Rejestracja i logowanie

Kolejna rozprawa przeciwko byłemu wójtowi Kamilowi Ładziakowi. Kiedy zapadnie wyrok?

Wydarzenia 11-09-2019 Autor: Emste
44

W środę 11 września, w bełchatowskim sądzie odbyła się kolejna rozprawa przeciwko byłemu wójtowi Gminy Bełchatów – Kamilowi Ładziakowi oraz czterem podległym mu urzędnikom.

Akt oskarżenia w tej sprawie przygotowała Opoczyńska Prokuratura Okręgowa. Zarzuty kierowane w stronę byłego wójta dotyczą przede wszystkim przekroczenia uprawnień, a także poświadczenia nieprawdy.

Wszystko rozbija się o wybudowaną w 2016 roku w Dobrzelowie drogę, która kosztowała gminę niespełna 20 tys. złotych. Ładziakowi zarzuca się, że projekt został wykonany bez pozwolenia na budowę. Opisany w dokumentach zakres prac nie zgadzać się też miał z faktycznie wykonanymi. W zarzutach pojawia się też kwestia pieniędzy, były wójt miał za wykonanie nawierzchni zapłacić dwukrotnie. Zarząd spółki, która wykonywała drogę zasiadł wraz z Ładziakiem na ławie oskarżonych.

Dzisiaj odbyło się przesłuchanie biegłej sądowej. Inżynier budownictwa stwierdziła, że materiał dowodowy, w który miała wgląd nie pozwala na jednoznaczną ocenę i nie wnosi nic do sprawy. Sędzia prowadzący będzie musiał kierować się ustaleniami z poprzednich rozpraw. 

Prokurat wnioskował o podtrzymanie dotychczasowych zarzutów, argumentując, że przedstawione dzisiaj fakty nie zmieniają stanowiska oskarżyciela publicznego. Obrońcy oraz oskarżeni z kolei wnosili o uniewinnienie, lub w przypadku stwierdzenie winy, o warunkowe zawieszeni wykonania kary.

Kolejny raz jednak nie usłyszeliśmy wyroku. Sędzia określił sprawę jako trudną i złożona, dlatego też werdykt zostanie prawdopodobnie ogłoszony dopiero za 2 tygodnie, 25 września. To już trzeci raz gdy sąd nie decyduje się na ogłoszenie wyroku i zarządza kolejne posiedzenie. W dwóch poprzednich przypadkach chodziło o uzupełnienie materiału dowodowego.

komentarze (44)
Dodaj komentarz

A wy dalej głosujcie na pisiorków, niech was robią w bambuko

Dajcie spokuj ta droga i tak sie zaraz roz**** juz sa dziory

Widzę, że pod rządami DOJNEJ ZMIANY Opoczno ma prokuraturę Okręgową.. Pewnie Piebiak z Lasotą będą wydawać wyrok emojiemoji:-p

A gdzie sie podział super sekretarz??

Podobno super się ma, nadal baki zbija za niezla kaske.

O którego pytasz?

Tamten wójt to chociaż wyglądał a ten

A ten nie wyglada bo go nie widac.

Oooo...mister poland się odezwał..haha

Ha Ha kulawy nie jest !

Czekqmy Panie Kamiu na pozytywne wyjaśnienie bo wszyscy wiemy że to bezzasadne oskarżenie. Dobrze wiemy że prokurator jest stronniczy. I czekamy na odwet na Panu Kocu bo myśli że dostał stołek to ma władzę nad wszystkimi. Ale myli się.

No akurat Kocowi to nie ma czego zazdrościc...sprzątania tego bajzlu..

W ramach oszczednosci z dwoch zrobilo sie trzy sprzataczki niech mu pomoga

Sprzątaczki u Koca wiecej mają rozumu niz wasze ksiegowe

Tylko patrzec jak awansuja!

To za Ladziaka sprzątaczka awansowała..... Haahah

Gdzie praworzadnosc jak mozna tolerowac osoby ktore ewidentnie maja problem z przestrzeganiem prawa dotrzymywaniem slowa. Klamia defrauduja pieniadze biora lapowki po znajomosci zalatwiaja prace polmozgom a nadal bryluja na salonach i poastuja stanowiska. Takich ludzi jest pelno. Co sie stalo z tym switem tymi ludzmi jak mozna patrzec na swoje odbicie w lustrze hanba

marcel tu jest poland tu tak bylo jest i bedzie

A kogo ty Marcel masz na mysli? Obecna czy byla wladze? Na salony to my tych ludzi wprowadzamy swoimi glosami podczas wyborow! To my powinnismy byc rozwazniejsi przy urnie wyborczej!

