Rejestracja i logowanie

Koronawirus w bełchatowskiej szkole. Czy uczniowie przejdą na naukę zdalną?

Wydarzenia 16-09-2020 Autor: Greg Foto: Archiwum
40
Koronawirus w bełchatowskiej szkole. Czy uczniowie przejdą na naukę zdalną?

W Szkole Podstawowej nr 8 u jednej z uczennic najstarszych klas potwierdzono koronawirusa. Sanepid zarządził kwarantannę dla całej klasy i rodzin, a także dla 15 nauczycieli. Czy placówka przejdzie na zdalne nauczanie?

Jak udało się ustalić, zarażenie koronawirusem potwierdzono 15 września u jednej z uczennic ósmej klasy w Szkole Podstawowej nr 8. Sanepid kwarantanną objął wszystkich uczniów tej klasy (ok. 16 osób) wraz z rodzinami, które od 7 września miały kontakt z zakażoną uczennicą. Na kwarantannę skierowano również piętnastu nauczycieli wraz z rodzinami.

-  Uczniowie klasy, w której stwierdzono zakażenie koronawirusem objęci zostali 10-dniowym nauczaniem zdalnym - poinformował bełchatowski magistrat. 

W szkole została już przeprowadzona dekontaminacja. Jak mówi Elżbieta Świerczyńska-Musiał, nauczyciele zostaną przebadani na obecność koronawirusa. Czy w obecnej sytuacji pozostali uczniowie z SP nr 8 również przejdą na naukę zdalną?  Jak informuje miasto, decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. 

- Wszelkie decyzje dotyczące organizacji pracy w szkole dyrektor placówki Maria Łazuga podejmuje po konsultacjach z sanepidem oraz piotrkowską delegaturą Kuratorium Oświaty w Łodzi - informuje magistrat. 

komentarze (40)
Dodaj komentarz

Co to za kwarantanna jak dzieci siedzą przed blokiem ze sobą?!

szybko idzie, ledwo skończyłem poprzedni pisać a już mi sms od koleżanki z sanepidu przyszedł, Herbert - kolejna szkoła z covidkiem, dziecko chore przyszło do szkoły zanim otrzymało wynik testu - pozdrawiam rządzących emoji

No to mamy 3 szkoły z covidkiem po 2 tygodniach nauczania (sp 1 ,8 i 13), jeszcze trochę i wszystkie przejdą na nauczanie hybrydowe, gdyby nie zmienili przepisów dotyczących kwarantanny i testowania to byśmy byli w czerwonej strefie a tak będziemy w zielonej i 10% Bełchatowian na kwarantannie. Aż się boję jak się policjanty będą wyrabiać by wszystkich codziennie odwiedzić. hehehe

Jak geniusze w końcu ogarną, żeby pod jeden adres podjechać i od razu sprawdzić całą rodzinę, a nie każdego osobno, "a bo na drugiej stronie listy był" to może dadzą radę.

Kopać groby, a komu? Przecież covidowców się kremuje.

Tu jest srodek zaradczy dla takich mądralińskich, antymaseczkowcówi innych spiskowców, którzy chwalą się tym że nie noszą maseczek, a pandemia to wymysł ludzki. https://menway.interia.pl/styl-zycia/ciekawostki/news-odmowili-zalozenia-maseczek-beda-kopac-groby-dla-ofiar-covid,nId,4732926

Codziennie ginie więcej ludzi na drogach ale jakoś nie zamykają

Nie musicie wierzyć w korona wirusa,ale przestańcie się naśmiewać,bo nie wiadomo kiedy Was może trafić

Ten wirus jest nie groźny. Groźniejsza jest głupota ludzka. Ile przysporzy cierpień stygmatyzacja zarażonego społeczeństwa? Ci ludzie oprócz pozytywnego wyniku testu nie byliby świadomi "choroby". Olbrzymia panika i pandemia a śmiertelność ogólna mniejsza niż w poprzednich latach.

Powiedz to mojemu sąsiadowi. Przez dwa tygodnie schudł 20 kg. Matka przez 5 tygodni w szpitalu. Brat 3 tygodnie w szpitalu. Jego dzieci i żona bezobjawowo. Niestety ostatnie CT stwierdziło u wszystkich zmiany w płucach i nerkach.

