Rejestracja i logowanie

Klamka zapadła, będzie manifestacja! Związkowcy z Bełchatowa jadą do stolicy

Wydarzenia 11-02-2020 Autor: Greg Foto: Archiwum MZZ Odkrywka
67

"Walczyć potrafimy. Złoczewa nie odpuścimy!" pod takim hasłem już 28 lutego w Warszawie odbędzie się manifestacja, którą zorganizują dwa związki zawodowe z kopalni Bełchatów i Turów. Już rozpoczęły się zapisy na uliczny protest. Związkowcy, jak podkreślają, mają już dosyć przyglądania się opieszałości rządu w sprawie budowy kopalni Złoczew. 

Pracownicy bełchatowskiej kopalni oraz spółek zależnych PGE pojadą protestować do stolicy. Związek Zawodowy "Odkrywka" ogłosił, że 28 lutego wspólnie z NZZG Turów zorganizują manifestację w Warszawie. Już rozpoczęto zapisy na protest, w którym związkowcy będą domagać się działań rządu w sprawie kopalni Złoczew.

- Klamka zapadła. Nie możemy dłużej czekać i przyglądać się opieszałości Rządu w podjęciu strategicznych decyzji dla Polskiej Energetyki, opartej na Węglu Brunatnym! Były obietnice wyborcze, teraz nadszedł czas na ich realizację. Każda cierpliwość ma swoje granice!!! - napisali związkowcy z MZZ "Odkrywka" w KWB Bełchatów. 

 

Związkowcy z bełchatowskiej kopalni oraz Turowa będą protestować w tym samym czasie co ich koledzy ze Śląska. Na 28 lutego zaplanowana została bowiem też manifestacja górników ze śląskich kopalń. 

Przypomnijmy, że wniosek o koncesję na wydobycie węgla w Złoczewie koncern PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna złożył do Ministerstwa Środowiska w listopadzie 2018 roku. Do tej pory spółka wciąż jednak nie otrzymała decyzji w tej sprawie, pomimo wielu politycznych deklaracji. Latem ubiegłego roku podczas obchodów Dnia Energetyka, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska i Główny Geolog Kraju zapewniał, że dołoży wszelkich starań, aby koncesja mogła być uzyskana jeszcze w 2019 roku. Niestety w dalszym ciągu decyzji jednak brak. 

Czasu na otwarcie nowej kopalni, która zapewni ciągłość dostaw węgla do Elektrowni Bełchatów, jest już jednak coraz mniej. Zasoby odkrywki Szczerców wystarczą do ok. 2036 roku. W Polu Bełchatów koncesja przewiduje wydobycie węgla do 2026 roku. 

 

komentarze (67)
Dodaj komentarz

Zapamiętaj sobie tchórzu Jedno: Źródłem informacji o danym człowieku, jest właśnie ten człowiek. Nie, nie **** jego rodzice, rodzeństwo, przyjaciele, znajomi, nieznajomi wraz z Jego wrogami na czele. Jeśli nie potrafisz przyjąć prawdy na klatę, tylko pragniesz karmić się durnymi plotkami na temat danego człowieka, lub wszelakimi informacjami z **** wyciągniętymi to wiedz, że karmisz i zachwycasz się gównem. Zapamiętaj sobie, ze Prawda leży po stronie silnych, a pomówienia, kłamstwa i ploteczki, zarezerwowane są dla tchórzy. Choć mimo wszystko mam dla Ciebie radę... Chcesz znać prawdę o człowieku? Zapytaj danego człowieka. Jeśli Cię na to nie stać, to zamknij dziób i zajmij się sobą i swoją kobietą bo pójdzie Ci w bok.

