Rejestracja i logowanie

Koronawirus w miejskiej placówce. Jak wygląda sytuacja w Bełchatowie i powiecie?

Wydarzenia 14-09-2020 Autor: Emste Foto: belchatow.pl
15
Koronawirus w miejskiej placówce. Jak wygląda sytuacja w Bełchatowie i powiecie?

Wśród pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie wykryto koronawirusa. Pozytywne wyniki testów otrzymały dwie osoby. Przez najbliższy tydzień, placówka nie będzie prowadzić bezpośredniej obsługi interesantów.

O fakcie wykrycia wirusa SARS-CoV-2 wśród pracowników bełchatowskiego MOPS-u poinformował dziś magistrat. Urzędnicy potwierdzają, że pozytywne wyniki testów otrzymały dwie osoby – w chwili obecnej odpowiednie działania prowadzi bełchatowski sanepid. Nie wiadomo ile osób mogło mieć kontakt z zarażonymi, a co za tym idzie, trafić na kwarantannę. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że nie mieli oni kontaktu z petentami.

W związku z wyryciem koronawirusa, tymczasowo zmienia się organizacja pracy placówki – w okresie od 14 do 18 września nie będzie ona prowadziła bezpośredniej obsługi petentów. Sprawy można załatwić telefonicznie, przez internet lub zostawiając odpowiednie dokumenty w skrzynce, znajdującej się przed budynkiem.

Najnowsze statystyki opublikowane przez biuro prasowe wojewody łódzkiego wskazują, że w powiecie bełchatowskim od początku epidemii, wirusem SARS-CoV-2 zaraziło się 328 osób. Zdecydowaną większość, bo aż 276 pacjentów uznaje się za ozdrowiałych. W statystykach wciąż figurują 32 przypadki uznawane za aktualnie chore. W powiecie bełchatowskim zmarło do tej pory 20 osób.

komentarze (15)
Dodaj komentarz

Dobrze ze teraz tylko nikt do domu nie nachodzi tylko jest skrzynka bo ile by bylo zakazen przez wywiady strach

Do bełchatowianka: masz rację, ale wszystkie aktualnie już trzy osoby z pozytywnym wynikiem testu to pracownicy socjalni, ale o tym redakcja już nie pisze....

Do Buchachacha: W Mopsie pracują nie tylko pracownicy socjalni, którzy m.in. chodzą na wywiady. Jest o wiele większa grupa pracowników, która zajmuje się obsługą urzędu i spraw klientów, nawet ich często na oczy nie widząc.

A Ja się zastanawiam co takiego kasjerki biorą , skoro milion klientów przechodzi obok i są zdrowe i sklepów nie zamykają ??? ????

Przykro ale dobrze ze pracownice nie nie chodza na wywiady bo ludzi by pozarazaly strach

Wirus hurwa nie wirus,jutro ide do MOPS-u po kase, Się należy to ide

Jak pracownik socjalny, nie ma kontaktu z klientem, toż to ściema.....

Oczywiście że są takie osoby, ktoś musi obsługiwać wszystkie świadczenia i wypełniać papiery

Było już po blisko tysiąc przypadków w całym kraju, a teraz po trzysta. Wirus się obraził? Czy sanepid przestał kierować na testy, a robia to teraz niechetnie lekarze rodzinni emoji?

W urzędzie tez ktoś ma i cisza!

Jak na miasto z dużymi zakładami, to mamy bardzo mało wykrytych zakażeń :/

Bo nie zrobili przesiewowych na kopalni przed wyjazdem na protesty do Warszawy. Deal od rządu był prosty: My w tym czasie będziemy na Śląsku. Wy jedziecie do Wawy z nikim się nie spotkać i zrobić z siebie idiotów. Jeśli się pojawicie na Śląsku to was udupiamy testami.

Skąd wiesz ile jest wykrytych. Zapewniam cię że dd Bełchatów nie jest wiarygodnym źródłem . Cisza

oficjalny raport z dzisiaj 1 osoba, w ciągu ostatnich 14 dni 29 osób, wiem bo się interesuję emoji , mówię o całym powiecie bełchatowskim emoji

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także