Rejestracja i logowanie

Koniec objazdów w centrum Szczercowa

Wydarzenia 30-11-2018 Autor: magjas Foto: gmina Szczerców/facebook
41

Koniec z objazdami w centrum Szczercowa. Ruch w obrębie ulicy Częstochowskiej, po blisko trzech miesiącach został przywrócony – zakończono bowiem prace remontowe na tamtejszym moście.

Przypomnijmy, szczercowski most jeszcze w latach 90-tych XX wieku miał konstrukcję drewnianą. Później przebudowano go w technologii żelbetu i stali i w takiej formie funkcjonował do roku 2004. Wtedy to poszerzono jezdnię i dołożono ciągi piesze. Długość mostu to 52 metry, szerokość wynosi 8,22 m, z czego szerokość jezdni to 5 metrów.
Przed zakończonym właśnie remontem stan mostu określany był jako dostateczny, ale dało się zauważyć postępującą degradację, wynikająca z podmakania konstrukcji.

Remont przyniósł wymianę nawierzchni na moście i chodnikach, odnowienie barierek oraz wymianę dojazdów do mostu. Renowacji poddana została też cała konstrukcja nośna mostu.

Na remont gmina Szczerców otrzymała ponad 700 tysięcy rządowej dotacji.

 

komentarze (41)
Dodaj komentarz

Dobry pomysł z tym odnowienjem tego mostu bo już obskurny był a z tych belek pod spodem woda leciała jak się przechodzilo!!!!!

Zbliżały się wybory, trzeba było zrobić coś dla ludu. A no pomalujemy most aby pleps mógł piać z zachwytu ( komentarze mówią same za siebie). Zmarnowane pieniądze. Trzeba było się wstrzymać i zbudować od nowa, tak aby autobusy mogły minąć się bez najmniejszych problemów. A może pomyśleć i rozwiązać problem skrzyżowania w kierunku na Chabielice. Odkrywka Szczerców się powiększa będzie większy ruch. Ale dla zamulonych samorządowców to za ciężkie myślenie. PS. Chociaż pomalujcie krawężniki na inny kolor niż obecnie, przyjdzie śnieg nie jeden bedzie klepał blache.

Jakiż to z Ciebie myliscielu błyskotliwy człowiek emoji Szkoda, że nie wiedziałeś, że pieniądze zostały pozyskane, most nie miał być przebudowywany tylko remontowany i jestem pewien, że gdyby była inna możliwość to most byłby poszerzony... wszyscy tacy mądrzy rozumy pozjadali ciekawe jakbyś Ty to zrobił. Dla mnie most wyglada ciekawie i moim zdaniem nie był kluczowa inwestycja, nie był kiełbasa wyborcza bo skończony został teraz. Było wiele innych ważniejszych inwestycji które zostaną dla potomnych.A most wyglada ładnie, schludnie i cacy - bym rzekł Francja elegancja

Podoba mi sie remont był dobra decyzja ładniej teraz to wyglada pozdrawiam

Dobrze, ze wykorzystujemy środki zewnętrzne na poprawę życia w naszej małej ojczyźnie... Podoba mi się bo barierki już takie brzydkie były i dziury na tym moście tez były wiec ładnie to wyglada teraz Pozdriawiam

Jak się zeszło niżej to kontrukcja mostu podmakała, dlatego dobrze ze wszystko zostało odnowione, bo tyle lat nie było nic robione. wczoraj przejeżdżałem i przechodziłem deptakiem i wssywtko wyglada bardzo, bardzo dobrze

Na moscie zezwolic jazde tylko dla samochodow osobowych i po problenie.

Most wyglada bardzo ładnie. Dobrze, ze już nie trzeba jeździć na około. Od początku było mówione o remoncie konstrukcji i nawierzchni, a nie poszerzaniu mostu. Wiec skąd ludzie to wymyślają???????? Mi się podoba, tak trzymać!!!!

Był i jest za wąski i będzie wąski a pieniądze poszły.

Dzisiaj spacerowałam z dzieckiem. Bardzo elegancko to wyglada. Pozdrawiam

Jaki wójt taki most.bez pomyslu.odnowic to kazdy glupi umie.ale wymyslec cos zeby bez problemu sie tam minac mozna to juz nie mial kto.zal

Skoro odnowić każdy głupi umie to dlaczego poprzedni wójtowie nic z tym mostem nie robili? Poszerzenie mostu pewnie jest prawnie skomplikowane o ile w ogóle możliwe- gadać by dr gadać to każdy głupi umie!

Popieram! Dlaczego nic nie zrobili?! emoji Mieli tyle lat na podjęcie jakiś działań.

A dwa metry przed nowa nawierzchnia zostaly dziury.i co tam fajnego?ze na bialo pomalowane?bez jaj ludzie.za te pieniadze to powinno byc tam inaczej zrobione

Super, piękne barierki i nowa nawierzchnia. Brawo!

Remont słuszny . Dość szybko i sprawnie przeprowadzony. A mijanie się na nim zależy tylko od umiejętności kierującego. Jest do przejechania w normalnych warunkach jazdy.

Ciekawe czy jak autobus jedzie czy się wyminiesz mądralo? A troche tam przejezdza autobusów w stronę odkrywki szczerców.. I co stoisz jak **** w korku

Przecież nie było mowy o poszerzaniu mostu, tak to jest jak się człowiek nie interesuje się sprawa a potem ma oczekiwania i jeszcze dopowiada sobie pewne rzeczy! Jak dla mnie most wyglada fajnie, odnowiona nawierzchnia, zmienione pręty pod mostem, zmienione barierki. Bardzo na plus.... I jeszcze większość pozyskanych pieniędzy, takich gospodarzy nam trzeba...

