Rejestracja i logowanie

Kłótnia o Złoczew w sejmie. Związkowiec z Bełchatowa: ''Ekolodzy niech skaczą z Tatr!''

Wydarzenia 13-02-2020 Autor: Greg Foto: Starostwo powiatowe w Bełchatowie
107

Burzliwa dyskusja zamieniająca się w kłótnię i jednocześnie brak konkretów w sprawie budowy kopalni, która w przyszłości ma zasilić w węgiel bełchatowską elektrownię. Podczas posiedzenia parlamentarnego zespołu ds. Złoczewa padło wiele mocnych słów. Wiceminister zapowiedział, że „jest za odkrywką Złoczew”, ale od przedstawicieli rządu czy PGE zebrani nie usłyszeli konkretów. Z kolei ekolodzy ostrzegali przez suszą w regionie i zanieczyszczeniem powietrza. Dłużni nie pozostawali im związkowcy z bełchatowskiej kopalni i elektrowni, którzy zapowiedzieli protesty w stolicy.

Nie było przełomu i konkretnych informacji w sprawie koncesji dla odkrywki Złoczew, na które liczyło kilkadziesiąt osób, jakie pojawiły się na posiedzeniu parlamentarnego zespołu ds. Złoczewa. W dyskusji wzięli udział posłowie, naukowcy, samorządowcy, przedstawiciele PGE, ekolodzy, członkowie stowarzyszeń, jak i przedstawiciele związków zawodowych z Bełchatowa.

Adam Gawęda, wiceminister aktywów państwowych mówił, że nie można ograniczać dostępności do złóż strategicznych, ale także jednocześnie wykluczać technologii niskoemisyjnych. Podkreślił, że w polityce energetycznej kraju do 2040 roku jest uwzględnione złoże Złoczew. Jednak ostateczną decyzję w sprawie tej inwestycji podejmie PGE. Dodał jednocześnie, że górnictwo węglowe musi wykorzystać nowoczesne technologie.

- Dziś sytuacja jest taka, że po zajęciu stanowiska ministerstwa energii, w tej chwili ministerstwa aktywów państwowych, którego jestem reprezentantem i członkiem, decyzja o ostatecznej kwestii związanej z udzieleniem koncesji pozostaje w rękach ministra środowiska. Jesteśmy za tym, żeby koncesja została udzielona - powiedział wiceminister Adam Gawęda.

Z kolei Marek Ciapała, wiceprezes PGE GiEK poinformował, że przy spełnieniu wszystkich warunków, rozpoczęcie wydobycia ze złoża Złoczew możliwe jest od 2032 roku i ta inwestycja zastąpiłaby kończący się węgiel odkrywkach koło Bełchatowa.

- Wykorzystanie węgla ze złoża Złoczew będzie możliwe po wypełnieniu warunków w programie dla sektora górnictwa. Będzie zależało to od otoczenia regulacyjnego krajowego i zagranicznego, a głównie kształtu polityki energetycznej Polski – powiedział Marek Ciapała.

Ryszard Wasiłek, wiceprezes PGE podkreślił, że inwestycja w Złoczewie nadal jest „w kręgu zainteresowania” PGE, mimo tego, że „trudna polityka klimatyczna UE nie sprzyja takim inwestycjom”. Zapewnił, że po uzyskaniu koncesji, będą prowadzone analizy ekonomiczne i społeczne.

W trakcie burzliwej dyskusji do głosu doszli też przeciwnicy budowy odkrywki m.in. ze Stowarzyszenia „Nie dla Odkrywki Zloczew”, którzy uważają, że budowa kopalni to wysiedlenie 33 miejscowości wraz z 3 tys. mieszkańców. Ich zdaniem osuszenie terenu spowoduje bardzo duże straty w środowisku na skutek leja depresyjnego.

- A jakie będą skutki tej inwestycji? Likwidacja tysięcy miejsc pracy w rolnictwie i upadłość firm, powstanie odkrywki nie pokryje potrzeb zatrudnienia, bo większość miejsc pracy zajmą pracownicy z kopalni, którzy są wykwalifikowani i i z pewnością przy wsparciu związków zawodowych wygrają konkurencję o stanowiska pracy – powiedziała Jolanta Nikta ze Stowarzyszenia „Nie dla Odkrywki Złoczew”.

Głos w dyskusji zabrali też przedstawiciele świata nauki. Prof. Władysław Mielczarski z Politechniki Łódzkiej podkreślił, że „największym zadaniem, jakie stoi przed energetyką, jest zbudowanie 14 bloków węglowych, co w ciągu 20 lat kosztowałoby około 80 miliardów złotych, a rocznie ok. 4 miliardów”.

- Przypomnę tylko, że na zbrojenia typu latające zabawki czy jeżdżąc pojazdy na gąsienicach wydajemy 30 miliardów rocznie – zauważył prof. Mielczarski.

