Rejestracja i logowanie

Karuzela w radach nadzorczych miejskich spółek. Kto stracił, kto zyskał stanowisko?

Wydarzenia 05-02-2019 Autor: magjas
92
Karuzela w radach nadzorczych miejskich spółek. Kto stracił, kto zyskał stanowisko?

Już podczas pierwszej wspólnej konferencji prasowej prezydent Marioli Czechowskiej i wiceprezydenta Dariusza Matyśkiewicza zapowiadano szereg zmian na stanowiskach w miejskich spółkach, dziś jak się okazuje stają się one faktem!

Czechowska pytana o zmiany w miejskich spółkach w miniony piątek, 1 lutego poinformowała o objęciu stanowiska prezesa MZK przez swojego dotychczasowego zastępcę – Ireneusza Owczarka. Wówczas padło również pytanie, czy to jedyna zmiana, usłyszeliśmy wówczas, że: „absolutnie nie”. Podczas tego samego spotkania z dziennikarzami prezydent zapowiedziała, że „jak najbardziej” też szykują się roszady w Radach Nadzorczych. Wskazywała, że kluczowy będzie obecny tydzień. No i słowa dotrzymała. Szereg zmian wprowadzono wczoraj.

Na oficjalnej stronie Wod Kanu już możemy przeczytać nowy skład Rady Nadzorczej. Odwołany z niej został Cezary Wachecki, a jego miejsce zastąpiły aż dwie osoby (tym samy RN powiększyła się o jednego członka): Mirosław Grzybowski i Magdalena Chrzanowska. Pozostali członkowie: Henryk Makowski (przewodniczący RN) i Alina Cybulska – Karbownik (członek) nadal pełnią swoją funkcję.

W Radzie Nadzorczej PGMu nie zasiadają już: Sylwia Rozpara, która pełniła funkcję wiceprzewodniczącej oraz Katarzyna Miśkiewicz (sekretarz). Miejsce obu pań zajęli: Mirosław Gutknecht, Jan Bednarek i Jacek Szawel, tym samym podobnie jak w przypadku Wod Kanu i tu Rada powiększyła się o jednego członka. Na stanowisku przewodniczącego nadal pozostaje Waldemar Zasada.

Ze stanowiskami w Radzie Nadzorczej w spółce TBS pożegnali się Michał Kosędka i Alina Jarecka (wiceprzewodnicząca) Kto zastąpił ich miejsce? Krzysztof Magnucki i Mikołaj Janik. Z kolei z Rady Nadzorczej spółki MZK odwołani zostali: Jan Bednarek (przewodniczący) i Marek Olkiewicz. Nowi członkowie Rady to: Łukasz Janik, Marcin Nowak oraz Robert Siwiaszczyk.

Czy to koniec personalnej karuzeli. Nic na to nie wskazuje, bo magistrat w przekazanej odpowiedzi podkreśla, że: 

- Pełne składy nowych Rad Nadzorczych miejskich spółek będą znane w połowie lutego, wówczas przekażemy Państwu kompleksowe informacje na ten temat.

 

 

komentarze (92)
Dodaj komentarz

Skoro tak wszędzie wymieniają, to dlaczego w U. Pracy dalej na kierowniczych i dyrektorskich stanowiskach same PeOwce i SLDziaki? Jedyny urząd w którym upychają zonki dzialaczy a takze dzialaczy z uprzednich wladz??? Tam porzadku nikt nie robi, nikt sie nie interesuje??? W innych urzedach dobrych, nieglupich ludzi wywalaja a tam co??? Tyle lat bez zmian, tyle lat ten sam szajs!

Dokładnie, ile już lat dyrektorem Urzędu Pracy jest żona Kulińskiego, kandydata PO na prezydenta Bełchatowa??? Maria Kulińska. Dla ludzi żadnej pracy nie ma, żadnych ofert konkretnych.

REFERENDUM

Jestem przekonana, że lepiej z PLUSEM zgubić niż z ZIEMIĄ znaleś.

Szybko swoje przekonanie zmienisz...oj szybko!