Zawsze zatrudniało się swoich. Tak było jest i będzie, ale z tym należy się pogodzić bo się tego nie przeskoczy. Kopalnia Bełchatów to faktycznie moloch. Myślę że jak zasoby się skończą to odczuję to nie tylko to miasto, ale ile jest firm w kraju, których większość dochodu pochodzi ze sprzedaży dla kopalni śrub, lin, kabli itd. a kopalnia jest firmą która zawsze płaci za towar w terminie bez monitów czy osobistych odwiedzin.

Nie dla węgla z Zloczewa

Ciemna masa kupuje wszystko myśli że jak dali 500+ to już kraj miodem i mlekiem płynie. Bełchatowskie eldorado się kończy. Koniec będzie szybszy niż myślicie. Nie wieżcie w obiecanki PIS. OLEJNIKU po co ta szopka z PIS pijesz i grasz a ciemnotę w d....e masz!!!!!

Sa przybyli na wiejską odmeldowali sie w bistro wiejska połowa sukcesu za nimi

Ci co tak tu jadą na Olejnik a to zwykle dzbany. Jeśli komuś załatwił prace to załatwił. Ty jak byś mógł to też syna córkę żonę byś wciskał. Po drugie... Wyraźnie tytuł mówi że związkowcy pojadą nie mieszkancy miasta. Owszem część też tu mieszka. Ci ludzie jadą walczyć o energetykę kraju i o miejsca pracy. Mają do pośredniaka wszyscy chodzić jak wy?

Wszyscy narzekają że Złoczew nie powstanie. Drodzy komentując niech się władza z Bełchatowa weźmie za budowanie stref przemysłowych i lokowanie firm w nich i wtedy region tego nie odczuje. Obwodnica Bełchatowa wybudowana i tylko tereny wykupić i uzbroić i niech Pani Janowska się wykaże jak się ściąga inwestorów a nie myśli o podziale Gminy Kleszczów. Zobaczcie co się dzieje na strefie w Radomsku jak działa Pani Mielczanowska.

Oj chytra z Radomsk działa .... obsadzając stolki na Rogowcu swoimi misiewiczami emoji

Njeprzerwanie już piąty rok...i co mi zrobicie?

Chytra ty świnio !!!

Nie rozumiem protestu. Chcieli idiotycznego zarządzania regionem i krajem, to mają.

Drogi Frytki, gdyby rządzili fachowcy z PO to już nie byłoby PGE, tylko RWE AG z siedzibą w Essen - oddział Bełchatów ????

Cooler niby taki inteligentny i obeznany, a nie wie, że jest więcej partii niż po i pis...

Za komuny rzady rzadzily tak samo jak teraz. Bezsensownie!! Faktycznie do zakladu pracy takiego jak KWB i Elektrownia powinna byc rowna 2-pasmowka i szybka kolej.

Mnie osoba Pana związkowca nawet nie śmieszy. Wpierw latał z SLD potem PO nagle w gazetce posłanki PiS zachwalał jej osobę a teraz zgrywa obrońcę górników. Wystarczy spojrzec gdzie i jakich grupach pracują jego znajomi i rodzina.

Związkowiec, przewodniczący!!! Ho hi... Poprzujmowal nawet nie prawdziwych szwagrów.... I różne, "kolezanki"! On się ustawi z tymi którzy akurat rządzą! To po to pi to janowska to Pielucha..... Itd

A iluż to bełchatowian straci pracę w PGE. wydaje mi się , że ościenne powiaty wiodą prym w zatrudnieniu swoich ludzi. Widzę w Bełchatowie na parkingach i osiedlach rejestracje ERA, EPI, EPJ. Czy ci nowi mieszkańcy Bełchatowa chociaż płacą tutaj podatki?

Tylko eko dla Belchatowa. Zloczewiacy nic nie zyskacie poza degradacja srodowiska. Wasi nie dostana pracy tylko stare belchatowskie wygi.