Zaznaczył, że Niemcy spalają 3 razy tyle węgla brunatnego co Polska. - W naszym kraju jest to rocznie 50 mln ton, a u naszych zachodnich sąsiadów 160 mln ton - powiedział profesor. Przypomniał też, że najwięksi emitenci CO2 m.in. Chiny, Rosja, Indie, Brazylia i Arabia Saudyjska nie przyjęły deklaracji wiążących w sprawie polityki klimatycznej, a USA się z nich wycofało. Odniósł się tez to pomysłu budowy farm wiatrowych na Bałtyku. Określił je jako „nierealne”.

- To jest nowa moda. Nawet na morzu wiatr nie zawsze wieje. Największy żaglowiec na świecie, który brał udział w regatach bałtyckich Ryga- Szczecin, stał przez trzy dni w porcie, jak i całe regaty, ponieważ na Bałtyku nie było najmniejszego powiewu wiatru. Czy gospodarka przez 3 dni bez wiatru wytrzyma? - pyta retorycznie prof. Władysław Mielczarski.

Waldemar Lutkowski, przewodniczący ZZPRC w KWB Bełchatów podkreślił, że potrzeba szybkiej decyzji w sprawie Złoczewa, bo czas ucieka. Jak dodał, jest przestrzeń czasowa na uruchomienie odkrywki pomiędzy 2030 a 2035 rokiem. W kolejnych latach może być już za późno.

- My sobie tak dziś mówimy, że świeci światełko i telefony mamy naładowane (...). Chciałbym, aby dzieci Polaków wychowywały się w zdrowym klimacie. Każdy by to chciał. Uczestniczyliśmy w wielu spotkaniach w Komisji Europejskiej, to tam też usłyszeliśmy, że Polska jest kawałeczkiem w Europie w kontekście emisji CO2. Natomiast Amerykanie, Chiny, Indie czy Ameryka Południowa z troską o emisję mają niewiele wspólnego. Jak będziemy dalej kontynuować nasze polskie działania tylko na potrzeby UE, to my się sami zarżniemy jako Polacy – mówił w mocny słowach Waldemar Lutkowski.

W czasie dyskusji posłanka Lewicy Anita Sowińska z Piotrkowa Tryb. zwracała uwagę, że gra nie toczy się jedynie o zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego w kraju, ale też o czyste powietrze. Krytykowała też system energetyczny, który nazwała przestarzałym.

- Za redukcję CO2 odpowiada energetyka oparta na spalaniu paliw kopalnych, zwłaszcza węgla. Od naszych decyzji tu i teraz zależy, czy państwa dzieci i wnuki będą żyły i w jakim środowisku będą żyły – mówiła posłanka Anita Sowińska. - Musimy przemodelować nasz system energetyczny, aby nie był oparty na gospodarce liniowej. To jest przestarzały system, to trzeba zmienić – powiedziała Sowińska.

Płomienne wystąpienie posłanki Lewicy przerwała przewodnicząca zespołu posłanka PiS z Bełchatowa – Małgorzata Janowska.

- Ale na co chce pani zmienić? Słucha pani ze zrozumieniem? - wtrąciła Małgorzata Janowska

- Proszę mi nie przerywać – odparła posłanka Sowińska.

Janowska ostrzegła, że zabierze posłance Lewicy głos, ta odparła, że „prosi, aby nie używać siły”, co sala skwitowała śmiechem. W swoim wystąpieniu stwierdziła, że „Prawo i Sprawiedliwość oszukuje swoich wyborców, a Lewica chce dać miejsca pracy i zrobić dobrze dla dzieci”. Na to przewodnicząca zespołu z przekąsem stwierdziła, że posłanka Sowińska „powinna słuchać profesorów, bo internet to nie jest jedyne źródło wiedzy”. Do dyskusji włączyła się też posłanka Beata Mateusiak-Pielucha, która zwracając się do posłanki Lewicy stwierdziła, że „poziomem udowadniania swoich racji sięgnęła Pudelka”. Takim poziomem dyskusji polityków byli zniesmaczeni niektórzy uczestnicy spotkania. Dyskusja nabierała jednak coraz wyższej temperatury. Gorzkich słów w stronę rządzących, jak i protestujących ekologów nie szczędzili związkowcy z Bełchatowa.

Andrzej Nalepa, przewodniczący ZZPRC w elektrowni Bełchatów stwierdził, że jest rozczarowany nieobecnością Głównego Geologa Kraju i brakiem konkretnych informacji na temat dalszych losów koncesji dla Złoczewa. Skrytykował też niektórych polityków, którzy jego zdaniem, powinni walczyć o region, a nie „martwić się o zbawienie świata”. Mocno dostało się też ekologom, których związkowiec... wysłał w Tatry.