Trzymaj się Panie Kamilu!! Jestem przekonany, że wszystko się dobrze skończy, a obecnie panujący Koc już pokazuje, że nawet dyrektora zgodnie z przepisami nie potrafi odwołać! Mam nadzieję, że ich też kolejni rządzący rozliczą w tak chamski sposób jak oni Pana!!

Ladzio wyszkolil się za prawie sto patoli. Teraz wie co i jak emoji

Parafia przy ul Czyzewskiego. Nekrolog. Polecam uwadze redakcji

o co chodzi?

Przynajmniej jakieś drogi robili. A teraz k..wa po dziurach cały rok jeżdżę. Nawet o wykoszenie pobocza trzeba miesiąc apelować bo z za zakrętu nic nie widzę a przez te dziury lewą stroną jadę... Bezradna w marcu twierdziła, że zbyt wczesna pora na łatanie, jest wrzesień a dziury jak były tak są, tylko 2 razy większe. Pługa tylko wziąć i zaorać to wszystko. Szkoda gadać...

Zgadzam się, chaszczory wszędzie. Gdzie spółka gminna i Nowa jakość.

Przekręty robił i są na to dowody nie na jednej wiosce. Na Zdzieszulicach firmy x robiły latarnie , rowy , drogi tylko że auto bez rejestracji a latarnie przywieziono na zwykłej przyczepce samochodowej . Czyli legalna zaprzyjaźniona firma z dużą fakturą . Ale i tak nie zrobią nic Ładziakowi bo prawo jest dla biednych

Od duzej faktury trzeba zaplacic duzy podatek!prywaciarz. chetniej zrobi szybko cicho bez fakturyZaloz firme i wystawiaj TE duze faktury(o ktorych piszesz)Fantazja Cie poniosla!Jestes z tych co to wszystko o wszystkim i wszystkich wiedza!Ty sie zastanow czy nie zostac oskarzycielem posilkowym! z taka wiedza???sie marnujesz!!!

Podatek płacisz taki na jakim jesteś. Ale skoro robisz coś za 10 zika a fakturę wystawiasz na 1000 zł to vat nie robi problemu . Bo cała reszta leci do podziału . Czyli 1000 -10zł materiał -230vat 23%=zysk 760 zł Czyli 76 razy więcej niż to warte za tyle firma x zrobiła inwestycje. Krawiec który mydli oczy innym ale nie mi.

Ten Ładziak to niezły rodzynek był. Znałem jednego z jego przy****sów co go woził i co nie co wiedziałem o tych przekrętach, jeden z nich nawet za trochę kamyków potrafiło mu nieźle lizać d***e, żeby sobie na podwórku pojazd zrobić, mimo że to był materiał na drogi publiczne. To tylko kropla w morzu tego jak on się ładnie bawił, wożony był nieźle hehe

Pewnie jakaś nositorba Koca pisze komentarz ????

KOC, co, /ty .... H............

**** się pisze przez Ch

huncwot przez ch?

Znam byłego wójta i po jego majątku nie widać żeby się wzbogacił o te dwie kadencje

Potrafi dobrze ukryć swoje przekręty i swój majątek

Może za dużo alimentów do zapłaty na 3 dzieci albo więcej każde z inną laską.... To jak miał się dorobić jak tylko alimenty i zabawa to kosztuje....

ZAZDROSC JEST STRASZNA!!!

Widocznie lokuje nie w tą osobe, w którą powinien ????

Mam nadzieje ze niebawem za obecną mafie się ktoś w końcu weźmie to jak kierownik spółki gminnej okrada ludzi to szok w bialy dzień chamstwo buractwo bawią się na calego

"Obrońcy oraz oskarżeni z kolei wnosili o uniewinnienie, lub w przypadku stwierdzenie winy, o warunkowe zawieszeni wykonania kary." A nie przypadkiem o warunkowe umorzenie postępowania?

Nie chcę bronić Ładziaka, ale nie wierzę w ten przekręt. Budowa drogi za 20 tys. zł... to bardzo niski koszt. Jeśli miałby być jakiś przekręt to na konkretne kwoty. A tutaj dziwnie to wygląda. Niektórzy zegarki mają za wyższą cenę.

Finał jest taki że droga nie zrobiona, a pieniądze za tym poszły i tyle.

Lepiej zaplacic swojej spolce 20tys za utwardzenie drogi chodzby to byla droga do jednego domu niz wydac np. na wykladzine do gabinetu

No tylko weź pod uwagę, że takich prac w ciągu roku i 2 kadencji było dużo ????

dodaj komentarz
Czytaj także