Przede wszystkim związkowcy to osoby zatrudnione na etacie, i tak ze stanowiska robotniczego z marną pensyjką niejaki Pan Kaczorowski przeszeregował związkowców na stanowiska adekwatne szefom pionów, wówczas zarząd i związkowcy wspólnie wypracowywali kompromisy, kolejnym etapem było skłócanie wzajemne związków a to pakieciarze, a to my dobrzy oni źli, my wam załatwilismy a oni nie , my jesteśmy przyjaciółmi dyrektora a oni nie, to my zatrudniamy a oni nie itd. i jak myślicie w czyim interesie oni walczą

Tak się to kończy....... zalać wodą!!!

Zal ci..e olu sciska ze na kasie musisz robic?

Spokojnie. Koncesja będzie. Przed wyborami.

Jak pojedzie 50 autokarów to będzie ich 15 tysięcy?

A kto sponsorował kampanię Patryka Mariana sam pan Olejnik

W Warszawie spotkacie Janowską, Pieluchę i Dobkowskiego na demonstracji poparcia dla energetycznej polityki rządu.

Andrzej był u was na karczmie ostatni raz.

I może już nie przyjeżdżać, politycy którzy tyko obiecują są nam niepotrzebni dotyczy to parlamentarzystów jak i samorządowców. Bełchatów potrzebuje odkrywki Złoczew lub alternatywy w postaci przemysłu bo jak nie to tysiące ludzi straci prace, olbrzymi kapitał ludzki będzie zniweczony, podobnie z infrastrukturą oraz obecnymi obiektami zaczynając od elektrowni kończąc na spółkach towarzyszących. To będą olbrzymie straty czyli koszty, dlatego mądra i odpowiedzialna polityka powinna umieć zagospodarować ten kapitał...

Ale nie ma mądrej i odpowiedzialnej polityki jak są wybrani tacy politycy którym zależy tylko i wyłącznie na kasie i układach. Niczego nie zrobili, picowali a nieodpowiedzialni wyborcy i tak ich wybrali. To o co chodzi.

Przecież większość pisiorow to exkomuna, nic nowego. Ciąg dalszy wielkiego picu, z Adasiem na czele.

Panie Mariusz coś Ci się z POstkomuchami pomieszało już słyszę śmiech Pawlaka, Belki, Millera i Donka...

Ty naprawdę jesteś ślepy albo jednym z nich. Sprawdź ich życiorysy, z jakich domów pochodzą i pogadamy

Banda ch u ja z czerwonym Adamem na czele haha Adam stary komuch to związkowiec numer 1emojiParodia

dżejk to ty cymbale z zielęcina???

Ssij pałę śmieciu

Ale głupi komentarz ....

Jeśli ktoś Cię obraża wal go w ramach riposty w głupie ryło...tutaj się nie da.A Tobie Weroniko radzę się doinformować na temat Adasia komunisty i związkowca.Te dwa pojęcia pasują do siebie jak kij do ****.Przez takie zera jak on jest jak jest...jeszcze Cię kiedyś naród rozliczy olejnik...

Dżejk cwaniak w necie piz..a w świecie

Niech sobie szuka frajerów i sobie jedzie

Posłuchajcie mnie bo tak to prawdopodobnie jest zmajstrowane: 1. Adam związkowiec dziś krzyczy "Dajcie Złoczew, Nie damy się! Oj my Wam pokażemy, Prezydent nas oszukał ( ciekawe czy jego wpis na FB dotarł do wladz, oczywiście z gazetką Pani Poseł która wspierał w kampanii?) 2. Posłanka wychodzi mówi , że rozmowy są trudne i walczy o region ( daj boże nie jak o GKS) 3. Rozmowy trwają sami "eksperci" 4. Posłanka wychodzi z Adamem i mówi walczmy raźnie w ramie, Adam mówi, że dziękuję za wpsrcie. 5. Tak do wyborów będzie Tak ja to oceniam

Czyżby ktoś już przejrzał na oczy i doszedł do wniosku, że nie warto układać się z politykami, bo korzyści w oczach swoich członków nie są tego warte. Lepiej późno niż wcale. Ale mleko się rozlało i załoga to pamięta.