- Mówienie o tym jakie jest zagrożenie z powodu ocieplenia to jest mitologia. W starożytnym Egipcie kiedy chciano  poprzeć pewne ruchy społeczne i gaszono światło. Później je zapalano. W tej chwili jest hasło mówmy, że się ociepla przez CO2. Dziwię się państwu ekologom, że nie likwidujecie tego śladu węglowego. Tatry są wysokie, wejść i skakać! I będzie ślad węglowy zlikwidowany. Przynajmniej w tym zakresie – powiedział Andrzej Nalepa.

Adam Olejnik, przewodniczący MZZ Odkrywka stwierdził, że jest mu wstyd za posłankę Lewicy i za to „co powiedziała”. - Kiedyś pani chciała zamknąć kopalnię, ale na szczęście poparcie macie takie, a nie inne – powiedział Adam Olejnik, który odniósł się też, do braku decyzji w sprawie koncesji.

- Do dnia dzisiejszego jej nie ma. Przyjechaliśmy wyrazić złość pracowników kopalni i elektrowni. Prosimy o przekazanie wszystkim decydentom w naszym kraju, że zaczynamy protesty. W tym miesiącu do Warszawy zawitamy raz jeszcze, ale już nie w garniturach, ale w większej grupie z górnikami. Wtedy chciałbym zobaczyć panią poseł Sowińską jak przywita reprezentację pracowników – powiedział Adam Olejnik.

Szef kopalnianej „Odkrywki” odniósł się też do działań ekologów i obecności niemieckiej telewizji podczas posiedzenia. Wyraził zdziwienie, że niemieckie media interesują sprawy „polskiego węgla i górników”. W mocnych słowach skrytykował działania organizacji ekologicznych.

- W Białorusi nastąpił pożar elektrowni jądrowej. Dlaczego tam nie jedziecie? Tam powinniście być. Potraficie przyjeżdżać do Bełchatowa, wchodzić na chłodnię kominową , z której wychodzi para energetyczna i mówić o zanieczyszczeniach? Bzdury totalne! Ludzie zastanówcie się nad tym co robicie. Zastanówcie się nad swoim zdrowiem. Niekoniecznie fizycznym. Dziękuję za uwagę – w takich mocnych słowach związkowiec zakończył posiedzenie parlamentarnego zespołu.

komentarze (107)
Dodaj komentarz

Ludzie od posłanki! Nie wiem ile byście dali łapek w dół to i tak nie przykryjecie tego co zrobiła z GKS i tego co robi ze Złoczewem. Nawet jeśli schowacie wszystkie nieprzychylne komentarze, albo je usuniecie, my wiemy, że robicie to ze strachu, ale prawda wyjdzie na wierzch.

Szacun dla Qwerty też jestem tubylcem spod Bełchatowa i to wysiedlonym,nigdy się tego nie wstydziłem.W latach 70-tych Bełchatów liczył około 10-15 tys.mieszkańców a w 90-tych już ponad 60 tys.a tu dyskusja że kopalnia i elektrownia nie przyczyniła się do rozwoju tego regionu.Na dziś w kopalni pracuje około 5 tys. ludzi plus 3 tys.elektr.ale dodajmy do tego około 6 tys .ludzi z innych firm i spółek którzy też nie muszą emigrować za zarobkiem.Niestety moje dzieci musiały jednak wyjechać i widzę że Bełchatów pustoszeje,wrócimy z powrotem do lat 70-tych.SZanowni posłowie z naszego regionu pomyślcie o tym co tu będzie?A CI którzy są przeciwni nowej odkrywce,skąd tu przybyliście i zapomnieliście po co?

W tamtych czasach było znacznie łatwiej pozyskać tereny pod budowę kopalni. Dziś w okolicach Złoczewa nie ma chłopków tak jak kiedyś pod Bełchatowem co trzymali dwie świnki i jedną krasule. Są tam teraz poważne gospodarstwa które za parę groszy nie pójdą na rękę. Tym bardziej że w większości to rodzinne gospodarstwa.

Nie wiem czy wiesz, ale jak firmy wydobywczy wykupując tereny zalegające nad złożem, zobowiązane są do wyceny i zapłaty takiej sumy pieniędzy by taki człowiek mógł zbudować dom w lepszym standardzie niż mieszkał dotychczas, czy również kupił większe gospodarstwo. Jest to chyba 30% więcej niż cena rynkowa, dodatkowo kopalnia od siebie daje 10% w formie negocjacji. Więc czy ja wiem czy to się nie opłaca. Tragedia ludzi z okolic Kleszczowa, Kucowa polegała na tym, że reforma Balcerowicza odnosząca się denominacji pieniądza w latach 90 ograbiła tych Gospodarzy, którzy wzięli pieniądze i nie zdążyli ich zainwestować, ewentualnie nie chcieli wziąć bloków z wielkiej płyty. Ludzie. WY nic nie wiecie o historii tego regionu, a do pisania bredni i nienawistnych komentarzy pierwsi.