Schudł 20 kg a i tak ważył z 90 kg. Był amatorem golonki, lubił wypić i zafajczyć,był hodowcą maćka i leczył się tabletkami na nadciśnienie itd itd

Skoro oceniasz ludzi z obrazu swego to gratulacje. Facet ma 185 cm wzrostu. Jest/był zawodowym wojskowym. Zdaje się, że nie wróci do pracy.

przy 185 cm. powinien ważyć dużo mniej niź 90 kg.

wychodzi ta elektrownia i ta siara z niej plynaca :-)

Tak, Prawie jak te ciężarówki z Włoch emojiemoji

Powolywanie się na TVP. Daj spokój. KOlo nie wie co mówi. "Nie możemy ufac modelowaniu matemtycznemu..."" Buahaha

Ty kolo dalej chodź z kagańcem na buzi i pracuj na grzybicę płuc. Jaraj się liczbami zakażeń, z których wynika tylko bezpodstawne u****nie zainteresowanych delikwentów i narażanie finansowe na straty.Cała klasa plus rodziny w kwarantannie bo wykryto u zdrowej dziewczyny wirusa. Po 10 dniach okaże się , że Sanepid dla swojego widzimisie pozbawił wolności kilkanaście osób.

Pandemia to ściema przestańcie straszyć ludzi ...

To wszystko wina krasmoludków

Szkoda bo tyle osob jest teraz na kwarantannie a mogli byc zdalne nauczanie dzieci boja sie wirusa I nauczyciele w domu czuja sie bezpieczniej szkoda ze nikt nie pomyslal wczesniej o uczniach

ten wirus zabija głównie w służbie publicznej (szkoły, szpitale, urzędy itp) , w sektorze prywatnym jest nie groźny ...

Czy ta nasza ludzkość się opamieta. To jest ściemo wirus. Wirusy były są i będą... dajcie dziecią normalnie się uczyć w szkole. Nauka zdalna to nie nauka... Mądra dyrektorka, że nie zamkła szkoły. Widać ,że chce mieć mądrych uczniów....

Tam dyrektorką jest dawna katechetka?

Boże kocvhany, Matko przenajświętrza , Chrystusie Jezusie, trójco prznajświętsza... ten wirus wszystkich niewiernych pozabija ... trupy na ulicach, trupy w biedronkach trupyw urzędach , uczelniach wyższych i podstawówkach.. wszędzie widzę zwłoki. Tylko bóg nas uratuje !!! Więc zapraszam na wspólnee modlonko antykoronawirusowe do kościoła NMP, Nie zapomnijcie wźiąć gotówki.. Miejcie wiarę ludzie.. emoji

Taka nauka nie ma sensu. Jeżeli całe klasy uczniów, ich rodziny, nauczyciele będą wysyłani na kwarantannę to zaraz cała Polska tam skończy. Wirus nie jest niebezpieczny. Umierają ludzie w wieku 75+ z chorobami współistniejącymi. Najwyższa pora nauczyć się z tym żyć i przechorowywać to jak grypę.

Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Oby nikt zdrowy 30+ nie umarł Ci na covid...

Jeśli jest tak jak piszesz, to skąd możesz wiedzieć czy ktoś "młody" nie ma utajonej, jeszcze nie stwierdzonej choroby? czy taka osoba jest bezpieczna?

Hahahahaha.... Padłem! Jakiej choroby? Zakażenie nie jest równoznaczne z zachorowaniem.... ludzie obudźcie się. Ta plandemia to wymyśl.... szkoda ze jak wirus AH1N1 panował to nikt szkół nie zamykał, a to właśnie mlodzi ludzie umierali..

Ja pierdole, z tym wirusem to już dajcie spokój, zwykle przeziębienie, a tu panika jak by nie wiadomo co... Do przewidzenia to było że tak będą robić że szkołami. Strach teraz do lekarza iść)(o ile przyjmie) bo odrazu koronkę przyklepie

To jest straszne... To nie jest zabojczy wirus ktory przenosi sie przez kontakt wzrokowy. Wystarczy zachowanie dystansu i higiena. Rowniez dezynfekcja klasy lub pomieszczen gdzie przebyeal chory. I tyle! Czy jak ktos ma grype to tez cala klasa uczy sie online?

Dziewczyno dużo zdrówka. Nie przejmuj się negatywnymi komentarzami, bo tzw. "polactwo" niestety nigdy nie zginie, a szkoda.

Zaczyna się, to było do przewidzenia, będę kolejne, sezon dopiero się zaczyna

W których?

W 2 innych szkołach tez są dzieci na kwarantannie, których rodzice są zakażeni a szkoła nic z tym nie robi

a co ma niby szkoła zrobić?

Kiedy wirus w SP1 będzie ???

już jest to fakt a nic nie mówią bo wynik i decyzje przyszły dziś - powiedzą o tym za 2 dni, w sp 13 też jest do końca tygodnia 3 szkoły będą pracować hybrydowo

Już jest tylko nic nie mówią emoji

Spokojnie, niedługo powiedzą.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także