Szesnasta pensja załagodzi sprawę.

Kiedyś Niemiec w 2010r. mnie zapytał, jak to jest możliwe, że mając taki potencjał jak nasza Kopalnia + Elektrownia nie mamy trasy tamże z Bełchatowa z trzema pasami i pociągu pracowniczego jadącego 120kmh jak francuski RER. Nie mówiąc o braku inwestycji i myśleniu na 100 lat w przód. Był czas na wszystko, dzisiaj za późno. Czas na zgrzytanie zębów. Dziękuję politykom.

No bo pseudo politycy a takich mamy zbezcześcili słowo polityka i jego znaczenie. Tylko koryto, kasa a wyborcy w tyle. Ale to nie ich wina że chcieli być tylko tych co ich wybrali.

Do roboty nieroby i lasery się brać a nie strajkowac .Rząd powinien dać najniższa krajową dla choloty z kopalni i elektrowni bo na więcej nie zasługują po za fachowcami którzy tam są i odwalają robotę za leserow

Chyba cię nie przyjęli

Tak nie przyjęli ale za to przyjęli swoich poplecznikow

Adam całe środowisko LGBT wspiera Cię z całych sił! Pozdrowienia od Pani/Pana Grodzkiego!

Nasza nowa zgoda Lechią Gdańsk Bisex Trans

Chwila nie tak dawno Pan Olejnik chwalił się zaproszeniem przez parlamentarny zespół ds. Złoczew a dzień wcześniej daje informacje od nośnika manifestacji w Warszawie? Nooo ku*** A kto pod czas wyborów dawał poparcie dla PISu? Pani Janowskiej, Pieluchowej oraz Milczanowskiej? Ja się pytam co z cichym przyjęcia do kopalni z rejonów Radomska i pajęczyna? Gdzue jest szanowny Pan Olejnik? Cisza? A co z pracownikami którzy byli na oddziałach ruchowych i zostali z nich usunięci dla ludzi z PiS? Gdzie był najlepszy związek w Polsce jak w odwiedziny wpadła Greta nagrywania film o kopalni i elektrowni? Pewnie w tym czasie Olejnik samochodem PGE odbierał dziecko ze szkoły? Pan to jest w końcu związkowcem czy politykiem? A wybaczcie pan Olejnik to człowiek roku... wstyd i hańba. Panu dziękuję już nie jestem dzieckiem i bajki to oglądają dzieci. Ale najwidoczniej członkowie odkryli lubią być poszukiwani i lubią słuchać bajki.

Olejnik to typowy dzban!!! Sprzedaje siebie i wszystkich związkowców dla osiągnięcia własnych korzyści!!! Ponadto zachowuje się gorzej niż dzieci z podstawówki. Kiedy na FB napisałem mu parę słów prawdy najpierw usunął mnie ze znajomych a następnie zablokował. Tak się zachowuje dorosły człowiek???? Dzieciak i tyle!!!! Dobrze że już nie jesteśmy znajomymi!!!

Przecież Olejnik w jedną trąbkę trąbi z zarządem, gdyż pozatrudniał swoich. Co taka osoba może zrobić trochę rozumu w tym wszystkim.

Trąbki i to dobrze w końcu wozi się po mieście służbowym samochodem PGE

brać wazeline,pomadke do ust bo jedynie co możecie to prezesowi zrobic dobrze jęzorem i wracać suwerenie do doła

Ale masz fajnie ze swoim prezesem.w pracy czy w służbowym aucie to z nim robisz??i pewnie dlatego jeszcze pracujesz haha

Teraz się zacznie ujadanie na Olejnika choć to jedyny związkowiec co ma przysłowiowe jaja. Reszta siedzi przy komputerach i skrobie już komentarze żeby mu dowalić. Zbudował największy związek zawodowy w tym PeGErze i nie boi się komentować tego co się dzieje. Widzę po komentarzach że większość pisarczyków to urzędasy z bełchatowskich magistratów nie zwiazani z kopalnią i elektrownią. Pamiętajcie ludzie że jak braknie tych firm w Bełchatowie to wszystko padnie.