"Kupić lepsze gospodarstwo" to są właśnie brednie.

Najwięcej piany biją Ci, którzy są przyjezdni i nie są związani z naszą małą ojczyzną. Tak samo jak ta pożal się Boże posłanka z Zgorzelca, reprezentująca Bełchatów. Dlaczego ludzie nie głosują na swoich, tylko na karierowiczów i spadochroniarzy? Rodowici mieszkańcy po prostu, tak mi się wydaje, nie chce im się już mieszać tej gówniane zupy. Bo nie ukrywając jest DUŻE DZIADOSTWO od już kilku dziesięciu lat w naszym regionie, każdy dla siebie, dla siebie, a nic dla regionu i ludzi. Żeby reprezentować ludzi trzeba mieć trochę RiGCz-u. Ktoś przyjechał zrobić karierę, dostać się na kopalnie, nie udało się to najlepiej wszystkich obsmarować i zrównać z błotem. Ludzie z kwalifikacjami też do kopalni i elektrowni się dostają i to bez politycznych konotacji. Nie usprawiedliwiam tutaj działu kadr, bo wiadomo również, że są znajomości, i kolesiostwo, ale pomyślcie, gdzie nie ma? W USA? W Angli? W Niemczech? Wszędzie gdzie dobra, odpowiedzialna praca tam się przyjmuje ludzi z polecenia. Czasami żenada i wstyd ogarnia mnie że ludzie niby mają rozum, ale z niego nie korzystają i żyją jak pieprzone zwierzęta posługując się tylko i wyłącznie instynktami i to tymi najgorszymi, jakby dać niektórym możliwości to by nie jeden zrobił powtórkę z okresu 1939-45. WSTYD za ludzi nie znających i nie wnioskujących z historii.

Mówi się, że kopalnia osusza tereny. To prawda powstaje lej depresyjny, ale zapomina się o bardzo ważnej kwestii, że po zakończeniu działalności górniczej, bo wydobyciu tego co cenne, dzięki procesowi rekultywacji powstają lasy, góry i jeziora. Skupmy się na tym ostatnim, jeziora. Dzięki rekultywacji pola Bełchatów i Szczerców zamienią się w dwa olbrzymie ZBIORNIKI RETENCYJNE, których w Polsce nie ma i dlatego nie kontrolujemy siły wody, jak powódź nie magazynujemy wody, która przyda się w czasie suszy. To dlatego mamy suszę na polach bo nie mamy magazynów wody, Niemcy w czasie suszy potrafią podlewać 24/7 Koła uprawne wodą z zbiorników retencyjnych. Więc uważam, że dwa zbiorniki RETENCYJNE po kopalni bełchatów i szczerców spokojnie wystarczą, żeby łódzkie nie uschło. Jestem za budową zbiorników retencyjnych, bo zamiast te 2mld na TVP mogli by pomyśleć o tej biednej Polsce i zbudować parę zbiorników. Bo nie mamy żadnego.

jak juz bedzie ten zbiornik retencyjny pamiętaj o tym ze sie z nim przekopać do wisły lub odry ..

Jest Warta i Pilica. Nie zabłyśnie Pani.

Trzeba było się postarać i zbudować Bełchatów taki, żeby dzieci nie wyjechały

Masz pojęcie jak wyglądały okolice przed wybudowaniem elektrowni i kopalni jak wyglądała przyroda?

Tak. Psy na tych terenach szczekały du.ami. Ludzie mieszkali w ziemiankach przykrytymi strzechą. Była straszna bieda bo na tych ziemiach nic nie chciało rosnąć, tylko żyto bo jako tako toleruje piaszczyste gleby, no i było trochę lasu sosnoweg, było trochę mniejszych stawów i parę torfowisk z wypiętrzeń węgla. Wiem co tu było, była bieda i zacofanie, do rozkwitu tych ziem przyczynił się o ironio pierwszy sekretarz Edward Gierek i jego zachodnie kredyty z których był finansowany kompleks. Maszyny zaczęły na siebie zarabiać dopiero w okolicach 2010roku, to trochę krótko na amortyzację, dlatego powinny przejechać na Złoczew i zwrócić się w jakimś małym procencie, ale najlepiej zezłomować to co Polskie. Wiem doskonale co tu było i co tu się działo znam historię tego regionu, bo jestem stąd. I powiem więcej, jestem dumny z pokolenia moich rodziców, że potrafili w trudnych czasach komunizmu zrobić z tego ****i dołka coś co jest cierniem w oku i obiektem zazdrości u zachodu Europy. Że możemy się pochwalić największą na swiecie elektrownią na WB i odkrywkami widziałbym z kosmosu. TO OBIEKT DO DUMY!

