Rejestracja i logowanie

Koniec długich objazdów. Wiemy kiedy droga do Kamieńska będzie przejezdna!

Wydarzenia 05-12-2018 Autor: magjas Foto: ZDW
22

Być może w przyszłym tygodniu droga nr 484 będzie już całkowicie przejezdna. Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich zakończyła się rozbudowa odcinka pomiędzy Bełchatowem a Łękawą, a ostatnie prace trwają na odcinku Łękawa – Kamieńsk. To właśnie ten fragment jest newralgicznym punktem, bo przez prace i całkowite wyłącznie drogi od Szpinalowa Górnego podróżujący muszą nadrabiać sporo kilometrów chcąc dojechać między innymi do DK -1.

Gruntowna modernizacja DW 484 na odcinku Bełchatów - Kamieńsk prowadzona była w dwóch etapach. Pierwszy z nich ruszył w marcu 2017 roku i właśnie dobiegł końca. W ramach inwestycji wyremontowany został 7-kilometrowy odcinek między Bełchatowem, a Łękawą.

- Zakres inwestycji obejmował rozbudowę jezdni, przez jej rozbiórkę i budowę nowej konstrukcji, rozbudowę skrzyżowań, budowę ronda, zatok autobusowych, chodników, ciągu pieszo-rowerowego przepustów oraz mostu na dopływie Rakówki, zjazdów, przebudowę systemu odwodnienia. Inwestycja obejmowała również częściową korektę przebiegu jezdni – informuje Marcin Nowicki z ZDW w Łodzi

Podróżujący DW 484 z dużą niecierpliwością czekają na zakończenie drugiego etapu prac, obejmującego odcinek Łękawa – Kamieńsk. Tutaj bowiem, przez wzgląd na zaplanowane wzmacnianie podłoża drogi dokonano w kwietniu całkowitego wyłączenia ponad 4-kilometrowego odcinka, od Szpianalowa Górnego do samego Kamieńska. Ostatnie miesiące to długie objazdy dla wszystkich podróżujących, chociażby do popularnej „gierkówki”

- Na początku przyszłego tygodnia zaplanowana jest kontrola nadzoru budowlanego, która w przypadku inwestycji jest niezbędna – mówi Nowicki i dodaje: - Jeśli wszystko będzie w porządku, to na pewno jeszcze przed świętami ruch na tym odcinku zostanie wznowiony.

Choć Nowicki nie mówi o tym oficjalnie, to niewykluczone, że optymistyczny wariant może być taki, że już w przyszłym tygodniu DW 484 będzie całkowicie przejezdna.

komentarze (22)
Dodaj komentarz

Jak tacy sprytni to może się dowiedzą co z obwodnicą Kleszczowa ?

Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto ! zanim przystąpiono do modernizacji drogi 484 kontaktowałem się ZDW w Łodzi by projektanci ominęli Łękawę po łuku przez łąki likwidując przy tym 3 niebezpieczne zakręty, ciekawe jak sobie tiry poradzą w tym labiryncie.

lepiej se poradzimy niz ty s swoim golfie

Ciekawi mnie czy zostanie połączona ścieżka rowerowa zaraz za Łękawa w stronę Kaliska, bo została taka kilku metrowa przerwa

Mam nadzieję, że otworzą zanim wystartuje Góra Kamieńsk. Co z resztą mam nadzieję, że też niedługo nastąpi, bo już nie mogę się doczekać. Do zobaczenia na stoku

hahaha zartujesz sobie? gora kamiens wystaruje moze w lutym na 2 tygodnie i tyle powinni zamknac te nsmieszny stok otwarty max miesiac w roku to tak samo poroniony pomysl jak otwarty basen w belchatowie

Mam w d**ie twoje zdanie. Jak otworzą choćby na tydzień to pojadę, pośmigam i będę się dobrze bawił. A ty gnij we wlasnym smrodzie i z domu nie wychodź bo wszystko poronione i źle.

a ja mam w dpie twoje fanaberie i twoja zabawe przez tydzien w roku

Droga ok ładna itd tylko kto weźmie odpowiedzialności za te rowy głębokie na 2 lub więcej metrów?zwykła awaria i nie ma gdzie zjechać a w przypadku wypadku o aż boję się pomyśleć....

Jak ktoś wpadnie do tych rowów to tylko dźwig, a jak sie zepsuje komuś auto to zero miejsca żeby można było gdzieś zjechać.

Ale rowy to mega głębokie

Droga można jechać jak się miskow nie boi nikt ogólnie to co było a to co jest nieporównywalnie jest lepiej... Pzdr

Droga jest przejezdna normalnie już od jakiegoś miesiąca. Jeżdżę nią na codzień.

Droga będzie przejezdna dopóki jakiś pijany bestgumowiec na niej nie uśnie.

Spoko droga 200 można lecieć scigaczem

Napiszą o tobie zapewne

12,12,2018 tak słyszałem

Cała ta droga to jedna wielka chała.

chała to była jak cie robili

Chala to jesteś ty

Pierwszy termin to miał być połowa września

Droga jest już od miesiąca przejezdna,tylko głupi zakaz wjazdu jest postawiony,kto troszkę odwazniejszy ostro jedzie :-)

dodaj komentarz
Czytaj także