Po połowie lutego trzęsienie ziemi w opiece.

brawo, głosowaliście na beton czyli czechowskie matysy i inne gryczki to macie. ja głosowałem na Marjana to mi chociaż nie wstyd, a wy jak tam, oszukani wyborcy???

I zmarnowałeś głos.

bo glosowalem na czlowieka ktory mial realny pomysl na naprawe Belchatowa a nie na jabloniowe sady i obsadzanie swoich pazi w spolkach miejskich? oby wszyscy tak glosy marnowali. pochwal sie na kogo ty glosowalas

Glosowales na człowieka, który przed drugą turą chciał się ze wszystkimi układać za stołek dla siebie

Ziemia Bełchatowska poparła w II turze panią Prezydent i dzięki ich głosom piastuje stanowisko kolejną kadencję. Dziś odwdzięcza się za to poparcie odwołaniami osób związanych z ZB. Jak nazwać takie działanie???

I bardzo dobrze robi, brawo Pani Prezydent!!

sprawiedliwością, poparcie Ziemniaków jej zaszkodziło akurat, bez niego miałaby lepszy wynik.

Buhhaaa. Plus Darek by ją zmiótł.

Bzdura. Każdy z ludzi czechowskiej wie, że wygrała dzięki poparciu Ziemi. To były głosy decydujące. Zaszkodził to Gowin Matysowi.

Ludzie robią podziały a Mariola i reszta politycznych (przeciwnikow ) jedzą i bawią się wspólnie. ... ha ha ... jakby Matyskiewicz wygrał to Mariola vice a jak Mariola no to wiadomo... na układy nie ma rady. Sądy dla biednych niestety . 

Osiołkowi w żłoby dano W jeden owies, w drugi siano. Uchem strzyże, głową kręci, I to pachnie i to nęci; Od któregoż teraz zacznie, Aby sobie podjeść smacznie? Trudny wybór, trudna zgoda: Chwyci siano, owsa szkoda, Chwyci owies, żal mu siana. I tak stoi aż do rana, A od rana do wieczora; Aż nareszcie przyszła pora, Że Oślina pośród jadła Z głodu padła.

..a ulubienice pana Z. ze Zuńskiej nadal będą tam gdzie je usadowił? (bardzo niska blondynka i pokaźna brunetka)? Chyba już dość lansu?

Chodzi o Zemlaka? I kim są jego ulubienice? Tam to chyba ktoś z Plusa idzie teraz do promocji

Dobre ruchy pani Marioli

A do elektrowni i kopalni nadal przyjmują pociotów. Kiedy koniec?

Kiedy PiS przegra wybory. Wtedy skończy się przyjmowanie ludzi z Radomska, Pajęczna, Działoszyna. Pogonić posłanki Pieluchę i Milczanowską, to do elektrowni wróci w miarę normalność.

Poproszę podać konkretne kwoty jakie można uzyskać za zajmowanie takiego stanowiska, społeczeństwo ma prawo wiedzieć!!!!

2 zł 50 gr.

Wybraliście takiego prezydenta większością głosów jakiego wybraliście. Teraz nie miejcie pretensji na ruchy wybranej waszej przedstawicielki naszego miasta. Jeszcze się taki nie urodził by każdemu dogodził. Im więcej Polaków tym więcej ujadaczy emoji

Pani prezydent kupiła Matyśkiewicza jak świeżą bułeczkę. Teatrzyk czas zacząć.

Trzeba było jeszcze więcej głosów oddać na Czechowską w II turze bo przecież to było za mało. Obojętnie kto by nie wygrał tych wyborów to by wstawiał swoich ludzi lub ludzi koalicjantów to normalna rzecz w Polskiej polityce. Kto nie ma o tym zielonego pojęcia albo nie umi tego zaakceptować to nie powinien się tutaj wypowiadać i obrażać bo nic mu to nie da. Połowę z tych ludzi do kamery by tego samego nie powiedziało co tutaj anonimowo piszę.

tia a magdalene chrzanowska kto pcha?? Robi na węglowej to jeszcze musi w RN!!! Przecież ona nie ma o niczym pojęcia!!