Dodając, wystarczy zobaczyć jak wygląda góra Kamieńsk. Jest w 100% oddana naturze. Podobno mieszkają na niej wilki, pojawiają się łosie i inne gatunki. Czy to mało? Kopalnia w dłuższej perspektywie nie działa destrukcyjnie na środowisko, ona je przekształca i modyfikuje. Jeżeli tak zagłębić się w logikę ekologów to rolnicy też degradują glebę,niszczą wody gruntowe nawozami, stosują maszyny rolnicze spalające olej napędowy, a nie mówiąc co robi taki głębosz z glebą. To według ekologów też powinna być degradacją a nie modyfikacja, produkcja rolniczą to również w dzisiejszej skali przemysł.

Zdecydowanie Nie dla Zloczewa . Nie maja gdzie wcisnąć dzieci do pracy więc chcą zniszczyć piękny region w łódzkim

Kolejne piękna miejsca zieleni chcą zniszczyć dla zaspokojenia swych potrzeb

Jak ruszy Zloczew PGE strzeli sobie w kolano ... to będzie poczatek końca PGE ...

Dzięki kopalni i elektrowni BEŁCHATÓW, miasto Bełchatów mogło się rozwinąć. I dać różnym przyjezdnym miejsca pracy i nauki. Jednak Bełchatów jakoś słabo walczy o rozwój. Oby nie skończyło się na równi pochyłej w " zwijaniu się miasta" Panie i posłowie do "boju" to nasza mała ojczyzna dość pomijania naszego regionu

Jak wróci Tusk to wszystko naprawi ,PGE też ha,ha,ha.Przecież już naprawił niejedną firmę dla Niemców

za Tuska człowieku rządził nijaki J Kaczorowski i długo bądź wcale nie będzie takiego specjalisty !!! a teraz? wasi ludzie położą wszystko ...

To ten sam spec co Bewę sprzedał za 1/3 wartości prywaciarzowi powiązanemu z posłanką z PO ???

Ten sam spec który ze swojej konkubiny zrobił prezesa jednej ze spółek ???

Tak dla informacji posiedzenie zespołu: https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=FE5E507A5D338F0FC12584EA0049E453 Olejnik taki wielki krzykacz a nawet gęby nie otworzył.

Patrząc po opiniach to Bełchatów jest skazany na zagładę. Sami idioci.

A czego sie spodziewałeś?? Jak ci wszyscy zainteresowani to widzą swój czubek nosa. Bo przecież to Bełchatów wspomagał inne oddziały i przynosił zyski a jak teraz Bełchatów ciągnie PGE w dół to jest wszystko ok. No bo jak to większość z Bełchatowa uważa " nam się należy" .

Wszyscy jesteśmy narażeni na negatywne skutki działania kopalni i elektrowni. Jednak różnica polega na tym, że pracownicy PGE jak zachorują to mają za co się leczyć w przeciwieństwie do osób mizernymi zarobkami. Właściwie mam w nosie czy stanowiska pracy będą czy nie. Kolesiostwo i nepotyzm aż wylewa się z tych firm. Niech nikt się nie dziwi, że patrzymy na to wszystko krytycznie.

Dokładnie moja mama w paksie za holtera na serce musiała zaplacic kupe kasy by sie zbadac a pracowala cale zycie 40 lat ale u prywaciarzy w zachodnich ****cgh firmach a tu przychodzi mloda pizada 35 lat i mowi ze jest z PGE zarabia w**** kasy jest mloda i ma holtera ZA DARMO!!!!!

Ms Olejnik ….właśnie powoli zaczynamy myśleć o naszym zdrowiu a przede wszystkim naszych dzieci tak dla wiadomości ! skoro przyszłośc naszych pociech to Węgiel to pora wrócic na ziemie! nie wszyscy bełchatowianie oglądają TV REŻIMOWĄ .

Zapomniałeś już o dziurze ozonowej...

a gdzie bajkopisarka Janowska? stare związkowe łby wyjadacze z kopalni i tak się dają nabierać jednej kobitce emoji jak ona was robi...jak i wcześniej kibiców GKS emoji mamy dotacje...mamy Złoczew inteligętna i cwana babka.

A przewodniczacemu Odkrywki to chyba pamięć zawodzi, jak kiedyś lewica go wspierała. Teraz to lewica jest be, fałszywe towarzystwo. Pamiętajcie pisiory, że związkowcy to takie szuje, które dzisiaj wam cukruja, a jutro was na taczkach wywioza.

KWB Bełchatów to stan umysłu

A ZA KIM ON JUZ NIE BYŁ emoji

Obejrzałem to posiedzenie i widzę że kicha totalna. Przewodnicząca nie ma pojęcia o organizacji takich posiedzeń. Pielucha albo wychodziła albo statystowala. Z takimi ludźmi to nic z tego nie będzie, jestem przekonany. Tylko masowy protest, odwołanie pseudo posłów od dojenia kasy.

Napletek, to ma nasr...ne w głowie

Kończy się pisowski karnawał.

Jest też wielu zdrajców i zaprzancow co zależy im aby dorwać się tylko do koryta.