Nooo zbudował związek... Wiadomo dlaczego.... I co mu grozilo

Że niby Olejnik ma jaja ??? Co najwyżej dzbuki!!!

Panie Bojanie, pozwolę sobie mieć odmienne zdanie. To Pan Olejnik wspierał Panią poseł Janowską w kampanii wyborczej i niestety na niego również spada część odpowiedzialności za to co ta Pani zrobiła w trakcie kampanii i po niej w sprawie GKS Bełchatów. Nie widziałam też, aby ustosunkował się do zarzutów pracowników w sprawie zatrudniania swojej rodziny, znajomych i osób polecanych podobno przez Panią poseł z Pajęczna. Nie ustosunkował się także co do wysokości swoich zarobków i ich dynamiki wzrostu w ostatnich latach. Trudno nie zgodzić się również z zarzutem, że te działania są poważnie spóźnione.

Jaja dobrze jest mieć, ale zawsze w towarzystwie rozumu. Dopiero co oblewał komplementami kłamczuchę, agitował żeby ją do sejmu wcisnąć, zamiast wtedy gdy był na to czas załatwiać konkrety. Wtedy łykał farmazony i załatwiał robotę swoim. A teraz sobie może wyć.... do księżyca.

NIE dla Złoczewa!!! A te zarozumiałe kopidołki, niech wracają skąd przyjechali!!! Tam niech sobie kopią, ale nory!!! Od Złoczewa Wara!!!

proponuję tutaj prześmiewcą nie komentować , bo jak widać ludzie pojadą walczyć nie tylko o swoje ,ale też i innych ! o miasto które może dostać mocny cios jeśli zabraknie tych dwóch wielkich zakładów pracy ! wiem że pisanie i obrażanie innych łatwo przychodzi , ale zrobić coś , nawet ruszyć d... jest ciężkie ! dajcie działać innym ! 

Dlaczego nie protestują w Bełchatowie pod urzędem miasta lub starostwem? To że węgiel się skończy wiadomo nie od dziś, a władze nie robią nic aby przyciągnąć inwestycje, które mogą zapewnić pracę dla mieszkańców kiedy kopalnia skończy wydobycie. Koncesja dla Złoczewa niczego nie rozwiąże. Jakoś sobie nie wyobrażam, że wszystkich z Bełchatowa zatrudnią w Złoczewie, a nawet jeśli tak to nie rozumiem logiki tych ludzi. Są gotowi jeździć ponad 100 km do pracy, a nie są gotowi sami szukać innej pracy w promieniu 50 km od Bełchatowa!

Węgiel brunatny, Bełchatowskie złoto!

wengiel zlikwidowac czas na eko postawic wiatraki posel jankowska nie pozwoli na wengiel !!!!!!!

Boja sie o robote dla swoich ludzi tj zon corek synow synowych zieci braci siostr. To banda sprzedawczykow. Za wplywy sprzedali kopalnie warszawce do dojenia

a ty sfrustrowany musiałeś jechać do niemca aby targać ogóry ? szkoda mi ciebie chłopaku , ale więcej wiary, więcej odwagi , wróć i walcz o to miasto ! 

Łooo zaraz do Warszawy!!! Przeciez mamy wspaniałych posłów ziemi piotrkowsko-sieradzkiej!!! I senatora mamy!!!!! Obiecywali A obiecywali a lud glupi bełchatowski uwierzył! Najważniejsze że swoich po zatrudniali na eksponowanych stanowiskach... Rodzinę, kochanki, klakierow..... Z pajeczna radomska i sulmierzyc! Brawo górnicy za ciemnote

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także