Ma więcej pojęcia niż ci się wydaje kolego a zresztą nie pracuje już od dłuższego czasu na ul. Węglowej. Jeśli się nie jest zorientowanym i ma się pisać bzdury albo zmyślać to lepiej wcale nie pisać zbędnych komentarzy.

Ja też chcę jakieś stanowisko . Z natury nic nie potrafię ale w dupę to bez wazeliny wchodzę. Ktoś mnie przyjmie do spółeczki albo do urzędu....

Szanowny Panie! w chwili obecnej poszukujemy kandydatów z odpowiednią przynależnością partyjną, preferowany w chwili obecnej faktyczny członek partii Prawo i Sprawiedliwość, nie wykluczamy jednak przyjęć Koalicyjnego PLUSA. Z poważaniem.

Za nieróbstwo i nie bycie w PLUS lub PIS nic nie dają

Jak to wszystko się potwierdzi to zamiast do europarlamentu wejdą ci od Biedronia niezależni trochę z Po a PIS obliże się smakiem.

Jakże wielką rolę musiał odgrywać w wodkanie pan Wachecki skoro postanowiono zastąpić go aż dwoma osobami

Elbeścik maiał fachowczynią od RAD NADZORCZYCH a gdzie Łona teroz jest ?

Wszyscy nowi bardziej konkretni niź, każdy z Ziemi Bełchatowskiej i KO.

Szczególnie Magnucki buhaha. Słoma z butów.

Wstydziłaby się takie ruchy robić!

Zwiększyła liczbę członków Rad Nadzorczych? A niby tak się wcześniej troszczyła o kondycję finansową spółek nagle zmniejszając ich liczbę KŁAMAŁA bezczelnie pozbywając się ludzi lojalnych i z doświadczeniem!

dziwie sie Matysowi, ze zgodził sie sprzedać takiej osobie, chlopie, o głowę ja przerastasz a dałes sie jej utulić ..

Ile wpada na konto takiemu z rady? Chodzi o ile wzrosły koszty funkcjonowania spółki.

A Mareczek Ch. co dostanie? Gdzie będzie prezesem? Bo w Elbisie tylko na kawkach w sekretariacie przesiaduje.

Mega Serwis wkrótce go powita jako nowego Prezesa.

GRATULACJE PANIE KRZYSZTOFIE MAGNUCKI ! POWODZENIA

pan , który chce za wszelką cene być politykiem .Znam ci go z sanikomu.Takiego menaga to w życiu nie widziałem.Już czas zabrać się do uccziwej i ciężkiej pracy i tego życzę temu Panu.Karierowicz

W końcu w spółkach są ludzie którzy się znają na swojej pracy ! Powodzenia życzę wszystkim ! Panie Magnucki proszę się nie przejmować falą hejtu, ludzie piszą to z zazdrości, niech Pan robi dalej to co umie Pan najlepiej czyli prowadzenie spółek, klubów na bardzo wysokim poziomie ! Pozdrawiam

Chyba sam sobie krzysztof piszesz.Do roboty !!!!!

Czyli inwazja plusa na rady? Darek zastanów się trochę... taki był program wyborczy?

Dobrze że nie byłem na wyborach

Pani Magda corka Chrzanowskiego w wod - kanie ha ha, ona jest smieszna

dość, że na węglowej nic nie robi..to jeszcze w wodkan'ie- parodia!! Doświadczenie chyba od taty wyssała...

Sam pewnie nic nie robisz i żal **** ci ściska że nie masz takiego nazwiska emoji

Oby tylko pogotowie nie musiało interweniować emoji

Dobre, dobre. Wszyscy pamiętają tę historię choć w internecie wszystko wykasowane...

Ludzie pamiętają

W Bełchatowie już nie ma żadnej opozycji?

Przepraszam bardzo, a gdzie ten holding, który miał minimalizować skład rad nadzorczych ? Zamiast tego skład jest zwiększany!! Bravo!!