Kolejka z Radomska i Pajęczna jeszcze jest długa. Trzeba czymś przyciągnąć partyjny narybek.

Współwinni są też ci co na grabarzy głosują a potem są efekty. 100 tysięcy głosów na senatora.

A na kogo mieli głosować jak tylko 3 nazwiska na liscie i jedno z PiS? Nie bądźcie zdziwieni Ze wynik senatora wysoki

Jak zespół parlamentarny składa się z takich ludzi jak Pielucha to klapa gwarantowana, tylko pozory, pic i kasa. Pajęczno do tej pory nie może się wygrzebać z kłopotów jak była starostą, sprawa karna w ciągłym toku, razem zresztą z inwestycyjnym kwb.

Ten inwestycyjny od Pieluchy to dopiero goguś. Samochodem służbowym przejechał najwięcej km w firmie, może robi jakieś usługi transportowe, może kogoś wozi. W pracy prawie go niema. Obok kopalni ma firmę rodzinną z suszeniem piasku i tam bywa. Sprawa karna razem z Pieluchą za szkołę w Pajęcznie w toku. Może doją kasę na mecenasow. Czy taki ktoś może być na takim stanowisku. To możliwe tylko w PiS.

Więcej kilometrów zrobił niż celebryta Kubiak ???

Komuna zbudowała region a PiS staje się jego grabarzem, i kto lepszy. Nigdy nie byłem za komuną.

Popierajcie PiS jak wam robi dobrze.

Co to za bzdury? to opozycja za likwidacji węgla... czytałeś ten artykuł? czytasz i oglądasz główne media, przecież tam cały czas trąbią żeby likwidować bo eko bo unia...

Mam propozycje.Niech szanowny związkowiec skoczy skoczy do dziury która z kolegami wykopał.

Eko-lewactwo w natarciu, największe gospodarki mają w nosie eko bzdury i emitują dalej ale to my najsłabsi mam się z tego wycofać albo płacić haracz do Brukseli w imię zbawienia świata. Przecież to jest szczyt hipokryzji nieustanne dokręcanie śruby. Jak Polska była dużym producentem cukru to nałożyli nam limity co zrobili politycy...? sprzedali cukrownie Niemcom i co się stało...? limity zniesione. Jak Polska ma rozwinęła transport tir-ami i chyba jest największy w europie co zrobiły Niemcy zmusili EU do zmiany w przepisach (wynagrodzenie na terenie Niemiec) tak by uderzyć w polskie firmy. Jak Rosja zamknęła granice i nasze warzywa i owoce eksportujemy do Francji to żabojady chcą wprowadzić coś na zasadzie cła jak Niemcy z transportem, itd. Przez ok 300lat z małymi przerwami jesteśmy pod butem innych państw, obecnie w białych rękawiczkach drenują naszą gospodarkę i każde wystąpienie z szeregu jest bombardowane w mediach i duszone w postaci niekorzystnych regulacji w EU tworzonych na zamówienie interesantów...

To co tu napisałem są to fakty które miały miejsce a inne dzieją się obecnie a minusy dalej wciskane. Eko lewacy jedźcie rujnować gospodarki innych państw.

Górnicy chcą poumierać na raka.

Hmmm którzy...? Niemieccy, rosyjscy a może chińscy?

My jako Polacy mamy problem tego typu, że gdy dwóch się bije, tam trzeci podaje kije. Nie ma zrozumienia, nie na empatii, nie ma konstruktywnego dialogu. Jest od wieków dziadostwo, cwaniactwo, kolesiostwo. I to się nie zmieni. Dlatego dymali nas zaborcy, najechali Niemcy, Ruscy i niczego to nas nie nauczyło. (Jesteśmy Narodem Wspaniałym ale żadnym społeczeństwem... C. K. Norwid)

Drogie |torfy Złoczewa nie będzie możecie zacząć się przebranżawiać. Skończą się socjale dopłaty...czas żyć za miske ryżu emoji

Fachowcy po zaocznych marketingach karwasz twarz

"Ryszard Wasiłek, wiceprezes PGE podkreślił, że inwestycja w Złoczewie nadal jest „w kręgu zainteresowania” PGE". Panie Wasiłek odkrywka Złoczew nie powinna być w kręgu zainteresowania PGE tylko powinna być priorytetem bo jeśli nie będzie Złoczewa, nie będzie też Bełchatowa, a jeśli nie będzie Bełchatowa to Warszawa nie będzie miała pieniędzy.

No faktycznie, PGE to się tylko kreci wokół Belchatowa. Wychodzi na to że bez Bełchatowa to by Polski nie było. Ale co tam na PGE płacić 300 baniek rocznie za emisję CO2

Zarząd PGE wysłać do Australii to w10 lat zamkną kopalnie, są lepsi od Grety T, narobią spółek, kupią samolotów i będą latać po całej Australii

PIS grabarze Belchatowa

Energa i Enea zawiesiły finansowanie budowy Ostrołęki C.

