Rejestracja i logowanie

Koparka wjechała w rowerzystę na ul. Czyżewskiego

Wydarzenia 08-08-2018 Autor: agula Foto: poglądowe
18
Koparka wjechała w rowerzystę na ul. Czyżewskiego

Dzisiaj przed godziną 8:00 na ul. Czyżewskiego doszło do potrącenia rowerzysty przez koparko-ładowarkę. Kierowca jednośladu w związku z urazem nogi został hospitalizowany.

Prowadząc koparko-ładowarkę 23-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, wyjeżdżając z ul. Wiosennej na ul. Czyżewskiego, nie ustąpił pierwszeństwa 53- letniemu rowerzyście, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.

W wypadku ranny został właściciel jednośladu, który wymagał opieki medycznej. Rowerzystę przewieziono z urazem nogi do bełchatowskiego szpitala.

Dokładny przebieg i przyczynę zdarzenia ustala policja.

 

Dziękujemy naszemu czytelnikowi Sylwestrowi za poinformowanie nas o tym zdarzeniu.

komentarze (18)
Dodaj komentarz

Wielkiemu wszystko wolno i wszystko może IDIOTA

Rowerzysta to tez uczestnik sciezki czy jezdni ,ale to co nie którzy rowerzysci wyprawiaja zmusilo mnie do zakupu kamerki samoch?

Nie popłacz się

Niestety widoczność na tym skrzyżowaniu jest fatalna, żeby wyjeżdżając z Wiosennej zobaczyć czy Czyżewskiego jest wolna, trzeba wyjechać prawie na środek skrzyżowania. Rowerzystów nie widać tym bardziej. Rosnące tam wielkie krzaki nie pomagają... Dobrze, że nie stało się nic bardzo groźnego.

Tylko samobójca pojedzie ścieżką rowerową w tamtym miejscu, dlatego ja rowerem jeżdżę drogą a nie tymi pseudo ścieżkami na których co kilka metrów jest zaniżony wjazd do posesji i czujesz się jak na rodeo.

Nie jestem samobójcą, ale zawsze jeżdżę ścieżką, jeśli takowa istnieje. W tamtym miejscu tak samo, tylko że zachowuję ostrożność. Tobie należy się mandat, szkoda tylko że w Polsce mandaty dla rowerzystów są śmiesznie niskie.

jeździsz pewnie raz w miesiącu 5 km więc te garby i wyjazdy z posesji ci nie przeszkadzają.

Akurat jeżdżę codziennie do pracy, więc zonk. Owszem, przeszkadza mi to, że ścieżka nie jest idealna, ale przynajmniej mam szacunek do innych użytkowników dróg i chodników. Poruszam się rowerem, pieszo albo samochodem i wiem, jak z każdej pozycji przeszkadza, kiedy ktoś ma w nosie przepisy i przeszkadza w ruchu. Brak kultury, chamstwo i nieznajomość przepisów (bądź celowe ich olewanie) są plagą Polaków, i niestety tacy jak Ty tylko pogarszacie sytuację.

To odpowiedź co Ci bardziej przeszkadza na drodze : ciągnik rolniczy poruszający się z prędkością w porywach 25 km/ h czy kolarz z prędkością ponad 30 km/ h jedący blisko prawej krawędzi jezdni, ubrany w jaskrawe widoczne kolory.

Jako kierowca odpowiem tak: i jedno i drugie muszę wyminąć, więc jednakowo przeszkadzają mi oba takie pojazdy. A rowerzysta jadący jezdnią kiedy obok jest ścieżka dodatkowo co najmniej irytuje, więc sam sobie odpowiedz. Jest ścieżka rowerowa to rowerzysta ma się poruszać po ścieżce rowerowej. Tyle w temacie.

Pewnie jak widzisz rower na drodze to trąbisz i wyprzedasz na tzw. gazetę

w Naszym pięknym mieście są aż 3 odcinki drogi dla rowerów- ul. Czapliniecka, Wojska Polskiego i kawałek na ul. słonecznej. reszta to ciąg rowerowo-pieszy po których tak naprawdę rowerem jechać to porażka, pełno pieszych idących całą szerokością z pieskami na 5 metrowych smyczach, rolkarzy z słuchawkami w uszach no i oczywiście dużo szkła potłuczonego przez niewyżytych małolatów, samochodów parkujących na wysokości czaplinieckiej z podgórze oraz przy cmemtarzu w grocholicach. i jak tu jeździć po czyś takim samolubni kierowcy metalowych puszek?

Niestety rozpoczęła się budowa bloku na Czyzewskiego i jeździ duży sprzęt. Trzeba być czujnym. Dwa dni temu auto typu Transporter stało przy ogrodzeniu placu budowy i NIC nie było widać przy wyjeździe z drogi z "kostki". Ehhhh.

Ludzie, którzy wyjeżdżają z tych bocznych uliczek autami to kretyni. Bardzo często się tak zdarza, że kierowca samochodu wyjeżdża z dużą prędkością i nie patrzy na rowery. Polecam nauczyć się, że rowerzyści na ul. Czyżewskiego mają pierwszeństwo i należy zatrzymać się przed ścieżką i ustąpić... Tak samo ul. Harcerska. Za puknięcie rowerzysty +250zł i pkt karne, albo można kogoś zabić, warto czasem pomyśleć.

mam do wynajęcia mieszkanie w ŁODZI dla studentki na widzewie 511811332

Ile takie ? 

Goń się!

Gonie się już z Twoja kobitą!

dodaj komentarz
Czytaj także