Rejestracja i logowanie

Kolejni kierowcy "po spożyciu"... Promile, ucieczka i obywatelskie zatrzymanie

Wydarzenia 07-01-2019 Autor: magjas Foto: pixabay
7
Kolejni kierowcy

Mimo ciągłych apeli i srogich sankcji jakie ich czekają ciągle wsiadają za kółko na podwójnym gazie. Tylko w miniony weekend policjanci zatrzymali prawo jazdy dwóm nietrzeźwym kierowcom. W jednym z przypadków było to możliwe dzięki odpowiedzialnej postawie postronnego świadka.

W piątkowy wieczór, 4 stycznia po godzinie 19.00 dyżurny dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu w miejscowości Kurówek w gminie Zelów.

- Zgłaszający podał, że kierujący oplem astrą, jadący z przeciwnego kierunku, wpadł w poślizg i obracając się wokół własnej osi wjechał do przydrożnego rowu. Świadek odjechał z miejsca zdarzenia kiedy upewnił się, że kierowcy nic się nie stało – informuje Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie

Mieszkaniec gminy Zelów, 44-letni mężczyzna nie ucierpiał, ale policyjne badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 2 promile alkoholu. Już usłyszał zarzut, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Z identycznymi konsekwencjami może się liczyć 48-letni mieszkaniec Bełchatowa, którego rankiem, 5 stycznia policjanci przyłapali na gorącym uczynku.

- Policjanci z bełchatowskiej drogówki zauważyli volkswagena golfa, którego kierujący na widok radiowozu pośpiesznie zaparkował pojazd i szybkim krokiem zaczął się oddalać. Już po chwili okazało się, że 48-letni mieszkaniec Bełchatowa chciał uniknąć odpowiedzialności za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Policyjne badanie wykazało, że nieodpowiedzialny kierowca miał w organizmie prawie promil alkoholu – wyjaśnia Kaszewska

komentarze (7)
Dodaj komentarz

515 047 597 chcą sprzedać coś

Chyba trzeba zacząć strzelać do idiotów za kierownicą bo marne 5 tys.nie odstrasza.

jeb... psy co drugi na sluzbie napruty mundur z Orzelkiem hanbi a chca mnie karac hwdp

Nie tak dawno pisałem że najwięcej nietrzeźwych kierowców są w wieku 40-60. I kolejny artykuł to potwierdza. Mimo to dostawałem negatywne oceny.

Ale to młodociani mają wyższe OC emoji logika....

Kasę zdziera się z tych co najłatwiej. Logika ta działa nie tylko w tej branży

Bo jak ktoś jest pijany to płaci z własnej kieszeni, nie z OC.

dodaj komentarz
Czytaj także