Nikt nie chce pożyczyć pieniędzy na budowę bloku węglowego.

Jak to, państwowa elektrownia a państwo ma banki. Pic totalny.

A może sprywatyzować, albo sprzedać niemcą, oni sobie poradzą i coś wymyśla, bo my jesteśmy gotowi w swoim gnieździe oczy sobie wydrapać

Więcej biurowców, więcej prezesów, więcej limuzyn, mniej węgla rachunek jest prosty to początek końca

Ciekawy pomysł, pojechać i utrudniać życie niepopierającym pisowców warszawiakom. Godny najpożyteczniejszych idiotów.

Warcholstwo miało silną reprezentację na tej sali.

Dokładnie sporo lewactwa i sprzedawczyków z totalnej opozycji.

Jestem ciekawy jak pani posłanka Sowińska powita górników na proteście w W-wie,przecież po ludzie z Jej regionu.Czy w Piotrkowie i okolicy będzie się żyło lepiej jak zamknie sie ele.Bełchatów?

Powinni jeszcze na tym proteście załatwić prawo wywożenia śmieci do lasu.

A pani poseł Słowińska to warszawianka żeby witała górników w Warszawie?

Chętnie pojadę i powtórzę. Chcę, aby Bełchatów za 10-20 lat był nadal pięknym, rozwijającym się miastem i aby Wasze dzieci nie musiały z niego wyjeżdżać. Aby tak się stało, już teraz trzeba znaleźć rozwiązania dla tego regionu. Rozmawiajmy ze sobą

"Rząd zapowiada zielone światło dla budowy odkrywki węgla brunatnego w Złoczewie, choć inwestycja oznacza straty dla samego inwestora - państwowej spółki PGE" ...super polityka.....

Do trzepania tego dywanu co usyfiony wisi na scianie glaby swienie niedoksztslcone bez kompetencji!!!!! A nie do rzadzenia!!!! Targowica!!!!

Tylko kasę doić się da, poza tym nic się nie da . Takich mamy rządzących, posłanki, prezesi, dyrektorzy.

Pisiory to klamcy tak samo jak po czy inni np lsd... Qrwa szkoda ze wszyscy nie weszli do jednego samolotu z rudym zdrajcom kraju na czele...

Szybkie pytanie mam dużo akcji elektrowni a mianowicie odkupiLem dawno temu od kilku pijusow którzy zaraz na drugi dzień po dostaniu chcieli szybko dostać kasę. Czy mając tyle udziałów elektrownia powinna mnie przyjąć do pracy ewentualnie mogli by zwolnić jakiegoś lapsa który sprzedał akcje i na to miejsce zatrudnić mnie bo jakby nie było jestem udziałowcem tego zakładu.

Pijusy ale mądrzejsi od ciebie byli bo pewnie ci opchnęli powyżej 20 a ty niedługo za 3 będziesz sprzedawał. Ps takich leszczy tam nie potrzebują

I widzisz wasyl dowiem się kto ty jesteś i jeśli tam pracujesz to właśnie na twoje stanowisko będę chciał iść bo podejrzewam ze akcji nie masz za miesiąc wracam do polski po wielu latach na emigracji i przydało by się parę złotych za leżenie

Powtarzam, mądrzy to pchali pow. 20zł a teraz to mam 10 razy tyle co dostawali i sporo dokupię w odpowiednim czasie

A dowiedzieć się to możesz o babkę klozetową na Helu

Twoja ilość akcji to jak grosik na tacę

Oglądałam ten zespół i poza tym ze powielony pomysł Kubiaka to poseł janpwska na tym poległa w sumie to obie panie dla o

Jak ktoś nie potrafi samodzielnie myśleć to myślą za niego tacy jak Janowska i wielkie g...o z tego jest

Pachołki Janowskiej wzięły się do roboty!Szkoda że ich chlebodawczyni tego nie potrafi !!!!????????

Ooo bawią sie świetnie a Złoczewa i tak nie będzie.Podziękowania dla p.Janowskiej.Jest moc!!!Gigantyczna!!!

Zapamiętaj sobie tchórzu Jedno: Źródłem informacji o danym człowieku, jest właśnie ten człowiek. Nie, nie **** jego rodzice, rodzeństwo, przyjaciele, znajomi, nieznajomi wraz z Jego wrogami na czele. Jeśli nie potrafisz przyjąć prawdy na klatę, tylko pragniesz karmić się durnymi plotkami na temat danego człowieka, lub wszelakimi informacjami z **** wyciągniętymi to wiedz, że karmisz i zachwycasz się gównem. Zapamiętaj sobie, ze Prawda leży po stronie silnych, a pomówienia, kłamstwa i ploteczki, zarezerwowane są dla tchórzy. Choć mimo wszystko mam dla Ciebie radę... Chcesz znać prawdę o człowieku? Zapytaj danego człowieka. Jeśli Cię na to nie stać, to zamknij dziób i zajmij się sobą.