Niestety nie widzę różnicy oprócz wymalowanych barier . Problem z przejazdem jak był tak jest a pieniądze wydane. ...zresztą jak zwykle.

Czyli nie poszerzyli mostu! to po co byl ten remont? przeciez glowny problem tam byl z mijaniem pojazdow. Zamiast chodnika dla pieszych trzeba bylo ten obszar wykorzystac do poszerzenia dla samochodów a dla pieszych dobudowac obok druga kładkę. Widać że same Janusze zarządzają inwestycjami Szczercowa.

Januszem to ty jesteś, jaka nawigacja? co trzeba byłoby zrobić? Śmieszny jesteś

RACJA ! Też tak myślałem że tak zrobią dobudują kładkę pieszo-rowerową . 

Hahah i może gwiazdkę z nieba jeszcze co. Mi się podoba. Wiedziałam, ze most ma być remontowany a nie przebudowywany. W przeciwieństwie do co niektórych.

Andrzeju, od początku nie było mowy o poszerzeniu mostu, tylko o jego renowacji, wymianie prętów, wymianie nawierzchni na której było mnóstwo dziur. Pozdrawiam, Kaziu

Wystarczyło by tylko pozbyć się jednej ze stron i już by był spokój z przejazdem emoji Jedna ścieżka dla pieszych w zupełności by wystarczyła

Jaki wójt taki most.

Wójta mamy najlepszego w powiecie. Popierałem, popieram i będę popierać. Mądry człowiek.

Ja również. emoji

Wójt **** i tyle facet bez koncepcji.

Oj, smutny jesteś: bez koncepcji to ty jesteś. Co żale powyborcze wylewasz. Jedyny wójt to nasz, który rozwalił system i wszedł w pierwszej turze. Jeszcze taką imponującą przewagą. Brawo!!!

Na pewno Ty „mieszkańcu” hejterze masz większe koncepcje emoji

Oj Wy smutni ludzie. Ciagle tylko narzekacie. Coś Wam kiedyś pasowało? Wypowidzieliscie się chociaż raz pozytywnie?

Pozytywnie? To są nasze publiczne pieniądze i zostały zmarnowane kretynie. Był problem z przejazdem i pozostał. Funkjonalnie nadal do ****

A co było pozytywnego w Twojej wypowiedzi? Bo sam narzekasz - na innych. emoji

Ze zdjęć wynika że ten betonowy mur oporowy na środku jezdni pozostał , nie jeden kierowca obedrze samochód przy wymijaniu się na tym moście.

A ja się zastanawiam kiedy wezmą się za tych psełdo kierowców ze Szczercowa parkujących bezpośrednio przed przejściem dla pieszych w okolicy kościółka.

Następny, któremu przeszkadza, że inny parkuje!!! Jednemu pod Kościołem, drugiemu koło "Bodexu". I policja, policja! Bywam w obydwu miejscach, bez mała codziennie. I uważam, że to bardzo dobrze, jak teren jest obstawiony parkującymi autami i kręcą się koło nich piesi. Bo każdy jedzie wolno. Nie przepisowe 50 na godzinę, tylko 20, no może 30. I tak być powinno. Bo kręcących się ludzi, jest tu bez liku. A jak komuś niebezpiecznie, to zamiast wyjechać z pod "Wafelka" na Łaską, pojedź w drugą stronę. Albo omiń rynek, pojedź dokoła. Nie narzekajcie i nie mieszajcie, bo zwyczajnie nie macie na co narzekać. Te miejsca to nie autostrada i jedziemy wolno, do warunków. Bez znaków ograniczeń, radarów i innych niepotrzebnych udziwnień.

Zastanawiam się kiedy władze gminy i policja wezmą się za ten bajzel z parkowaniem tirów przed Bodexem, z Klonowej na drogę wojewódzką nie można wyjechać bez modlitwy o własne życie.

Następny, któremu przeszkadza, że inny parkuje!!! Jednemu pod Kościołem, drugiemu koło "Bodexu". I policja, policja! Bywam w obydwu miejscach, bez mała codziennie. I uważam, że to bardzo dobrze, jak teren jest obstawiony parkującymi autami i kręcą się koło nich piesi. Bo każdy jedzie wolno. Nie przepisowe 50 na godzinę, tylko 20, no może 30. I tak być powinno. Bo kręcących się ludzi, jest tu bez liku. A jak komuś niebezpiecznie, to zamiast wyjechać z pod "Wafelka" na Łaską, pojedź w drugą stronę. Albo omiń rynek, pojedź dokoła. Nie narzekajcie i nie mieszajcie, bo zwyczajnie nie macie na co narzekać. Te miejsca to nie autostrada i jedziemy wolno, do warunków. Bez znaków ograniczeń, radarów i innych niepotrzebnych udziwnień.

A jezdnia na tym moście po remoncie to chociaż szersza jest? Albo krawężniki obniżone? Tam się dwa szersze samochody ledwo mijały.

Za to nowe rondo w Bełchatowie to dramat, prawy pas na Banków pusty, wszyscy jadą prosto albo w lewo jadąc od południa.

dodaj komentarz
Czytaj także