Rejestracja i logowanie

Już od jutra będą obowiązywać nowe przepisy. Kierowcy uważajcie!

Wydarzenia 19-10-2019 Autor: Emste
25
Już od jutra będą obowiązywać nowe przepisy. Kierowcy uważajcie!

Jutro, 7 listopada w życie wejdą nowe przepisy ruchu drogowego. Dotychczas trzeba było pilnować się z rozmowami przez telefon, teraz kierowcy będą mogli otrzymać mandat za samo nietrzymanie rąk na kierownicy. Zwiększą się też kompetencje i uprawnienia funkcjonariuszy, którzy będą mogli prowadzić kontrolę z dowolnego miejsca, nawet łamiąc przepisy ruchu drogowego.

Już od jutra obowiązywać będą założenia nowej ustawy, która zwiększy uprawnienia policjantów i przysporzy nieco stresu kierowcom. Jeden z przepisów mówi o tym, że 500 złotowy mandat możemy dostać za nietrzymanie rąk na kierownicy. Taka kara będzie jednak grozić każdemu, kto nie zastosuje się do poleceń mundurowych podczas interwencji. Chodzi o polecenia takie jak:

  • siedzenie w bezruchu,
  • trzymanie rąk na kierownicy,
  • nieopuszczanie pojazdu.

Z założeń przepisów wynika, że ma to być swoisty bat na kierowców, którzy utrudniają pracę mundurowych lub okazują wobec nich brak szacunku.

Kolejna nowość w przepisach ruchu drogowego, to przymus ewidencjonowania przebiegu kontrolowanego pojazdu. Policjanci będą teraz musieli:

  • sprawdzić przebieg kontrolowanego pojazdu
  • wprowadzić go do CEPiK
  • upewnić się co do stanu licznika pojazdu

Sami funkcjonariusze będą teraz cieszyć się większymi uprawnieniami. Przede wszystkim, kierowca nie będzie mógł podważać kompetencji funkcjonariusza. Policja ma teraz prawo prowadzić kontrolę w każdym miejscu, nawet łamiąc przepisy ruchu drogowego (o ile nie stwarzają w ten sposób zagrożenia).

komentarze (25)
Dodaj komentarz

ok teraz jak zatrzyma mnie milicja do kontroli to siedze nieruchomo i trzymam rece na kierownicy niech sobie szukaja dokumentow po calym samochodzie

Cyk i juz się rozglądam za kamerą która nagrywa z przodu tylu oraz wnętrze samochodu. Swoją drogą trzeba będzie bacznie się przyjrzeć władzy która pije i kieruje a takich nie brakuje .

Potwierdzam, podczas kontroli był bardzo wulgarny, wykrzykiwał podejrzewałam że był pod wpływem środków co nie wykazało, ale długo nie trzeba było czekać jak wpadł po pijaku w ręce kolegów po fachu, jednak moje podejrzenia nie były pomyłką.

Oj te psy niech oni najpierw się dostosują a później ścigają resztę wymysły szukanie kasy

Proponuje na widok policji już samobiczowanie zastosować . Policja niestety szacunku w ten sposób się nie zdobędzie i czasy gdy wszyscy Milicji Obywatelskiej się bali i respekt mieli dawno minęły . 

W zelowie będzie problem z kontrolom rowerów bo jak podczas kontroli nie zsiadac z rowerów i trzymać ręce na kierownicy

Zdecydowanie chodzi o to, żeby ich nie nagrywać. Jednak kto ma czyste sumienie i nie zadziera z funkcjonariuszami przy rutynowej kontroli - nie musi niczego się obawiać i nie musi nagrywać. A cwaniaczki najpierw wyprowadzają policjanta z równowagi a później włączają kamerkę i udają ofiarę. Jak ja miałem rutynową kontrolę to grzecznie pokazałem dokumenty - oni sprawdzili, grzecznie podziękowali i pojechaliśmy dalej. Nie trzeba sobie wzajemnie utrudniać życia. Tak samo jest z badaniem alkomatem. Po co odmawiają badania, które nie boli i trwa kilka sekund? Bo takie jest bezsensowne prawo, z którego chcą skorzystać aby zrobić na złość. W nowych przepisach powinno być obowiązkowe badanie alkotestem przy każdej kontroli bez wymaganej zgody kierującego.

Jak mam trzymać ręce na kierownicy to jak przerzucić bieg w aucie???? Ciemna nocą w lasku będę miała zatrzymać się do kontroli bo tak sobie pan policjant wymyślił???? a jak to będą przebierancy???? Paranoja

Do Gigi, skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to nie jestem pewna czy powinnaś posiadać prawo jazdy.

Zdecydowanie nie powinna posiadać prawa jazdy, jeżeli ma zamiar zmieniać biegi podczas kontroli policyjnej emoji

Proszę czytać ze zrozumieniem!

w krajach w których drastycznie zwiekszono wysokość mandatów liczba wykroczeń i wypadków spadła,to jest fakt,w Polska przoduje w Europie w liczbie wypadków drogowych a wysokość mandatów jest jedną z najniższych,wniozek podnieść wysokość mandatów w Polsce przynajmniej o 100%,to może nauczy rozumu niektórych pseudo kierowców

Tylko w tych krajach pensja jest na poziomie solidnej egzystencji śmieszą mnie takie porównania co jest u innych jak u nas wegetacja.

Tylko u nas każdy wsiok ma audi od Niemca i popiedziela autostradą 180 i jeszcze mruga i trąbi. Mandaty 100% w górę - łamiesz przepisy i narażasz innych to płać solidnie

Idealna furtka do nadużyć. A tak sformułowane prawo jest po prostu przeciw ludziom. I jak niby ten kierowca ma udowodnić, np że trzymał ręce na kierownicy? A samotnie prowadzące pojazd kobiety? W nocy, pod lasem się mają zatrzymywać, bo się panu policjantowi zamarzyło machnąć lizakiem? A skąd wiadomo, że munduru z wypożyczalni dla przebierańców nie wytrzasnął?

Śmiech na sali, czego już nie wymyśla, a jak du... a mnie zaswedzi to muszę się zapytać czy mogę się podrapać, hmm a może mi pomogą haha, jeśli trzeba trzymać te ręce na kierownicy, ludzie litości kto wymyśla takie badziewia

Trzeba myć ....

Takie przepisy są do zaskarżenia do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Też tak uważam cały czas się nie da trzymać rąk na kierownicy ludzie opanujcie sytuację

Super, rządzące nami matoły robią z krawężników grupę stojącą ponad prawem. Trzymanie rąk na kierownicy i siedzenie w bezruchu to oczywiście po to, aby uniemożliwić nagrywanie ich nieznajomości prawa w trakcie kontroli, pozbawiając nas dowodów do obrony w sądzie. Może od razu róbcie przepisy aby na widok policjanta kłaść się nieruchomo na ziemi. Dokąd zmierza ten kraj to czasami aż strach pomyśleć. I nie jest to żadna ironia z mojej strony.

Szyderco czas już zamilczeć. Twoje posty robią się męczące. A jak chcesz nagrać policjanta to obroc kamerkę wcześniej lub połóż telefon nim podejdzie. Takie trudne?

Qrwa a moje liczydło pokazuje w milach czy chłopaki w białych czapeczkach będą umieli to przeliczyć???

Sam przeliczysz i im powiesz????

O jaki fajny Ty fajny taki amerykański.

Od razu zabiorą ci dowód emoji

dodaj komentarz
Czytaj także