Taki z ciebie bohater. Jakby cie trochę pogonił to byś się zes...ra...ł ze strachu. Słabość czasów, wyczyta taki w necie i powtarza, wkleja jako swoje przemyślenia a tak naprawdę to strach w nim siedzi.

Gdzieś to wyczytał, z jakiej strony skopiował. Teoria jak trza.

Słabo to spotkanie wyglądało. Miało się odbyć to się odbyło. Nic z niego nie wynika dla regionu. Posłanki, członkinie zespołu nie zadbały aby był Sasin, główny geolog, prezes PGE, który na grilla do Pieluchy to przyjeżdża. A inwestycyjny od Pieluchy w KWB siedział jak mumia i myślał pewnie o suszeniu piasku w rodzinnej firmie. Kto wierzy w pozytywne działanie tego zespołu, wielki pic, Adaś ma okazję do lansowania. Tragedia regionu gwarantowana, gdzie senator 100 tysięcy głosów, gdzie Antoś, czy Lichocka wybrana z okręgu sieradzkiego. Wszystko kicha, widać to z daleka. Posłowie i rządzący liczą tylko kasę, tu i teraz i nic nie widać aby region ich obchodził. Zobaczcie jaki chichot historii, PZPR postawił region na nogi a niby propolski PiS będzie jego grabarzem.

Do maja (wybory prezydenckie) wszyscy będą za udzieleniem, a Janowska będzie nawet widziała koncesję. Wystarczy różańcowym żeby dać się nabrać.

Spokojnie ludu bełchatowski niedługo wybory i andżej czeka na wasze głosy. Koncesję może i dadzą ale kto sypnie miliardami na uruchomienie odkrywki, wykup gruntów , infrastrukturę ludzi itd, może związkowcy zrzucą się razem z pge

DUDA wpadnie i znowu kopolnioki będą go po recach całować ottt bełchatowskie średniowiecze było i będzie ! 

Akcje PGE po 6 zł jak dostaną koncesję bedą po 1 zł i wtedy za 1500 zł kupię ich 1500 bo taką ilość dostali pracownicy KWB z największym stażem i bedę miał ich tyle w kieszeni ile oni dostali po tylu latach a za resztę wypiję piwko za zdrowie związkowców i PGE

Dobrze, że Polska podpisała umowę klimatyczną to przynajmniej mają wymówkę dla ciemnego ludu żeby nie realizować Złoczewa ("Złe ekologi!!11! Zła unia!!11!"). Temat Złoczewa ciągnie się co najmniej 10 lat a Bełchatowianie nadal nie mogą załapać że przede wszystkim Złoczew się nie opłaca i trzeba szukać innych alternatyw dla Bełchatowa żeby ludzie mieli prace i żeby region nie wymarł.

koniec z wenglem czas na eko i atomuwke

Wszyscy są za a jednak decyzji nie ma ????

co tam kopalnia,dajcie spokój jutro dla luda bełchatowskiego na ekranach kina ZENEK żadne chopiny,pendereckie tylko idol b-kich melomanów,intelektulistów ZENEK!!!!!!

A kto to ten Zenek bo nie znam...?

Pitu pitu, chlastu, chlastu przywitała wiosna nas tu

No i co, niech ktoś powie że to nie są pozory działania rządu, posłanek czy PGE. Spotkanie źle zorganizowane, brak decyzyjnych osób, mowa trawa, 90 procent nie na temat, żadnych konkretów. Widać że sprawa jasna.

Nie rozumiem, dlaczego niektórzy uczestnicy nic nie wnoszącego spotkania byli zniesmaczeni? A czego się było spodziewać po obu paniach posłankach Pieluchowei i Janowskiej? Może ktoś powie ze owe damy znają się na węglu czy energetyce???? Zwlaszcza Pieluchowa.

Nie no! Pani poseł Pielucha to bardzo merytoryczna! Duzo wie o kopalni, o elektrowni, o węglu.W koncu duzo przyjęć swoich przy****sów do tych firm poczyniła! I się zna! Po ogólniaku w Pajęcznie!!!

Marioli Antoś nie pozwolił jechać to wysłała gargamela tyle znaczy dla niej belchatow grunt żeby samemu mieć i ani waldiego ani Agi No tacy lokalni patrioci tylko od brania kasy pge

Ta Słowińska to nie żona tego prezesika

Pan związkowiec niech się za robotę uczciwą weźmie

tylko prawicowy Bełchatuw !

"Rząd zapowiada zielone światło dla budowy odkrywki węgla brunatnego w Złoczewie, choć inwestycja oznacza straty dla samego inwestora - państwowej spółki PGE" ...super polityka....

Zawistna menda...

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także