Widocznie okazało się że chętnych po kaske jest troche więcej i holding może nie wystarczyć Teraz jest program rodzina i przyjaciele na swoim

Wie ktoś dlaczego na niedawno wybudowanym odcinku ul. Budryka od kilku dni jest wyłączone oświetlenie? Jechałem przed chwilą, jest bardzo ciemno, przejścia dla pieszych co chwilę - nie ma szans na zobaczenie kogokolwiek.

Dlatego że Matys wiceprezydentem jest. Tak się angażuje w swoje obowiązki.

O, to mamy teraz takie lokalne 'wina Tuska'? Teraz wszystko będzie 'wina Matysa'? Przyszedł z wiaderkiem, prądu wam zabrał i do Grocholic wywiózł?

Ja nie wiem

Przed wyborami zmniejszyła liczbę zadiadajacych w radach nadzorczych spółek po yo żeby teraz po wyborach zwiększyć. Gdzie konsekwencja kobito. Czysty populizm. Oszukani zostali wyborcy. Gdyby daro nie podawał graby elektrykowi z kopalni to byłby dziś prezydentem. Gdzie te obietnice wyborcze? Ludzie skadeście się wzieli?

krzysztof magnucki rada nadzorcza tbs co on wie na temat budownictwa,,, wielki ekspert ,,torby listonosza,,

na pewno wie dużo więcej niż Ty Agnieszka, zazdrość boli ?

Chrzanowska, Magnucki... Gutknecht chyba też od nich startował... no no... ciekawe jakie dalej nowiny nas czekają, już ponoć do promocji swojego dali w mieście, wciąż czekamy co z Olszewskim

Całe szczęście, że wracają. W końcu miasto wraca do swoich najlepszych czasów !

Łubu dubu łubu dubu niech nam żyje nowy prezes

Pani Prezydent dlaczego? Straciła Pani w oczach wyborców już wszystko w tak krótkim czasie.

Grzesiu, daj już spokój, najpierw 3:0, później mizerne próby wsparcia i na koniec błaganie o stołek w spółce. Daj już spokój i szykuj dresy na wf.

I zaczęło sie. Brawo wy.

Brawo my....

po części tak emoji

Jesteście na garnuszku Pisu, że kasujecie posty?

Kiedy wkońcu Polacy zlikwidują tą partię PO i rudego lisa od Merkel.

Jak sklonują Jarosława Wielkiego, żeby Polska rosła w siłę przez następne 100 lat.

A w pgm sytuacja finansowa się już poprawiła na tyle że rada nadzorcza się rozrosła?

A sylwia rozpara to kto?

A w pge chyba pracuje L...

Dobrze że tej mieszaczki i intrygantki już nie ma.

Była żona druga żona Tadzika

- Panie Tadku, żona przyszła. - Która? - Ta była. - No, ale która była?

Zmiany jak zawsze po wyborach jedni przychodzą drudzy odchodzą a jeszcze inni zostają. To zapewne normalne. Nowa krew na uzupełnienie juz zrezygnowanych członków i członkiń Rad Nadzorczych.

Biurokracja się rozrasta.

Najbardziej żenujące jest to, że ci ludzie mają wyższe wykształcenie a nie mogą sobie poradzić w życiu bez pomocy rodziny. A to znaczy, że kończyli prywatne szkółki dla nieuków lub rodzina jakoś ich przepychała. Dlatego nie dziwi mnie, że większość spółek miejskich jest zadłużona skoro rządzą nimi takiej klasy specjaliści. To samo było za komuny.

Ale ty nic nie ukończyłeś? To idź i ukoncz ,szkoły ZAK w Belchatowie czekają właśnie na ciebie .Powodzenia...

Droga Beti, dawno temu ukończyłem szkoły i od lat mieszkam nad oceanem, ale nadal jestem lokalnym patriotą.

Brawo Brawo nareszcie ich zmienili

A to wszystko dla dobra mieszkańców!

Czechowska oddała wszystko swojemu koalicjantowi Matyśkiewiczowi. To jest nie do przełknięcia. Głosowałem na nią - to był błąd.

Ta Chrzanowska w Wod-kanie, to z tych Chrzanowskich?

Córka Marka - byłego prezydenta.

dodaj komentarz
Czytaj także