodatkować korepetycje !!

Skoro sam nie potrafisz pomoc dziecku to chodzi na korepetycje.... Coś Ty w szkole robil....hahaha

Niech sobie strajkują ale sorry tysiąc złotych podwyżki ? Przesada stanowcza ! Na kopalni w syfie mają po 3 tysiące i max podwyżki dają stówkę ... Jak to przejdzie to dopiero zaczną się strajki dookoła

Pisanie o tym, ze pracownicy kopalni cierpią biede i niedostatki finansfowe to bez używania przekleństw szczyt nieprzyzwoitości!

Pracownicy kopalni to o owszem biedy nie mają ale pracownicy spółek...

Ale przymusu nie ma... co nie?

Tak samo jak nie ma przymusu być nauczycielem. Skoro nie chcą zmieniać pracy tak jak pracownicy spółek to godzą się na to sami!

To po co pracownicy spółek pozapisywali się do związków, protestują i walczą o podwyżki? Pracujcie jak cały pis, dla idei! Każdy chce, ale dla siebie, gdy upominają się o swoje inni, to źle, tak???

Dać po tysiąc.. Urlop 26 dni. Czas pracy 40 h tygodniowo.. A nie banda siedzi i nie umie dzieci uczyć.. Skarbowka niech poczai kto korków jeszcze udziela... Nie podoba się belfry platformiane to na zachód...

Kto nie chce płacić za korepetycje, nie szuka korepetytora. Kto uważa, że jego dziecko jest źle uczone przez nauczycieli bierze sprawę w swoje ręce i organizuje nauczanie domowe (w dzisiejszych czasach to żaden problem). Znam wielu nauczycieli, którzy chętnie przyjdą na 8 godzin dziennie do pracy i w tych godzinach będą czekać na rodziców, żadnych zebrań i konsultacji po godzinach pracy. W tym czasie sprawdzą wszystkie prace uczniów, będą mieć dostęp do służbowych komputerów, drukarek, ksero i pomocy naukowych żeby przygotować ciekawe i kreatywne zajęcia dla niezwykle utalentowanych i zaangażowanych uczniów. Ludzie mniej jadu, pomyślcie o własnych dzieciach czy wnukach. Życzę sobie żeby moje dzieci uczyli nauczyciele z pasją a nie sfrustrowani nieudacznicy (bo tak niedługo się stanie, do pracy w szkole będą przychodzili ci, którzy nie potrafili znaleźć pracy w innych firmach. Już brakuje matematyków, chemików, fizyków czy nauczycieli przedmiotów zawodowych)

Jeszcze usuną matmę z matury, a ziknie ostatnia przeszkoda, aby zalała nas fala "ogłupiałych" magistrów

Idźcie uczyć swoje niewychowane bachory to zobaczycie dlaczego nauczyciele strajkuja i czy faktycznie pracują 8 godzin emoji

Szanowna Pani,do szkoły chodzą dzieci,a my rodzice placimy za NAUKE z naszych podatków. A ""niewychowane bachory"" to dowód Pani braku kultury.Mam nadzieje ,że nie jest Pani NAUCZYCIELKĄ.

Dyrektorka z 8 z łamistrajkami powinna sie wstydzić, a nie opowiadać ze wypożyczy nauczycieli do innych placówek. Poza tym łamie prawo, bo pracownika nie można zmusić do świadczenia pracy w innym zakładzie pracy.

Co się dziwisz, taka szkoła. Partyjna. Nie widać różnicy. Ciekawe czy flagi papieskie i maryjne wywiesiła?

Bełchatowskim nauczycielom tylko koryto w głowie świnie do polityki idą jak muchy do ...... . Jeszcze nie słyszałem aby nauczyciel się zwolnił i poszedł na etat przykładowo do biedronki pracować A mógłby 2 razy tyle zarobić. Nieudaczników życiowych wśród nauczycieli jest teraz połowa ktora w prawdziwym życiu nie da sobie rady bo nic nie potrafią.

Do biedronki to nie, ale do urzędu miasta a potem do PGE to i owszem

Ciepło jest dzieci sobie poradzą na dworku xd w tosenie sie robi za 1460 zł i nikomu nie przeszkadza a tu chcą 1000 zł za co no trzymajcie mnie nie podoba się to na szparagi do Holandii i będziecie mieć tyś zł więcej xd

Twoja wiedza o szkolnictwie kończy sie na 8 klasie szkoly podstawowej i widać efekty.Wynagrodzenie adekwatne do kwalifikacji

8-ą robił dwa razy!

Ok niech maja 1000zl podwyżki jestem za! Ale niech pracuja po 160h jak kazdy. Niech przygotowuja zajecia sprawdzaja klasówki itp w szkole. A nie 18h tygodniowo to jak bym pracował na pół etatu a pensje miał podobna. Już nie wspomne o całym wolnym w roku wakacjach feriach i płatnego 1 roku na regeneracje... Czemu inni pracownicy szkoły sekretatki ksiegowe biblitekarki itp pracuja po 8h i nie maja wolnych wakacji??? Czemu ich ze strajku wykluczyliscie?

Proponuję dowiedzieć się co konkretnie robią nauczyciele, ile mają wolnego, a później wypisywać brednie.

Pracuje w szkole to widze jak nauczyciele na 2 etaty robia bo maja czas . nie wspomne o korepetycjach itp...

Ty nie pracujesz, ty jesteś konserwatorem!

Pracuję w przedszkolu - 25 godzin zegarowych pensum tyg. Urlop to 35 dni w roku. Zarabiam tyle samo, ci nauczyciel w szkole, mający 18 godz. pensum. Co do urlopu zdrowotnego - jakoś nikt nie wypomina tego przywileju kuratorom sądowym, a też mają do niego prawo. Z resztą do dłuższego urlopu również. Pracownicy administracyjni i obsługa również mogą przystąpić do strajku. To ich decyzja.

z tego co wiem obsługa i administracja juz jest na straconej pozycji bo o nich zapomniano i poświecono kosztem nauczycieli!!

Ależ sprawdzają klasówki w szkole. Tylko że na lekcjach, w czasie który powinni poświęcić uczniom.

Zwłaszcza jak Twoje dziecko wydziera się na lekcjach, nie słucha, jest niewychowanne to na 100% nauczyciel siedzi i sprawdza klasowki.

Jeśli nauczyciel nie umie zapanować nad uczniami to wina nauczyciela. Dziwnym trafem są nauczyciele na zajęciach, których jest 100% spokój, nie ważne jaki uczeń przyjdzie. Trzeba jedynie ogarniać psychologię tłumu i instynkty stadne i jest do ogarnięcia.

Oczywiście.Tylko jak nauczyciel zwraca uwagę Twojemu dziecku, którego nie jest w stanie ogarnąć bo jest tak rozpuszczone i niegrzeczne (delikatnie mówiąc), gdy pisze uwagi i w koncu wzywa rodzica to co się dzieje?Ty, jako rodzic masz pierwszy pretensje - że jak to Twoje dzieciątko śmie taki nauczycielina krytykować, stresować, jak to zwracać uwagę?przecież on nie jest zły!!!!to zawsze nie jest Twoje dziecko.Ewentualnie to zawsze przez kolegę. Weźcie się za wychowywanie dzieci to i nauczyciele będą mogli ich czegoś nauczyć a nie tylko próbować zapanować nad Waszym bąbelkiem.

Raczej wina braku kultury,ktora to wynosi sie z domu

Jeśli dziecko nie słucha nikogo to wina rodzica... brak wychowania i pozwalanie dziecku na wszystko... Spokojnie rodzice owoce będziecie zbierać sami. Tyle w temacie.

To ja przypomne ze nam rodzicom nie wolno karac dzieci Kto robi takie spotkania z policjantem ktory to takie rzeczy dzieciom opowiada I przychodzi dziecko do domu z nowina ze krzyczec straszyc bic nie mozemy Jak wychowac? Oto pojecie policji i oswiaty Bezstresowe wychowanie

Ty go nie karz, ty go wychowuj i ucz!!!

dodaj komentarz
Czytaj także